Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Za dobiti 50% popust pa ni nobene težave sploh. Kupiš oltajmerja ali ti ga kolega proda, zavaruješ kjer dobiš 50% popust in polico preneseš na novi motor in nimaš nobenih težav več s popusti oldtajmer pa ponovno prodaš kolegu. Prvo leto ne plačaš nekaj za prepise ampak od takrat naprej imaš popust 50%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dobiti 50% popust pa ni nobene težave sploh. Kupiš oltajmerja ali ti ga kolega proda, zavaruješ kjer dobiš 50% popust in polico preneseš na novi motor in nimaš nobenih težav več s popusti oldtajmer pa ponovno prodaš kolegu. Prvo leto ne plačaš nekaj za prepise ampak od takrat naprej imaš popust 50%

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dobiti 50% popust pa ni nobene težave sploh. Kupiš oltajmerja ali ti ga kolega proda, zavaruješ kjer dobiš 50% popust in polico preneseš na novi motor in nimaš nobenih težav več s popusti oldtajmer pa ponovno prodaš kolegu. Prvo leto ne plačaš nekaj za prepise ampak od takrat naprej imaš popust 50%

Ne gre tako zlahka.

Popust za oldtimer je na AS 80%, na ZM in Tilii 90%, za Triglav žal nimam podatka. Potrebuješ tudi certifikat SVS ali SWAMZ in člansko izkaznico.

In še zadnja pomankljivost ; na polici ti piše "popust za oldtimer" in ne "bonus". In na to polico, za oldtimer nikoli ne dobiš bonusa. Tudi če ga imaš registriranega celo leto, NE pridobivaš bonusa - vedno si v PR14 in s popustom na oldtimer.

Kaj si torej pridobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil replicirati post o oldtimerjevem zavarovanju, pa je issi to strokovno pojasnila.

V glavnem, pri tej akciji je priložnost dobiti pr04, ne čakajte.

Kolega še kar ne verjame, kar mu govorim, da naj ne čaka. Misli, da bo še ugodneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB 1300, l 03

vceraj pri ZT 176 €, osnovno + nezgodno (15.000 smrt, 30.000 invalidnost, 17€ dnevna odskodnina) + zelena karta

priznal mi je:

- 20% popusta za neodjavo

- 12% komercialni popust (splosna osnova) + 8% komercialni popust (glede na ze osvojeni PR)

- PR4 z avta

- gotovinski popust

- mali paket

Zadovoljen! :OK:

Popravljeno . Popravil Rokovnjač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse zavarovalnice vam ga ne bom delala, ker imam v življenju še kaj drugega početi.

Tale je od ene zavarovalnice - ni važno katere - odstopanja so pa med posameznimi zavarovalnicami - preverjeno - do 1,5€

To so premije brez 6,5% DPZP (davka).

Se ne strinjam:

npr.

tvoja tabela in neka druga zavarovalnica

pr4 do 4kw 31,51 ---------- 22,05

pr4 nad 72 kw 285,55 --------- 199,89

pr14 do 4kw 63,03 ----------- 44,09

pr14 nad 72 kw 571,11--------- 399,77

Razlike so očitne

l.p. BONA

Popravljeno . Popravil bona
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo stavit, da bo s koncem tega snega tudi konec teh akcij s prenosom bonusa, itd...? In, ko bo toplo sonce prignalo na plan martinčkarje, ki bodo potem jokcali zakaj ni več teh ugodnih zavarovanj...

Kako že gre tista lepa pesem: ''Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj...'' .)

Dvomim da bo konec akcij, ker bi bila potem posledica ta, da bi šli vsi motoristi zavarovat k tisti zavarovalnici, ki ima še takšne pogoje, ki so veljali do sedaj in verjetno se zavarovalnice tega zavedajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si vsi želimo, mar ne? Izrazim le neke vrste bojazen, da te ugodnosti ne bodo večne.... Zato jih izkoristite, kdor še ni zavaroval. Popusti na neodjavo in ostali komercialni bodo mogoče ostali, glede bonusa pa ne vem.

Btw: so pri Triglavu manjše premije v osnovi, ali ne? Po mojih itzračunih so..

Za 26-44 kW..ZM 329 Eur, ZT 216 Eur (na moji polici pr04 108.31 Eur).. :OK: :OK: Potem pa še ostali popusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB 1300, l 03

vceraj pri ZT 176 €, osnovno + nezgodno (15.000 smrt, 30.000 invalidnost, 17€ dnevna odskodnina) + zelena karta

priznal mi je:

- 20% popusta za neodjavo

- 12% komercialni popust (splosna osnova) + 8% komercialni popust (glede na ze osvojeni PR)

- PR4 z avta

- gotovinski popust

- mali paket

Zadovoljen! :OK:

Zanima me, če ti nezgodno velja tudi na dirkališču? Ali je v drobnem tisku kje napisano oziroma izključeno?

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ti nezgodno velja tudi na dirkališču? Ali je v drobnem tisku kje napisano oziroma izključeno?

Hmm, dvomim...

Ravno sem dobil od Vzajemne ponudbo za nezgodno zivljensko zavarovanje- samo za primer smrti.

Drobni tisk- treningi na dirkaliscu ali dirke z motornimi vozili -ne krijejo.

Res pa da je to cisto druga ponudba? .)

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ti nezgodno velja tudi na dirkališču? Ali je v drobnem tisku kje napisano oziroma izključeno?

Ne, ne velja ti. Nezgodno zavarovanje ti velja le kot običajnemu udeležencu v prometu.

Tudi če bi imel posebej sklenjeno individualno polico za nezgodno zavarovanje, ti ne bi krila nesreč na dirkališču (razen če bi bilo obračunano posebno doplačilo glede na nevarnostni razred športa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne velja ti. Nezgodno zavarovanje ti velja le kot običajnemu udeležencu v prometu.

Tudi če bi imel posebej sklenjeno individualno polico za nezgodno zavarovanje, ti ne bi krila nesreč na dirkališču (razen če bi bilo obračunano posebno doplačilo glede na nevarnostni razred športa).

Kaj pa AO+; a tudi ta ne velja na dirkališču? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je kolega pokazal zadnjo okrožnico ZT:

- splošno 30% znižanje zavarovalne premije

- možnost prenosa PR iz zavarovalnih polic za avtomobile znotraj ožjega družinskega kroga

- 10% komercialnega popusta za dobre stranke (tisti ki so imeli PR 04 že prej)

- 20% kemercialnega popusta na neodjavljanje

- XX% popusta za raznorazne avtomobilske, naložbene in ne vem še kakšne pakete

Videno črno na belem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je kolega pokazal zadnjo okrožnico ZT:

- splošno 30% znižanje zavarovalne premije

- možnost prenosa PR iz zavarovalnih polic za avtomobile znotraj ožjega družinskega kroga

- 10% komercialnega popusta za dobre stranke (tisti ki so imeli PR 04 že prej)

- 20% kemercialnega popusta na neodjavljanje

- XX% popusta za raznorazne avtomobilske, naložbene in ne vem še kakšne pakete

Videno črno na belem :D

daj skeniraj pa pošli na MS :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še malo počakal in še kakih stokrat klical v LJ, Jesenice,Sp. Gasteraj in podobne kraje;mogoče pa bo zavarovanje zastojn !

Res tragično da motorist z motorjem za 5 ali 10 tisočof ojrof nima stotke za zavarovanje !Kaj če bi za take reveže zbrali denar ? :lol1: :kva2: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, piše tudi: to je spomladanska akcija, ki traja do konca maja 2007.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še malo počakal in še kakih stokrat klical v LJ, Jesenice,Sp. Gasteraj in podobne kraje;mogoče pa bo zavarovanje zastojn !

Res tragično da motorist z motorjem za 5 ali 10 tisočof ojrof nima stotke za zavarovanje !Kaj če bi za take reveže zbrali denar ? :lol1: :kva2: :blush:

Saj se ne gre zatoda nebi imel-i 100EUR, samo zakaj nebi rajši z temi euri natankal par tankov goriva :hmm:

ps: če se da, seveda :krneki:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa... če je tako...

Dejte mi povedat, kolk bom imel jaz zdaj registracije...

Lani sem imel full za plačat mislim da 106 000 jurjev zavarovanja, letos bi torej imel 5% bonifikacije... zdej bom pa prenesel 50% od avta. Imam bandita... 58 KW.

Za Kolk ojrov moram ženo nažicat??????

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa... če je tako...

Dejte mi povedat, kolk bom imel jaz zdaj registracije...

Lani sem imel full za plačat mislim da 106 000 jurjev zavarovanja, letos bi torej imel 5% bonifikacije... zdej bom pa prenesel 50% od avta. Imam bandita... 58 KW.

Za Kolk ojrov moram ženo nažicat??????

Hvala

Nekje cca 100 € po moje :OK:

Jaz grem pa danes na AS doplačat še za asistenco CORIS cca 6,5 € :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne velja ti. Nezgodno zavarovanje ti velja le kot običajnemu udeležencu v prometu.

Tudi če bi imel posebej sklenjeno individualno polico za nezgodno zavarovanje, ti ne bi krila nesreč na dirkališču (razen če bi bilo obračunano posebno doplačilo glede na nevarnostni razred športa).

:hmm: Za posebno polico nezgodnega oziroma življenskega (neprometnega) zavarovanja pa ne vem, če bo to držalo. Imam polico in nikjer ni opisano (vključno z drobnim tiskom) kje in kako te krije oziroma niso nikjer omenjena dirkališča in podobno?

Moja polica je sedaj v teku že 4 leta morda so se sedaj stvari spremenile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje cca 100 € po moje :OK:

Jaz grem pa danes na AS doplačat še za asistenco CORIS cca 6,5 € :OK:

uu...matr.... iz 106.000 sit na 100€???? :eek: :eek: Če ni še kje kakšna finta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Za posebno polico nezgodnega oziroma življenskega (neprometnega) zavarovanja pa ne vem, če bo to držalo. Imam polico in nikjer ni opisano (vključno z drobnim tiskom) kje in kako te krije oziroma niso nikjer omenjena dirkališča in podobno?

Moja polica je sedaj v teku že 4 leta morda so se sedaj stvari spremenile?

Verjemi da bo držalo. Nikjer na polici nimaš izrecno napisano "ne velja na dirkališču", si pa imel na ponudbi ki si jo podpisal rubriko, kjer je potrebno napisati poklic ki ga opravljaš in posebne športe. Če bi tam napisal, da se dirkaš z motorjem, bi se ti obračunalo doplačilo na premijo. Če tega nisi storil in tega doplačila nimaš, nezgode na dirkališču niso krite.

Vse to pa ti piše v Splošnih pogojih, ki so sestavni del police.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je kolega pokazal zadnjo okrožnico ZT:

- splošno 30% znižanje zavarovalne premije

- možnost prenosa PR iz zavarovalnih polic za avtomobile znotraj ožjega družinskega kroga

- 10% komercialnega popusta za dobre stranke (tisti ki so imeli PR 04 že prej)

- 20% kemercialnega popusta na neodjavljanje

- XX% popusta za raznorazne avtomobilske, naložbene in ne vem še kakšne pakete

Videno črno na belem :D

Akcija sigurno drzi...jaz sem vceraj registriral motor (KTM 620)in sem moral placat tud cestnino ker je bil odjavljen+ nova tablica+zelena karta+zavarovanje+nova prometna=98€ (res da je samo osnova samo je pa hudicev pocen za vse nasteto) Popusti so bli naslednji 30% tako kot pravte, 20% ker sem se odpovedal povracilu in se boniteto sem dobil od mtke (ima polno boniteto)....in je blo vse skupaj nic nakoncu na racunu. :D Izvedel sem da bi dobil ze 40% bonitete ce bi odprl kasko polico...tako da razmisljam tud v tej smeri... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da imate vse naštudirano. kje naj torej letos zavarujem 74kw motor, pr04 že imam nisem pa član nobenega kluba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da imate vse naštudirano. kje naj torej letos zavarujem 74kw motor, pr04 že imam nisem pa član nobenega kluba?

KJERKOLi, samo ne pri Zavarovalnici Maribor... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!