Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Odvisno kje imas avto...ce imas avto pri eni zavarovalnici se najbolj splaca da gres k isti registrirat tud motor ker ti upostevajo boniteto.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da imate vse naštudirano. kje naj torej letos zavarujem 74kw motor, pr04 že imam nisem pa član nobenega kluba?

Odvisno...

Glede na to, da že imaš 50% bonusa, dobiš le popuste:

- na ASu dobiš 50% popusta na neodjavo (ampak le, če ima tvoj motor ned 8 in 72kw - torej ne bo šlo)

- na ZM dobiš 40% na neodjavo

- na Tilii ravnotako 40% popusta na neodjavo,

- na Triglavu pa 20% (imajo pa menda 30% nižje izhodiščne premije, ampak očitno žal spet samo na določenih poslovalnicah)

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Za posebno polico nezgodnega oziroma življenskega (neprometnega) zavarovanja pa ne vem, če bo to držalo. Imam polico in nikjer ni opisano (vključno z drobnim tiskom) kje in kako te krije oziroma niso nikjer omenjena dirkališča in podobno?

Moja polica je sedaj v teku že 4 leta morda so se sedaj stvari spremenile?

preveri splošne pogoje ;)

ne spomnim se več točno premij (bile so dokaj borne), ampak za 2 dni zavarovanja na dirkališču me je lani prišlo približno 25.000 SIT oz. dobrih 100 € ;)

police življenjskega zavarovanja tega ne krijejo, pravtako ne AO+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj nova okrožnica na ZT , glede zavarovanja motorjev, v celjski poslovalnici jo do danes še niso uspeli čisto preštudirati, toda glavnina je takšna: PR iz avta se po novem prenese na polico od motorja, na to plunejo še 20% komercialnega popusta na neodjavljanje ob koncu sezone i to je to za te pare.... :OK:

Včeraj nova okrožnica na ZT , glede zavarovanja motorjev, v celjski poslovalnici jo do danes še niso uspeli čisto preštudirati, toda glavnina je takšna: PR iz avta se po novem prenese na polico od motorja, na to plunejo še 20% komercialnega popusta na neodjavljanje ob koncu sezone i to je to za te pare.... :OK:

poklical tudi v Ljubljano...

pa pravijo takole:

- PR iz avta zavarovanega pri ZT prenesejo na motor

- dodajo 30 % komercialnega popusta

- + 11% dodatnega popusta

I tako :

spet vasak po svoje - kako se ko snađe.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekaj ste pa pozabili.

Po vseh statistikah so zavarovalniški agentje največji lažnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu se boniteta ne prenese ampak se samo uposteva kot popust....lahko pa ti ta popust omogoc tud kdo od druzinskih clanov, brez da bi prizadel karkoli svojo boniteto ali da bi potem tvoje pocetje vplivalo na njegovo boniteto. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZT, cbr600f = 155 evrov, zavaroval danes, vključno z zeleno karto (PR4). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu se boniteta ne prenese ampak se samo uposteva kot popust

Ne zavajaj. To sigurno ne drži za Triglav, recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zavajaj. To sigurno ne drži za Triglav, recimo.

Jah jaz sem ga tako ze registriral..(tistemu ki ti da boniteto se menda ohrani) ...ce se ti zdi da zavajam...meni je blo tako povedano ko sem sel registrirat. .)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boniteta oz. premijski razred se prekopira na novo polico in se ne upošteva le kot popust.

Ja ja tako tako...sem se jaz mogoce mal nerodno izrazu prej...sem vedu kako je pa sem mal narobe napisal... :slap: Sj so tako zmesnjavo naredil s temi zavarovanji letos da tud un k mi je rihtu registracijo ni vsega vedu je mogu se klicat nekam.... :)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R1. 112 KW. 162 EUR. Poslovalnica Zavarovalnice Triglav na Tržaški 132, LJ.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R1. 112 KW. 162 EUR. Poslovalnica Zavarovalnice Triglav na Tržaški 132, LJ.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

AO- :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahlo brez smisla je vse to prerekanje, kaj je obljubila ta ali ona zavarovalnica, itd. itd. In tudi čisto vseeno je, kaj so obljubljali, nam je važna končna cena in to po možnosti seveda čim nižja.

Predlagam sledeče:

prav veliko zavarovalnic pri nas ni, štiri ali pet. Kdor hoče registrirati motor, naj pokliče teh pet firm in naj se potem odloči za najcenejšega ponudnika, pa je problem rešen.

Potem pa naj na forumu objavi, koliko ga je prišlo osnovno zavarovanje (brez raznoraznih AO+ in nezgodnih zavarovanj, itd.). Seveda naj navede tudi moč motorja v kW in premijski razred (bonus). In seveda, kje je zavaroval moped (npr.: Triglav v Zgornjem Kašlju, Adriatic v Jelendolu, Grawe na Žalah, ...).

Takoj bo kristalno jasno, katera zavarovalnica je najugodnejša, kar bo po mojem mnenju najbolj merodajna informacija za vse ostale. Odločitev bo potem verjetno zelo enostavna.

Se strinjate?

Lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav Lani 742ccm 44KW brez AO+ in z 35% bonusa plačal 271,00€

Letos 20.03.07 1298ccm 106KW AO+ ter asistenca + 50% bonusa plačal 278,5€

Ponudli so mo tudi ugoden kasko naprimer za FJR~ 1000€ Po starem bi bil 1400€ a nevem kaj pomeni pri motorinu imet kasko razen da ga lahko pustiš kjerkoli in če ti ga ukradejo dobiš drugi motor. :?

lp: Anton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav Lani 742ccm 44KW brez AO+ in z 35% bonusa plačal 271,00€

Letos 20.03.07 1298ccm 106KW AO+ ter asistenca + 50% bonusa plačal 278,5€

Ponudli so mo tudi ugoden kasko naprimer za FJR~ 1000€ Po starem bi bil 1400€ a nevem kaj pomeni pri motorinu imet kasko razen da ga lahko pustiš kjerkoli in če ti ga ukradejo dobiš drugi motor. :?

lp: Anton

In če ga razbiješ? Kjerkoli. Padeš, se zaletiš v karkoli, zdrsneš na pesku...? Popravila ni malo.

Kasko je rešitev. Kot na avtu.

Popravljeno . Popravil tomaž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zdrsneš ni tako velika škoda? par plastik pa auspuh itd. Če ti pa motor naredi en sam preval kar se pri težkih motorjih kaj hitro zgodi da zdrsneš potem pa kolo zagrabi asfalt in te katapultira v takem primiru je skora verjetno totalka in spet dobiš drug motor. Seveda v isti vrednosti kot je ocenjen po eurotaksu minus odbitna franšiza.

ps: o kasku bo treba razmislit :slap:

lp:Anton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav Lani 742ccm 44KW brez AO+ in z 35% bonusa plačal 271,00€

Letos 20.03.07 1298ccm 106KW AO+ ter asistenca + 50% bonusa plačal 278,5€

Ponudli so mo tudi ugoden kasko naprimer za FJR~ 1000€ Po starem bi bil 1400€ a nevem kaj pomeni pri motorinu imet kasko razen da ga lahko pustiš kjerkoli in če ti ga ukradejo dobiš drugi motor. :?

lp: Anton

Ponavadi ponudijo osnovni kasko, kjer kraja ni všteta .) Bodite pozorni na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi ponudijo osnovni kasko, kjer kraja ni všteta .) Bodite pozorni na to.

Za Triglav nimam točnega podatka, ZM, AS in Tilia pa imajo krajo v ključeno v osnovnem kasku. Je pa med njimi nekaj razlik:

- ZM zelo pogosto zahteva na polici klavzulo, ki pravi da so krite škode, kadar je voznik motorja lastnik. (kraja ej vključena, lahko se jo izključi na željo stranke)

- AS ima klavzulo, da se kasko lahko prekine in zahteva premijo nazaj le v primeru prodaje motorja, ne pa tudi v primeru odjave iz prometa (kraja je vključena v osnovni kasko in se je ne da izključiti)

- Tilia ima krajo vključeno v osnovni kasko, ne da se je izključiti, zelo pa komplicirajo z odobritvami, če bodo motor sploh sprejeli v kasko zavarovanje

- Grawe ponuja možnost s krajo ali brez, ima pa 4% odbitno franšizo, ki se je ne da zmanjšati

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ZT 23.03.2207

72kw :obvezno z vsemi popusti 119,00 , z AO+ 247,00

lp

ZT 23.03.2007

72kw :obvezno z vsemi popusti 119,00 , z AO+ 247,00[attachmentid=94310]

post-5502-1174747152_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kje imas avto...ce imas avto pri eni zavarovalnici se najbolj splaca da gres k isti registrirat tud motor ker ti upostevajo boniteto.... .)

Tudi, če imaš avto zavarovan pri kaki drugi zavarovalnici ti pri ZT priznajo bonus.

Recimo, če imaš 50% bonus pri Adriaticu, ti ga dajo na ZT 50%. Preverjeno.

Ubistvu se boniteta ne prenese ampak se samo uposteva kot popust....lahko pa ti ta popust omogoc tud kdo od druzinskih clanov, brez da bi prizadel karkoli svojo boniteto ali da bi potem tvoje pocetje vplivalo na njegovo boniteto. .)

Boniteta se upošteva pri ZT, za druge zavarovalnice pa ne vem.

Recimo, če ima tvoj fotr 50% bonusa na avtu, ti ga ZT da 50% na motor, kar pomeni 4 premijski razred in poleg tega, ti dajo še 20% na nevračilo premije ob odjavi, 12% komercialnega popusta. Če pa daš, še poleg obveznega zavarovanja, recimo nezgodo al pa asistenco imaš pa še 4% na gotovino, 7%- 9% na paket, in od 2% -10% stalnostnega popusta. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej se je govorilo glede prenesenega bonusa z avta na moped, pa tudi iz staršev na sina/hči, mene pa

zanima, če je možno prenesti bonus tudi na sestro/brata, iz avta na avto ???? Pa, če se že da katera zavarovalnica?

lp

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!