Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Do zdej se je govorilo glede prenesenega bonusa z avta na moped, pa tudi iz staršev na sina/hči, mene pa

zanima, če je možno prenesti bonus tudi na sestro/brata, iz avta na avto ???? Pa, če se že da katera zavarovalnica?

lp

nevem kako je z prenosom sestra/brat, vem pa da je pri ZM iz očeta na sina možno AMPAK če se oče odpove bonusu, torej on ostane brez, ti pa imaš njegovega. ne tako kot pri avto/motor ko ostane obema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tej prenosi bonifikacije veljajo samo med družinskimi člani?

To je samoumevno, se ti ne zdi "brat/sestra" :eek: ???

nevem kako je z prenosom sestra/brat, vem pa da je pri ZM iz očeta na sina možno AMPAK če se oče odpove bonusu, torej on ostane brez, ti pa imaš njegovega. ne tako kot pri avto/motor ko ostane obema!

Namen je bil seveda kot je bilo xxx že omenjeno, da obema ostane bonifikacija!

Je pa ne-logično (obe vozili so pisani na eno osebo oz lastnik je eden):

- avto/motor prenos bonifikacije se da :OK:

- avto/avto prenos ni možen WTF :BUA:

Legenda:

Motor - prevozno sredstvo

Avto - prevozno sredstvo

A obstaja kdo, ki bi lahko podal dobro razlago iz zavarovalniškega spektra?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja kdo, ki bi lahko podal dobro razlago iz zavarovalniškega spektra?

jasno da vem da si mislil da bi ohranili bonus obema in sem ti napisal da na ZM sigurno ne gre in baje po besedah agenta triglava pri njih in nikjer drugje tudi ne. še več, tudi če imaš na avtu bonus in kupiš še en avto in ga isto registriraš na svoje ime ti ne priznajo bonusa na obeh. na drugem začneš lepo iz nule.

laična razlaga:

prenos avto/motor je komercialna fora zavarovalnic za pridobitev motoristov in še njihovih avtov oz. avtov družinskih članov, pozneje pa ti mogoče zaradi tvojega zadovoljstva uturijo še premoženjsko zavarovanje (hiše in podobno) in še kako nezgodno ali rentno.

prenos avto/avto je nepotreben ker ima folk itak zavarovane avte (sin svojega, oče svojega) in bi zgubili dosti denarja če bi vsak oče, ki je leta in leta plačeval za bonus, bonus prenesel še na sina ali brat na sestro. itak bo vsak moral zavarovati avto in ni razloga da bi si manjšali dobiček.

če pa bi ena zavarovalnica to sporožila :whistle: potem bi bil hec :evilgrin:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa bi ena zavarovalnica to sporožila :whistle: potem bi bil hec :evilgrin:

Thx za kratko jedrnato info.

P.S. lahko pa bi omogočili, vsaj tistim, ki imamo že vse dodatno

zavarovano pri določenih zavarovalnicah; nepremičnine, premičnine,

dodatne, življenske police, firme pa še kej bi se dalo poiskat!

lp

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se odločil, da te govorice :fight2: spravim v dejanja. Danes. :yea2:

Registriral sem mojo Y xtz 750 ccm, 52 kW, osnovno zavarovanje, nova tablica, tehnični, cestnina.

Na avto bonus in pa na klub. Skupaj sem dal cca 170€ pri ZM. Za komplet leto. :OK:

Sem mal povprašal tud drugod, pa se mi zdi, da se bili tu še najbolj "ok".

In tud se mi zdi fer, da pri njih registriram, ker so pač oni prvi začeli s to akcijo... :worship:

No, glede ostalega filozofiranja ne bom izgubljal besed. Zdaj sem dal filat akumulator, potem pa ob prvem lepem vremenu in seveda času - vžgat staro kravo in ...juhej... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx za kratko jedrnato info.

P.S. lahko pa bi omogočili, vsaj tistim, ki imamo že vse dodatno

zavarovano pri določenih zavarovalnicah; nepremičnine, premičnine,

dodatne, življenske police, firme pa še kej bi se dalo poiskat!

lp

.)

ravno zato smo šli pri nas cela familija na ZT ker se po vseh desetletjih pri ZM in celo poznanstvih v vrhu ZM ni dalo nič uredit, na ZT pa so nas sprejeli odprtih rok in se je dalo marsikaj kar ni "uradno" v ponudbi uredit! .)

in tako so šle vse police na ZT, kar pa še ni, pa še bo ko poteče pri ZM :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Vem, da je bilo že veliko (preveč) napisanega okoli zavarovanj in popustov, prenosov,... pa imam še vedno eno vprašanje, ki ga nisem še zasledil.

Bom poskušal biti kolikor se da kratek: :D

Letos zavaroval svoj motor pri ZT za 124 EUR; dobil sem te popuste, ki so mogoči (30% nižja osnova zavarovalnice, 50 % komercialni popust- popust v velikosti bonusa na avtomobilu, družinski paket, gotovina... ) a nažalost BREZ prenosa bonifikacije (sedaj imam 13 PR).

Zanima me sledeče: ali bi bilo možno, da letos zavarujem moped (50ccm), prenesem bonifikacijo nanj iz bratovega avta (po novem naj bi se pri ZT to sedaj dalo), drugo leto pa to polico iz mopeda prenesem na motor? :hmm:

To je sedaj vprašanje... ???

Hvala za odgovor :yea1:

Se opravičujem, če se vam bo vprašanje zdelo :topic:

Lep dan še naprej

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jaz bi bonus prenesel letos, in to v kratkem, dokler je še to mogoče; drugo leto bi samo prenesel polico iz mopeda na motor, kar pa se je tudi do sedaj dalo, že vsa leta nazaj, brez kakršnih koli akcij (vsaj za ZT je bilo tako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zanima me sledeče: ali bi bilo možno, da letos zavarujem moped (50ccm), prenesem bonifikacijo nanj iz bratovega avta (po novem naj bi se pri ZT to sedaj dalo), drugo leto pa to polico iz mopeda prenesem na motor?

....

Mislim da bonifikacijo od mopeda (50ccm) ne moreš prenesti na motorno kolo. Vsaj do letos niso hoteli tega storiti, dandanes pa ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bonifikacijo od mopeda (50ccm) ne moreš prenesti na motorno kolo. Vsaj do letos niso hoteli tega storiti, dandanes pa ...

lp

To ne bo držalo!

Zavarovalnice poznajo premijske skupine:

-Osebno vozilo

-Motorno kolo

-Tovorno vozilo

-Priključno ... ... ...

Premijske skupine "mopedi" ne poznajo. Torej je popolnoma vseeno, ali je bil prej na polici moped ali motor. Za zavarovalnico je to isto.

Trdiš nekaj podobnega kot tole: če si s fičkom pridobil bonus, zdaj ne moreš s tem bonusom zavarovati Mercedesa. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj pravi Issi na moje razmišljanje o prenosu police oz. na takšen opis, kot sem ga podal :?

Issi pravi, da je zadeva izvedljiva. (pod pogojem, da najdeš poslovalnico Triglava, ki to še počne - menda Kranjska, za druge pa ne vem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem, bi lahko jaz za scooter prenesel bonifikacijo od avta (50% ) ? :eek:

Ti lepo zavaruješ scooter s 50% bonusa, na podlagi bratove police, na kateri ima 50% bonus. Seveda, če sta na istem naslovu. In potem naslednje leto, ta scooter ali odjaviš, in preneseš bonifikacijo na ta motor, katerega si zavaroval. Lahko pa tudi samo preneseš bonuse iz motorja na scooter, in iz scooterja na motor.

Drugače ima pa Issi prav. Vsi motorji od najmanj kubičnega oz. kilowatnega, do največ moči, spadajo pod motorna kolesa.

Ni mi pa jasno, na kateri poslovalnici ZT ti niso priznali bonusa, oziroma so ti dali 5%. A imaš samo 5% bonusa na avtu? Nima noben v družini 50% bonusa na avtomobilu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAZ imam na avtu 50%, ko sem pa decembra lani scooterja registriral so pa rekli da se ne da bonifikacija prenesti iz avta

po novem naj bi to slo... baje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAZ imam na avtu 50%, ko sem pa decembra lani scooterja registriral so pa rekli da se ne da bonifikacija prenesti iz avta

po novem naj bi to slo... baje?

Lani je bilo drugače, letos je pa tako, da se da bonus iz avtomobila prenesti na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi, Metuljčica, simonsi - hvala za odgovore; :worship:

Se pa javim in sporočim, kako se bo stvar v praksi iztekla :whistle:

Pozdravček vsem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zavarval Hondo CBF 600 S.

- prenos bonifikacije na pr04 iz avta

- 20% na nevračilo

- 14%

- 4%

+ AO+

= 243,77 (v primeru da nebi vzel AO+ = 130 EUR)

Zavarovalnica ZT - poslovalnica Sežana

Agent prišel na dom.

In še dodaten popust na avtu! :OK:

Popravljeno . Popravil JANI_S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!