Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

To ne bo držalo!

Zavarovalnice poznajo premijske skupine:

-Osebno vozilo

-Motorno kolo

-Tovorno vozilo

-Priključno ... ... ...

Premijske skupine "mopedi" ne poznajo. Torej je popolnoma vseeno, ali je bil prej na polici moped ali motor. Za zavarovalnico je to isto.

Trdiš nekaj podobnega kot tole: če si s fičkom pridobil bonus, zdaj ne moreš s tem bonusom zavarovati Mercedesa. :slap:

Lani pri AS, NISO hoteli prenest bonus iz mopeda na motor in mi zatrjevali da se tega ne da!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani pri AS, NISO hoteli prenest bonus iz mopeda na motor in mi zatrjevali da se tega ne da!!!

lp

Dej si zgoraj malo preberi. Že ne vem kolikokrat je bilo napisano, da je prenos bonusa iz avta na motor možen samo od letos. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani pri AS, NISO hoteli prenest bonus iz mopeda na motor in mi zatrjevali da se tega ne da!!!

lp

Ponavljam : NI RES! Moped in motor sta eno in isto! Oba spadata v premijsko skupino "motorna kolesa".

Znotraj premijske skupine pa so seveda razredi po kw - od prve "do 4kw" do zadnje "nad 72 kw"

Torej ne nakladaj, ker tu sploh ne gre za nikakršen prenos.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa na motorju pr04, pa bi želel, da se mi tudi pri avtu upošteva bonus iz motorja. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej si zgoraj malo preberi. Že ne vem kolikokrat je bilo napisano, da je prenos bonusa iz avta na motor možen samo od letos. :headbang:

Kdo pa govori o avtu?! :blink: Govori z mopeda na motor.

Popravljeno . Popravil lojzeboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavljam : NI RES! Moped in motor sta eno in isto! Oba spadata v premijsko skupino "motorna kolesa".

Znotraj premijske skupine pa so seveda razredi po kw - od prve "do 4kw" do zadnje "nad 72 kw"

Torej ne nakladaj, ker tu sploh ne gre za nikakršen prenos.

Jaz sem lani prvič registriral motor (65kW) in sem hotel prenesti 50% bonus iz mopeda na motor. Na AS pa so mi zatrjevali in me prepričali da to ni možno, tako sem štartal iz 0. Očitno so me nategnili, mamicu jim ...

lp

P.S. Pa ne se tok razburjat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da še imaš kupone od mopeda.. Ker issi pravi, da je eno in isto, boš pa to letos uveljavil. Simpl, a ne. Nisem pa tudi jaz vedel, da se to da,- moped-motor, da je ista skupina. :cry: No, zdaj vemo. Ima pa issi gumijaste živce, ni kaj. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes regestriral Kawasakija Z 1000 pri ZM z vsemi popusti in bonitetami vključno z AO+

231,78 ojrov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko rečem agentu da ima moj motor 72kw čeprav v prometni piše 73kw, je lahko zaradi tega kakšen problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko rečem agentu da ima moj motor 72kw čeprav v prometni piše 73kw, je lahko zaradi tega kakšen problem?

Dokler se nobo nobeden v to zapičil bo vse o.k.,če pa pride do kakega sranja in ti kdo gre preverjat,potem pa imaš lahko probleme.

Konkretno:ne izplačjo ti zavarovalnine ali pa jo terjajo od tebe ,zaradi napačnih podatkov ki si jih navedel,s podpisom police jamčiš za pravilnost podatkov. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko rečem agentu da ima moj motor 72kw čeprav v prometni piše 73kw, je lahko zaradi tega kakšen problem?

probaj najt kakega slepega agenta, mogoče kar Ray charles... pa da ne zna brat pa to ... potem ti bo mogoče uspelo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko rečem agentu da ima moj motor 72kw čeprav v prometni piše 73kw, je lahko zaradi tega kakšen problem?

In kaj misliš, da boš s tem profitiral, če rečeš, da ima motor 72 kw, namesto 73?

Probleme imaš že lahko na tehničnih pregledih, ko greš podaljšat prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko rečem agentu da ima moj motor 72kw čeprav v prometni piše 73kw, je lahko zaradi tega kakšen problem?

Ja, JE problem. To pomeni, da imaš motor podzavarovan. V praksi to pomeni, da v primeru nezgode, katere povzročitelj si ti, kriješ sam tak % škode, kolikor odstotkov premalo premije si plačal. Če v nezgodi le razbiješ kak drug motor ali avto niti ni tako hudo, če pa so še kakšne telesne poškodbe ali celo smrt, so lahko zneski gromozanski.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zavarval Hondo CBF 600 S.

- prenos bonifikacije na pr04 iz avta

- 20% na nevračilo

- 14%

- 4%

+ AO+

= 243,77 (v primeru da nebi vzel AO+ = 130 EUR)

Dajte mi povejte, zakaj je tale popust 14% in 4%??? Sem nekaj agenta spraševal kolk pride zdaj zavarovanje, pa ni vedel mi nič konkretnega povedati. Torej:

50% bonifikacije

20% neodjava (?)

14%??????

4% ??????

LP

(vozim GSF 600S bandit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve kolk bi me pršu kasko za motor letnik 2003 r1 pa kje se da kej na internetu preračunavat al morš it osebno tja se zmenit na zavarovalnico oziroma kje je najboljše začeti če maš namen motor kasko zavarovat?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve kolk bi me pršu kasko za motor letnik 2003 r1 pa kje se da kej na internetu preračunavat al morš it osebno tja se zmenit na zavarovalnico oziroma kje je najboljše začeti če maš namen motor kasko zavarovat?

lp

Osnova za izračun kasko zavarovanja je NNV (novonabavna vrednost) po Eurotax-u. Za ponudbo se obrno na zavarovalnico, zastopnike ali zastopniške agencije in jim prosim podaj kaj več podatkov, kot si jih tu (točen model in tip vozila, letnik, višina bonusa, željene kombinacije ali paket,... ... ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B) Hornet 900 (81Kw) Obvezno, Ao+,Sopotnik= 250€ :eek: :naughty:

sopotnik?

Kako si pa to zavaroval? Nezgodno? Pri nezgodnem je toliko zavarovancev kot ima vozilo sedežev. Samo sopotnika pa res ne vem kako si zavaroval... :huh:

Kaj je AO in kaj krije, kaj je AO+ in kaj krije smo pa že predebatirali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, JE problem. To pomeni, da imaš motor podzavarovan. V praksi to pomeni, da v primeru nezgode, katere povzročitelj si ti, kriješ sam tak % škode, kolikor odstotkov premalo premije si plačal. Če v nezgodi le razbiješ kak drug motor ali avto niti ni tako hudo, če pa so še kakšne telesne poškodbe ali celo smrt, so lahko zneski gromozanski.

Pri civilnih odškodninskih tožbah, seveda? Kaj ni tako, da v primeru povzročitve lahko zavarovalnice od zavarovanca terjajo nekako največ 8500 evrov ali nekaj takega? Ali je to pač dezinformacija, ki sem jo slišal od nekoga ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zavarval Hondo CBF 600 S.

- prenos bonifikacije na pr04 iz avta

- 20% na nevračilo

- 14%

- 4%

+ AO+

= 243,77 (v primeru da nebi vzel AO+ = 130 EUR)

Zavarovalnica ZT - poslovalnica Sežana

Agent prišel na dom.

In še dodaten popust na avtu! :OK:

Enak motor danes zavaroval na AS:

- kopiranje bonifikacije iz avta pr04 (ker avta trenutno nimam na AS, podpisal samo izjavo, da ob registraciji avto zavarujem na AS),

- AO: 99,72 EUR

- AO+: 73,36 EUR

- asistenca: 11,90 EUR

+ davek 6,5%

= 197,00 EUR

Vse zgornje cene so s popustom 50% za neodjavljanje.

Na "najbolj ugodni" :grrr ZT si ti torej plačal 46,77 EUR oz. 24% več (brez asistenca) :? .

Po moje sem jaz bolj upravičen, da prilimam tegale :OK: . .)

Popravljeno . Popravil Sale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[

Pa še sveža in definitivno uradna informacija !

Na ZM dobiš isti PR iz avta samo če si njihov zavarovanec. In sicer če imaš od 0 do 30% bonusa na avtu dobiš na motor 30% /PR8 / , nad 30 pa toliko kot imaš 35,40,45,50 in takšen PR !

Zavarovanci ostalih zavarovalnic ne dobijo 30% BONUSA / PR 8 / ampak 30% POPUSTA / moto bonus / + v obeh slučajih še 50 % na nevračilo premije- član kluba !To pomeni drugo leto PR 13 oziroma 5 bonusa in štart skoraj z začetka .

Toliko , da je stvar jasna !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!