Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

[

Pa še sveža in definitivno uradna informacija !

Na ZM dobiš isti PR iz avta samo če si njihov zavarovanec. In sicer če imaš od 0 do 30% bonusa na avtu dobiš na motor 30% /PR8 / , nad 30 pa toliko kot imaš 35,40,45,50 in takšen PR !

Zavarovanci ostalih zavarovalnic ne dobijo 30% BONUSA / PR 8 / ampak 30% POPUSTA / moto bonus / + v obeh slučajih še 50 % na nevračilo premije- član kluba !To pomeni drugo leto PR 13 oziroma 5 bonusa in štart skoraj z začetka .

Toliko , da je stvar jasna !

No, sveža že dolgo ni več... :whistle: To velja od 1.2.2007

Pa tudi čisto točna ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sveža že dolgo ni več... :whistle: To velja od 1.2.2007

Pa tudi čisto točna ni!

Popolnoma točna ! Zato je tudi sveža ! Ker ona s 1.2.2007 ni pravilna ! Kar preveri !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica triglav je še uradno objavila novico na njihovi spletni strani:

27.3.2007

Ugodna ponudba za zavarovanje motornih koles

Pred vrati je nova motoristična sezona, zato smo v Zavarovalnici Triglav pripravili ugodno ponudbo za zavarovanje motornih koles. Dovolite, da vam v nadaljevanju predstavimo novosti v ponudbi in ugodnosti, ki smo jih pripravili za naše zavarovance:

priznanje bonusa pri zavarovanju motornega kolesa v enaki višini, kot ga imate za osebno vozilo, ki je zavarovano pri Zavarovalnici Triglav,

30 % znižanje zavarovalne premije za zavarovanje avtomobilske odgovornosti,

20 % popust na letno polico za vsa zavarovanja,

10 % popust za naše zveste zavarovance in člane motoklubov,

dodatni popust, če ste pri zavarovanju motornega kolesa že imeli bonus,

NOVO: asistenca in asistenca - PLUS tudi za motorna kolesa z močjo nad 4 kW.

Dodatne informacije lahko dobite na modrem telefonu 080 555 555 ali na spletni strani Zavarovalnice Triglav www.triglav.si.

Zavarovanje lahko sklenete na vseh poslovnih mestih Zavarovalnice Triglav, na pogodbenih prodajnih mestih in pri naših zavarovalnih zastopnikih.

Želimo si, da bi vas naša ponudba prepričala. Zahvaljujemo se vam za dosedanje sodelovanje in vam želimo varno vožnjo.

Zavarovalnica Triglav, d.d.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri civilnih odškodninskih tožbah, seveda? Kaj ni tako, da v primeru povzročitve lahko zavarovalnice od zavarovanca terjajo nekako največ 8500 evrov ali nekaj takega? Ali je to pač dezinformacija, ki sem jo slišal od nekoga ... ?

Jep regres je "omejen" na približno povprečno letno plačo(recimo da je 8500€). Kako pa se stvari dogajajo v primerih podzavarovanja pa ne vem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri civilnih odškodninskih tožbah, seveda? Kaj ni tako, da v primeru povzročitve lahko zavarovalnice od zavarovanca terjajo nekako največ 8500 evrov ali nekaj takega? Ali je to pač dezinformacija, ki sem jo slišal od nekoga ... ?

@Issi, a lahko prosim tudi tole pojasniš? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

122 €

ženski na šalterju sploh nisem sledil, ko mi je razlagala kakšne vse popuste sem dobil....

Vse ti piše na polici... spodaj pred končnim zneskom :devil:

Dobrodošel bi bil tudi podatek o moči motorja in bonifikaciji. Upam, da bo počasi konec slepomišenja pri ZT. (čeprav jaz nimam kaj reči čeznje,- v SG je bilo vse O.K.) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ti piše na polici... spodaj pred končnim zneskom :devil:

Dobrodošel bi bil tudi podatek o moči motorja in bonifikaciji. Upam, da bo počasi konec slepomišenja pri ZT. (čeprav jaz nimam kaj reči čeznje,- v SG je bilo vse O.K.) :OK:

Ja, hotel sem povedati, da je kr govorila ta popust in on popust ....

Moč motorja: 57kw, 600cm3. Bonifikacija minimalna: lansko leto prvič registriral.

Lansko leto zavarovanje 441€ letos 122€. In še 21,53€ cestni sklad in 6,86 nova prometna. (tablica je bila deponirana)

Sem kr zadovoljen

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Issi, a lahko prosim tudi tole pojasniš? :blush:

Ja, drži. Regres je omejen. Po starem je bila omejitev 2 mio sit, sedaj je verjetno res 8500€ (koliko je čisto točno v Evrih res ne vem, ker se ne ukvarjam z regresi, pa tudi nimam stranke, ki bi imela sedaj regresni zahtevek)

In, se ti to ne zdi veliko denarja? Zato da z goljugijo prihraniš 100-200€ ?

Kaj pa vem, meni je to veliko, če jih moram dati iz žepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v goljufiji, problem je v tem kdo krije škodo in v kakšnem znesku če je škoda višja od zavarovalne vsote.

Ta višina regresa po mojem mnenju velja v priemru da si pijan, vbrez izpita, nereg. pobeg s kraja nesreče...

Kaj pa se zgodi ko ti en dvonadstropni avtobus otrok porineš v prepad v neki serpentini in škoda preseže zavarovalno vsote??? (plačaš regres in višek škode plača zavarovalnica ali se starši otrok spravijo na tvoje premoženje?) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, drži. Regres je omejen. Po starem je bila omejitev 2 mio sit, sedaj je verjetno res 8500€ (koliko je čisto točno v Evrih res ne vem, ker se ne ukvarjam z regresi, pa tudi nimam stranke, ki bi imela sedaj regresni zahtevek)

In, se ti to ne zdi veliko denarja? Zato da z goljugijo prihraniš 100-200€ ?

Kaj pa vem, meni je to veliko, če jih moram dati iz žepa...

seveda je veliko. Tega nisem rekel. pa vendar je malce protiutež strašenju v smislu "boš anredu pizdarijo pa boš celo življenje plačeval za eno neumnost". Če upoštevamo neučinkovitost slovenskega sodstva, lahko hitro kdo sklepa, da pač tvega maksimalno 2 milijona, če se vozi brez izpita, brez zavarovanja itd ... a ne?

pač, to je dejstvo, ki ga zavorvalnice nikjer ekstra ne omenjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri civilnih odškodninskih tožbah, seveda? Kaj ni tako, da v primeru povzročitve lahko zavarovalnice od zavarovanca terjajo nekako največ 8500 evrov ali nekaj takega? Ali je to pač dezinformacija, ki sem jo slišal od nekoga ... ?

Točno približno, znesek je 10000€ do tu te še lahko ožemejo, čeprav probajo pač maximalno.

tako, da ne strašit ljudi po forumu :nono: , ker če bi bilo temu tako, bomo jutri vsi začeli hoditi od strahu pred odškodninami, peš :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ave.

Zavaroval CBR 900 rr 112kW, celo leto z AO+ in zeleno karto, pri zavarovalnem agentu ZT 265€ :OK: , lani sem dal za 600 f brez AO+ pa približno 360€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracijo imam 17.5. Zato trenutno zbiram ponudbe za R 1150 R 62kw.AO+,stalno registriran...

Trenutno stanje ZM:185,73

ZT:220,35

Je pa tu še druga dilema.Namreč hitrost reševanja.Vsi kleparji in ličarji navijajo za ZT.Zanimajo me vaše izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje.

pozitivne ali negativne? Za ZM ali ZT?

Možeš da biraš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracijo imam 17.5. Zato trenutno zbiram ponudbe za R 1150 R 62kw.AO+,stalno registriran...

Trenutno stanje ZM:185,73

ZT:220,35

Je pa tu še druga dilema.Namreč hitrost reševanja.Vsi kleparji in ličarji navijajo za ZT.Zanimajo me vaše izkušnje.

No bom napisl še enkrat. Dobil kuponček vedno:

-zavarovalnica triglav dala peneze za moped in dala peneze za poškodbe, večkrat

-zavarovalnica maribor dala prst v rit :doze:

Drugače sem pa plačal zavarovanje. Z AO+ samo 330 evrotov :D

Aja 35 evrov je veliko denarja. Brž vzemi Maribor :rolleyes:

Drugače pa če registriraš samo redno je itak vseen. Bo pač un nesrečnež, v katerega se boš zaletel, dobil prst v rit. Je pa pri meni od sedaj naprej tako, da če ima povzročitelj zavarovanje sklenjeno pri ZM, kličem policijo. Če ima zavarovano pri ZT, ne kličem policije.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni tko da je treba zmer poklicat policijo ? tko so men na zavarovalnci težil :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni tko da je treba zmer poklicat policijo ? tko so men na zavarovalnci težil :headbang:

Ne, če je stik ni treba. Mislim treba, če ima povzročitelj sklenjeno pri ZM :doze: Triglav ne teži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jih velik pravi, da pri ZT ne komplicirajo, me je pa opozoril agent ZT, da če padeš, in imaš AO+, moraš imeti za uveljavljanje uradni zapisnik, kar pomeni, da moraš klicat policijo, če seveda nisi kere zakuhal, ker te potem policija tepe po aržeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jih velik pravi, da pri ZT ne komplicirajo, me je pa opozoril agent ZT, da če padeš, in imaš AO+, moraš imeti za uveljavljanje uradni zapisnik, kar pomeni, da moraš klicat policijo, če seveda nisi kere zakuhal, ker te potem policija tepe po aržeti...

Čim povzročiš nesrečo (pa čeprav si le ti udeležen), te policija smatra za krivca in greš k sodniku, zaradi neprilagojene hitrosti. Zagrožena kazen je cca. 210€ in (mislim da)5 kazenskih pik. Policist je napisal neprilagojena hitrost, pa čeprav je tudi sam opozoril da je cesta zelo poškodovana, ampak to bi moral predvideti. Jaz sem se komaj izvlekel z opominom in vseeno 70€ stroškov.

Tako da kličite policijo, če je dosti stroškov, drugače boste še lahko v minusu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

1. primer: Izplačali po AO+ polici, brez najmanjšega izvijanja in sprenevedanja, kljub temu, da ni bilo policijskega zapisnika. Potreboval izjavo priče, slike zbitega motorja in zdravniško spričevalo. Šlo je za lažje poškodbe. Izplačali 320k nekdanjih in to 3 tedne po uložitvi zahtevka.

2. primer: Izplačali dnevno nadomestilo po nezgodni polici, del zneska še pred potekom bolniške, katera je skupno trajala 134 dni. Drugi del zneska pa teden dni po zaključku bolniške. Odškodnina po življenski polici še ni izplačana, ker še ni določena stopnja invalidnosti in zahtevek še ni bil podan, prav tako še ni podan zahtevek za izplačilo po AO+ polici. V tem primeru je šlo za težjo poškodbo zaradi česar je bila klicana policija.

Skratka maximalno zadovoljen z poslovanjem Mariborske zavarovalnice.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim povzročiš nesrečo (pa čeprav si le ti udeležen), te policija smatra za krivca in greš k sodniku, zaradi neprilagojene hitrosti. Zagrožena kazen je cca. 210€ in (mislim da)5 kazenskih pik. Policist je napisal neprilagojena hitrost, pa čeprav je tudi sam opozoril da je cesta zelo poškodovana, ampak to bi moral predvideti. Jaz sem se komaj izvlekel z opominom in vseeno 70€ stroškov.

Tako da kličite policijo, če je dosti stroškov, drugače boste še lahko v minusu.

lp

Ta člen zakonika pa bi res rad videl, ki utemeljuje tvojo trditev :grim ne mora te nekdo, kar oglobit samo zato, da se mu nekaj le zdi-smatra :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam en vprašanje...

Lansko leto sem imel motor zavarovan pri grawe. Jutri pa ga bom zavaroval spet pri triglavu. Ali rabim zavarovalno polico od lanskega leta, ko sem bil pri grave? Bonus bom itak prenesel od fotra...

problem je v tem ker jo ne najdem, zgleda da jo je punca po nesreči pokurila v kaminu :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pa je ratalo...

ZT

yamaha r1 126kw

289 € z AO+

Popravljeno . Popravil Unknown
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!