Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Evo dopis, ki me je danes čakal v poštnem nabiralniku.

Sedaj pa prenašajo bonos samo če imaš avto zavarovan pri njih :whistle: , se pravi da sem pravočasno izkoristo "ekstra popust", ko so bonos kopirali :devil: :grim :evilgrin: vse povprek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dopis, ki me je danes čakal v poštnem nabiralniku.

Jaz tudi. Ampak pri Triglavu po 18 letih nimam zavarovanega ničesar več. Dopis je prišel dva meseca prepozno. Predvidevam, če ne bi ZM prva začela ponujat takih ugodnosti kot jih je, omenjenega dopisa ne bi dobili nikoli. Ko j..e ZT!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem registriral avto (po letu dni) ko bi moral placati zavarovanje sem vrpasal ce lahko izberem kako drugo zavarovalnico kot Tr... mi je una na salterju rekla da seveda....

potem sem ji pa rekel...

"povejte vi men, kaj se mi najboljs placa? imam pa namen kupit motorno kolo letos"

odgovor?

Da je cist vseeno, ker trenutno je ZAKON da ce registriras motor se bonifikacija prenese iz avta na motor...AMPAK!!!! to je samo zacasno in prav kmalu nebo vec mozno... in da MORAJO vse zavarovalnice tako delati... jaz sem sam :eek:

sem vprasal... se pravi zdele ce bi registriral motor bi prenesel lahko mojh -50% iz avta... ce pa bi (teoreticno) jutri nehav veljati ta zakon, pa tega nebi mogel ??

odgovor?

JA!

:eek:

Sklep: Cimprej kupt motor in ga zavarovat.... v nadaljevanju potem ta bonifikacija ostane!!!!

Se pravi, ce imas na avtu 50% se prenese na motor (+ vse ostale ugodnosti) in ostanejo, neglede da se bo zakon spremenil... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je cist vseeno, ker trenutno je ZAKON da ce registriras motor se bonifikacija prenese iz avta na motor..

Tale je pa mal bosa, no... Zakoni se ne sprejemajo začasno, drugič, če bi bilo to uradno sprejeto (zakon, akt, odlok,...), potem bi moralo biti objavljeno v Uradnem listu...

Zato rajš mal premislite, preden take kvasite.

Pač, v tem primeru gre za akcijo, ki jo je "pognala" ZM, ostali so ji pa zaradi konkurenčnosti sledili. Koliko časa bo to trajalo, je vprašanje. Gotovo pa ne dolgo, ker se baje obetajo občutne podražitve zavarovalnih premij zaradi dviga zakonsko predpisane zavarovalne vsote.

Issy, kaj je mogoče motor oz. vozilo zavarovati za več let oz. do prvega obveznega tehničnega pregleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dans naredu zavarovanje .

obvezno,polno kasko,nezgodno zame in sopotnika,asistenca za 666 :devil: eur. :kva1:

ampak sam do začetka novembra....za celo leto bi zneslo pa tm ene cca 730eur.

zdej pa gaaaaassaaaaaaa :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issy, kaj je mogoče motor oz. vozilo zavarovati za več let oz. do prvega obveznega tehničnega pregleda?

Žal to še ni mogoče Lahko zavaruješ za manj kot leto po sistemu pro-rata (dejansko obračunavanje po dnevih zaradi uskladitve datumov z registracijo ali tehničnim pregledom) ali po kratkoročni tabeli (dražje kot pro-rata, uporablja pa se, kadar stranka na lastno željo, brez utemeljenega razloga kot je uskladitev datumov, zavaruje za manj kot leto - običajno v primeru izvoza vozila), za več kot leto pa žal še ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje? V katerih primerih te lahko zavarovalnica toži :hmm: ? Slutim slabe stvari, glede na prebrano, da te lahko tožijo za 8 k€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje? V katerih primerih te lahko zavarovalnica toži :hmm: ? Slutim slabe stvari, glede na prebrano, da te lahko tožijo za 8 k€...

Zavarovalnica te lahko TOŽI če kljub opominu pred tožbo ne plačaš zapadlih obveznosti.

Ampak verjetno si imel v mislih, kdaj lahko zavarovalnica protitebi uveljavlja regresni zahtevek.

To se zgodi v primeru, ko je tvoja polica veljavna, nima pa kritja. To je v naslednjih primerih:

- Povzročiš nesrečo v alkoholiziranem stanju ali pod vplivom drog,

- Povzročiš nesrečo in pobegneš,

- Povzročiš prometno nesrečo pa nimaš veljavnega prometnega dovoljenja

- Če povzročiš nesrečo z vozilom, ki ni tehnično brezhibno

V teh primerih lahko zahtevajo povračilo izplačanih odškodnin, vendar največ do višine 8500€.

V enem primeru pa lahko zavarovalnica zahteva povračilo v celoti: kadar povzročiš nesrečo namenoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami zavaroval:

zavarovanje avtomobilske odgovornosti + nezgodno...premijski razred 4....

motor Yamaha FSZ 600, 2003, 70 kW; plačal: 111.06 evrov oz. 26.614 sit....

popusti: 4% na takojšnje plačilo; 7% mali avto. paket; 10% stalnostni popust; 20% na nevračilo premije; 10% komercialni popust

Zavarovalnica Triglav, seveda... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavaroval včeraj

zavarovanje avtomobilske odgovornosti

nezgodno

premijski razred 4 (od družinskega člana :D )

motor 44 kW

plačal: 100,62 € :D

Zavarovalnica Triglav (bonus se še prenaša od družinskih članov, sem klical v Ljubljano in Kranj)

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami zavaroval:

zavarovanje avtomobilske odgovornosti + nezgodno...premijski razred 4....

motor Yamaha FSZ 600, 2003, 70 kW; plačal: 111.06 evrov oz. 26.614 sit....

popusti: 4% na takojšnje plačilo; 7% mali avto. paket; 10% stalnostni popust; 20% na nevračilo premije; 10% komercialni popust

Zavarovalnica Triglav, seveda... :OK:

Čudn tale Triglav. Ampak je pa pocen :D Men je agent naračunal za FZ6, 2005, 72kW: 106 eurov. Plačal na keš, popuste ne vem kere je obračunal, na avtu pa tud še nimam 50%. Men je prou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral moped (GSXR750) in me je prišlo zavarovanje 220€ pri ZM :OK:

Mene pa pride AO in AO+ pri TRIGLAVU 240 EUR.

PA se nekaj novega je ... da TRIGLAV daje bonifikacijo 50% in ne popusta!!!! Jeeeeeeeeeeeeeeeeee.....

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole vprašanje. Ker sem dobil popust za neodjavo, pa če me prime, da zamenjam motor, kaj me potem čaka? Ali bom moral za novi motor novo polico sklent, pa to požalvat al kako :blink: :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako je s to bonifikacijo pri Triglavu?

Sošolc mi je nekaj govoril, da je dobil 50% popusta, ker ima njegov fotr že toliko bonusa. A to drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako je s to bonifikacijo pri Triglavu?

Sošolc mi je nekaj govoril, da je dobil 50% popusta, ker ima njegov fotr že toliko bonusa. A to drži?

Preberi zadnjih 10 strani, pa ti bo več ali manj vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole vprašanje. Ker sem dobil popust za neodjavo, pa če me prime, da zamenjam motor, kaj me potem čaka? Ali bom moral za novi motor novo polico sklent, pa to požalvat al kako :blink: :hmm: :?

Ti bi, ali ne bi da ti udje? :lol1:

vsekakor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko ima ZM polno premijo za motorno kolo nad 72KW?

Je 610,23€ pravi podatek??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!