Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Jaz samo močno upam, da bodo konec junija še veljali ti popusti, ker mi komaj takrat poteče zavarovanje :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo močno upam, da bodo konec junija še veljali ti popusti, ker mi komaj takrat poteče zavarovanje :devil:

Kot verjetno veš, lahko zavarovanje tudi predčasno prekineš in ti zavarovalnica prijazno vrne razliko premije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je nekje v tej temi zapisano, da je to pomladanska akcija. Pa okvirni iztek te tudi... Malo nazaj poglej. Sicer ti je pa brum brum povedal, kaj naredi. Najbolj pametno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je časovna toleranca pri zavarovanju in registraciji? Recimo da si v dneh ko poteče zavarovanje ravno na poti (ali pa da se zavarovanje izteče v nedeljo), naslednji dan pa imaš smolo in se skantaš na poti na TP. Ali so v takem primeru možne komplikacije ker obnoviš zavarovanje dan ali dva kasneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je časovna toleranca pri zavarovanju in registraciji? Recimo da si v dneh ko poteče zavarovanje ravno na poti (ali pa da se zavarovanje izteče v nedeljo), naslednji dan pa imaš smolo in se skantaš na poti na TP. Ali so v takem primeru možne komplikacije ker obnoviš zavarovanje dan ali dva kasneje?

Seveda so možne kompliacije, skoraj ziher bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je časovna toleranca pri zavarovanju in registraciji? Recimo da si v dneh ko poteče zavarovanje ravno na poti (ali pa da se zavarovanje izteče v nedeljo), naslednji dan pa imaš smolo in se skantaš na poti na TP. Ali so v takem primeru možne komplikacije ker obnoviš zavarovanje dan ali dva kasneje?

Ne, zato pa je takoimenovani"respiro-rok" in sicer 30 dni. To pomeni, da imaš 30 dni po poteku police še vedno kritje. Če v tem roku povzročiš prometno nesrečo, imaš kritje moraš pa nemudoma plačati premijo in podaljšati zavarovanje na isti zavarovalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa na to vpliva dejstvo, da v času nesreče vozilo ni imelo veljavne registracije - registracija in zavarovanje sta potekla v nedeljo, nesreča pa je povzročena v ponedeljek :?

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa na to vpliva dejstvo, da v času nesreče vozilo ni imelo veljavne registracije - registracija in zavarovanje sta potekla v nedeljo, nesreča pa je povzročena v ponedeljek :?

Nisi prebral kaj sem ti napisala?

Če si povzročitelj nesreče ti:

V respiro-roku imaš še vedno kritje. Tvoja zavarovalnica je dolžna poravnati škodo, ki si jo povzročil, ti pa si dolžan poravnati premijo za eno leto.

Ker pa ti je registracija potekla, ti policaj zaradi tega napiše kazen.

Če je povzročitelj nekdo drug:

Ti dobiš povrnjeno škodo s strani njegove zavarovalnice (dejstvo, da je tvoje zavarovanje poteklo ne igra vloge in tudi ne pomeni - kot včasih za šankom pametnjakoviči pametujejo - da si avtomatsko kriv!).

Policaj pa ti seveda spet napiše kazen, ker nimaš registriranega vozila.

Nekatere zavarovalnice poznajo respiro-rok tudi pri kasku. Zadeva je enaka; 30 dni imaš kritje, v primeru škodnega primera zavarovalnica poravna škodo, ti pa si dolžan podaljšati polico.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, vidiš, vsak dan se naučimo kaj novega. Tega pa res nisem vedel. Sem mislil, da je edino za registracijo rok 30 dni pred iztekom in 30 dni po izteku, da jo podaljšaš. Za zavarovanje pa res ne.

Sicer pa mislil, da če greš na kako dolgo turo, prej porihtaš zavarovanje. No, pri potovanjih, dolgih leto dni in več pa zna biti problem. :? Ampak takih med nami skoraj ni... Skoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere zavarovalnice poznajo respiro-rok tudi pri kasku. Zadeva je enaka; 30 dni imaš kritje, v primeru škodnega primera zavarovalnica poravna škodo, ti pa si dolžan podaljšati polico.

Okje, kje se da pa kaj uradno in potrjeno o tem respiro-roku prebrati? V drobnem tisku na polici tega ne najdem - zna bit, da mi dioptrija nagaja ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okje, kje se da pa kaj uradno in potrjeno o tem respiro-roku prebrati? V drobnem tisku na polici tega ne najdem - zna bit, da mi dioptrija nagaja ... ?

Pa kaj vse bi ti še rad imel na polici? Dr. roman?

Sestavni del police so splošni pogoji. Tam ti pa piše vse to in še marsikaj. Sicer s(m)o pa zato tudi nekateri ljudje, ki so zaposleni na zavarovalnicah, agencijah, ... ... in ne boš verjel; nekateri so tam tudi zato, da dvigujejo telefone in dajejo pojasnila.

Vsega se res ne da vedeti, pa naj bo glede katerekoli zadeve. In če te kaj zanima, se pač pozanimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi nam bo izgleda, dala še kar nekaj informacij, katerih nismo vedeli. Je kar dobro, da je gor. Vsaj meni je, kar se letošnjih popustov tiče, kar veliko pomagala, oziroma razjasnila nekatere stvari. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi hvala za pojasnilo. Prej sem vedel samo da je možno urejat te stvari par dni pred ali po izteku, vedno sem se pa spraševal kaj če se kaj zaplete in sedaj je stvar jasna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi nam bo izgleda, dala še kar nekaj informacij, katerih nismo vedeli. Je kar dobro, da je gor. Vsaj meni je, kar se letošnjih popustov tiče, kar veliko pomagala, oziroma razjasnila nekatere stvari. :OK:

Issi je itak zakon! :OK: :worship: :OK: :worship: :OK: :worship:

Sorry, :topic: ,če pa je res :blush: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil priporočeno pošto iz ZM, da se moram oglasit na ZM, ker je prislo do pomote. Pomotoma so mi dali 30% bonifikacije, namesto popusta 30%. :eek: :blink: Bonifikacijo mi hočjo vzeti.

A je še kdo dobil to?

p.s. zavarovanje sem sklenil Marca, prej bonusa nisem imel (oz. 5%), motor sem dobil zavarovan kot 30% bonusa in 50% popusta na neodjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil priporočeno pošto iz ZM, da se moram oglasit na ZM, ker je prislo do pomote. Pomotoma so mi dali 30% bonifikacije, namesto popusta 30%. :eek: :blink: Bonifikacijo mi hočjo vzeti.

A je še kdo dobil to?

p.s. zavarovanje sem sklenil Marca, prej bonusa nisem imel (oz. 5%), motor sem dobil zavarovan kot 30% bonusa in 50% popusta na neodjavo.

Nisem domač na tem področju, mogoče se ti bo Issi javila in kakšno pametno povedala....

Drugače, jaz bi se najprej pozanimal pri zavarovalnici, do kdaj nasplošno lahko razveljaviš sklenjeno zavarovalno polico in potem bi zavlačeval z obiskom zavarovalnice do tega datuma in se izgovarjal da prej nisi utegnil. Nato pa bi vztrajal pri svojem, da je polica takšna kot je in da ne odstopaš od nje. Naslednje leto pa če bi kaj komplicirali, bi menjal zavarovalnico. Postopek sem si zamislil sam in ne vem če je v praksi izvedljiv.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dam bonusa :nono: bom cirkus naredu, če mi ga probajo nazaj vzet :fight1:

Drugač jim pa jasno piše na internetni strani, da ti dajo bonus klik

Sm že klicu na ZM pa nič ne vejo, moram prov modela poklicat, ki mi je delu zavarovanje.

Sam čudn mi je da sm zgleda edini :hmm: ce je tko pol sm js neki uspicu :hmm: pojma nimam kaj?? Jutri zvem vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lavit,razveljavi zavarovanje ,in jih pošlji v 3pm,pa pojdi na triglav,z eno polico od staršev, ki ima 50%, in boš tudi ti imel 50%-pr4,za vedno,pa še ceneje bo :OK:

Popravljeno . Popravil SLEPEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja če hočejo oni popravljat polico pa še ti popravli in razveljavi polico pa ššššššiccccccc na ZT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica ima časa 30 dni od sklenitve police, da popravi morebitne napake.

Predvidevam,da je ob sklenitvi uveljavil 50% popust na nepovračilo premije ob odjavi, kar pomeni, da če bi odjavil danes, popuši ves denar.

2Lavit: Čudno, da ti na ZM glede na številko police, niso znali povedati v čem je štos :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni čudno, samo nategnili bi ga radi, da vidijo za naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo danes sem poklical fanta, ki je sklepal zavarovanje. Pogovor (jaz imam klicaj ali vprasaj?

Js:Dobil sem ta dopis. Kaj je zdej s tem?

On:Ja gre samo za formalnost, finančno se vam to ne bo poznalo

js:Ja ampak med popustom in bonusom je velka razlika!

on:Ja je ja.

In zakaj hočte to spremenit?

Ja nevem točno....

Ja pa boste to storili pri vseh?

Ne, jaz vem samo za vaš primer.

In zakaj samo pri meni?

Ja ker nimate zavarovanega avtomobila pri nam....

Ja na internetu imate napisan da dobim bonus tudi če nimam zavarovanega avtomobila pri vas!

Za internet jaz nič ne vem kaj je tam napisano.

Nič mi ni jasno!

Ja lejte se bom bolj točno pozanimal, nevem zdej točno, sej mogoče se pa ne bo nič spremenilo, se slišiva po praznikih.

:hmm: :hmm: :hmm: :huh: :blink: :? :?

Popravljeno . Popravil lavit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na internetu piše (med drugim),da ti pripada 30% če si član motokluba (recimo, da nimaš pri njih zav. avto)

To menda si potem? :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem imel motor zavarovan pri grawe. In ker niso imeli AO+ sem pač vzel neko njihovo žiljensko zavarovanje. Sedaj sem pa danes dobil položnico za 123€ za leto 2007/2008. No in sem šel gledat kaj sem sploh sklenil in sem videl da imam to zavarovanje do leta 2016 :krneki:

Je imel še kdo ta primer?

Kako naj odstopim od tega, pač pošljem dopis, razložim, bo sploh šlo to, glede na to da sem takrat podpisal to? Kolikor jaz vem je agentka ves čas govorila da gre pač za 1 leto, grem pa danes pogledat je pa do 2016.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!