Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Registriral one s 14.7 kw! Vse skupaj(osnovno zavarovanje,cestnina,tablica) me je prišlo 95 ojrof na zavarovalnici Adriatic. Prenešen bonus iz avta,pol pa še 50%,da ga ne odjavim eno leto!

Sem zadovoljen! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel še kdo ta primer?

Kako naj odstopim od tega, pač pošljem dopis, razložim, bo sploh šlo to, glede na to da sem takrat podpisal to? Kolikor jaz vem je agentka ves čas govorila da gre pač za 1 leto, grem pa danes pogledat je pa do 2016.

Sj lahko od življenskega zavarovanja odstopiš oz ga prekineš.

pri življenjskih je problem, ker oni tudi v poslovnem smislu potem načrtujejo plasiranje in zaklenitev tvojih sredstev do leta 2016... razen, če je v pogodbi tudi klavzula o predčasnem odstopu itd ...

Vem za primer, ko je nekdo hotel prekiniti, pa so rekli, da lahko, ampak denar pa dobi šele takrat, do kadar je bilo sklenjeno, ven... ali pa prekalkulirajo in odštejejo stroške in negativne obresti itd, pa dobi ven skoraj nič...

je treba prebrati, kaj podpišete :)

Mislim - pred podpisom, ne takrat, ko bi radi prekinili :P

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na internetu imate napisan da dobim bonus tudi če nimam zavarovanega avtomobila pri vas!

Za internet jaz nič ne vem kaj je tam napisano.

Ma če se zgovarja da nč ne ve o dopisu iz ZM na internetu mam js fotokopijo ZM o sklepanju zavarovanj za motorje in tam tudi lepo piše kako in kaj.

Če rabiš lahk skeniram in pošljem,da mu pokažeš tem tvojem agentu pol bo pa meu oke :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se je pa le agent malo zmotil, ali pa res poskušajo.. Mislim pa, da je prišlo do malega nesporazuma s strani agenta. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko znaša kasko oz. opcija zavarovanja proti kraji?

recimo za 600+ccm3?

lp;

Jernej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko znaša kasko oz. opcija zavarovanja proti kraji?

recimo za 600+ccm3?

lp;

Jernej

Opcija, da bi zavaroval samo proti kraji, ne obstaja. Obvezno mora biti še kasko. Samo mislim, da imajo nekatere zavarovalnice krajo že avtomatično pri kasku zraven, nekje jo moraš pa pač dodatno dati zraven.

Najboljš, da pokličeš zavarovalnice in jih vpraša, pa da ti naredijo izračun.

Iz tega tvojega podatka se ne da niti približno izračunat koliko pride kasko. Manjka bistveni podatek bonus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam na hitro...

Trenutno imam še prijavljen motor(še od lani), se da zdaj odjavit, registrirat preko bratove police od avta, kjer ima 50% bonifikacijo, in uštimat tako da kmalu(recimo po enem mescu ali prej) odjavim motor, tako da bi imel za drugo leto še vedno 50% bonifikacije. Letos verjetno ne bom imel motorja za na cesto, ker imam drugačne načrte...

Sprašujem pa za Z Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno moje vprašanje. Letos sem zavaroval motor pod ugodnimi pogoji pri ZM. Kasneje pa sem se odločil zamenjati motor. Vem, da nisem upravičen do povračila zavarovanja (sem se mu pač odpovedal).

Nisem pa vedel, da moram za nov motor plačati polno ceno- brez bonifikacije?? Dobil sem samo popust na neodjavo.

Če kdo kaj točnega ve, naj mi pove, ali to drži?

lp

Igy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno moje vprašanje. Letos sem zavaroval motor pod ugodnimi pogoji pri ZM. Kasneje pa sem se odločil zamenjati motor. Vem, da nisem upravičen do povračila zavarovanja (sem se mu pač odpovedal).

Nisem pa vedel, da moram za nov motor plačati polno ceno- brez bonifikacije?? Dobil sem samo popust na neodjavo.

Če kdo kaj točnega ve, naj mi pove, ali to drži?

lp

Igy

če prineseš kopijo police prejšnjega motorja od novega lastnika (ki je ta motor zavaroval), potem ti bodo kupone prenesli :grim

točno to so meni naredili danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno moje vprašanje. Letos sem zavaroval motor pod ugodnimi pogoji pri ZM. Kasneje pa sem se odločil zamenjati motor. Vem, da nisem upravičen do povračila zavarovanja (sem se mu pač odpovedal).

Nisem pa vedel, da moram za nov motor plačati polno ceno- brez bonifikacije?? Dobil sem samo popust na neodjavo.

Če kdo kaj točnega ve, naj mi pove, ali to drži?

lp

Igy

No, odgovor si že dobil. V primeru odjave ali prodaje motorja si kljub popustu na nevračilo upravičen do tega, da polico prekineš in s tem sprostiš bonus, le povračila ne dobiš.

Kaj si naredil s prejšnjim motorjem?

Stopi tja, kjer si zavaroval nov motor in jim dostavi polico starega motorja in

- če si ga odjavil, kopijo odjavljene prometne,

- če si ga prodal, kopijo police novega lastnika

Prekinili ti bodo polico, sprostili bonus in ti na novo polico naknadno priznali bonus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, odgovor si že dobil. V primeru odjave ali prodaje motorja si kljub popustu na nevračilo upravičen do tega, da polico prekineš in s tem sprostiš bonus, le povračila ne dobiš.

Kaj si naredil s prejšnjim motorjem?

Stopi tja, kjer si zavaroval nov motor in jim dostavi polico starega motorja in

- če si ga odjavil, kopijo odjavljene prometne,

- če si ga prodal, kopijo police novega lastnika

Prekinili ti bodo polico, sprostili bonus in ti na novo polico naknadno priznali bonus.

Hvala za odgovora. Prepričevali so me namreč o nasprotnem in sem moral danes doplačati razliko. Jutri pa bom urejal naprej

lp

Igy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na ZT zavaroval superco z 51 kW.

Za dva tedna manj kot eno leto sem za obvezno s podvojeno vsoto in AO+! plačal 144Eur.

Popusta za neodjavo niti nisem dobil, ker pri njih to menda ni možno, če zavaruješ do poteka.

50%bonusa(že od prej)

4%takojnšnje plačilo, 9%mali avtomob+premoženjski paket, 10%stalnostni, 50%komercialni popust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na ZT zavaroval superco z 51 kW.

Za dva tedna manj kot eno leto sem za obvezno s podvojeno vsoto in AO+! plačal 144Eur.

Popusta za neodjavo niti nisem dobil, ker pri njih to menda ni možno, če zavaruješ do poteka.

50%bonusa(že od prej)

4%takojnšnje plačilo, 9%mali avtomob+premoženjski paket, 10%stalnostni, 50%komercialni popust

kako si pa dobil še 50% komercialnega?

Meni so na ZT naračunal za novo varadero AO,AO+,sovoznik,kasko1%odbitne, kraja za cca 850-900€........glede na prejšna leta je to nora cena......kaj pa za letos......je možno še kej prišparat kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si pa dobil še 50% komercialnega?

Na zavarovalnici agent čez mizo vpraša starejšega sodelavca "glej kaj pa v tem primeru, ko že ima od prej 50% bonusa?" "Ja, daj mu še 50% komercialnega".

Iz tega razumem, da sem komercialnega dobil zato, ker sem že od prej imel bonus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj po kavbojsko vse skupaj. Torej bomo drugo leto mi, ki smo letos prišli z dupliranjem bonusa iz avta, na 50%, imeli še 50% komercijalnega... :devil: Bilo bi fino, bomo videli kaj bo. Važno da je bonifikacija tu. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

semsepremislilpress Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AKCIJA -PRENOS BONUSA Z AVTA IN OSTALE UGODNOSTI NA ; ZT ; VELJA LE ŠE DO KONCA MAJA!!!!!!!!!!

Danes bil tam in dobil tak odgovor.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AKCIJA -PRENOS BONUSA Z AVTA IN OSTALE UGODNOSTI NA ; ZT ; VELJA LE ŠE DO KONCA MAJA!!!!!!!!!!

Danes bil tam in dobil tak odgovor.

L.P.

Kaj to pomeni da ni več prenosa bonitete od avta in dodatnega popusta, če ne odjavimo????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak kolikor toliko normalen motorist motor registrira aprila zadnji čas... Če še kdo čaka na toplejše vreme.

Menda pa ja niste mislili, da bodo te ugodnosti večne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer 600 prva registracija + kasko (tudi proti kraji) + popusti in vse.... => 600 evr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, odgovor si že dobil. V primeru odjave ali prodaje motorja si kljub popustu na nevračilo upravičen do tega, da polico prekineš in s tem sprostiš bonus, le povračila ne dobiš.

Kaj si naredil s prejšnjim motorjem?

Stopi tja, kjer si zavaroval nov motor in jim dostavi polico starega motorja in

- če si ga odjavil, kopijo odjavljene prometne,

- če si ga prodal, kopijo police novega lastnika

Prekinili ti bodo polico, sprostili bonus in ti na novo polico naknadno priznali bonus.

In ti vrnili razliko v zavarovanju?

In še eno vprašanje: zavarovanje se ne prenaša? (da bi v primeru prodaje starega motorja zavarovanje ostalo na motorju) :hmm:

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer 600 prva registracija + kasko (tudi proti kraji) + popusti in vse.... => 600 evr

kera zavarovalnica? Bom tud kasko dal........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti vrnili razliko v zavarovanju?

In še eno vprašanje: zavarovanje se ne prenaša? (da bi v primeru prodaje starega motorja zavarovanje ostalo na motorju) :hmm:

Če ti naknadno priznajo bonus, ti seveda tudi vrnejo preveč plačano premijo.

Zavarovanje je vezano na zavarovanca, se pravi lastnika vozila, ne na vozilo. V primeru prodaje mora torej novi lastnik skleniti svojo polico (razen če ne naredita uradnega prepisa - prenosa lastništva).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!