Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Tudi jaz, prejšnji teden zavaroval oba motorja. Za oba skupaj dal manj kot za cenejšega od obeh lani.

:)

Pri teh nizkih cenah pa provizija, ki si jo zaračuna pooblaščeno podjetje, v višini 5,68 € ni več zanemarljiva. Melemu motorju sem, ker se je mudilo in ni bilo časa, registracijo podaljšal kar pri njih. Za velikega grem pa na upravno enoto. 5 evrov je le pet evrov.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno provizijo so ti zaračunali????????? Za zavarovanje definitivno ne. Cene so enotne, provizijo nam plačujejo zavarovalnice v njihovo škodo, ne na račun stranke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni da ni več prenosa bonitete od avta in dodatnega popusta, če ne odjavimo????

To je dezinformacija.

Nobenin navodil ni, da bo ta akcija veljala do konca maja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to ni bila provizija na zavarovalnino. Zavarovanje sem sklenil neposredno pri svoji agentki.

To je provizija za usluge plačila cestnine in postopka podaljšanja registracije, ki si jo zaračuna pooblaščena organizacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Sicer za avto, ampak brez veze odpirat novo temo.

Zakaj je zavarovanje za avtomobil pri Triglavu za več kot 50 EU cenejše od drugih zavarovalnic ?

Avto 2.490 ccm in 141 kW, ni maldega voznika, ni AO +, ni pravne osebe

Triglav: 522 EU

Adriatic: 579 EU

Tilia: 582 EU

ZM: 770 EU

Generali: 764 EU

V čem je fora?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pri vseh zavarovalne vsote iste? Da ni kje podvojena?

Zavarovanje potnikov isto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Sicer za avto, ampak brez veze odpirat novo temo.

Zakaj je zavarovanje za avtomobil pri Triglavu za več kot 50 EU cenejše od drugih zavarovalnic ?

V čem je fora?

Tadej

mogoče so samo cenejši???? :hmm:

meni je letos prišla pri popolnoma isti varianti (osnovno, AO+, stekla, divjad in parkirišče) razlika med triglavom in ZM skoraj 100 € in med triglavom in generali (s popustom za izkušenega voznika) 40 € pri čemer pa je imel generali odbitno franšizo tako da je to še slabše.

tudi za motor je triglav bil najcenejši zato sem pač vse prestavil na triglav

PS: generali je imel edini odbitno franšizo nekje v mini tisku spodaj pod velikimi napisi hvale kako so poceni za izkušene voznike :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Sicer za avto, ampak brez veze odpirat novo temo.

Zakaj je zavarovanje za avtomobil pri Triglavu za več kot 50 EU cenejše od drugih zavarovalnic ?

Avto 2.490 ccm in 141 kW, ni maldega voznika, ni AO +, ni pravne osebe

Triglav: 522 EU

Adriatic: 579 EU

Tilia: 582 EU

ZM: 770 EU

Generali: 764 EU

V čem je fora?

Tadej

Res me zanima, kje si dobil tele cene? Vsaj za eno ti lahko zagotovim da ni pravilna. Generali konkretno, je v tem primeru 551,52€ in to brez popusta na vozniške izkušnje. Za ostale ti ta trenutek ne morem preverit cene, ker pač nimam doma vseh programov. Ti pa takoj zagotavljam, da niso točne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res me zanima, kje si dobil tele cene? Vsaj za eno ti lahko zagotovim da ni pravilna. Generali konkretno, je v tem primeru 551,52€ in to brez popusta na vozniške izkušnje. Za ostale ti ta trenutek ne morem preverit cene, ker pač nimam doma vseh programov. Ti pa takoj zagotavljam, da niso točne.

Cene sem dobil tukaj:

http://www.amzs.si/?podrocje=5

Sem klical na Triglav in so mi povedali, da so pač cenejši. Natančna cena je 518 EUR.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer 600 prva registracija + kasko (tudi proti kraji) + popusti in vse.... => 600 evr

:topic:

Pa kje si ti meni altvar ukradu? A si ne moreš drugega najt, ker sem ga imel jaz prvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avatar morebiti...?

Ja, če kdo hoče unikat, si ga pa naj naredi, kot nekateri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene sem dobil tukaj:

http://www.amzs.si/?podrocje=5

Sem klical na Triglav in so mi povedali, da so pač cenejši. Natančna cena je 518 EUR.

Tadej

No, tam si verjetno spregledal, da so cene informativne. Popolnoma točne cene so:

Tilia 545,72€

ZM 546,40€

AS 542,83€

Generali 551,42€

So pa to osnovne cene, na katere dobiš še popuste na vozniške izkušnje (do12% Generali, do15% ZM, do12% AS, do 15% Tilia) in dodatno popust na brezškodno dogajanje (5% Generali).

Se ti zdi, da so še vedno najcenejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne sem se oglasil pri Issi in sva sklenila odličen posel.

:yea2: :yea2: Issi ruuuuuuuuuuulzzzzzzzzz :yea2: :yea2:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je fino ko zavaruješ :D

Je pa tolk bolj bedno, ko hočeš karkoli narest.

Sem hotel motor prodat ter kupit drugega.

Pa ne priznajo prenosa zavarovanja na drug motor niti moj motor pri novem lastniku ni zavarovan.

Tako da bi moral pri menjavi motorja dejansko vreči stran še 300€ :eek:

Tako, da bolj slabo kaže.

Take inormacije sem dobil na Triglavu. Ali je imel kdo že podoben primer??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je fino ko zavaruješ :D

Je pa tolk bolj bedno, ko hočeš karkoli narest.

Sem hotel motor prodat ter kupit drugega.

Pa ne priznajo prenosa zavarovanja na drug motor niti moj motor pri novem lastniku ni zavarovan.

Tako da bi moral pri menjavi motorja dejansko vreči stran še 300€ :eek:

Tako, da bolj slabo kaže.

Take inormacije sem dobil na Triglavu. Ali je imel kdo že podoben primer??

Ko si zavaroval, si najbrž sam želel imeti popust na neodjavo :hmm:

Ja, prejšnji lastnik moje ST jo je na novo zavaroval s popustom za neodjavo. :slap:

Je par dni po registraciji prišla višja sila in je moral motor prodat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si zavaroval, si najbrž sam želel imeti popust na neodjavo :hmm:

Ja, prejšnji lastnik moje ST jo je na novo zavaroval s popustom za neodjavo. :slap:

Je par dni po registraciji prišla višja sila in je moral motor prodat.

No, sej to me zanima.

A si moral ti še enkrat zavarovati isti motor :?

Odjava ali prenos na nov motor je nekaj drugega, po moje :blush:

Ne rabim € nazaj samo doplačal bi rad pri registraciji novega motorja.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, so se že začele kazati zle slutnje, ki sem jih čutil na vodi. NE, novi lastnik ST-ja je normalno samo podaljšal zavarovanje, prodjalec, pa se je za vračilo obrisal pod nosom. Za prodajo motocikla so nas kar vredu zaj....

Pa še to. Če padeš, in motor stem poškoduješ, da je nevozen, se lahko kar obrišeš pod nosom za vračilo. Očitno kalkulacija vračila dela letnega zavarovanja presega popust, ki so ga nam podali ob zavarovanju. Ali je že kdo izračunal, kolikšen je dejanski odstotek popusta na neodjavo pri polni registraciji brez popustov. Iz glave rečeno, mislim da pade pod 10%...

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej to me zanima.

A si moral ti še enkrat zavarovati isti motor :?

Odjava ali prenos na nov motor je nekaj drugega, po moje :blush:

Ne rabim € nazaj samo doplačal bi rad pri registraciji novega motorja.

Ja, jaz sem moral "še enkrat" zavarovat.

Prodajalec pa iz svoje police ne more dobiti povračila, ker je sklenil zavarovanje s popustom na nevračilo. .

Prenos na nov motor ali novega lastnika pa obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, so se že začele kazati zle slutnje, ki sem jih čutil na vodi. NE, novi lastnik ST-ja je normalno samo podaljšal zavarovanje, prodjalec, pa se je za vračilo obrisal pod nosom. Za prodajo motocikla so nas kar vredu zaj....

Pa še to. Če padeš, in motor stem poškoduješ, da je nevozen, se lahko kar obrišeš pod nosom za vračilo.

Pa kaj zdej jokate :slap: Sej ste vedeli kako in kaj, ko ste sklepali zavarovanja. Pač, tisti, ki smo uveljavili popust na nevračilo, riskiramo celoten znesek, če se kje nedaj bog prbijemo. Ker je pa imel motor namen prodat, si je pa sam kriv, če je uveljavil popust. Kr neki :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako na dolgo in široko smo pomladi razpravljali o tem nevračilu, pa nekaterim še vedno ni jasno, da v nobenem primeru ne vrnejo premije. Poglejte s te strani: celo leto je registriran za ceno šestih mesecev po starem. Seveda so skalkulirali tako, da imajo kljub vsemu dobiček,- kdo bi pa šel v lastno izgubo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenos na nov motor ali novega lastnika pa obstaja.

Šele zdajle sem videl, kaj sem včeraj napisal, zgubil se je ne.

Torej, prenos na nov motor ali novega lastnika NE obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, prenos na nov motor ali novega lastnika NE obstaja.

No, sam to me je zanimal :blush:

Sem klical na Triglav, pa je tetka rekla, da ni sigurna...

V glavnem na koncu je rekla, da načeloma to ne gre, če bi mogoče probal napisat mail s prošnjo :glare:

Je pa dejstvo, da odjava ter povrnitev ni isto kot prenos na novo motorno kolo.

Mogoče je bilo to tudi malo slabo predstavljeno.

Nima veze, bom pa Hornet tlaču naprej :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoe kaj več info, če se bodo ugodnosti pri zavarovanju nehale s koncem maja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!