Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Predvčerajšnjim sem registriral motor in vprašal tudi kako je s tem, da se konec maja ukine prenos bonitete itd.

Mi je odgovorila da točno o tem ne vem nič, baje da ne, če pa pride do tega se to zna zgoditi takorekoč čez noč.

Tudi za prenos bonitete se je najprej začelo samo nekaj govorit...

Tako, da jaz sem že zaradi tega pohitel z nakupom motorja, ker 150eur komplet registracija (ao) je več kot pol manj kot lani za kle-ja :OK:

Lp

ajd cao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče kdo ve točno kok ti zav. odbije če daš "kuponček" in kako potem to naprej narašča....tip hoče met 170eur za strihanje odbijača k mu ni poču pa zdej študiram a bi raj dal kuponček...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da te kuponček stane 15%.

...in to 3 leta...

Primer, če si imel 4 PR in s tem 50% popusta:

1. Naslednje leto, se pravi 1 leto od treh padeš v 15% višji razred (Npr. 7 PR z 35%),

2. Leto po tem padeš v razred nižje, se pravi 10% (Npr. 6 PR z 40%),

3. In zadnje leto od treh še naslednjih 5% dražje plačaš reg. (Npr. 5 PR z 45%),

4. Torej šele po štirih letih si nazaj na istem bonusu kot si bil pred povzročeno nesrečo! (Npr. 4 PR 50%)

Kaj je bolje oz. ceneje je potrebno malo bolje :hmm: :hmm: :hmm: :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in to 3 leta...

Ne, tri leta traja, da spet prilezeš na bonus, ki si ga imel pred škodo.

Recimo, da si imel PR4 (50%). Ob škodi padeš v PR7 (35%), nato pa spet napreduješ po običajnih 5%, se pravi naslednje leto PR6 (40%), naslednje leto PR5(45%) in tretje leto PR4 (50%).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tri leta traja, da spet prilezeš na bonus, ki si ga imel pred škodo.<br />Recimo, da si imel PR4 (50%). Ob škodi padeš v PR7 (35%), nato pa spet napreduješ po običajnih 5%, se pravi naslednje leto PR6 (40%), naslednje leto PR5(45%) in tretje leto PR4 (50%).

razumem - vendar ne razumem zavarovalnic. Zaradi enega kupončka v trenutku padeš na 35% "pobiraš" pa se 3 leta?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tri leta traja, da spet prilezeš na bonus, ki si ga imel pred škodo.

Recimo, da si imel PR4 (50%). Ob škodi padeš v PR7 (35%), nato pa spet napreduješ po običajnih 5%, se pravi naslednje leto PR6 (40%), naslednje leto PR5(45%) in tretje leto PR4 (50%).

Meni tukaj neki ne štima ...

A ne dobiš 5% bonifikacije, le če ne narediš škode v tekočem letu??

Jaz si predstavljam da je tako (tako kot je že napisal nofrus):

2007 (50%) narediš škodo in padeš za 15%

2008 35%

2009 40%

2010 45%

2011 50%

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Še ena malenkost v razmislek; če si imel 14PR potem nazaduješ v 17PR (+35% na osnovno premijo).

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tri leta traja, da spet prilezeš na bonus, ki si ga imel pred škodo.

Recimo, da si imel PR4 (50%). Ob škodi padeš v PR7 (35%), nato pa spet napreduješ po običajnih 5%, se pravi naslednje leto PR6 (40%), naslednje leto PR5(45%) in tretje leto PR4 (50%).

no, spet je pa odvisn to od zavarovalnice, kolk je picajzlasta - saj vidijo, kolk škode je bilo uveljavljene na kuponček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, spet je pa odvisn to od zavarovalnice, kolk je picajzlasta - saj vidijo, kolk škode je bilo uveljavljene na kuponček...

Ne bo držalo! To je VEDNO in POVSOD.

Vedno pa imaš možnost odkupiti škodo (zavarovalnici povrniti odškodnino ki jo je izplačala oškodovancu in se šteje kot da nisi imel škode).

Ob tem pa v opozorilo še nekaj: kadar povzročite manjšo škodo in se dogovorite da boste oškodovancu plačali, naj vam VEDNO podpiše prejem denarja! Prav lahko se namreč zgodi, da mu daste 100€ (ali 200,.... ), se odpeljete, on pa pokliče policijo, ki smatra da ste pobegnili. Zavarovalnica v tem primeru plača odškodnino, od vas pa zahteva povrnitev (regresni zahtevek), saj nimate kritja kadar pobegnete po nezgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo! To je VEDNO in POVSOD.

Vedno pa imaš možnost odkupiti škodo (zavarovalnici povrniti odškodnino ki jo je izplačala oškodovancu in se šteje kot da nisi imel škode).

Ob tem pa v opozorilo še nekaj: kadar povzročite manjšo škodo in se dogovorite da boste oškodovancu plačali, naj vam VEDNO podpiše prejem denarja! Prav lahko se namreč zgodi, da mu daste 100€ (ali 200,.... ), se odpeljete, on pa pokliče policijo, ki smatra da ste pobegnili. Zavarovalnica v tem primeru plača odškodnino, od vas pa zahteva povrnitev (regresni zahtevek), saj nimate kritja kadar pobegnete po nezgodi.

da pa se tudi zavarovat odkup prve škode (se splača)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tukaj neki ne štima ...

A ne dobiš 5% bonifikacije, le če ne narediš škode v tekočem letu??

Jaz si predstavljam da je tako (tako kot je že napisal nofrus):

2007 (50%) narediš škodo in padeš za 15%

2008 35%

2009 40%

2010 45%

2011 50%

lp

5% bonifikacije dobiš če ne narediš škode in da imaš vozilo registrirano najmanj 11 mesecev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Še ena malenkost v razmislek; če si imel 14PR potem nazaduješ v 17PR (+35% na osnovno premijo).

lp g.

Zamejaš zavarovalnico in štartaš z 14 PR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamejaš zavarovalnico in štartaš z 14 PR

To pa ne gre več že kar nekaj let! Zavarovalnice se namreč med seboj obveščajo. Vem iz lastnih izkušenj. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi iskati.. bom kar vprašal :rolleyes: Kje bi najceneje registriral in zavaroval 125cm3 8,2 kw (jap, še 11 ni) ? In ali imam kakšno korist od tega če je fotr član AMZS-ja, pa bi on registriral moped?

LP :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal po zavarovalnicah poklič in naj ti naredijo izračun. A je to tako težko ? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni težko, samo vprašam tukaj če ima kdo morebitne izkušnje, kar ziher se najde kdo..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končni znesek je odvisen od marsičesa, tako da ti noben ne more garantirat kje je naj ceneje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki me zanima, gre se za avto...

vem da je že blo sam ne najdem...

če prodam avto, kako dolgo mora bit zavarovanje sklenjeno, da napredujem v nižji PR.

Eni pravjo da 10 mesecev eni da 11 :unsure:

zavarovanje mi poteče 31.8. -- torej mi po 31.06 že pripada bonus 5% al ne ?

hvala že vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki me zanima, gre se za avto...

vem da je že blo sam ne najdem...

če prodam avto, kako dolgo mora bit zavarovanje sklenjeno, da napredujem v nižji PR.

Eni pravjo da 10 mesecev eni da 11 :unsure:

zavarovanje mi poteče 31.8. -- torej mi po 31.06 že pripada bonus 5% al ne ?

hvala že vnaprej

Vse je odvisno od pogojev, ki jih ima tvoja zavarovalnica. Ker je nisi omenil, ti tu nihče ne bo mogel pomagati.

Zakaj ne vprašaš svoje zavarovalnice? Predvidevam, da boš tam dobil pravi podatek in ne 'eni tako, drugi drugače'.

LP, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!