Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

V opozorilo. Zavarovalnice, ki imajo zdajle posebne akcije -50 za celoletno registracijo, ne vračajo denarja tudi v primeru, če vozilo prodate. To seveda pozabijo povedati, tako da si lahko neprijetno presenečen, če prej ne bereš malega tiska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V opozorilo. Zavarovalnice, ki imajo zdajle posebne akcije -50 za celoletno registracijo, ne vračajo denarja tudi v primeru, če vozilo prodate. To seveda pozabijo povedati, tako da si lahko neprijetno presenečen, če prej ne bereš malega tiska.

Prijatelj, imam občutek, da nisi niti površno preletel te teme... Že od februarja je tekla žolčna razprava o tem. Kje, kako, za koliko, kdaj... In najmanj stokrat je bilo pojasnjeno, da ta popust na celoletno registracijo pomeni, da si plačal za celo leto. Pa ni važno, ali ga že kar drugi dan odjaviš, premije ne nazaj niti centa....

Btw., upam si trditi, da bo tam konec septembra zelo pestro. Ljudje bi radi zastonj registrirali, konec sezone pa še dobili denar... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz sem ravno zadnji dan v maju zavaroval motor pri Triglavu in mi je prišlo vsega 112€. Glede na to, da je to moj prvi resen motor, sem nad ceno navdušen, tako, de se ne sekiram, če ne bom dobil nazaj denarja v primeru, da prodam motor B)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm zavaroval pri triglavu in so mi prenesli bonifikacijo iz drugega avtomobila v gospodinjstvu (50%) + popust na neodjavo in je prislo za sv650 130EUR in drobiz (z nezgodnim zav.).

:OK: :kva2: :kva2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako zavarovalnice določijo ali gre za totalko ali ne oz. ali za to vedno upoštevajo polovico vrednosti motorja.

Ali je to odvisno od posameznega cenilca, pravnika (koga drugega? :huh: ) zavarovalnice, ali morajo vedno upoštevati tisto ekonomsko totalko.

Kako pa poteka vrednostenje takšnega motocikla, (recimo, da je normalno vozen), oz. me zanima kar na primeru. :blink:

Motocikel je vreden recimo 5600,00 EUR, ocenjene škode pa je 3100,00 EUR - torej več kot polovica.

Na kakšen način bi zavarovalnica po vašem mnenju (vedenju :blush:) izplačala škodo?

Na kakšne načine lahko zavarovalnica v takšnih primerih krije škode oz. na kakšne načine reši takšne primere?

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekonomska totalka je takrat, kadar strošek popravila (nadomestnih delov in dela) znaša več kot 60% (pri nekaterih zavarovalnicah 50%) trenutne vrednosti vozila. Trenutna vrednost je novonabavna vrednost, zmanjšana za amortizacijo.

Kadar zavarovalnica oceni, da je ekonomska totalka, zavarovanec dobi izplačanih teh 60% (ali ponekod 50%) vrednosti vozila in obdrži razbitino. Če torej še proda razbitino, je skupaj z odškodnino nekako na trenutni vrednosti njegovega vozila pred nesrečo.

Kako se odločijo kdaj je ekonomska totalka, je torej jasno. To oceni cenilec na podlagi seznama nadomestnih delov in števila ur popravila, ki bi bilo potrebno da se vozilo spravi v prvotno stanje. Cene nadomestnih delov so znane, število potrebnih ur pa se določi po normativu, ki ga določajo servisi.

Tu so zadeve mnogokrat malce nerazumljive, saj vsi vemo, da se recimo blatnik ne da zamenjati v eni uri. Treba ga je pobarvat, počakat da se posuši in ga zmontirat. Po normativu pa se šteje, da se recimo pobarva v 15 min., zmontira pa v 10 min. Sušenja barve in laka se ne računa. Torej se tu obračuna blatnik, barva in 25 minut dela.

V tvojem primeru bi ti tako zavarovalnica v primeru ekonomske totalke izplačala 60% trenutne vrednosti motorja in ti pustila razbitino.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo danes sem poklical fanta, ki je sklepal zavarovanje. Pogovor (jaz imam klicaj ali vprasaj?

Js:Dobil sem ta dopis. Kaj je zdej s tem?

On:Ja gre samo za formalnost, finančno se vam to ne bo poznalo

js:Ja ampak med popustom in bonusom je velka razlika!

on:Ja je ja.

In zakaj hočte to spremenit?

Ja nevem točno....

Ja pa boste to storili pri vseh?

Ne, jaz vem samo za vaš primer.

In zakaj samo pri meni?

Ja ker nimate zavarovanega avtomobila pri nam....

Ja na internetu imate napisan da dobim bonus tudi če nimam zavarovanega avtomobila pri vas!

Za internet jaz nič ne vem kaj je tam napisano.

Nič mi ni jasno!

Ja lejte se bom bolj točno pozanimal, nevem zdej točno, sej mogoče se pa ne bo nič spremenilo, se slišiva po praznikih.

:hmm: :hmm: :hmm: :huh: :blink: :? :?

20.Aprila sem dobil dopis iz ZM da mi morajo spremeniti bonus 30% v popust 30%. ko sem klical na ZM je pogovor potekal nekako kot zgoraj napisan. In pol je bil mir do danes. Danes, 6.Junija pa se dobil nov dopis, (citiram) ...da je na vaši polici napačno vpisan bonus PR 8, pravilen vpis je 30% moto klub bonus. :huh: Ok, pokličem na ZM, tokrat je na dopisu podpisana druga oseba, ena mal viši. Pogovor je potekal dosti podobno: ne ve zakaj, doplačat mi ne bo treba nič, to je ustaljen postopek, za internet neve,....itn. :?

Ali ima kdo na zavarovalni polici od ZM napisan MOTO KLUB BONUS, ali kaj podobnega?

Kaj bi vi naredili v mojem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem naredil izpit :) ali je potrebno očetov motor zavarovati da ga bo vozil mladi šofer? koliko to stane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm upal na mal večji odziv :(

Jutri bom sel kar na ZM, pa bo. Zanima pa me, kakšno pravice imam? Ali lahko zavarovalnica po mili volji popravlja police? Od sklenitve zavarovanja je ze 3 mesece. Ta gospa danes mi je tudi omenila nekaj v smislu da se zavarovalnice med seboj obveščajo in preverjajo bonus? Je to res?

Ali je se kdo dobil MOTO KLUB BONUS pri ZM? To mi je nakako slisat kot popust povedan z drugimi besedami.

...Issi help...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto klub bonus je popust za tisto leto, ja. Za pravi bonus mora tam pisati ''pr08''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto klub bonus je popust za tisto leto, ja. Za pravi bonus mora tam pisati ''pr08''.

pr08 je 50%?

sam imam pr 08, po agentovi razlagi naj bi bilo to 50%

? :)

lp

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% je Pr 08 je 30% pri AO.

Sem bil danes na ZM in vztrajajo na svojem. Na internetu objavlena tabela klik je pod bonus misljen moto klub bonus :hmm: :doze: :slap: . Valda.

Sem pa dobil okrožnico od ZM. Cititram:

Za člane motorističnih klubov smo pripravili še dodatne ugodnost, saj lahko uveljavjajo 30% "moto klub bonus". To pomeni, da lahko zavarovanci uveljavjajo bonus v isti višini, kot ga že imajo na osebnem vozilu, ki je zavarovano pri ZM d.d., če pa je ta nižji od 30%, lahko uveljavjajo 30% "moto klub bonus". Zavarovanci, ki imajo osebna vozila zavarovana na drugih zavarovalnicah, bla bla...ni vazn...bla.....Pol pa piše....Ob obnovi zavarovanja v naslednjem letu, se pridobljen bonus normalno zvišuje, oziroma znižuje glede na škodno dogajanje. zastopnik preveri člansko izkaznico....bla bla.

Kakor js razumem je moto klub bonus enak normalnemu bonusu. In ker imajo besedno zvezo MOTO KLUB BONUS v "" bi rekel da ne gre za strokoven izraz, ampak samo za normalen bonus, pridobljen z članstvom v moto kluba.

Osebno so mi na ZM razlozil, da moto klub bonus

A js kej ne štekam?

Prosim naj se kdo javi, ki ima na zavarovalni polici napisan moto klub bonus. K imam obcutek, da me posteno jeb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% je Pr 08 je 30% pri AO.

Sem bil danes na ZM in vztrajajo na svojem. Na internetu objavlena tabela klik je pod bonus misljen moto klub bonus :hmm: :doze: :slap: . Valda.

Sem pa dobil okrožnico od ZM. Cititram:

Za člane motorističnih klubov smo pripravili še dodatne ugodnost, saj lahko uveljavjajo 30% "moto klub bonus". To pomeni, da lahko zavarovanci uveljavjajo bonus v isti višini, kot ga že imajo na osebnem vozilu, ki je zavarovano pri ZM d.d., če pa je ta nižji od 30%, lahko uveljavjajo 30% "moto klub bonus". Zavarovanci, ki imajo osebna vozila zavarovana na drugih zavarovalnicah, bla bla...ni vazn...bla.....Pol pa piše....Ob obnovi zavarovanja v naslednjem letu, se pridobljen bonus normalno zvišuje, oziroma znižuje glede na škodno dogajanje. zastopnik preveri člansko izkaznico....bla bla.

Kakor js razumem je moto klub bonus enak normalnemu bonusu. In ker imajo besedno zvezo MOTO KLUB BONUS v "" bi rekel da ne gre za strokoven izraz, ampak samo za normalen bonus, pridobljen z članstvom v moto kluba.

Osebno so mi na ZM razlozil, da moto klub bonus

A js kej ne štekam?

Prosim naj se kdo javi, ki ima na zavarovalni polici napisan moto klub bonus. K imam obcutek, da me posteno jeb...

Pogodbo so sami sestavili in ti jo predložili (30% bonus oz. PR8), s TAKIMI pogoji si se STRINJAL in podpisal, prav tako oni.

Kolikor mi je znano se lahko pogodbo (zavarovalno polico) razdre do meseca dni po podpisu (Pozanimaj se!).

Naj te ne briga kakšno imajo ponudbo na internetu in kaj imajo drugi napisano v pogodbi, ti imaš svojo in ta je merodajna.

Če jim kaj ni prav pokliči tržnega inšpektorja. Pač so sklenili slab posel, naj jim bo šola za naslednjič.

lp

P.S. Jaz sem tudi tako razumel njihovo ponudbo (30% bonus oz. PR8), ko sem jih poklical.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk debat nastane zarad napačnih interpretacij besed bonus, popust itd. .. potem se pa vmešajo še t.im. premijski razredi, pa je zmeda popolna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tolikokrat se je razložila razlika... Čudno, da kdo ni podpisal ''ugodnost'' 50% malus...

Premijski razred je pa pr14 0%, pr04 pa 50% bonus. Vse se da naučiti, sploh ko rabiš, pa ko gre za denar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!