Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

@Issi - nekaj vprašanj, ker si glih glavna strokovnjakinja tukaj in imaš največ pojma in stika z dejavnostjo:

- ali obstaja za motoriste pojem voznik začetnik, ali ne?

- kako je možno preskakovati premijske razrede po nekaj naenkrat -ali ni urejeno na nivoju sporazumov med zavarovalnicami ali celo zakonodajo/predpisi, da to ni možno oziroma da morajo uporabniki storitev premijske razrede pridobivati postopoma, enega po enega?

- kje se te zadeve sankcionira?

- kdo te zadeve nadzira?

LP in hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik začetnik obstaja, ker sm tu jst baje hehe, še par mescou :whistle:

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ali obstaja za motoriste pojem voznik začetnik, ali ne?

aja, pojasnilo - mislil sem seveda v korelaciji z zavarovalniško storitvijo oziroma na tak način, da se mora pri zavarovanju motocikla, ki ga bo tak voznik vozil, to upoštevati in je cena zavarovanja zato višja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozni začetnik obstaja, v primeru, da predhodno nima že vsaj 2 leti kategorijo B (ali katero drugo).

V primeru, da imaš kategorijo B ali (kero drugo) več kot 2 leti in narediš izpit za motor, v očeh zavarovalnice nisi voznik začetnik.

Tako je bilo meni razloženo že nekajkrat pri različnih zavarovalnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pojasnilo - mislil sem seveda v korelaciji z zavarovalniško storitvijo oziroma na tak način, da se mora pri zavarovanju motocikla, ki ga bo tak voznik vozil, to upoštevati in je cena zavarovanja zato višja.

To pa menda ne. Men ni blo treba placat +20% pri zavarovanju. Pa sm prov vprasal agenta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pojasnilo - mislil sem seveda v korelaciji z zavarovalniško storitvijo oziroma na tak način, da se mora pri zavarovanju motocikla, ki ga bo tak voznik vozil, to upoštevati in je cena zavarovanja zato višja.

ko sem sklepal zavarovanje motorja sva z agentom načela to temo in rekel je da zadevšna voznik začetnik(mladi voznik) velja samo za osebni avtomobil (pri motorju pa v kolikor si dovolj star imaš možnost delati izpit za neomejeno in nisi voznik začetnik) ne pa za motor, tovornjak, bus, vlak, tank, letalonosilko,....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo zavarovalnice še popuste?

Nekaj se je govorilo, da jih s koncem maja ukinejo...

lp

slišal podobno, vendar če je to res, ne vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo zavarovalnice še popuste?

Nekaj se je govorilo, da jih s koncem maja ukinejo...

lp

ZT je podaljšala do konc septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Issi - nekaj vprašanj, ker si glih glavna strokovnjakinja tukaj in imaš največ pojma in stika z dejavnostjo:

- ali obstaja za motoriste pojem voznik začetnik, ali ne?

- kako je možno preskakovati premijske razrede po nekaj naenkrat -ali ni urejeno na nivoju sporazumov med zavarovalnicami ali celo zakonodajo/predpisi, da to ni možno oziroma da morajo uporabniki storitev premijske razrede pridobivati postopoma, enega po enega?

- kje se te zadeve sankcionira?

- kdo te zadeve nadzira?

LP in hvala za odgovore.

Se opravičujem, ker sem bila nekaj časa odsotna, nekaj stvari se je v tem času tule že razjasnilo, pa vseeno:

- "mladi voznik" (voznik z manj kot tremi(!!!) leti vozniških izkušenj) je pojem le pri zavarovanju osebnih avtomobilov. ri drugih premijskih skupinah (motorno kolo, avtobus, tovorno vozilo) tega doplačila ni. Moraš pa vedeti, da si za policaja mladi voznik (ko moraš voziti popolnoma brez alkohola v krvi) dve leti, za zavarovalnico pa tri.

- Nikakor ni možno preskakovati premiske razrede (vsaj ne na legalni način), razen v okviru akcij, kot so zdaj te za motoriste, ko se zavarovalnice v okviru Zavarovalnega združenja in s sodelovanjem AZNja skupno dogovorijo in za določen čas to omogočijo pod posebnimi pogoji.

- Vse te zadeve pa nadzira AZN (agencija za zavarovalni nadzor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, a je AZN te variante vse odobrila?

Kakšno vprašanje :slap: , seveda je odobrila, drugače pač nebi bilo teh akcij, vprašanje pa je kako se bo razpletlo po poteku teh akcij glede PR-ja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, kao se bo razpletlo? PR ti ostane, saj to je bilo jasno napisano. Kdor pa je dobil popust, namesto z bonusa, si je pa sam kriv, če ni bil pozoren. Pri zavarovanjih motorjev se vrtijo veliki denarji, zato pa akcije, da si zavarovalnice pridobijo nove kliente. In mislim, da ta letos ni bila zadnja akcija, da bo še kako leto kaj podobnega. Hitro pa verjetno ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, kao se bo razpletlo? PR ti ostane, saj to je bilo jasno napisano. Kdor pa je dobil popust, namesto z bonusa, si je pa sam kriv, če ni bil pozoren.

Podrobnosti so ponavadi v drobnem tisku....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ga bo treba naučiti brati... Pa saj vsak gre enkrat skozi tako šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našel primernejšega mesta za to vprašanje.

Imel sem prometno nesrečo. Na cesto mi je skočil pes zatradi katerega sem lažje poškodovan, motor pa malo bolj.

Policisti so rekli, da je kriv lastnik psa, ker ga ni imel pripetega. Lastniku bi bilo najlažje, če bi koristil zavarovanje hiše vendar za to ne želi niti slišati ter nam še grozil. Dokazi, da je bil res njegov pes so.

Kaj naj storim? So še kakšne druge možnosti kot civilna tožba. Ne zdi se mi prav, da sam krijem škodo za katero nisem kriv.

Za vsak nasvet se vam že v naprej lepo zahvaljujem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi urediti z njegovo zavarovalnico. Seveda z vso dokumentacijo policije in dokazi, da je bil to njegov pes. Če bo zavarovalnica gluha, si poišči pomoč odvetnika in poskusi še enkrat, odvisno kaj ti bo on rekel. Če to ne uspe, boš žal moral iti v civilno tožbo. Glede na odnos lastnika, pa vse skupaj ne bi smelo trajati dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti z njegovgo zavarovalnico ne moreš in ne smeš urejati nič.

Pravilno sklepaš. da bi škodo lahko krila njegova zavarovalnica na podlagi police odgovornosti, če jo ima sklenjeno. Ponavadi je zavarovanje odgovornosti vključeno v paketno zavarovanje hiše ali stanovanja. Zadeva izgleda tako, da v primeru zavarovanja odgovornosti, zavarovalnica prevzame odškodninske zahtevke tretjih oseb do zavarovanca in jih krije v primeru da je zavarovanec res odgovoren.

V tem primeru je, saj je to najbolj tipičen "šolski" primer odgovornosti (poleg tistega, da naš majhen otrok popraska sosedov avto). On je lastnik psa, in je zanemaril svojo dolžnost da bi bil pes privezan ali zaprt, pes je skočil na cesto, povzročil škodo, lastnik pa je za to odgovoren.

Obrni se na odvetnika, ki naj ti sestavi odškodninski zahtevek, ki ga naslovita na lastnika psa. V kolikor ima zavarovanje odgovornosti v sklopu zavarovanja nepremičnine, bo on ta zahtevek predal svoji zavarovalnici, ki bo plačala škodo in odškodnino za telesne poškodbe. V kolikor tega zavarovanja nima, bo pač moral plačati sam.

Drugače žal ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm eno uprašanje če mogoč kdo ve kje je najbl pametno zavarovat 125ccm motor ki ima 11kw...hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm eno uprašanje če mogoč kdo ve kje je najbl pametno zavarovat 125ccm motor ki ima 11kw...hvala za odgovore

Preveč splošno vprašanje, da bi lahko dobil konkreten odgovor.

Imaš osebni avto? Kje je zavarovan? Koliko imaš bonusa? Ima kdo v ožji družini avto? Kje je zavarovan? Koliko ima bonusa? ... ... ... ...

Kot vidiš, bi moral podati kar nekaj dejstev za konkreten odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet, da mi hoče ZM po 3 mesecih vzeti bonus, ki so mi ga dali v času akcije, čes da so se zmotili!!!! :BUA: :BUA:

Da napako ugotovijo po 3 mesecih od sklenitve pogodbe, ko akcija ni več aktualna. To je čisti udarec pod pasom!!!

:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Nikol več ZM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, kako vzeti? Na osnovi česa..? Malo podrobneje opiši,- kako si pridobil bonus, pa koliko. Ker tudi jaz sem kopiral bonus (pr04) s svojega avta. Prej nisem imel nič bonusa. Sem pri ZT, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am.. fantje tako je..

danes me je klical zavarovalni agent..

17.7 mi poteče zavarovanje....in mi je reko češ da se z 1.7 podraži za 8%... a je to zgolj kokurenčna poteza??? da si nebi premislo do takrat?.... to je bil agent iz grawe.. moja soseda ima triglav in valda sem takoj šel do nje in povprašal.. in ona ne ve nič o tem da se podraži(naj bi se pri vseh)....res ni razlike v zavarovanju več kot en kesl bencina je pa nekaj,....

a kdo ve kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, kako vzeti? Na osnovi česa..? Malo podrobneje opiši,- kako si pridobil bonus, pa koliko. Ker tudi jaz sem kopiral bonus (pr04) s svojega avta. Prej nisem imel nič bonusa. Sem pri ZT, ampak...

Lepo....bonusa mi ne priznavajo več. Malo nazaj sem vse podrobno opisal. Sam prej nisem imel bonusa, tko da mislim, da je moj primer drugačen od tvojega, ki si bonus kopiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet, da mi hoče ZM po 3 mesecih vzeti bonus, ki so mi ga dali v času akcije, čes da so se zmotili!!!! :BUA: :BUA:

Da napako ugotovijo po 3 mesecih od sklenitve pogodbe, ko akcija ni več aktualna. To je čisti udarec pod pasom!!!

:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Nikol več ZM

Kot sem ti že večkrat omenil (kar se mi zdi že za malo, ampak vseeno).

Na moji polici od AS v drobnem tisku na dnu piše: Zavarovalnica si pridružuje pravico, da v 30 dneh po izstavitvi police popravi morebitne zastopnikove računske in druge napake.

Ne vem kaj ni tukaj jasno, svoj rok so zamudili!!!!!!!!!!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!