Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Živjo,

eno vprašanje: če pri zavarovanju ne vzamem popusta na nevračilo premije, potem lahko motor odjavim in dobim nazaj del zavarovanja. Zanima me, ali gre to procentualno glede na del leta, ali je spet kakšna fora (nekoč se spomnim da je bilo za cestnino največ za 6 mesecev).

In če sedaj prenesem 50% iz avta še na motor, mi to potem drugo leto ostane brez kakšnih akcij?

Mal sem preračunal in glede na to, da smo že julija, se mi zdi ugodneje če motor letos odjavim in dobim vračilo premije, kot pa popust, ki mi ga dajo.

Hvala in LP, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

eno vprašanje: če pri zavarovanju ne vzamem popusta na nevračilo premije, potem lahko motor odjavim in dobim nazaj del zavarovanja. Zanima me, ali gre to procentualno glede na del leta, ali je spet kakšna fora (nekoč se spomnim da je bilo za cestnino največ za 6 mesecev).

In če sedaj prenesem 50% iz avta še na motor, mi to potem drugo leto ostane brez kakšnih akcij?

Mal sem preračunal in glede na to, da smo že julija, se mi zdi ugodneje če motor letos odjavim in dobim vračilo premije, kot pa popust, ki mi ga dajo.

Hvala in LP, Miha

jaz sem pri triglavi zavaroval za 5 mesecev osnovno z asistenco in zeleno karto, 45% mam bonusa in z raznimi popusti ker sem dobra stranka sem plačal 64 €. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kot sem ti že večkrat omenil (kar se mi zdi že za malo, ampak vseeno).

Na moji polici od AS v drobnem tisku na dnu piše: Zavarovalnica si pridružuje pravico, da v 30 dneh po izstavitvi police popravi morebitne zastopnikove računske in druge napake.

Ne vem kaj ni tukaj jasno, svoj rok so zamudili!!!!!!!!!!!!

lp

Na polici ZM piše: .....Zavarovalnica si pridružuje pravico, da popravi računske in druge napake....in zanimivo....Sklenitelj potrjuje, da je ob sklenitvi pogodbe prejel zavarovalne pogoje.

Js nevem no, napisan imajo kot da lahko delajo kar jim zapaše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri začnem delat in razmišljam o tem da bi registriral motor. Do zdaj nisem imel registriranega zaradi stroškov in ker me ni blo skor nič doma... Zdaj pa sem si najdu delo in bom verjetno 2 meseca delal. Problem je ker smo pred kratkim prodali en avto in bi bla mal kriza usklajevat, še sploh ker nimam rednega urnika in se dogovarjam sproti. Motor itak spije dost mal benza, ob predpostavki da se ne bom vozu s povprečno 150km/h, kar se ne mislim...

Se mi torej splača registrirat motor za 2 meseca? Tablco imam že doma(po naročilu), če še akcija velja lahko koristim 50% bonus od brata. Se mi upošteva tudi če bom samo za 2 meseca registriral? Aja na triglavu sem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če akcija še velja se ti definitivno splača registrirat, ker s tem sam napreduješ v PR 4 oz. na 50% bonusa, kar ti ostane za naprej.

Registriraj ga pa za celo leto brez koriščenja bonusa za neodjavo in ga na koncu sezone odjavi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da popravi napake v roku 30 dni. In kolikor jaz razumem, se je ta rok že zdavnaj iztekel in nimajo kej jamrat.

če smo res picajzlasti - a v roku 30 dni od sklenitve zavarovanja ali ugotovitve napake? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri začnem delat in razmišljam o tem da bi registriral motor. Do zdaj nisem imel registriranega zaradi stroškov in ker me ni blo skor nič doma... Zdaj pa sem si najdu delo in bom verjetno 2 meseca delal. Problem je ker smo pred kratkim prodali en avto in bi bla mal kriza usklajevat, še sploh ker nimam rednega urnika in se dogovarjam sproti. Motor itak spije dost mal benza, ob predpostavki da se ne bom vozu s povprečno 150km/h, kar se ne mislim...

Se mi torej splača registrirat motor za 2 meseca? Tablco imam že doma(po naročilu), če še akcija velja lahko koristim 50% bonus od brata. Se mi upošteva tudi če bom samo za 2 meseca registriral? Aja na triglavu sem...

Kaj pa ti meniš o tem? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri začnem delat in razmišljam o tem da bi registriral motor. Do zdaj nisem imel registriranega zaradi stroškov in ker me ni blo skor nič doma... Zdaj pa sem si najdu delo in bom verjetno 2 meseca delal. Problem je ker smo pred kratkim prodali en avto in bi bla mal kriza usklajevat, še sploh ker nimam rednega urnika in se dogovarjam sproti. Motor itak spije dost mal benza, ob predpostavki da se ne bom vozu s povprečno 150km/h, kar se ne mislim...

Se mi torej splača registrirat motor za 2 meseca? Tablco imam že doma(po naročilu), če še akcija velja lahko koristim 50% bonus od brata. Se mi upošteva tudi če bom samo za 2 meseca registriral? Aja na triglavu sem...

Bonusa ti ne priznajo ce ga ne zavarujes za celo leto, vsaj tko je blo pr men (TRIGLAV)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonusa ti ne priznajo ce ga ne zavarujes za celo leto, vsaj tko je blo pr men (TRIGLAV)

jest zavaroval samo zaradi bonusa.....po 14 dneh odjavil....in mam 50%....triglav......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da imam zavarovano samo motorno kolo (11kW), s katerim sem ze pridno pridelal 40% bonusa. Ali se mi upošteva ta bonus oz. ali ga lahko prenesem, ko zavarujem še svoj prvi avto?

LP

Popravljeno . Popravil Racon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na avto? Iz motorja na avto ne gre, le z avta na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
A ima mogoče kdo podatek do kdaj traja ta akcija prenosa bonusa iz avtomobiljskega zavarovanja?

na triglavu baje ni časovno omejeno so mi rekli, tako da bo še trajalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na triglavu baje ni časovno omejeno so mi rekli, tako da bo še trajalo...

to lahko pol tudi pomeni da traja samo še do jutri, lahko pa da še do božiča

se pravi nič konkretnega ne vedo

Popravljeno . Popravil iztok66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahko pol tudi pomeni da traja samo še do jutri, lahko pa da še do božiča

se pravi nič konkretnega ne vedo

ok se popravljam, agent mi je rekel, da niso rekli da naj bi to bila časovno omejena akcija ampak da to tako bo standardno. če pa bo slučajno prišlo do tega da bodo kaj spreminjali pa bodo prvo obvestila itd ampak kot rečeno, ne razmišljajo (zaenkrat) da bi to spreminjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pred dvema mesecema rekla agentka, da je akcija samo do konca septembra. Je pa res, da so jo že enkrat podaljšali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je agentka 2 dni nazaj rekla da bo to trajalo do konca avgusta (samo vsak neki po svoje pravi-najbol poklicat) :hmm:

btw, na ZT registriral motor z 24kw, AO, AO+, POPUSTI: 50% z avta prenesel, 4%na takojšne plačilo, 7%na mali avtomobilski paket, 2%stalnostni popust, 20% za nevračilo premije, 11%komercialni popust na AO premijo.........187EUR ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

Mogoče kdo ve koliko časa ima zavarovalnica da se odloči kako in kaj? Nekaj časa me je nekdo nabasal od zadaj. Priznal krivdo in vse. Sedaj imam motor na servisu že več kot 2 tedna in se ni premaknilo še popolnoma nič. Na zavarovalnici nekaj ajmrajo da je serviser kriv in akkšne potne stroške majo če grejo tja, serviser kao ne dobi predračuna.. uglavnem nič. A je to sploh kako omejeno koliko časa imajo da uredijo zadevo (ne kar se tiče popravila, vse kar je pred tem)? Ker če bo šlo tako dalje bom še kar nekaj časa brez motorja :unsure: . Kličem vsak dan, pa zgleda ne pomaga preveč..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

...to tebe sploh naj ne briga kolk majo oni stroškov s tvojim motorjem,.. itak se škoda krije iz police povzročitelja nesreče. jaz sem mel isti primer, udeležen v prometni vendar nisem bil kriv. k men je prišel cenilec v roku 1 tedna, ocenil škodo. Denar sem mel nakazan v 3 tednih, sam se moral mal "pospešit" zadevo,.. po svoje pač. Zdej čakam pa še odškodnino za telesne poškodbe, ki pa računam da bo trajalo kak mesec dlje

ne razumem pa kako serviser ne dobi predračuna?,... sej je serviser a-ne?,.. al je papek???

včas ne gre zlepa in je treba pač z grda... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna stvar je da greš osebno do serviserja in udariš po mizi(lahko tudi dobesedno) in mu pokažeš da naj se ne zajebava. Tudi meni gre tak folk na kur.ac. Nej pove, poglej stari, ne morem zdej, mam preveč dela/ne da se mi/ grem na dopust in pač pelješ drugam. Tako da če boš sedel križem rok boš motor čakal še 5mescu. Predračun rabijo in to je to. Ko je mel kolega nesrečo je takoj drugi dan prišel cenilec in ocenil škodo, je pa res da njegov fotr cenilca bežno pozna... Potem so napisali predračun pri lokalnem serviserju, ki BTW ni pooblaščen za znamko tistega motorja in dnar je bil menda v enem al 2 tednih na računu. Tvojem, ne serviserjevim, tako da eventuelno lahko kak kos iz predračuna izpustiš in ti ostane dinar....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo potem zrihtali.. sicer je blo klicarjenja polno in sem težil vsem povprek, ko je še fotr cenilc klicu je bil cel presran, ker niso nič zrihtali in jim je povedu svoje :whistle: Glede plačila pa je blo tk da je serviser pol predračun poslal na zavorovalnico in so tam plačali, js nisem dobil nobenega denarja.. tako da nevem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo potem zrihtali.. sicer je blo klicarjenja polno in sem težil vsem povprek, ko je še fotr cenilc klicu je bil cel presran, ker niso nič zrihtali in jim je povedu svoje :whistle: Glede plačila pa je blo tk da je serviser pol predračun poslal na zavorovalnico in so tam plačali, js nisem dobil nobenega denarja.. tako da nevem :unsure:

To se zmeni da ti dobiš keš...

valda ne boš kupu vseh original delov, a?

Kolega je mel na predračunu nov lonec ki stane več kot akrapo, pol pa je nabavu akrapota, in mu je tistih 20k ostalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!