Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

v katerem kraju pa je ta zavarovalnica? v Logatcu niso nič vedeli za to, če pa je to pri vas mogoče pa z veseljem tam registreram motor.. mi poveš kje je ta zavarovalnica? lp mare

Lahko se zgodi da gre za nerazumevanje agenta.

Prenos bonusa se ponavadi smatra kot prenos kjer drugo vozilo (motor) na katerega se prenaša pridobi ta bonus, vozilo (avto) iz katerega se prenaša pa izgubi ta bonus.

Recimo tudi prenos bonusa se lahko zgodi samo v primeru moža-na-ženo, ne moreš pa prenesti bonusa iz očeta -na-sina (v določenih primeri se tudi da to prenesti kadar šef enote dovoli takšen prenos bonusa).

O tem kar mi govorimo ni v pravem smislu prenos bonusa, ampak le da ti podelijo na drugo vozilo (v tem primeru: motor) isti bonus, kot imaš pri njih zavarovano prvo vozilo (v tem primer: avto) ne gre za pravi prenos bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones sem bil na tehničnih (za avto sicer), ampak je tetica rekla, da je še vedno aktualen "prenos" bonusa (v tem primeru od naše mamice name), pa še nek pač popust na neodjavo je letos tudi...Šlo se je pa ZT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Zavarovalnici triglav ˝prenos bonusa˝ upoštevajo!!! Pa še 20% na neodjavo. Ta akcija pa velja do nadaljnega-tko da bo zgleda kr standard to v prihodnje. Informacija pa prihja direktno iz sedeža firme na Verovškovi v LJ tko da bi morala bit 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo kaj računal koliko pride kasko za GS-a 1200.

Sem v akciji za LT-ja. Od Grawe-ja, kjer mi je možakar naračunal 4200EUR (ja, trikrat sem ga vprašal če je prepričan da se ni zmotil), sicer pa je bolj realistično od 1700 do 2500 (brez dodatnih popustaov in s 7. razredom. Ampak to je prvi krog...

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Zavarovalnici triglav ˝prenos bonusa˝ upoštevajo!!! Pa še 20% na neodjavo. Ta akcija pa velja do nadaljnega-tko da bo zgleda kr standard to v prihodnje. Informacija pa prihja direktno iz sedeža firme na Verovškovi v LJ tko da bi morala bit 100%.

Čakej samo 20% :unsure: , lani je blo 40 ali celo 50%, pa meni je danes teta govorila o cifrah okoli 50% :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v akciji za LT-ja. Od Grawe-ja, kjer mi je možakar naračunal 4200EUR (ja, trikrat sem ga vprašal če je prepričan da se ni zmotil), sicer pa je bolj realistično od 1700 do 2500 (brez dodatnih popustaov in s 7. razredom. Ampak to je prvi krog...

LP,

Gorazd

Za GS-a sem računal nekje okoli 500-600 evrov. Sam to so verjetno pobožne želje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za GS-a sem računal nekje okoli 500-600 evrov. Sam to so verjetno pobožne želje.

Za kasko? :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakej samo 20% :unsure: , lani je blo 40 ali celo 50%, pa meni je danes teta govorila o cifrah okoli 50% :alien1:

Triglav ima že v osnovi okrog 30% nižjo premijo, zato na uč manjši popusti na neodjavljane in ostalo.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam pri triglavu z vsemi vkjucenimi popusti, nekje okrog 80€ za registracijo mojga motorja (mam pa v prometni 20kW)...Zanemarljiv strosek glede na vse...vcasih je bla registracija za moped drazja... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav ima že v osnovi okrog 30% nižjo premijo, zato na uč manjši popusti na neodjavljane in ostalo.

Točno ja. Sem šel gledat na amzs in je razlike za malo manj kot 200€ :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za GS-a sem računal nekje okoli 500-600 evrov. Sam to so verjetno pobožne želje.

Sicer je res, da upanje umre zadnje, ampak hitro mu daj "šus" v čelo, ker se tvoji upi zelo matrajo.

Situacija za obvezno, AO, AO+, kasko

Grawe (ja, poklical sem še malo, ker una je bila rahlo do pretežno nora):ca. 2800EUR

AS: ne bom komentiral, ampak gospa s katero sem se pogovarjal nima na tem mestu kaj početi. Se mi zdi da žejnemu ne zna vode prodati. Ponudba nima veze z zdravo pametjo, niti z mojimi potrebami.

Triglav: reda 2000EUR, malo gor, malo dol; pač glede na različne opcije z odbitno franšizo in ostale dodatke.

Vsekakor so to "first shot" ponudbe, ki bodo potrebne še dodatne obdelave. :evilgrin:

Torej: Po pokalico in odreši jih muk...

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, ko ste na cesti pomnite, da niste nikoli, ma prav nikoli, dovolj zavarovani. Tudi jaz sem si rekel, da je AO dovolj, pa sama sreča, da so bila v lanskem letu cenejša zavarovanja, da sem vzel še AO+. Dobiš za bolnišnične dni, za dni nezmožnosti opravljanja dela, procentni delež ocenjene invalidnosti...Ampak kaj ko.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila sem na zavarovalnici Triglav, nato pa še povprašala agenta (ki hodi na dom :D) glede prenosa pr.razreda s starša (očeta na hčerko), pa so mi oboji zagotovili, da to od novega leta dlje ni več mogoče. Če se to še kje izvaja, bi prosila za kontakt agenta. Hvala.

Po 2 tedenskem kreganju, oz. taktičnemu dvoboju, mi je uspelo zmagati s pr4, heh :devil:

Na vseh poslovalnicah, razen seveda naši, velja prenos bonitete s starša na otroka. Na upravi so mi to le še potrdili.

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja novica - uradno potrjena. Na ZT je možen prenos bonusa. Pa še akvizicijski bonus za kasko je možen :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja novica - uradno potrjena. Na ZT je možen prenos bonusa. Pa še akvizicijski bonus za kasko je možen :whistle:

Iz koga na koga je možen prenos :? (ali je tako kot je bilo že prej pisano v enotnem gospodinjstvu in starša na otroka :hmm: ).

Kaj pomeni akvizicijski bonus in kako ga dobiš pri kaskem, v bistvu koliko je to v % ceneje?

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz koga na koga je možen prenos :? (ali je tako kot je bilo že prej pisano v enotnem gospodinjstvu in starša na otroka :hmm: ).

Kaj pomeni akvizicijski bonus in kako ga dobiš pri kaskem, v bistvu koliko je to v % ceneje?

lp

PF

Bonus je možno prenašati iz osebnega vozila v gospodinjstvu, ki je zavarovan pri ZT. Akvizicijski bonus pomeni delno priznanje bonusa na kasku, glede na bonus na AO. Torej v primeru 50% bonusa na AO ti priprada 30% bonus na kasku.

LP

drazy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akvizicijski bonus pomeni delno priznanje bonusa na kasku, glede na bonus na AO. Torej v primeru 50% bonusa na AO ti priprada 30% bonus na kasku.

Mislim, da je dva razreda nižje od pr pri AO, se pravi v primeru, da imaš pr4 na AO, imaš na kasku pr6 oz. -40%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je dva razreda nižje od pr pri AO, se pravi v primeru, da imaš pr4 na AO, imaš na kasku pr6 oz. -40%.

Opala Bolha, prav maš :blush:

Moja napaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonus je možno prenašati iz osebnega vozila v gospodinjstvu, ki je zavarovan pri ZT. Akvizicijski bonus pomeni delno priznanje bonusa na kasku, glede na bonus na AO. Torej v primeru 50% bonusa na AO ti priprada 30% bonus na kasku.

LP

drazy

kaj pa iz starega očeta na vnuka......sam namreč vozim njegov avto, on pa ne vem če bo še kdaj sposoben peljati le-tega, pa me zanima če se da prenest boniteto name ker drugače gre v nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa iz starega očeta na vnuka......sam namreč vozim njegov avto, on pa ne vem če bo še kdaj sposoben peljati le-tega, pa me zanima če se da prenest boniteto name ker drugače gre v nič

tocno ta stvar zanima tudi mene, ker sem v enaki situaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno ta stvar zanima tudi mene, ker sem v enaki situaciji.

Če živite v istem gospodinjstvu oz. na istem naslovu, potem sploh ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, potem ne bo nič :closedeyes: bo treba pač igrat na tisto foro: če se ne da, grem drugam :whistle:

....ali kako je to mišljeno, da se boniteta preprosto kopira iz enega še na drugega, ali se enemu vzame in potem da drugemu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!