Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Jap, če si prijavljen na istem naslovu kot foter.

kaj pa iz starega očeta na vnuka......sam namreč vozim njegov avto, on pa ne vem če bo še kdaj sposoben peljati le-tega, pa me zanima če se da prenest boniteto name ker drugače gre v nič

Če gre pa za avto...pa moraš napisat prošnjo in obrazložit. Potem je pa odvisno od njihove dobre volje.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz avta na avto je šlo že pred leti, ko sem od mame prevzel bonus. Aja, ni isto,- bil je prenos.

Se pa da tudi kopirati, pač od agenta odvisno, kako elastično gleda na predpise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, bomo videli kako bo, lahko bi sicer dobil od starega očeta, ker avta verjetno ne bo nikoli več vozil (in ne živimo v istem gospodinjstu), ali pa od očeta, ki že ima 50% na avtu (in živimo pod isto streho), nekaj od tega verjetno bo.....tisto o dobri volji agenta pa ne bi smel biti problem, ker že vrsto let vse zavarujemo pri njem (triglav), prej stanovanje, zdaj hišo, avto pa je že itak skos tam zavarovan (tudi pri istem agentu ki pride na dom)

hvala vsem za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, bomo videli kako bo, lahko bi sicer dobil od starega očeta, ker avta verjetno ne bo nikoli več vozil (in ne živimo v istem gospodinjstu), ali pa od očeta, ki že ima 50% na avtu (in živimo pod isto streho), nekaj od tega verjetno bo.....tisto o dobri volji agenta pa ne bi smel biti problem, ker že vrsto let vse zavarujemo pri njem (triglav), prej stanovanje, zdaj hišo, avto pa je že itak skos tam zavarovan (tudi pri istem agentu ki pride na dom)

hvala vsem za pomoč :worship:

Zavarovalni agent ti lahko naredi 50% bonifikacije iz nule, brez da od kje prenaša ali kopira... stvar le njegove dobre volje. Je pa tako, da je ponavadi če zavaruješ recimo stanovanje ti potem tudi kšno bonifikacijo šenkajo... Odvisno od agenta in zavarovalnice oz. njihove politike...sigurno pa se da, le stvar dogovora...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej!

Ali so tudi letos napovedane kakšne ugodnosti za registracije?

Če si pismen, tuki vse piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje lahko preneseš iz avtomobila na motor, samo če gre za vozila iz istega gospodinjstva.

Torej, če ne živiš pri tastarih ni mogoče prenesti 50% od fotra/mame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če to velja samo za motorje do 72kw? klicov sem na 4 zavarovalnice pa sem pri vsseh dobil ta podatek, gre pa za adriatik- klicov sem tudi na krvavos, kjer nej bi bilo možno tudi z več kilovati ,vendar z prošnjo in pa še kašno drugo storitvijo pri njih(to je nekdo napisal v enem od prejšnih postov). če kdo kaj ve naj mi prosim pove oče ima avto registreran do 4. marca tako da če bo treba, bi lahko tudi pri drugi zavarovalnici zavaroval. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če to velja samo za motorje do 72kw? klicov sem na 4 zavarovalnice pa sem pri vsseh dobil ta podatek, gre pa za adriatik- klicov sem tudi na krvavos, kjer nej bi bilo možno tudi z več kilovati ,vendar z prošnjo in pa še kašno drugo storitvijo pri njih(to je nekdo napisal v enem od prejšnih postov). če kdo kaj ve naj mi prosim pove oče ima avto registreran do 4. marca tako da če bo treba, bi lahko tudi pri drugi zavarovalnici zavaroval. lp

Na ZT ni nobenih omejitev glede KW. Ne potrebuješ nobenih prošenj, sam en avto v gospodinjstvu s 50% bonusom. Simpl ko pasulj :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je ,danes klical agentko, ki pravi da se da, vendar pa ima 45 bonusa ne 50 tako da bomo vidli kako bo, jutri me pokliče in bom videl ali se da vseno. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je kolega zavarovalničar obvestil, da ZT nadaljuje z lansko akcijo popustov pri zavarovanju mopetov. Naj živi konkurenca :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa iz starega očeta na vnuka......sam namreč vozim njegov avto, on pa ne vem če bo še kdaj sposoben peljati le-tega, pa me zanima če se da prenest boniteto name ker drugače gre v nič

aha, potem ne bo nič :closedeyes: bo treba pač igrat na tisto foro: če se ne da, grem drugam :whistle:

....ali kako je to mišljeno, da se boniteta preprosto kopira iz enega še na drugega, ali se enemu vzame in potem da drugemu :hmm:

ej, vse se da nardit! če poznaš kakega agenta potem pa sploh ni nobene panike! bonus je prenosljiv na ožje družinske člane.

nisem agent, delam pa z njimi že kar neki let in vem kako se dela :winkiss:

vse nardijo sam da ostenš njihov... :winkiss:=) tako,da probita it do njih povejta jim situacijo in bo..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos motoristi,danes ob 12,oo bo na ZM sestanek,kjer se bodo dogovorili za popust pri kasku za motorje .

Predlog je od 20-50% lp :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmeraj me pri 50% bonifikaciji na kasko le-ta pride vrtoglavih 650€. S tem, da je pri nekaterih zavarovalnicah v ceno kaska že všteto zavarovanje proti kraji, drugje moraš pa še to dodatno prišteti. Tako je bilo razloženo meni.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, vse se da nardit! če poznaš kakega agenta potem pa sploh ni nobene panike! bonus je prenosljiv na ožje družinske člane.

nisem agent, delam pa z njimi že kar neki let in vem kako se dela :winkiss:

vse nardijo sam da ostenš njihov... :winkiss:=) tako,da probita it do njih povejta jim situacijo in bo..

lp

Ne prodajaj buč, no!

Prenos bonusa je po splošnih pogojih mogoč le med možem in ženo (ali izvenzakonskima partnerjema) in med pravno in fizično osebo (firma in njen lastnik). Pika. Vse ostale variante se delajo po posebnih odobritvah in verjemi mi, da jih ne delijo kar tako. Odvisno od situacije. Prenos med starimi straši in vnuki gre -običajno- le v primeru, da stari starši ne bodo več vozili zaradi starosti in skupaj z avtom podarijo tudi bonus vnukom. Odobrijo pa le, če je vnuk toliko star, da bi teoretično že lahko tudi sam imel 50% bonus (se pravi z vsaj desetletnim vozniškim stažem). Če je vnuk star 20 - 25 let kar pozabi. Pa še v tem primeru mora vsak sklepalec predložiti na poslovno enoto, pod katero spada, pisno prošnjo za odobritev, ki jo nato obravnava strokovna služba. Preverjajo pa boniteto tistega, ki podarja in tistega, ki bi bil obdarjenec - plačila, škode, število zavarovanj, matematično rezervo, "beganje" med zavarovalnicami,... ... ... In ja, odvisno je tudi od bonitete sklepalca, ki to prosi (število reklamacij, odzivni čas pri reševanju le-teh, škodni rezultat, ... )

Da pa nekateri agenti "uredijo vse" - o tem bi se pa dalo razpravljati. Predvsem o tem, na kakšen način in kaj to pomeni za stranko, če pride do škode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker vidim, da nekateri ne berejo, ponavljam;

ZM d.d. ima pri zavarovanju motorjev enake pogoje kot lani - kopiranje (ne prenos!!!) bonusa z avta na motor v enakem %, če je avto zavarovan pri ZM, 50% popust na neodjavo za člane moto klubov, oz. 40% za nečlane. Bonus se v enakem % kopira tudi na kasko. Omejitev pri kw ni.

AS d.d. ima enake pogoje kot lani - kopiranje bonusa z avta na motor v enakem % kot na avtu, če je avto zavarovan pri AS in 50% popust na neodjavo. Bonus se v enakem % kopira tudi na kasko. Slabost: vse te ugodnosti veljajo le pri motorjih z 8 - 72kw in za AO+ je potrebna odobritev.

Pri obeh zavarovalnicah so vse te ugodnosti možne tudi, če je avto zavarovan kje drugje, le s pisno izjavo stranke, da bo ob poteku pri njih zavarovala tudi avto

Triglav d.d. ima tudi enake pogoje kot lani - slabost: da nimajo pojma kaj delajo in so pravila na vsaki poslovni enoti drugačna. Nekje (v Kranju) je možno kopiranje bonusa tudi z avta v skupnem gospodinjstvu, drugje ne. Popusti na neodjavo se gibljejo med 20 in 50% - spet kakor kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos motoristi,danes ob 12,oo bo na ZM sestanek,kjer se bodo dogovorili za popust pri kasku za motorje .

Predlog je od 20-50% lp :OK:

To bo zanimivo. Če je kaj novega javi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos,je že Issi napisala,da se BONUS kopira v istem % na kasko, toraj lahko tudi 55% .

Prosim Issi popravi me, če si narobe razlagam.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem bo pa ZT prava -sam bo treba agentko očarat

ja sam je problem ker pri nas nobene ne poznam! ha

..kaj pa , če bi issy očaral? Agentka je, mislim da za vse zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos,je že Issi napisala,da se BONUS kopira v istem % na kasko, toraj lahko tudi 55% .

Prosim Issi popravi me, če si narobe razlagam.Lp

Imaš popolnoma prav - OK, skoraj popolnoma :) Maksimalni bonus na kasku je 50%, je pa več razredov s 50%. V praksi to pomeni, da če si v premijskem razredu 1 (1 do 4 so vsi 50%) in imaš škodo z vplivom na bonus, sicer padeš za tri razrede nazaj - v PR4 ampak v % ne izgubiš nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!