Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

V kratkem:

Za najdražjo kategorijo (nad 72kW) na ZM pride zavarovanje in zelena karta 142 €, če si član kluba (50% na neodjavo) in si imel lani 50% bonusa.

Za drugo najdražjo kategorijo (do 72kW) bom točen znesek lahko povedal drugi teden predračun je pa bil malo pod 100 €

Če je to res potem je ZT dražja. Zadnjič mi je kolega z vsem migočimi popusti (bonus, neodjavlanje, dober zavarovanec, avtomobilski paket, plačilo z gotovino in mogoče še kaj) za 105 kW naračunav okrog 170 € ... A bo treba zamenjat zavarovalnico, al kaj ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to res potem je ZT dražja. Zadnjič mi je kolega z vsem migočimi popusti (bonus, neodjavlanje, dober zavarovanec, avtomobilski paket, plačilo z gotovino in mogoče še kaj) za 105 kW naračunav okrog 170 € ... A bo treba zamenjat zavarovalnico, al kaj ?????

To pa sigurno. Jaz sem dal za 72 kW nekaj malega čez 94 €. Jasno pri ZM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem:

Za najdražjo kategorijo (nad 72kW) na ZM pride zavarovanje in zelena karta 142 €, če si član kluba (50% na neodjavo) in si imel lani 50% bonusa.

Za drugo najdražjo kategorijo (do 72kW) bom točen znesek lahko povedal drugi teden predračun je pa bil malo pod 100 €

Gody po mojih izkušnjah, sem že plačal zavarovanje, bo kar držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima!!

Imam -50% in ko pri ZT računam mi pride cca200€ kompletno osnovno +TP + ves takse...!!

lani sem dal 200€ z vključenim AO+!!!

Kaj se je toliko podražilo ali na AMZS strani niso pravi izračune??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa sopotnik? :unsure:

Sopotnik naj bi bil zavarovan ze z AO, tako kot pri avtu...

hmmm... :hmm:

dvomim, da je sopotnik zavarovan že pri AO... po moje moreš posebej plačat.

to naj raje Issi pove, ki je bolj v teh vodah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sopotnik je zavarovan pri AO (zato tudi piše v postavki za koliko je vozilo registrirani- toliko potnikov je zavarovano). AO+ pa je zavarovanje za voznika, da tudi v primeru lastne krivde dobiš odškodnino. Vse to vam piše na hrbtni strani police...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel že motorfrik, sopotnik je zavarovan po AO, lahko ga pa tudi zavaruješ še dodatno (nekaj 10€ pride).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... :hmm:

dvomim, da je sopotnik zavarovan že pri AO... po moje moreš posebej plačat.

to naj raje Issi pove, ki je bolj v teh vodah.

Vse to sem že enkrat razlagala... :whistle:

AO - avtomobilska odgovornost - to je zavarovanje,ki krije vašo odgovornost kot udeležence v prometu, za škodo, ki jo povzročite tretjim osebam. Sopotnik na vašem motorju, voznik drugega motorja, voznik avta, pešec,... to so tretje osebe do vas.

Citiram samo sebe, s strani 107:

AO (avtomobilska odgovornost ali, kot rečemo po domače, obvezno zavarovanje) krije odgovornost lastnika motornega vozila do tretjih oseb. To pomeni, škodo na vozilu v katerega se bomo zaleteli, ograjo ki jo bomo spotoma podrli, telesne poškodbe udeležencev v tistem vozilu in naše sopotnike - saj so oni tudi tretja oseba za katere poškodbe smo odgovorni.

Naših poškodb ne krije, saj ne moremo sami do sebe uveljavljati odgovornosti.

AO+ krije naše poškodbe (oziroma voznika našega vozila, ni važno ali smo to mi kot lastnik ali žena, mož, prijatelj - skratka vsakokratni voznik) To zavarovanje krije telesne poškodbe, ne pa strahu, strganih oblačil in podobnega.

Za strah, izgubo dohodka, bolečine, stroške zaradi zdravlejnja, uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50% bonus iz skupnega gospodinjstva (prenos) kdo blizu Celja? Mora bit ZT, ker moja noče drugam. Lp

ps: pridem tudi na dom... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno sprašujem:

kakšne so izkušnje s ZT letos, ali dajejo 50% dodaten popust na neodjavo ali samo 20%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno sprašujem:

kakšne so izkušnje s ZT letos, ali dajejo 50% dodaten popust na neodjavo ali samo 20%?

Ti jutri povem,ko podaljšam pri ZT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima!!

Imam -50% in ko pri ZT računam mi pride cca200€ kompletno osnovno +TP + ves takse...!!

lani sem dal 200€ z vključenim AO+!!!

Kaj se je toliko podražilo ali na AMZS strani niso pravi izračune??

Popust na neodjavljanje si stel zraven? :whistle:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani AMZS nimaš opcije ''neodjava'', zato večji znesek... Prištej še tisti popust, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam še eno vprašanje glede AO+, ki zavaruje voznika vozila in mu nudi denarno nadomestilo v primeru poškodbe ob prometni nesreči. Zanima me, ali se je mogoče drugače zavarovati za primer nesreče (kako druga vrsta zavarovanja), ker je to zavarovanje kar drago v primeri z obveznim zavarovanjem. Torej, je kakšna možnost da vzamem samo AO zavarovanje ter neko drugo zavarovanje, pri katerem bi bil zavarovan v primeru nesreče?

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam še eno vprašanje glede AO+, ki zavaruje voznika vozila in mu nudi denarno nadomestilo v primeru poškodbe ob prometni nesreči. Zanima me, ali se je mogoče drugače zavarovati za primer nesreče (kako druga vrsta zavarovanja), ker je to zavarovanje kar drago v primeri z obveznim zavarovanjem. Torej, je kakšna možnost da vzamem samo AO zavarovanje ter neko drugo zavarovanje, pri katerem bi bil zavarovan v primeru nesreče?

Hvala in lp

Lahko zavarvaš sebe in sopotnika nezgodno na motorju ali v avtu in npr.pri življenskem z dodatnim nezgodnim.V primeru nesreče dobiš od obeh ali večih nezgodnih zavarovanj in če je drugi povzročitelj nesreče dobiš še od njegovega zavarovanja proti tretji osebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno sprašujem:

kakšne so izkušnje s ZT letos, ali dajejo 50% dodaten popust na neodjavo ali samo 20%?

Kolikor je meni znano bo vse enako kot v letu 2007,bojo pa na zavarovalnici Maribor doslednji pri preverjanju članstva v MK pri dodatnem 10% popustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50% bonus iz skupnega gospodinjstva (prenos) kdo blizu Celja? Mora bit ZT, ker moja noče drugam. Lp

ps: pridem tudi na dom... :whistle:

¸

Ni nobenega zavarovalničarja, da bi to speljal :hmm: pol bom pa spet poslušal kako je to možno in bla bla bla... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!