Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

¸

Ni nobenega zavarovalničarja, da bi to speljal :hmm: pol bom pa spet poslušal kako je to možno in bla bla bla... :headbang:

Na ZT v Žalcu to znajo uredit.

Vsaj moj agent je v ponedeljek znal.

Je pa res, da je moral najprej preverit, očitno je imel prvi tak primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavaroval v torek, spet leto dni miru. :naughty:

Zavarovanje 208€

Cestnina 21€

Teh. pregled 17€

Stroški podaljšanja registracije al nekaj takega 5€

Zelena karta 4€

Cifre so približno točne,preden pa izvlecete denarnico na plano,pa se posvetujte z

zavarovalnim agentom ali z ženskami za šalterjem katere od tehničnih baz. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavaroval v torek, spet leto dni miru. :naughty:

Zavarovanje 208€

Cestnina 21€

Teh. pregled 17€

Stroški podaljšanja registracije al nekaj takega 5€

Zelena karta 4€

Cifre so približno točne,preden pa izvlecete denarnico na plano,pa se posvetujte z

zavarovalnim agentom ali z ženskami za šalterjem katere od tehničnih baz. :lol:

Za zavarovanje si dal velik. Kolk pa maš bonifikacije?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZT v Žalcu to znajo uredit.

Vsaj moj agent je v ponedeljek znal.

Je pa res, da je moral najprej preverit, očitno je imel prvi tak primer.

Če ga bom rabil :worship: mi lahko daš na PM njegov mobi, da ga lahko kontaktiram... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bo samo osnovno zavarovanje prišlo 420€

avto ni napisan name --> sam v gospodinjstvu

86 kW

10% komercialni popust (na vse motocikle pri triglavu)

ne morem uveljaviti popusta za neodjavljanje, ker bom vgradil 25kW blokado in pri zamenjavi prometne se naredi novo polico.

ko bo pa blokada noter homologirana dobim pa razliko nazaj + 20% popust na neodjavljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je AO+ zraven :winkiss:

Varadero ni v najdražji kategoriji, kaj ne? :hmm: Jaz sem lani dal za najdražjo kategorijo (nad 98 konji) z AO+ vred, zgolj 40% bonifikacijo (samo toliko je blo na avtu) + 50% na neodjavljanje + neki mali popusti za stalnost.... ravno tako kak euro čez 200 €. Kako bo pa letos, pa bom videl v soboto.

...na ZT

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero ni v najdražji kategoriji, kaj ne? :hmm: Jaz sem lani dal za najdražjo kategorijo (nad 98 konji) z AO+ vred, zgolj 40% bonifikacijo (samo toliko je blo na avtu) + 50% na neodjavljanje + neki mali popusti za stalnost.... ravno tako kak euro čez 200 €. Kako bo pa letos, pa bom videl v soboto.

...na ZT

Jaz sem na ZM, če je meja 98KM potem Varadero (96KM) ne spada v najdražjo kategorijo.

55% Bonifikacija

40% Neodjava (nisem član nobenega motokluba)

4% Gotovina

to so popusti, ki so mi jih obračunali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vedno ti ostanejo razna individualna nezgodna zavarovanja, življenska zavarovanja in podobno, ki ti itak veljajo 24 ur na dan.

A obstaja kakšna dobra opcija, ki bi jo lahko uporabil namesto ao+ in bi mi veljala 24ur na dan.

Oziroma kje bi se lahko bolj pozanimal glede tega, ker na lokalni triglavovi poslovalnici so malo leseni glede tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisala; obstajajo razne opcije. Moraš pa vedeti, da niso poceni. Točnih premij sicer ta trenutek ne vem, pa tudi pri nezgodnem zavarovanju je premija odvisna od dela, ki ga opravljaš, športa s katerim se ukvarjaš - skratka obstajajo nevarnostni razredi, ki vplivajo na premijo.

AO+ niti ni tako drag, saj je zavarovalna vsota za primer smrti 50.000€ - res pa je, da velja le če se ti kaj zgodi kot vozniku vozila na katerem imaš AO+.

Za primer: individualno 24urno nezgodno zavarovanje (zavarovalna vsota za primer smrti 40.000€, za primer invalidnosti 80.000€) te pride letno nekje okoli 210€, če dodaš še dnevno nadomestilo za dneve delovne nezmožnosti (bolniške) zaradi nezgode v višini 8€, pa kar cca. 350€.

Kot rečeno, premije so res le informativne in okvirne, ker točnih pač nimam vedno v glavi, pa tudi razlikujejo se med zavarovalnicami. Se pa skoraj bolj splača narediti življensko (naložbeno) zavarovanje (recimo za 30€ mesečno), ki mu priključiš še nezgodno - v tem primeru je ceneje - in si res dobro zavarovan. Plačuješ cca. 50€/mesec pa imaš dobro zavarovanje in naložbo v skladih.

Stopi v kakšno poslovalnico zavarovalnice ali poišči res dobrega zastopnika in verjemi, da boš izvedel vse in še več ;)

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam rentno življensko zavarovanje (kar pomeni da dobim čez 30 let nazaj vplačan denar z obrestmi), ki ima vključeno nezgodno za poškodbe in bolniško, invalidnost, smrt (v tem primeru dobiva otrok do 25 leta štipendijo če ni zaposlen) itd.

plačujem cca 60€ mesečno. glede na to da je to neke vrste naložba in še zavarovanje se mi zdi čisto OK. takih ponudb je na trgu ogromno samo pravo je treba zbrat. mislim da jo imam pri grawe, nisem ziher ker plačujem na pol leta :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popravljam, imam pri merkurju in plačujem cca 40 € mesečno, samo ne me vprašat kekšni zneski so za poškodbe in ostalo in podobno. takrat se mi je zdelo OK, zdaj upam da ne bom rabil kdaj vedet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm sj za uveljavitev AO+ je potreben policijski zapisnik?!

Preden koristiš AO+ je sigurno zraven rešilec in policaji! O:-) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno!

Pred leti sem pobiral kolega. Rešilca ni bilo, smo ga čakali a ga ni bilo. Policaji se 2x peljali mimo, se sploh vstavili niso, čeprav so lepo videli kaj je bilo.

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za uveljavljanje nadomestila zaradi telesnih poškodb iz AO+ zavarovanja je potreben policijski zapisnik. Rešilec pač ne, saj ni nujno, da ste tako hudo poškodovani, da potrebujete prevoz z rešilcem; lahko vas peljejo k zdravniku svojci na primer.

Policijski zapisnik je potreben že zaradi tega, da je res jasno, da ste se poškodovali kot voznik vozila, ki ima AO+ zavarovanje. Ne pa, da ste -na primer- padli z jablane...

Plicist pri popisu nezgode tudi v zapisnik zapiše, koliko ljudi in kateri so bili poškodovani in vam v primeru manjše poškodbe tudi da "napotnico" na urgenco. Če takrat ne čutite bolečin, se lahko sami zglasite v 24 urah od nesreče na urgenci in to še vedno velja kot poškodba po isti nezgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to zdej kakšen nov razred do 55%? a ni bil včasih najvišji rasred 4 ??

Jap. Premijski razred 3 , ki ga pa dajata se mi zdi samo ZM in Slovenica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to zdej kakšen nov razred do 55%? a ni bil včasih najvišji rasred 4 ??

Včasih je bil plafon 4 razred=50% bonifikacija

Zdaj pa imajo (vsaj na ZM, za druge ne vem), premijski razred 3=55% bonifikacija :worship: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se mi zdi premija malo visoka sprašujem katera zavarovalnica se vam zdi cenejša..

primer:

motor je v najmočnejšem razredu..

zav. maribor - osnovno in ao+ (sem član kluba, nobene nesreče...) = 330€ ??

še podvprašanje..

na ao+ tud velja popust? (binifikacije itd..)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ao+ popust velja. Sem včeraj zavaroval suzukija obvezno-200 eur, potem sem se pa odločil še za Ao+ (čeprav v štartu nisem nameraval) pa me je prišlo še 100eur-se pravi vse skupaj 300eur-Zavarovalnica Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kateri zavarovalnici imajo to ponudbo:

"(naložbeno) zavarovanje (recimo za 30€ mesečno), ki mu priključiš še nezgodno"

Lahko kaj več poveš...Lp

Kot sem napisala; obstajajo razne opcije. Moraš pa vedeti, da niso poceni. Točnih premij sicer ta trenutek ne vem, pa tudi pri nezgodnem zavarovanju je premija odvisna od dela, ki ga opravljaš, športa s katerim se ukvarjaš - skratka obstajajo nevarnostni razredi, ki vplivajo na premijo.

AO+ niti ni tako drag, saj je zavarovalna vsota za primer smrti 50.000€ - res pa je, da velja le če se ti kaj zgodi kot vozniku vozila na katerem imaš AO+.

Za primer: individualno 24urno nezgodno zavarovanje (zavarovalna vsota za primer smrti 40.000€, za primer invalidnosti 80.000€) te pride letno nekje okoli 210€, če dodaš še dnevno nadomestilo za dneve delovne nezmožnosti (bolniške) zaradi nezgode v višini 8€, pa kar cca. 350€.

Kot rečeno, premije so res le informativne in okvirne, ker točnih pač nimam vedno v glavi, pa tudi razlikujejo se med zavarovalnicami. Se pa skoraj bolj splača narediti življensko (naložbeno) zavarovanje (recimo za 30€ mesečno), ki mu priključiš še nezgodno - v tem primeru je ceneje - in si res dobro zavarovan. Plačuješ cca. 50€/mesec pa imaš dobro zavarovanje in naložbo v skladih.

Stopi v kakšno poslovalnico zavarovalnice ali poišči res dobrega zastopnika in verjemi, da boš izvedel vse in še več ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!