Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Jaz imam tako narejeno na ZT, podrobno pa si ponudbe lahko pogledaš na njihovi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kateri zavarovalnici imajo to ponudbo:

"(naložbeno) zavarovanje (recimo za 30€ mesečno), ki mu priključiš še nezgodno"

Lahko kaj več poveš...Lp

še enkrat:

jaz imam rentno življensko zavarovanje (kar pomeni da dobim čez 30 let nazaj vplačan denar z obrestmi), ki ima vključeno nezgodno za poškodbe in bolniško, invalidnost, smrt (v tem primeru dobiva otrok do 25 leta štipendijo če ni zaposlen) itd.

plačujem cca 40€ mesečno. glede na to da je to neke vrste naložba in še zavarovanje se mi zdi čisto OK. takih ponudb je na trgu ogromno samo pravo je treba zbrat. mam jo pri merkurju, takrat je bila "relativno" najbolj ugodna, ena pri ZM pa se mi počasi zdaj izteče ker je bila na 15 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto AO+ je dost prepričljiva varianta tud sklenit nezgodno zavarovanje...je kr vpisano v isti polici kot je zaevarovanje motorja. Jst sm dal za to nezgodno zavarovanje za voznika in potnike 20€, (lahko bi dal tudi manj ali več, posledično se višajo izplačila v primeru nezgode), izplačilo pa je za primer smrti 20.000€, primer invalidnosti 40.000€, ni pa stroškov zdravljenja in dnevne odškodnine ker sem itak že drgač zavarovan. Pomojm je to dobra alternativa AO+.

Premislite pa sami, jaz bi ostali denar raje kasku namenil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto AO+ je dost prepričljiva varianta tud sklenit nezgodno zavarovanje...je kr vpisano v isti polici kot je zaevarovanje motorja. Jst sm dal za to nezgodno zavarovanje za voznika in potnike 20€, (lahko bi dal tudi manj ali več, posledično se višajo izplačila v primeru nezgode), izplačilo pa je za primer smrti 20.000€, primer invalidnosti 40.000€, ni pa stroškov zdravljenja in dnevne odškodnine ker sem itak že drgač zavarovan. Pomojm je to dobra alternativa AO+.

Premislite pa sami, jaz bi ostali denar raje kasku namenil...

To zavarovanje velja tudi drugače al sam na motorju?

20€ letno al mesečno?

Triglav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred poceni registracijami sem jaz tudi imel nezgodno zavarovanje na motorju, za 20€ letno in po pogojih zgoraj, na Triglavu.

Ampak mi je ao+ še vedno bolj všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zavarovanje velja tudi drugače al sam na motorju?

20€ letno al mesečno?

Triglav?

DAN, to ti je dodatno zavarovanje po polici za motor, samo na motorju, letno.(to kar je @axilon naredil) Lahko ga skleneš pri bilo kateri zavarovalnici, ko sklepaš zav. za motor. Imaš različne opcije,tudi z dnevno odškodnino itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ravno sklenil zavarovanje za FZ-1...zavarovalnica triglav...s 50% popustom (4. prem. razred), AO+, asistenca, dodatno nezgodno z dnevno odškodnino in s popustom na paket avto zavarovanj ter popustom na neprekinitev zavarovanja= 290€...kar ugodno... :doze:

p.s. za tiste, ki so se nekaj bali, info iz prve roke...še vedno je možno prenesti boniteto iz avta na motor, tudi če avto polica ni na tvoje ime le od nekoga v familiji mora biti, pa tudi enak naslov prebivališča ni potreben...prav tako ostaja tudi 20% popust na neprekinitev zavarovanja...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. za tiste, ki so se nekaj bali, info iz prve roke...še vedno je možno prenesti boniteto iz avta na motor, tudi če avto polica ni na tvoje ime le od nekoga v familiji mora biti, pa tudi enak naslov prebivališča ni potreben...prav tako ostaja tudi 20% popust na neprekinitev zavarovanja...

no da ne bo kdo neumno vprašal - avto mora seveda biti zavarovan pri triglavu, pa zelo fajn je če je ta oseba tvoj krvni ožji sorodnik, ne jebač od tete od tvoje pol-sestre :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da ne bo kdo neumno vprašal - avto mora seveda biti zavarovan pri triglavu, pa zelo fajn je če je ta oseba tvoj krvni ožji sorodnik, ne jebač od tete od tvoje pol-sestre :whistle:

...točn tko....sej tako sem mislil, sam mogoč se ni dal razbrat...kar sem napisal velja za Triglav, ostale ne poznam...

lp...pa dobro in poceni zavarujte, pa nikoli ne nucejte... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ravno sklenil zavarovanje za FZ-1...zavarovalnica triglav...s 50% popustom (4. prem. razred), AO+, asistenca, dodatno nezgodno z dnevno odškodnino in s popustom na paket avto zavarovanj ter popustom na neprekinitev zavarovanja= 290€...kar ugodno...

lp

Važič , pa si le zbrau .......pogum :worship:

Popravljeno . Popravil margo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. za tiste, ki so se nekaj bali, info iz prve roke...še vedno je možno prenesti boniteto iz avta na motor, tudi če avto polica ni na tvoje ime le od nekoga v familiji mora biti, pa tudi enak naslov prebivališča ni potreben...

a lahko napišeš prosim v kateri poslovalnici se to da? mi smo danes klicali okoli in samo preko nekih posebnih prošenj bi mogoče šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko napišeš prosim v kateri poslovalnici se to da? mi smo danes klicali okoli in samo preko nekih posebnih prošenj bi mogoče šlo.

menda na vseh triglavovih, meni so kar sami ponujali to možnost, čeprav sem imel že od lani to uštimano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko napišeš prosim v kateri poslovalnici se to da? mi smo danes klicali okoli in samo preko nekih posebnih prošenj bi mogoče šlo.

...velja tako kot je že @Barth napisal...drugače, pa se mi zdi lažja varianta, za urejanje takih zadev, direktno preko agenta Triglava, ki pride na dom...povprašaj malo prijatelje iz okolice, zavarovane pri Triglavu, kateri agent Triglava jim ureja zadeve, pa ga pokliči...tudi sam imam slabe :alien1: izkušnje z mamikami za šaltarji na zavarovalnici...nikoli nismo prišli skupaj :headbang: ...

lp pa fino zavarujte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...te mamike za šalterji... Si kar prav povedal, lani sem prišel zavarovati motor, rečem za kopiranje bonusa,- ne vem če gre. Rečem za popust na neodjavo,- ja, a se to tudi dela? Slišala nekaj je, ni pa vedela, če je res. Potem je prišel njen sodelavec, ki pa je bil bolj informiran. Vedel je, da bonus gre kopirati, za popuste pa ni bil najbolj prepričan, pa je klical šefa. Ta mu je potrdil, kar sem tetki za pultom naštel. Je še vprašala, kako da vem toliko, ona pa ne, čeprav je tam zaposlena... Je pa res, da je to bilo prvi dan, ko je stopil v veljavo tudi pri ZT popust na neodjavo.

Najboljše pa je kar agenta angažirati, ti so kolikor toliko seznanjeni, pa še kak popust ti zraven dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ravno sklenil zavarovanje za FZ-1...zavarovalnica triglav...s 50% popustom (4. prem. razred), AO+, asistenca, dodatno nezgodno z dnevno odškodnino in s popustom na paket avto zavarovanj ter popustom na neprekinitev zavarovanja= 290€...kar ugodno... :doze:

p.s. za tiste, ki so se nekaj bali, info iz prve roke...še vedno je možno prenesti boniteto iz avta na motor, tudi če avto polica ni na tvoje ime le od nekoga v familiji mora biti, pa tudi enak naslov prebivališča ni potreben...prav tako ostaja tudi 20% popust na neprekinitev zavarovanja...

lp

V soboto napravil enako kot ti, 288€. Opozoril pa bi rad na to, da mi je agent rekel, da naj bi imeli te akcije do maja letos, potem pa naj bi se zadeve zopet vrnile na stari tir. Sicer so se podobna namigovanja pojavljala že lani, ampak preventivno opozarjam. :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 105 kW s PR 4 pri ZT zgleda tako:

Polica: zavarovanje avtomobilske odgovornosti + zavarovanje avtomobilske asistence plus + nezgodno zavarovanje (voznik in potnik) = 244,51 EUR - 20% za nevračilo premije - 7% na mali avtomobuilski paket = 197,60 EUR

Račun: polica (197,60 EUR) - 20% komercialni popust - 2,5 % mali avt. paket in mali premoženjski paket - 4 % na takojšnje plačilo = 156,48 EUR + zelena karta + 6.5 % davek od zavarovalnih poslov = 170,80 EUR

Suma sumarum, z vsemi dodatnimi popusti malenkost manj kot 100 EUR prihranka. Pej nej slabu ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 105 kW s PR 4 pri ZT zgleda tako:

Polica: zavarovanje avtomobilske odgovornosti + zavarovanje avtomobilske asistence plus + nezgodno zavarovanje (voznik in potnik) = 244,51 EUR - 20% za nevračilo premije - 7% na mali avtomobuilski paket = 197,60 EUR

mojih 105kw PR5 pri ZT pa skoraj natanko tako, kot tvojih PR4, vendar jaz ostal brez AO+ (če bi hotel še AO+, bi prišlo preko 300 eur). ne verjamem, da je med PR4 in PR5 taka razlika (za cel AO+).

Koliko je znašal zneskovno samo AO (brez plusa) za tvoj razred?

očitno letos tudi ena navadna jebaška nategancija, pri vsaki poslovalnici drugače (letos očitno v izhodiščnih cenah in komercialnih popustih, lani pa v popustih na neodjavljanje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to

sem šel preverit, koliko je v EUR razlika med PR5 in PR4 - natanko 20 EUR. Torej edina možnost za razliko v izračunu je različna izhodiščna vrednost AO in AO+ med poslovalnicami.

Pizd...................e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem šel preverit, koliko je v EUR razlika med PR5 in PR4 - natanko 20 EUR. Torej edina možnost za razliko v izračunu je različna izhodiščna vrednost AO in AO+ med poslovalnicami.

Zdi se mi, da si poistovetil AO+ in avtomobilsko asistenco plus, kar pa ni isto. Asistenca je pomoč na cesti v primeru okvare, nesreče, bolezni, zmanjkanju goriva, prevozu pokvarjenega ali karamboliranega mopeda in ne vem še kaj. To pride okrog 16 evrof. AO+ je pa mal drugačna cifra ... :(

Kolega je lanslo leto lepo amortiziral vplačilo asistence. Najprej je imel karambol na Planini in mu je asistenca dostavila moped direktno v Kranj na sevis Štern. Drugič pa mu je malo pred Postojno zmanjkalo bencina in so mu ga dostavili v slabe pol ure ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mea culpa - nisem imel pojma o neki asistenci.

še vedno pa je sranje z različnimi popusti, ki jih dajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mojih 81kW zavarovanih pri ZM. Plačal 240evrov :OK:

Polica ima AO, AO+. Imam PR3 (55%) in dobil se 50% popusta. Za 50%popusta sem moral prinesti potrdilo, da sem član društva motoristov xy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes zavaroval na Triglavu, poslovalnica Kranj.

Zelo sem bil presenečen, ker se klasične zavarovalne police in kupončki ukinjajo. Namesto tega sem dobil samo eno potrdilo o polici, podobno tistemu potrdilu o plačilu cestnine. :huh:

Rečeno mi je bilo, da v primeru če pride do škodnega primera, sem dolžan dati samo svoje podatke, številko police in izpolniti evropsko poročilo o nezgodi. Enako velja, če ima povzročitelj že "tanovo" polico. Prakticirati pa so to začeli že novembra lani.

Me prav zanima, kako se bo to kaj obneslo. Zgleda so ljudje preveč šmuglali s kupončki. Pa še za vsako prasko bo treba okrog zavarovalnice in cenilcev skakat. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes zavaroval na Triglavu, poslovalnica Kranj.

Zelo sem bil presenečen, ker se klasične zavarovalne police in kupončki ukinjajo. Namesto tega sem dobil samo eno potrdilo o polici, podobno tistemu potrdilu o plačilu cestnine. :huh:

Rečeno mi je bilo, da v primeru če pride do škodnega primera, sem dolžan dati samo svoje podatke, številko police in izpolniti evropsko poročilo o nezgodi. Enako velja, če ima povzročitelj že "tanovo" polico. Prakticirati pa so to začeli že novembra lani.

Me prav zanima, kako se bo to kaj obneslo. Zgleda so ljudje preveč šmuglali s kupončki. Pa še za vsako prasko bo treba okrog zavarovalnice in cenilcev skakat. :glare:

Zav. MB ima že nekaj časa samo kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!