Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

ZM, AS, Generali in Grawe že dolgo nimajo več kupončkov. Ta trenutek jih imata le še Tilia in Triglav, pa še ti dve zavarovalnici jih ukinjata.

V primeru nezgode se izpolni evropsko poročilo, na katerega se vpiše številko police, ali se pokliče policija, ki ravnotako popiše številko police.

Kupon itak ni nikoli bil priznanje krivde, bil je le "vizitka" zavarovalnice, pri kateri imate zavarovanje. Tudi če ste kot povzročitelj nesreče nekomu dali svoj kupon, vas je zavarovalnica pozvala, da izpolnite obrazec, s katerim potrdite potek nezgode.

Na primer; kot ženska sem udeležena v nezgodi in dam nekomu kupon. On gre na mojo zavarovalnico prijavit škodo in predloži moj kupon. Zavarovalnica me pozove, da izpolnim obrazec o poteku nezgode in priznanju krivde. Jaz pa rečem: "Sploh ni res! Nisem kriva, ampak on kot moški je tako vpil nad mano in me ustrahoval, da sem mu dala kupon." In potzem zavarovalnica sama na podlagi policijskega zapisnika ali kakih drugih podatkov ugotavlja kdo je bil kriv. In za oškodovanca se stvar seveda vleče...

Get the point?

Kupon je bil le vizitka, kjer so bili vaši podatki, številka in veljavnost police, da ni bilo potrebno izpolnjevati evropskega poročila in tam vpisovati številke police, nič drugega.

Verjemnite, tudi brez kuponov "stvar normalno laufa".

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mojih 81kW zavarovanih pri ZM. Plačal 240evrov :OK:

Polica ima AO, AO+. Imam PR3 (55%) in dobil se 50% popusta. Za 50%popusta sem moral prinesti potrdilo, da sem član društva motoristov xy.

Član društva maksi, mogoče? A se to šteje enako kot članstvo v motorističnem klubu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je od vas kdo zavaroval KASKO + Obvezno za nov motor oz. motor v vrednosti cca 12000eur in cca 133kw.

Ker sem klical na Triglav in so mi izracunali 1000eur, glede na to da imam 50% na obveznem popusta.

zadnjic pa mi je en stajerc govoril da je placal 700 za vse skupaj, pa je vzel novega Kawasakija ZZR 1400 ??

Zakaj taka razlika, glede na to da sta ceni skoraj isti , pri konjih pa tudi ni razlike....

LP;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z izplačili zavarovalnic. Lahko poveste kako je pri posameznih primerih, koliko časa je trajalo, kako hitro ste dobili odškodnini, kako so komplicirali in podobno. Iz tega bi potem sklepal, če se izplača dati eni zavarovalnici 30€ več ali pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z izplačili zavarovalnic. Lahko poveste kako je pri posameznih primerih, koliko časa je trajalo, kako hitro ste dobili odškodnini, kako so komplicirali in podobno. Iz tega bi potem sklepal, če se izplača dati eni zavarovalnici 30€ več ali pa ne.

Stvar je podobna loteriji, vseeno je, kje vzameš. Informacije ti pa ne bodo nič pomagale, ker če ti bo nekdo na podlagi lanskih, predlanskih ali še starejših izkušenj karkoli povedal (good or bad) to ne pomeni, da boš pa ti letos avgusta ali septembra (teoretiziram, ne trdim, da boš takrat ruknil) imel enako izkušnjo.

Neke objektivne statistike ni.

Predlagam, da ti najbližja starka pogleda v kavni zoc, al pa vrži kocko. Boš na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član društva maksi, mogoče? A se to šteje enako kot članstvo v motorističnem klubu?

...društvo motoristov AMD Moste. Lahko je tudi društvo Maksi.

V društvu naj ti napišejo potrdilo o članstvu. Npr. potrjujejo, da x y, stanujoč v kraju zz, član društva tega in tega. Na potrdilu naj bo tudi uradno ime in naslov društva, žig in podpis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...društvo motoristov AMD Moste. Lahko je tudi društvo Maksi.

V društvu naj ti napišejo potrdilo o članstvu. Npr. potrjujejo, da x y, stanujoč v kraju zz, član društva tega in tega. Na potrdilu naj bo tudi uradno ime in naslov društva, žig in podpis.

In koliko dodatnega popusta dobiš potem če si včlanjen v društvu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko dodatnega popusta dobiš potem če si včlanjen v društvu?

Če si član kluba 50%, če nisi 40%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal 303.00€

Moč motorja, AO+ ali pa ne, kakšni popusti? Da imaš pr04 pa ne dvomim. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor 49 kw ,1449 ccm , 4 razred , ves možni bonus ; kasko ,AO +,asistenca itd 1000 eur pri ZT.Ampak šele po usklajevanju.Vzel sem si čas, šel najprej v poslovalnico ZT (1700 eur) , nato ZM (1321eur) in še Adriatic(1352).Nato sem poklical agenta ZT, mu povedal številke in čez par dni dobil ponudbo ,ki je nisem mogel zavrniti.

Verjetno bi pri ZM še znižali pa se mi zdi ZT hitrejša pri reševanju zahtevkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moč motorja, AO+ ali pa ne, kakšni popusti? Da imaš pr04 pa ne dvomim. :whistle:

50%, 74kw, AO+, zavarovanje potnika, ne vračilo(ne odjava), klub, vse to na 10 mesecev-položniceZTPlačal 303.00€

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50%, 74kw, AO+, zavarovanje potnika, ne vračilo(ne odjava), klub, vse to na 10 mesecev-položniceZTPlačal 303.00€

In danes še 28€ podaljšanje registracije... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zavaroval motor 72 KW/1170 ccm pri ZM 414,30

Popusti:bonus PRO 3= -55% -227,86

Pop.za AO nevračilo in član kluba -50% -93,21

------------

Letna premija skupaj 93,22

Gotovina -4% -3,73

DPZP=6,5% 5,82

---------------

Za plačilo 95,31€

____________

Cestnina 21,53

Stroški podaljšanja 5,67

---------------

Upravni enoti skupaj 27,20 €

Za mene je to ugodno lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAR SE TIČE ZAVAROVANJA JE LETOS FULL UGODNO ČE SE ZAVEŽEŠ DA NE BOŠ ODJAVIL.

VČERAJ SEM ZAVAROVAL MIOTOR IN SICER HORNET900 80kW in sem plačal samo 120EUR popusti: 55% ponusa +50% ker ga ne bom odjavil.

LANI SEM ZA ISTO ZAVAROVANJE DAL VEČ KOT 300EUR.

DO 50% popusta pa ni težava prit, nabaviš si oldtimerja , kjer ti priznajo 50% popust nato ga odjaviš in prepišeš na novi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DO 50% popusta pa ni težava prit, nabaviš si oldtimerja , kjer ti priznajo 50% popust nato ga odjaviš in prepišeš na novi motor.

Hornet900 kompliciraš in predrago :rolleyes:

KAR SE TIČE ZAVAROVANJA JE LETOS FULL UGODNO ČE SE ZAVEŽEŠ DA NE BOŠ ODJAVIL.

Dobro jutro.....je bilo enako že lani :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50%, 74kw, AO+, zavarovanje potnika, ne vračilo(ne odjava), klub, vse to na 10 mesecev-položniceZTPlačal 303.00€

Jaz pa 332€ pri ZM.

PR7 (35% bonusa), 50% na neodjavo, trajnik na 10 obrokov, 109KW, AO+). Brez AO+ bi bilo pa 210€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50%, 74kw, AO+, zavarovanje potnika, ne vračilo(ne odjava), klub, vse to na 10 mesecev-položniceZTPlačal 303.00€

In kaj ponuja dodatno zavarovanje potnika več kot AO? Zavarovalnice namreč (načeloma) ne izplačujejo dvojnih odškodnin...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za stroko:

Ali je lahko na prometni nekdo, na zavarovalni polici pa povsem druga oseba? Pod druga oseba, mislim fizična

in ne pravna oz. kot je pri lizingu.

lp

PF

P.S. glede letošnjih zavarovanj je kar drago, če primerjam vaše izračune:

Si bo potrebno drugega Zav. agenta umislit :glare: .

Info izračun:

ZM 257,13 (4-Pr, AO+, 40% na ne odjavo).

ZT 290 (-------//------, malo drugače je izračunana ne odjava).

AS 308,022

Tilia 303,822

Bomo vidl, ko bo cajt za obnoviti zav. :doze: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ponuja dodatno zavarovanje potnika več kot AO? Zavarovalnice namreč (načeloma) ne izplačujejo dvojnih odškodnin...

D.

Mislim da za materialno skodo drzi to kar si napisal.

Za poskodbe ali smrt pa dobis za vsako zavarovalno polico, ki jo imas sklenjeno...

(zavarovalnica1 + zavarovalnica2 + mastercard + zavarovanje v sluzbi...)

Seveda odvisno kaj ti kaksna polica krije ( ena polica samo v sluzbi, ena na motorju, ena 24 ur na dan...)

Npr. ce se peljes z motorjem v sluzbo, pa te nekdo zbije - dobiš preko zavarovanja v sluzbi, iz krivcevega, AO-ja, iz svojega nezgodnega zavarovanja...

Bo pa se Issi kaj bolj tocnega vedela povedat... :whistle:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo pa se Issi kaj bolj tocnega vedela povedat... :whistle:

Upam - če se prav spomnim, je to zapisala prav ona v tej temi mnogo strani nazaj - je pa možno, da je bilo mišljeno samo za materialno škodo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!