Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

torej jaz bom moral plačati pri ZT (do 72 kw) z vsemi popusti, ki pripadajo brez AO+ okol 120€. ????

Z AO+ pa okol 220€???

Al kako???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej jaz bom moral plačati pri ZT (do 72 kw) z vsemi popusti, ki pripadajo brez AO+ okol 120€. ????

Al kako???

LP

Na prejšnji strani je Pipsov post mal nazaj pa tud moj. Plačal boš okol 94 €. Z zeleno karto pa okol 99 €, seveda pri maksimalnih popustih.

Sem spregledal da govoriš za Triglav, jaz sem ti za Maribor.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa 332€ pri ZM.

PR7 (35% bonusa), 50% na neodjavo, trajnik na 10 obrokov, 109KW, AO+). Brez AO+ bi bilo pa 210€.

Tu nekje smo .... :yea1:

In kaj ponuja dodatno zavarovanje potnika več kot AO? Zavarovalnice namreč (načeloma) ne izplačujejo dvojnih odškodnin...

D.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prejšnji strani je Pipsov post mal nazaj pa tud moj. Plačal boš okol 94 €. Z zeleno karto pa okol 99 €, seveda pri maksimalnih popustih.

Sem spregledal da govoriš za Triglav, jaz sem ti za Maribor.

hvala....

neke velke razlike ne more bit. Bo vredu tako. Pred tremi leti sem plačal brez AO+ okol 600 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je šou :unsure: ....dnar z agentom od Tilie :huh: ....hja drag šport je tole ratal, ampak zihr je zihr, bolš d zdj glava boli kt pol k bi blo treba splunt, če.....upejmo d ne sploh. Z vsemi popusti za AO, AO+ in polni kasko slabih 908 ojrov za mojga GigSrčka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes M620, 44kw, 3 prem.r. (55%) + 50% na neodjavo, gotovina - zavar. AS :

71,57 eur AO

71,50 eur AO+

19,84 eur dodatno nezgodno zavar. voznika in sopotnika

10,17 eur davek

4,17 eur

...popust na gotovino

Vse skupaj okrog 170 eur.

Aja, za AO+ sem moral pocakat na odobritev.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Kako je z bonifikacijo, če je prijavljena nesreča (kasko)? Zavarovanje gre 2 razreda navzgor, zanima me pa kdaj? Gre to ob naslednji registraciji, ali kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Kako je z bonifikacijo, če je prijavljena nesreča (kasko)? Zavarovanje gre 2 razreda navzgor, zanima me pa kdaj? Gre to ob naslednji registraciji, ali kako?

Ne ravno ob registraciji ampak naslednje leto ob podaljšanju zavarovanja. Ni namreč nujno, da imaš tudi obnovo kasko police takrat kot registracijo in podaljšanje obveznega zavarovanja.

Torej, razlika med nezgodnim zavarovanjem in AO+;

Prva razlika je nedvomno v zavarovalni vsoti. Pri AO+ je to 50.000€, pri nezgodnem pa običajno med 10.000 in 30.000€.

Pa vzemimo primer, da ima nek motorist na svoji polici AO+ in nezgodno zavarovanje z zavarovalnimi vsotami 10.000€ za smrt in 20.000€ za invalidnost. Zgodi se prometna nesreča.

1. scenarij: V prometni nesreči ima le zlomljeno roko. Iz AO+ dobi odškodnino za poškodbe, bolečine in zdravljenje v višini 800€ (recimo). Iz nezgodnega nič, saj ni mrtev niti invalid.

2. scenarij: V prometni nesreči se hudo poškoduje in priznana mu je 8% trajna invalidnost. Iz AO+ dobi odškodnino za poškodbe, bolečine in zdravljenje v višini 10.000€ (recimo) in zaradi 8% invalidnosti še enak odstotek od zavarovalne vsote za invalidnost po nezgodnem zavarovanje, se pravi 1.600€ (1.600€ je 8% od 20.000. Če bi ostal 100% invalid bi dobil selotno zavarovalno vsoto za invalidnost, se pravi 20.000€)

3. scenarij: V prometni nesreči motorist umre. Iz AO+ dobijo svojci celotno zavarovalno vsoto, to je 50.000€ IN iz nezgodnega zavarovanja dobijo svojci zavarovalno vsoto za smrt, se pravi 10.000€.

Je približno jasna razlika med AO+ in nezgodnim zavarovanjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam - če se prav spomnim, je to zapisala prav ona v tej temi mnogo strani nazaj - je pa možno, da je bilo mišljeno samo za materialno škodo...

D.

Da pojasnim še to: v zavarovalništvu velja načelo nebogatenja. Se pravi, da vam mora odškodnina pokriti škodo, ki ste jo dejansko utrpeli, ne smete pa z njo obogateti. V praksi to pomeni, da tudi če imate za svoj avto, motor ali hišo pet polic in vse plačane in je ta zadeva uničena, boste dobili le dejansko povrnjeno škodo. Po vsaki polici le sorazmerni delež. Če je recimo hiša vredna 100.000€, zavarovana pri petih zavarovalnicah in je v požaru popolnoma uničena, boste dobili le 100.000€ (in ne 500.000€). Vsaka zavarovalnica bo plačala 20.000€.

Človeškemu življenju pa ni mogoče postaviti cene, zato je lahko zavarovano neštetokrat in ravnotolikokrat boste tudi dobili izplačano odškodnino. Torej tudi če imate 10 življenjskih in nezgodnih polic, boste po vsaki dobili polno odškodnino za poškodbe ali smrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ravno ob registraciji ampak naslednje leto ob podaljšanju zavarovanja. Ni namreč nujno, da imaš tudi obnovo kasko police takrat kot registracijo in podaljšanje obveznega zavarovanja.

V bistvu me zanima koliko % bom lahko čez slab mesec "prenesel" s te police na moj motor (na avtu je 50% bonifikacije). Je to 40 ali 50% ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes naredil tehnični pregled in zavaroval mojega 25kilowataša.

Za tehnični sem odštel 18€.

Zavarovanje je prišlo 49€. Osnovno zavarovanje, 55% + 50% za neodjavo.

Vse skupaj sem plačal okrog 81€, kar je razmeroma poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm :hmm: , še dobr, da je bilo lani cenejše zavarovanje, da sem vzel tudi AO+, se mi je izplačal. Vedno ga bom vzel, ni važn dnar, sam da bi ga lahko še kdaj uporabljal, pa da ga mi nikdar več ne bi bilo treba uveljavljati. Vzemite ga in ne skoparite! Pa želim vam, da vam ga ne bi bilo treba uveljavljati.

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli prej nisem še imel AO+. Letos pa sem upoštaval tvoj nasvet in uzel, upam le, da ga ne bo treba uveljavljat :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli prej nisem še imel AO+. Letos pa sem upoštaval tvoj nasvet in uzel, upam le, da ga ne bo treba uveljavljat :krneki:

Ko se ti naredi, ali si narediš, je odškodnina po AO+ zelo dobrodošla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37kW, pr04, AO+, 20% na nevračilo, 7% mali paket, 4% na gotovino, 10% komercialni popust, 10% stalnostni ppust. ZT. 193,98 evrov.

Letos sem namesto nezgodnega z dnevno odškodnino dal raje AO+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš kakšen kontakt tega štajerca kje je to dobil ?

Za ta razred sem z vsemi popusti za obvezno in kasko prišel sedaj do ponudb cca. 1.100 eur. (ZT)

Je od vas kdo zavaroval KASKO + Obvezno za nov motor oz. motor v vrednosti cca 12000eur in cca 133kw.

Ker sem klical na Triglav in so mi izracunali 1000eur, glede na to da imam 50% na obveznem popusta.

zadnjic pa mi je en stajerc govoril da je placal 700 za vse skupaj, pa je vzel novega Kawasakija ZZR 1400 ??

Zakaj taka razlika, glede na to da sta ceni skoraj isti , pri konjih pa tudi ni razlike....

LP;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima ,zakaj mi vedno agent na zavarovalnici reče ,ko omenim da bi imel rad skuter "kasko" zavarovan ,da se ne splača in da pride predrago,v čem je fora :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima ,zakaj mi vedno agent na zavarovalnici reče ,ko omenim da bi imel rad skuter "kasko" zavarovan ,da se ne splača in da pride predrago,v čem je fora :?

Reci mu naj ti izracuna koliko bi te to stalo... in kaj dobis na racun tega kaska v primeru poskodbe, ali kraje skuterja...

Ti bo takoj bolj jasno... :whistle:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve če dobim nazaj ceno zavarovanja za 10 mesecev

primer: mam namen registrirat motor za 12 mesecev po normalni tarifi tko kot pač bo, čez 2 mesca pa kupec kupi motor pa me zanima če odjavim čez 2 mesca a bom dobu nazaj keš SAMO ZA 2 MESCA UPORABE zavarovanja al mi pripada kakšen procent manj ker sm takoj odjavil oz. kaj je bolse zame nardit :whistle:

če je že kdo mel tak primer...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reg za 12 (brez neodjave) na obroke. Po 2 mesecih, ko odjaviš, se ti preostali obroki zaprejo, če maš sreče še za kakšno kavo nazaj dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Mene pa zanima koliko približno bi bilo potrebno odšteti za kasko zavarovanje (proti kraji) skuterja 200ccm? slišal sem že da se to ne splača, ker naj bi bilo predrago ali da zavarovalnice sploh nočejo zavarovati motornih koles...

Za vse informacije vam bom zelo hvaležen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reči mami nej pokliče na zavarovalnico pa vpraša :whistle:

Kolkr vem imaš na motorju lahko kasko, če bi malo pobrskal po tej temi nazaj bi to tudi našel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se cena giblje cca 10% vrednosti motorja, brez kraje, samo kasko. Mislim, da krajo posebi prištejejo na ceno kaska.

Tako je bilo meni rečeno, ko sem hotel zavarovati kasko.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!