Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Mene pa zanima koliko približno bi bilo potrebno odšteti za kasko zavarovanje (proti kraji) skuterja 200ccm? slišal sem že da se to ne splača, ker naj bi bilo predrago ali da zavarovalnice sploh nočejo zavarovati motornih koles...

Za vse informacije vam bom zelo hvaležen.

lp

Osnova za izračun premije za AO so kilovati, za kasko pa novonabavna vrednost motorja po Eurotaxu.

Nisi navedel nobenega podatka, po katerem bi ti kdorkoli lahko kaj pametnega odgovoril ali celo izračunal premijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve če dobim nazaj ceno zavarovanja za 10 mesecev

primer: mam namen registrirat motor za 12 mesecev po normalni tarifi tko kot pač bo, čez 2 mesca pa kupec kupi motor pa me zanima če odjavim čez 2 mesca a bom dobu nazaj keš SAMO ZA 2 MESCA UPORABE zavarovanja al mi pripada kakšen procent manj ker sm takoj odjavil oz. kaj je bolse zame nardit :whistle:

če je že kdo mel tak primer...

lp

Sem enkrat avto kupil na podoben način, verjetno ni pri motorju dosti drugače: odkupiti sem moral polico (mora biti tudi napisano v pogodbi) do konca zavarovalne dobe. Kot kupec takrat nisem mogel uveljavljati dodatnih popustov, ker je bonus ostal na mojem drugem avtu do prenosa bonifikacije naslednje leto. Prodajalec avta je rabil odkup police, ker je prenašal bonifikacijo na drug, že kupljen avto, ki ga je rabil registrirati oz. podaljšati. Do takrat bi se štelo, da je ta njegov drugi avto, bonifikacija bi ostala na prvem.

Še vedno pa po moje lahko ubereš drugo varianto, da motor odjaviš, kupec pa si polico na novo uredi, za celo leto, s popusti, kot jih pač ima (ali spogaja). Za motor (za neodjavljanje ipd) se je treba pogajati z agentom, ker sta potem dva datuma: tehničnega pregleda in zavarovanja, ki je načeloma 12mesečno.

Še najbolje je, da informacije zvrtaš na zavarovalnici, saj si njihova stranka in bi se morali potruditi za tebe (in tvoj denar).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem enkrat avto kupil na podoben način, verjetno ni pri motorju dosti drugače: odkupiti sem moral polico (mora biti tudi napisano v pogodbi) do konca zavarovalne dobe. Kot kupec takrat nisem mogel uveljavljati dodatnih popustov, ker je bonus ostal na mojem drugem avtu do prenosa bonifikacije naslednje leto. Prodajalec avta je rabil odkup police, ker je prenašal bonifikacijo na drug, že kupljen avto, ki ga je rabil registrirati oz. podaljšati. Do takrat bi se štelo, da je ta njegov drugi avto, bonifikacija bi ostala na prvem.

Še vedno pa po moje lahko ubereš drugo varianto, da motor odjaviš, kupec pa si polico na novo uredi, za celo leto, s popusti, kot jih pač ima (ali spogaja). Za motor (za neodjavljanje ipd) se je treba pogajati z agentom, ker sta potem dva datuma: tehničnega pregleda in zavarovanja, ki je načeloma 12mesečno.

Še najbolje je, da informacije zvrtaš na zavarovalnici, saj si njihova stranka in bi se morali potruditi za tebe (in tvoj denar).

LP

Odkup police??? Ajoj, kakšne buče!!!

Pri prodaji vozila sta dve možnosti:

- vozilo odjavite iz prometa, na podlagi odjavljene prometne vam zavarovalnica povrne neizkoriščen del plačane premije (v kolikor na polici ni bilo škode) in direkcija za ceste neizkoriščen del plačane cestnine. Oboje po sistemu pro-rata temporis, se pravi sorazmerno (celotna premija se deli s 365 in množi z številom neizkoriščenih dni). Novi lastnik mora opraviti tehnični pregled, skleniti zavarovanje in plačati cestnino za celo leto.

- vozilo prodate registrirano. Novi lastnik sklene SVOJO zavarovalno polico za čas od prodaje do registracije. Na podlagi fotokopije njegove police vam zavarovalniva vrne neizkoriščen del plačane premije in se vam sprosti bonus. Cestnine ne morete zahtevati nazaj, v tem primeru jo novemu lastniku podarite. Novi lastnik ima registracijo in tehnični pregled na isti datum kot ste to dosedaj imeli vi.

NIKAKOR in V NOBENEM PRIMERU se police NE odkupujejo, itd... To je popolni nesmisel. Vsak mora imeti polico na svoje ime (zavarovanec), ki mora biti enako imenu lastnika vozila v prometnem dovoljenju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zavaroval 63kw AO, AO+, zelena karta, zavarovanje sopotnika max z dnevno odškod. ~6€ = 221€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reči mami nej pokliče na zavarovalnico pa vpraša :whistle:

Kolkr vem imaš na motorju lahko kasko, če bi malo pobrskal po tej temi nazaj bi to tudi našel...

Stric Burek prosil bi te, če v prihodnje svoje provokativne odgovore zadržiš zase! To bo dobro tako zate, kot tudi za vse druge prisotne na forumu.

Vsem ostalim se pa zahvaljujem in se bom obrnil na kakšnega zavarovalniškega agenta, da mi vse bolj podrobno opiše...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na triglavu letos ni več tako ugodno kot lani (kak% manj ugodno). 10% komercialnega popusta (to je edina razlika - lani 17%), 7% popusta na avto kasko, pa 4% popusta na gotovino in 20% na neodjavo.

Za motor med 50 in 72kw je bil AO, nezgodno zavarovanje (mislim da 20€) in asistenca 152€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in katera zavarovalnica je letos najugodnejša??? :naughty: :naughty:

Na to pač ni enostavnega odgovora. Odvisno od situacije in vsakega posameznega primera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na triglavu letos ni več tako ugodno kot lani (kak% manj ugodno). 10% komercialnega popusta (to je edina razlika - lani 17%), 7% popusta na avto kasko, pa 4% popusta na gotovino in 20% na neodjavo.

Za motor med 50 in 72kw je bil AO, nezgodno zavarovanje (mislim da 20€) in asistenca 152€

Mislim da se tu mal motiš ,ker ni sam par %(lani 51kw komplet AO+,PR 4 in asistenca 136€, letos pa isto 242€ to pa ni sam par%) to je pri Triglavu kjer imam zavarovan še avto,stonovanje in zdravstveno zavarovanje. Pri Tiliji me pride cca.25€(tank bencina)manj pa nimam pri njih nobenega drugega zavarovanja.Sprašujem pa sam zato ker nas naši oz.vaši agenti lupijo kjer se le da!V torek :naughty: grem pa še na ZM vprašat pol pa najcenejšo varianto pa gas. L.P. Zupi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in katera zavarovalnica je letos najugodnejša??? :naughty: :naughty:

Lepo napišeš na listek, kaj bi rad imel, pa greš od ene do druge zavarovalnice... Tudi od agenta do agenta so razlike, pa čeprav sta oba pri isti zavarovalnici. Je ena sorta loterije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem hodil okoli zavarovalnic je najugodnejša tilia, čeprav je težko primerjat, ker nisi popolnoma isti pogoji med sabo. Dosedaj sem bil pri triglavu in sem se s težkim srcem prestavil, ker je agent bil res dober. Ampak denar naredi svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Kako je z bonifikacijo, če je prijavljena nesreča (kasko)? Zavarovanje gre 2 razreda navzgor, zanima me pa kdaj? Gre to ob naslednji registraciji, ali kako?

V bistvu me zanima koliko % bom lahko čez slab mesec "prenesel" s te police na moj motor (na avtu je 50% bonifikacije). Je to 40 ali 50% ?

Issi :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če prav razumem, imaš ta trenutek na avtu 50% bonusa in si povzročil nesrečo?

Če boš kopiral bonus na motor pred podaljšanjem avtomobilske police, boš prenesel 50%.

Ob podaljšanju avta boš šel v 7 premijski razred (35% bonusa) in če boš po tem kopiral na motor, boš kopiral 35%.

Pohiti z registracijo motorja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to me je zanimalo, 10q very much. V bistvu je bil "udeležen" samo naš avto, naše ženske pa pozornost na cesto :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to me je zanimalo, 10q very much. V bistvu je bil "udeležen" samo naš avto, naše ženske pa pozornost na cesto :slap:

No, no! Pazi malo s takimi izjavami - tudi sama sem ženska. Da te ne bom(o) za ušesa! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no! Pazi malo s takimi izjavami - tudi sama sem ženska. Da te ne bom(o) za ušesa! ;)

Govoril sem samo za naši dve :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric Burek prosil bi te, če v prihodnje svoje provokativne odgovore zadržiš zase! To bo dobro tako zate, kot tudi za vse druge prisotne na forumu.

Vsem ostalim se pa zahvaljujem in se bom obrnil na kakšnega zavarovalniškega agenta, da mi vse bolj podrobno opiše...

lp

Živjo jaz sem len, a lahko nekaj narediš zame kar bi lahko sam ampak se mi pač ne da.

Ojoj :D

Niti mal nisi pogledal po temi nazaj. Zakaj ne? Zakaj more en drug brskat zate? Meni to ni logiš, pa brez zamere, samo mal forumske(in tudi ne-forumske) politike se je treba naučit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi, kako je z odkupom prve škode za motorno vozilo?

Sam imam odkup prve škode na zavarovanju za motor (zav Tilia). Pri Triglavu so mi to ponudili le, če bi vzel kasko. Cena cca 15€ za AO in še 7€ pri AO+ (tako piše na polici). Je pa višina odvisna od tega,koliko te pride osnovni AO.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIKAKOR in V NOBENEM PRIMERU se police NE odkupujejo, itd... To je popolni nesmisel. Vsak mora imeti polico na svoje ime (zavarovanec), ki mora biti enako imenu lastnika vozila v prometnem dovoljenju!

Ne več.. Včasih pa se je zavarovanje preneslo skupaj z avtomobilom. Sicer nisi dobesedno kupil polico, ampak si pa na podlagi prejšnje police, če voznik ni odjavil dobil novo brezplačno na svoje ime, za čas zavarovanja, ki ga je sklenil prejšnji lastnik. Ko sem septembra 2002, če se ne motim, kupoval 125ccm, ki je bila registrirana julija, sem skupaj z motorjem kupil še zavarovanje do julija 2003.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam odkup prve škode na zavarovanju za motor (zav Tilia). Pri Triglavu so mi to ponudili le, če bi vzel kasko. Cena cca 15€ za AO in še 7€ pri AO+ (tako piše na polici). Je pa višina odvisna od tega,koliko te pride osnovni AO.

Hmm OK, thx :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi - imam eno prošnjo-ali je oziroma bi bilo možno prenesti bonifikacijo oziroma bonus -iz motorja na avto?(recimo PR 4)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lahko prosim nekdo na kratko povzame, kakšna je razlika med AO+ in "nezgodnim zavarovanjem".

Kako se gibljejo cene in kaj priporočate...

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lahko prosim nekdo na kratko povzame, kakšna je razlika med AO+ in "nezgodnim zavarovanjem".

Kako se gibljejo cene in kaj priporočate...

Hvala.

DA NE BI KDO SLUČAJNO!

Naj malo miško uporabi pa poklika za ene 3-10 strani nazaj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!