Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

LP. Sem nov.

Zanima me, če res ko vrneš tablice za 6 mesecev izgubiš vso bonifikacijo (popust) na obveznem zavarovanju?

Oj,

ne izgubiš, ampak tudi nič ne pridobiš. Ostaneš na starem bonusu, kateri ti velja 3 leta.

Pojdi h kakšnemu znancu, ki se ukvarja s temi stvarmi, da ti naredi izračun, pa se boš sam odločil.

lp aquanaut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so pri meni zakomplicirali, to ni res.

a je treba narest novo polico pri novih kilovatih? 86 -> 25?

si napisal, kakor da imaš isti motor, samo odfriziral si ga na 25 kw,

lp bb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so pri meni zakomplicirali, to ni res.

a je treba narest novo polico pri novih kilovatih? 86 -> 25?

Nimam pojma kaj si hotel povedat... Si predelal motor? Ima sedaj manj kilovatov kot prej?

V vsakem primeru; ko se spremeni predmet zavarovanja je treba spremeniti polico. Če si imel prej polico za motor s 86kw, je treba sedaj polico prekiniti in skleniti novo za motor s 25kw. Itak moraš tudi zamenjati prometno.

Edini primer, ko se spremenijo podatki o zavarovani stvari, pa ni treba menjati police pač pa se na obstoječi polici naredi popravek, je menjava registrske tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nisem pisal, prišel sem na zavarovalnico in ji vrgel papirje pod nos. naredila je novo polico in zdej od mene hočejo 100+€, ker da sem kao prekinil pogodbo o neodjavljanju. Da o tem, da mi razlike sploh niso vrnili, ne govorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nisem pisal, prišel sem na zavarovalnico in ji vrgel papirje pod nos. naredila je novo polico in zdej od mene hočejo 100+€, ker da sem kao prekinil pogodbo o neodjavljanju. Da o tem, da mi razlike sploh niso vrnili, ne govorim.

Tole pač ni tako kot si napisal.

Teh 100€ zahtevajo od tebe le v primeru, da si prejšnjo polico sklenil na obroke in pač obroki v skupni višini 100€ še niso plačani. Kaj tu ni logično? Sklenil si polico, dobil popust pod pogojem, da police ne boš predčasno prekinil, oz. jo lahko prekineš da sprostiš bonus, ne dobiš pa povračila neizkoriščenega dela premije. In če je bila polica na obroke, jo moraš plačat do konca. v kolikor je ne bi, bi to pomenilo da si dobil povrnjen neizkoriščen del premije. Logično? In ker si polico prekinil, ne morejo več obroki zapadat mesečno za pogodbo ki je ni več ampak moraš ob prekinitvi poravnati vse obroke do konca - tudi nezapadle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, kar takole na pamet ti ne morem pojasnit za kaj gre. Lahko pa ti poovem, da prvič slišim za kaj takega, pa sem sklenila in prekinila že malo morje polic, ki so imele popust na neodjavo. Resda vse na AS-u in ZM-ju (ne vem kje imaš ti - morda Triglav?), pa na teh dveh zavarovalnicah še ni bilo primera kot ga opisuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm svojga zavarvou za 56€ :naughty:

Triglav :yea1:

20% popusta je kr tko pol ga je pa še neki ker ga ne bom odjavu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, kar takole na pamet ti ne morem pojasnit za kaj gre. Lahko pa ti poovem, da prvič slišim za kaj takega, pa sem sklenila in prekinila že malo morje polic, ki so imele popust na neodjavo. Resda vse na AS-u in ZM-ju (ne vem kje imaš ti - morda Triglav?), pa na teh dveh zavarovalnicah še ni bilo primera kot ga opisuješ.

jap triglav je. referentka zdej čaka da pride šefica iz dopusta, da bomo videli za kaj gre. upam da se bo uredilo tako kot je treba, torej da mi vrnejo teh 180€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem malce zavrtela telefon in povprašala. Stvar je verjetno taka;

Če skleneš recimo premoženjsko zavarovanje za 10 let dobiš popust na 10 letno trajanje. Če polico predčasno prekineš, ima zavarovalnica pravico terjati nadomestilo tistega popusta. Poudarjam - IMA PRAVICO. V praksi pa se to ne dogaja. V praksi to izvajajo le pri velikih zavarovanjih velikih firm, tako imenovanega "družbenega sektorja", kjer so premije v tisoče ali desettisoče €. Pri fizičnih osebah tega ne delajo - so tudi premajhni zneski teh popustov :)

Predvidevam(in vsi moji sogovorniki) da je referentka pač tudi tu vzela stvar za tako in sklepa, da ke si imel na polici "popust na neodjavo", motor pa si odjavil, da moraš vrniti ta popust. Pa ni tako. Ti imaš v resnici popust na NEVRAČILO in zato v primeru odjave nisi upravičen do povračila - to je vse.

Počakaj da minejo prazniki, se vrnejo osebe s pravimi informacijami in nekaj "kilometrine" v službo, pa verjamem da se bo izkazalo, da je bil ne nesporazum in referentkina pomota in prehitro pavšalno sklepanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so pri meni zakomplicirali, to ni res.

a je treba narest novo polico pri novih kilovatih? 86 -> 25?

nič nisem pisal, prišel sem na zavarovalnico in ji vrgel papirje pod nos. naredila je novo polico in zdej od mene hočejo 100+€, ker da sem kao prekinil pogodbo o neodjavljanju. Da o tem, da mi razlike sploh niso vrnili, ne govorim.

Ni bila na obroke!

jap triglav je. referentka zdej čaka da pride šefica iz dopusta, da bomo videli za kaj gre. upam da se bo uredilo tako kot je treba, torej da mi vrnejo teh 180€.

Meni pa se to sploh ne zdi tako čudno kot praviš.. jebnil si, ko si podpisal neodjavo. In če sem iskrena, se mi je zdelo čudno že ko si prvič pisal o sklenitvi zavarovanja in kasneje o tem, da boš motor omejil. Ker je po mojih izkušnjah (iz pogovorov z agenti) potrebno pri podobnih spremembah vedno izdelati novo polico...

Sedaj te spasi samo še dodatek k polici - sprememba zav.pogodbe. Moje mnenje je, da bi se te lahko usmilili s spremembo kilovatov, saj je vse ostalo enako kot na tvoji prvotni polici. Popust na neodjavo in sama neodjava bi ostala, pa še dobropis za razliko v znesku bi ti lahko dali. Ampak kdo ve, če to smejo :hmm: Če ti trenutna agentka ne ugodi, poskusi poklicati na več poslovalnic Triglava, saj so razlike v poslovanju med njimi neverjetne :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Zanima me, koliko % vrednosti motorja lahko pričakujem za totalko 3/4 (manj kot eno leto da nebo kdo mislil 3,4 let.. ) leta starega motorja? Če kdo ve kak to gre.. :whistle: Mislim da sm pravo temo izbral ker konc koncev se gre za zavarovalnico..

LP, Nejc

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da si ga razbil, torej gre za ekonomsko totalko. Ekonomska totalka je takrat, kadar vrednost rezervnih delov in popravila presega 60% vrednosti vozila. Izplačano dobiš vrednost rezervnih delov in popravila ter obdržiš razbitino.

Če vse to sešteješ (rezervni deli, popravilo in vrednost razbitine), je končna vrednost tolikšna, kolikor je trenutno vrednost tvojega vozila. Te zanima koliko je to? Na to ti lahko odgovori le cenilec, saj imajo le cenilci Eutotax rabljenih vozil. (Sklepalci imamo le Eurotax z novonabavnimi cenami)

V praksi je malce manj kot v Salomonovem oglasniku ali na netu. Torej si oglej po oglasih, za koliko se prodajajo motorji enaki tvojemu, s približno enako prevoženimi kilometri in odštej cca. 5 - 7%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ga razbil po svoji krivdi. Krivda je bila 100% na strani voznice avtomobila. Ali to kaj spremeni zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ga razbil po svoji krivdi. Krivda je bila 100% na strani voznice avtomobila. Ali to kaj spremeni zadevo?

..verjetno ne spremeni višine odškodnine. Si pa upravičen tudi do odškodnine za telesne poškodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.. meni ostane kanta, izplačano dobim vrednost rezervnih delov in stroške popravila. Na kak način oni ocenijo stroške popravila? Enkrat sem že mel podobno sranje, tudi nisem bil kriv, in se je šel motor na servis kjer so pač zrihtali vse in je zavarovalnica krila tisti račun z servisa.

V tem primeru bi zadevo raje sam zrihtal in dal denar za dele v žep. Je to možno? Ker se kar nabere, nazadnje je bil strošek storitev večji kot cena delov :whistle: Zdej pa me zanima na kaki podlagi oni preračunajo to? Moram jaz obvezno peljati na servis (ga lahko izberem sam, mora biti pooblaščen? ). Predvidevam da ja, da se ugotovi morebitna druga škoda ki se drugače ne opazi (recimo zvit disk itd itd)? Hvala za odgovore..

Aja, še glede odškodnine. Sem zavarovan pri neki zavarovalnici. Na motorju pa sem imel še AO+. Se pravi lahko prićakujem odškodnino iz dveh zavarovalnih polic?

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz AO+ ne, ker nisi ti povzročitelj nesreče. Odškodnina ti pripada iz AO-ja povzročitelja in iz nezgodne police, če jo imaš.

Kar se tiče cenitve; cenilci imajo Eurotax, imajo standardizacijo mehaničnih, kleparskih, ličarskih,... del.

Vse to, kar sprašuješ tukaj, se zmeni s cenilcem. Saj imaš motor že ocenjen, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam ocenjenega. Ampak moram zdej še na servis peljat če tam še najdejo kako napako da lahko pol zaključi cenitev :headbang: Se pravi bom mogu spet čas najdt motor okol vozt. Hvala zaenkrat no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima neki glede Kasko zavarovanja. Da ne berem vseh 250 strani bom kr postavu vprašanje:

V Juniju potujem v Črno Goro z motorjem. Na motorju nimam kaska. Zdej pa me zanima ali obstaja kakšna varjanta, da bi motor kasko zavaroval samo za ta čas ko sem v tujini? Da ne plačujem 800€ al kolkr je za celo leto? Glede kaska pa tko, niti me ne zanima za poškodbo motorja kot za krajo??? Če kdo kej več ve mogoče? Aja, obvezno zavarovanje pa imam na ZM.

LP, Stasky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima neki glede Kasko zavarovanja. Da ne berem vseh 250 strani bom kr postavu vprašanje:

V Juniju potujem v Črno Goro z motorjem. Na motorju nimam kaska. Zdej pa me zanima ali obstaja kakšna varjanta, da bi motor kasko zavaroval samo za ta čas ko sem v tujini? Da ne plačujem 800€ al kolkr je za celo leto? Glede kaska pa tko, niti me ne zanima za poškodbo motorja kot za krajo??? Če kdo kej več ve mogoče? Aja, obvezno zavarovanje pa imam na ZM.

LP, Stasky

oj,

kasko z vključeno krajo se pri naši zavarovalnici (ZM) dela samo z osnovno polico, kar že imaš. Delaš ga od dne sklenitve za eno leto, z možnostjo kasnejše prekinitve. Torej, se da.

lp aquanaut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam ocenjenega. Ampak moram zdej še na servis peljat če tam še najdejo kako napako da lahko pol zaključi cenitev :headbang: Se pravi bom mogu spet čas najdt motor okol vozt. Hvala zaenkrat no.

Hja, drugače ne gre. Cenilec pač lahko vidi očitne poškodbe, ne more pa videti skritih oz. poškodb, ki se pokažejo kasneje, se ti ne zdi? Logično.

Za primer: pred nekaj meseci me je druga voznica zadela pri speljevanju s parkirišča in mi poškodovala odbijač. Cenilec je takoj videl, da ga bo potrebno zamenjati, saj je plastika počila. Ni pa mogel videti, ali je morda poškodovan (zamaknjen) še nosilec odbijača in mi je takoj povedal, da bo še kontaktiral s servisom in po potrebi opravil še naknadni ogled, ko bo odbijač snet.

Bodi torej raje zadovoljen, saj bo le na ta način lahko ocenjena resnično vsa škoda na tvojem konjičku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

kasko z vključeno krajo se pri naši zavarovalnici (ZM) dela samo z osnovno polico, kar že imaš. Delaš ga od dne sklenitve za eno leto, z možnostjo kasnejše prekinitve. Torej, se da.

lp aquanaut

Da dodam:

V kolikor je motor močnejši od 500 ccm, se na zavarovalnici ali pri svojem agentu oglasi kak dan prej, saj je za to potrebna odobritev strokovne službe v Mariboru (da ne boš to urejal zadnji dan in potem klel, ker ne boš mogel takoj urediti).

V tvojem primeru priporočam sklenitev na obročno plačilo, da ne zalagaš toliko denarja, ko se vrneš nazaj pa polico prekineš in se ostali obroki ukinejo (seveda pa se preračuna koliko si že plačal in "porabil" in dobiš še malenkost nazaj ali malenkost doplačaš). Dejansko plačaš po dnevih - pro-rata. V primeru škode oz. kraje moraš seveda plačati polico do konca in ti avtomatsko preostalo neplačano premijo odštejejo od odškodnine.

Ko se vrneš nazaj, lahko polico prekineš s pisno izjavo, da ne želiš več kasko zavarovanja in se zavezuješ da po tej polici ni bila in ne bo prijavljena škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej moram samo še dobit nekoga (zavarovalnico), ki mi bo zavarovala motor. Baje, da sploh ne bo lahko. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej moram samo še dobit nekoga (zavarovalnico), ki mi bo zavarovala motor. Baje, da sploh ne bo lahko. :(

EN KRAT MED TEDNOM BOŠ PRIŠEL V KRANJ Z MOPEDOM, PA BOVA NEKAJ SPISALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!