Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

mene pa zanima, za kaj imate vse zavarovan motor? vedno več je kaska, ki pa te pride enako kot za avto...

p.s. prenos je na Triglavu še možen (iz avta na motor recimo gre, obratno pa ne..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasko je drag... Daš pač AO+, pa iz naslova telesnih poškodb popraviš motor. Če si padel po lastni krivdi. Če je krivec kdo drug, pa tako iz tistega naslova gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasko je drag... Daš pač AO+, pa iz naslova telesnih poškodb popraviš motor.

Lahko padeš tudi tako da tebi ni nič, motor pa totalka. Če moraš koristit ao+ je polomljen motor tvoja zadnja skrb. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasko je drag... Daš pač AO+, pa iz naslova telesnih poškodb popraviš motor. Če si padel po lastni krivdi. Če je krivec kdo drug, pa tako iz tistega naslova gre.

nwm men se niti ne zdi tak drag kasko za moj motor.. pride 215€ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je registracija potekla 24.5.2008 registrirat pa mislim iti šele jutri- a sem kaj zaj.... s tem, ker nisem šel prec registrirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je registracija potekla 24.5.2008 registrirat pa mislim iti šele jutri- a sem kaj zaj.... s tem, ker nisem šel prec registrirat?

Novo tablico pa prometno boš dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je več kot en mesec od poteka veljavnosti tehničnega pregleda, je treba vozilo odjavit in ponovno prijavit. Zato dobiš novo tablico in prometno pa dodatne stroške.

Če imaš srečo imaš pa lahko tablico isto, odvisno od tetke na šalterju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre žal.. js sm tudi čist pozabil registrirat, pa morm zdej to novo čudo od tablic prenašat :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam še eno vprašanje. Pred kakim mesecem sem podpisal ponudbo zavarovalnice za odškodnino za materialno škodo za motor, kar sem po dolgem mučkanju dobil tudi izplačano. Sedaj pa me zanima.. pri nakupu rezervnih delov smo opazili da je bila v predračunu narejena napaka, kar me je stalo mojih 250€. Je kakšna možnost sploh da še ta denar dobim preko zavarovalnice? :whistle:

//Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre žal.. js sm tudi čist pozabil registrirat, pa morm zdej to novo čudo od tablic prenašat :trance_33_sleep:

Pa si že vrnu tablco, al si jo še zmerm mel na motorju, pa si mogu vseeno novo vzet? Ker jaz mam tablco še odp prejšnega lastnika, pa nebom menda rabu novo vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si že vrnu tablco, al si jo še zmerm mel na motorju, pa si mogu vseeno novo vzet? Ker jaz mam tablco še odp prejšnega lastnika, pa nebom menda rabu novo vzet.

Vmes sem imel nesrečo, tako da sem pozabil podaljšati rehgistracijo ki mi je ravno takrat potekla.. ko sem se spomnil pa sem točno za en dan zamudil tisti rok, nevemkaki je že. Tako da bo lepa nova velka grda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vmes sem imel nesrečo, tako da sem pozabil podaljšati rehgistracijo ki mi je ravno takrat potekla.. ko sem se spomnil pa sem točno za en dan zamudil tisti rok, nevemkaki je že. Tako da bo lepa nova velka grda :)

Pa imaš tablico še vedno na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrnjena.. ker sem jo moral, drugače bi moral neko kazen plačat se mi zdi. Nevem točno no za kaj se gre, tak je blo, da če v roku enega meseca nisi podaljšal registracije tablica ni veljala več.. in js sm zamudil en dan, tako da je nisem mogel obdržati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrnjena.. ker sem jo moral, drugače bi moral neko kazen plačat se mi zdi. Nevem točno no za kaj se gre, tak je blo, da če v roku enega meseca nisi podaljšal registracije tablica ni veljala več.. in js sm zamudil en dan, tako da je nisem mogel obdržati.

Ja če si jo vrnil, potem logično da morš novo uzet. Če maš še "tastaro" doma, pa pišeš naprej tehnični na njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je več kot mesec "neregistrirana" je ne moreš več imeti.

lahko maš, vrneš jo samo če dobiš pošto domov da jo moraš vrniti, drugače ni treba........jaz sem mel mitota neregistriranega ene pol leta, nobene pošte dobil da moram vrnit tablico.......potem je kupec vzel zraven motorja tablico (katera ni bila registrirana pol leta), motor lepo prepisal in registriral nazaj na isto tablico..............moj brat ima že nevem koliko časa doma tablico in neregistriranega skuterja, pa nobene pošte da bi moral vrnit tablico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa eno mocno vprasanje:

lahko kot zamejec,torej bivajoc v Italiji zavarujem motor ki je registriran v Italiji s slovensko zavarovalnico?

Zdej me neki jebajo z novimi cenami (so mi podvojili znesek ker lani so sli v zgubo,ne ker sem kej naredil!!!)

Tudi ce cena bi bila nekoliko visja kot za "domacine"...vseeno bi bila bolj konkurencna kot v Italiji!

...tukaj zdej je ena taksna pizdarija da vam ne morem dopovedati!Unemu ki ima solde ne menja nic,drugi pa se morejo znajti!

Primer:

kot voznik star nad 25 let sz 16,5kw motorjem bi moral placat enih 400\500€

zavarovanja,za motor ki velja max 1500\2000€,s katerim se vozim samo po

gmajnah...

Nekje sem spsal da bi bilo to mogoce saj smo v EU...

Sem iz okolice Trsta,zato bi sel v agencijo v KOper ali Sezano;

mi zna kdo kej svetovat kam se obrnit?

Ce mi ne ostane drugega, skocim do Hrvaske, kupim

registrsko tablico in si jo taknem gor...ko pa me kaj vprasajo pa recem

da ne razumem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je več kot mesec "neregistrirana" je ne moreš več imeti.

Kakor kje... Jaz sem dal motor v prodajalno staro za novo. Registracija potekla 12.3., prodan je bil novemu lastniku konec maja. Tablica je bila še na motorju. Sva naredila kupoprodajno pogodbo, s to pogodbo je novi lastnik registriral motor na to tablico.

Uradno je pa res mesec dni časa, pa je neveljavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!