Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Poklicat na centralo...povedat to kar si tukaj. Zahtevati od njih naj pozabijo 200€ (saj imaš z njihove strani podpisano pogodbo-polico), ali pa naj razdrejo pogodbo, ker si bil zaveden s strani agenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

je ravno debata o popustu na zavarovalnici za motor, pa me zanima kaj bi naredili v primeru,da imate en motor že zavarovan pri zav. Maribor, ko zavaruješ drug motor pri istem zav. agentu in ga opozoriš, da imaš en motor že zavaraovan pri isti zavarovalnici in, da popusta ne boš mogel koristiti na obeh motorjih (naj naredi ta motor na Triglavu,da bom imel popust), ti agent prepričljivo reče, da bo šlo, da to na mariborski zavarovalnici gre skoz in ti vsili zavarovanje pri njih... Dobiš skoraj 200€ popusta, nakar te po dveh mesecih pokliče agent in ti reče, da bo treba plačat še tistih 200€, ker ne morem imet dveh motorjev registriranih in imeti na obeh popust :? Zdej odjavit motorja ne morem, ker hoče zavarovalnica od mene 200€, zavarovanje je pa sklenil njihov agent.Sej on nebi smel dat popusta,če je videl, da je en motor že zavarovan pri njih...

Ima kdo kakšno idejo mogoče na koga se obrnit,ipd?

Skozi oči neodvisnega opazovalca (recimo mene) ni nikjer videti, kako ti je 'oni njihov agent' 'vsilil pogodbo pri njih' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skozi oči neodvisnega opazovalca (recimo mene) ni nikjer videti, kako ti je 'oni njihov agent' 'vsilil pogodbo pri njih' ...

Glede na to, da je mu je isti agent zavaroval že en motor, ga je vsekakor zavedel s tem da mu je zavaroval še drugega in mu dal popuste, čeprav je agent vedel da ima en motor že zavarovan pod ugodnješimi pogoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je mu je isti agent zavaroval že en motor, ga je vsekakor zavedel s tem da mu je zavaroval še drugega in mu dal popuste, čeprav je agent vedel da ima en motor že zavarovan pod ugodnješimi pogoji.

itak. ampak, saj veš, da ljudje svašta probajo ... (mislim stranke, ne agente).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak. ampak, saj veš, da ljudje svašta probajo ... (mislim stranke, ne agente).

Verjetno je to letelo name.

Ja probam, v mojem primeru, ne imet kasnejših problemov pa ga opozorim-spomnim,da imam že en motor zavarovan pri mariborski,da nebo kakšnih problemov potem slučajno...In problemi pridejo kljub opozorilu, mislm halo ne morš bit tak šalabajzer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojega zornega kota je kriv agent,ki ni vedel kaj dela,posebaj ker ga je H. opozoril. Javi kaj si uredil,me prav zanima.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje...

Registriran avto in motor. Bonus (50%) prenešen iz avta na motor. Imaš manjši karambol z motorjem in daš kuponček. Se bonus odšteje tudi pri zavarovanju za avto?

Zavarovalnica pa recimo da Grawe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poškodoval sem se z motorjem. Več šivov po stopalu tako notranjih kot zunanjih. Premikam pa se trenutno lahko le s pomočjo bergl :rolleyes:. K sreči imam AO+ zavarovanje pri triglavu pa me zanima kako uveljaviti zahtevek? Se mi splača kontaktirat kakšnega odvetnika, ki se ukvarja z odškodninskim pravom? Pa kakšne so približno odškodnine-če ima kdo izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poškodoval sem se z motorjem. Več šivov po stopalu tako notranjih kot zunanjih. Premikam pa se trenutno lahko le s pomočjo bergl :rolleyes:. K sreči imam AO+ zavarovanje pri triglavu pa me zanima kako uveljaviti zahtevek? Se mi splača kontaktirat kakšnega odvetnika, ki se ukvarja z odškodninskim pravom? Pa kakšne so približno odškodnine-če ima kdo izkušnje?

Najprej stopi do dobrega odvetnika, ki ti bo svetoval kakšne dokumente moraš dobiti med zdravljenjem in morebitne finte pa stisneš mu par eur v roko. Po končanem zdravljenju pa dostaviš vso dokumentacijo istemu odvetniku, ki te bo zastopal in počakaš na €.

Vsekakor se ti pa splača preko odvetnika, ker sam ne boš nič naredil. A imaš policijski zapisnik o nesreči, da ne bodo kompliciral. Pa upam da si pri Triglavu.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK-bom kontaktiral odvetnika. Mi lahko mogoče kakšnega priporočiš? Ja zavarovan sem pri Triglavu-zakaj?

pa hvala za nasvet!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odvetnika pobrskaj po tejle temi.

Glede Triglava imamo pa v naši familiji samo dobre izkušnje, seveda če so zahtevki upravičeni in dobro dokumentirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poškodoval sem se z motorjem. Več šivov po stopalu tako notranjih kot zunanjih. Premikam pa se trenutno lahko le s pomočjo bergl :rolleyes: . K sreči imam AO+ zavarovanje pri triglavu pa me zanima kako uveljaviti zahtevek? Se mi splača kontaktirat kakšnega odvetnika, ki se ukvarja z odškodninskim pravom? Pa kakšne so približno odškodnine-če ima kdo izkušnje?

zakaj bi pa ti tožil zavarovalnico (odvetnik?) če si pa zavarovan? Izpolniš zahtevek pa je to to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi pa ti tožil zavarovalnico (odvetnik?) če si pa zavarovan? Izpolniš zahtevek pa je to to...

Nebi jih tožil. Odvetnik bi v mojem imenu zgolj podal vlogo za odškodninski zahtevek...........ter poskrbel da bi dobil primerno odškodnino. Drugače zavarovalnice rade odškodnino zaokrožijo krepko v škodo upravičenca. Primer: pogovarjal sem se z dekletom, ki se je v službenem času močno poškodovala, še zdaj čuti posledice zavarovalnica ji je pa odobrila okrog 50k bivših tolarjev odškodnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja zato pa plačuješ neko premijo, pri kateri se točno ve, koliko dobiš pri taki in taki poškodbi. zrihtaj si samo dost dokazil pa ne rabiš nobenga odvetnika, ker še ti bo ta vzel neko provizijo... malo iznajdljivosti, pa vse gre. razen če imaš preveč časa in denarja :trance_33_sleep: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja zato pa plačuješ neko premijo, pri kateri se točno ve, koliko dobiš pri taki in taki poškodbi. zrihtaj si samo dost dokazil pa ne rabiš nobenga odvetnika, ker še ti bo ta vzel neko provizijo... malo iznajdljivosti, pa vse gre. razen če imaš preveč časa in denarja :trance_33_sleep: :)

Žal temu ni tako. Zavarovalnice vedno iščejo in najdejo kakšne luknje in izpodbijajo. Odvetniki pa poznajo te zanke in sigurno iztržijo več kot bi sam, kljub proviziji. Razen če nimaš kakšnega idiota za odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal temu ni tako. Zavarovalnice vedno iščejo in najdejo kakšne luknje in izpodbijajo. Odvetniki pa poznajo te zanke in sigurno iztržijo več kot bi sam, kljub proviziji. Razen če nimaš kakšnega idiota za odvetnika.

Vsi zavarovalnicam pošteno plačujemo, kolikor pač določijo za določena zavarovanja. Problem pa se že pojavi, ko se zavarovalnica ne drži tega, kar pač je plačano in če je to majhna vsota seveda ne boš tožil ampak požrl. Ker med zavarovalnicami ni bistvenih razlik, tudi nima večjega smisla iti k drugi zavarovalnici.

Sam sem imel negativno izkušnjo z AXA zavarovanjem. V Drveniku mi je krepnil motor in zakaj bi se sekiral, če pa imam AXO plus. Še dobro se spomnem reklame. Na kratko, motor so odpeljali na naju pa pozabili. Klicali niso niti po par dneh, ko sem že bil doma. Izgovor je bil, da nisem bil dosegljiv. Alo, tudi doma??? Pa so bluzili, da imajo vse posneto, pa si misliš svoje.... Zanesem se še samo na dobre prijatelje in svojo iznajdlivost. Vsem veliko sreče pri vožnji in nič okvar.

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zavarovalnicam pošteno plačujemo, kolikor pač določijo za določena zavarovanja. Problem pa se že pojavi, ko se zavarovalnica ne drži tega, kar pač je plačano in če je to majhna vsota seveda ne boš tožil ampak požrl. Ker med zavarovalnicami ni bistvenih razlik, tudi nima večjega smisla iti k drugi zavarovalnici.

Sam sem imel negativno izkušnjo z AXA zavarovanjem. V Drveniku mi je krepnil motor in zakaj bi se sekiral, če pa imam AXO plus. Še dobro se spomnem reklame. Na kratko, motor so odpeljali na naju pa pozabili. Klicali niso niti po par dneh, ko sem že bil doma. Izgovor je bil, da nisem bil dosegljiv. Alo, tudi doma??? Pa so bluzili, da imajo vse posneto, pa si misliš svoje.... Zanesem se še samo na dobre prijatelje in svojo iznajdlivost. Vsem veliko sreče pri vožnji in nič okvar.

SCARABEO

Upam, da je to, kar si doživel izjema, da to ni kar pravilo pri tem zavarovanju. Vsekakor pa je precej slaba reklama za zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj storiti, če se s cenilcem ne strinjaš. Govorim za primer, ko ti nekaj noče všteti zraven pa je evidentno, da je bila poškodba pridelana ob taisti nezgodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne podpišeš njegove cenitve, oziroma na tisti papir dopišeš opombo, da se ne strinjaš in greš k drugemu cenilcu. K sreči še nisem imet takih problemov. Saj verjetno imaš poslikano zadevo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!