Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Jaz zavarovanje vedno uredim kak dan pred tehničnim, oz. podaljšanjem registracije. Pri agentu.

Če na AMZS vedo, koliko popusta daje Triglav? Ko so se predlani začeli tisti strašni popusti in znižanja, še sami na šalterju niso vedeli, koliko lahko dajo. Pa so klicali na centralo, če je res, kar sem jim našteval... Dobro se je prej pozanimati, da jih lahko opomniš, če kaj ne vedo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so mi naredli informativni izračun zavarovanja za kobilico. Cena je dobrih 960€ nato pa kar dosti popusta: nevračilo premije, bonus,... pride na 320€. Čudno pa mi je da me je gospodična vprašala koliko km naredim na leto?! Je možno da se to tudi upošteva na končni ceni zavarovanja?

Lp

Danes uredil zavarovanje in registracijo - plačal sem:

Tehnični pregled: 16,96€

Zavarovanje AO, AO+, odkup prve škode (ne vem, zakaj vedno pozabim tole ukinit), PR 3, popust na neodjavo: 263,67€

Cestnina: 21,53€

Podaljšanje registracije: 5,68€

Suma sumarum: 307,84€

Tudi mene je teta na zavarovalnici vprašala po kilometrini, na moje začudenje pa je povedala, da bi se glede na letno kilometrino ob naslednjem zavarovanju naj obračunal še dodaten popust (izkušen voznik ali kaj... ).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo 3 stvari:

1. če grem jest reg. motor na AMZS ali oni vedo točno kok popusta daje Triglav na osnovno ceno (vem da sem pri 125-ki dobil okoli 50% popusta ko sem šel na Triglav zavarvat)?

2. če mam jest junija tehnični pregled ali lahko motor zavarujem za celo leto, pa je pač na mojih plečih da če ne nardim TP mi zavarovanje zapade in ali lahko tudi registriram motor za 12 mesecevv, čeprav imam že po enem mesecu TP.

3. če grem na LPP homologirat blokado 25kW ali lahko takrat hkrati opravim tudi TP in mi potem isto velja kot če bi ga šel delat 1 mesec za tem (oz. pač 1 mesec manj)

Najlepša hvala za odgovore.

  1. Ponavadi vedo, razen, če so spremembe bile sprejete pred kratkim - potem je lahko zmeda
  2. Kolikor vem, to ne gre. Lahko pa TP narediš prej.
  3. TP velja eno leto. Kaj pa bi imel od tega, da bi ti TP veljal en mesec dlje kot zavarovanje in registracija?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes uredil zavarovanje in registracijo - plačal sem:

Tehnični pregled: 16,96€

Zavarovanje AO, AO+, odkup prve škode (ne vem, zakaj vedno pozabim tole ukinit), PR 3, popust na neodjavo: 263,67€

Cestnina: 21,53€

Podaljšanje registracije: 5,68€

Suma sumarum: 307,84€

Pozabil sem še na zeleno karto: 4,17€ :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo 3 stvari:

1. če grem jest reg. motor na AMZS ali oni vedo točno kok popusta daje Triglav na osnovno ceno (vem da sem pri 125-ki dobil okoli 50% popusta ko sem šel na Triglav zavarvat)?

2. če mam jest junija tehnični pregled ali lahko motor zavarujem za celo leto, pa je pač na mojih plečih da če ne nardim TP mi zavarovanje zapade in ali lahko tudi registriram motor za 12 mesecevv, čeprav imam že po enem mesecu TP.

3. če grem na LPP homologirat blokado 25kW ali lahko takrat hkrati opravim tudi TP in mi potem isto velja kot če bi ga šel delat 1 mesec za tem (oz. pač 1 mesec manj)

Najlepša hvala za odgovore.

1. Na TP so seznanjeni z akcijami oz. popusti. Vseeno ti priporočam, da to urediš pri agentu.

2. Podaljšanje reg. (zavarovanje in tehnični) lahko narediš max en mesec pred iztekom obstoječega podaljšanja. Podaljšanje reg, ti je itak vezano na zavarovanje in ne more trajate dlje kot traja zavarovanje.

3. Glej 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkup prve škode (ne vem, zakaj vedno pozabim tole ukinit),

Bolje lječi nego spriječi :P Ko je... tistih par €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Na TP so seznanjeni z akcijami oz. popusti. Vseeno ti priporočam, da to urediš pri agentu.

2. Podaljšanje reg. (zavarovanje in tehnični) lahko narediš max en mesec pred iztekom obstoječega podaljšanja. Podaljšanje reg, ti je itak vezano na zavarovanje in ne more trajate dlje kot traja zavarovanje.

3. Glej 2.

Ni podalšanje ampak je prijava novega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je tale "odkup prve škode"? Kaj nudi tole? :?

Recimo enkrat na leto lahko uveljavjaš škodo na motorju,če imaš kasko zavarovanga in ne zgubiš popusta.Ali,če imaš eno nesrečo v tekočem zavarovalnem letu,ne izgubiš popusta!Z sledje vsaj mislim.Prvo pa je tako!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni podalšanje ampak je prijava novega vozila.

Čaki.Ti moraš it na tehničnega,ker bo takrat star motor 4 leta in zato?Pol je najbolj,da ga kr hrati zdaj narediš i basta.Ker mislim,da ga moraš itak,ker to se ne gre kolk je star-pač 4 registracija je tehnični-al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je tale "odkup prve škode"? Kaj nudi tole? :?

V primeru, da si ti povzročitelj nesreče, ne gubiš premijske razrede (-15%)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni podalšanje ampak je prijava novega vozila.

Če je prijava novega vozila (vozilo pred tem še ni bilo registrirano ali je odjavljeno iz prometa), potem ne vidim problema. Narediš zavarovanje in to je to.

Daj napiši do kdaj imaš polico (če jo imaš) oz do kdaj ti velja prometna.

Mislim da se vrtimo v krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prijava novega vozila (vozilo pred tem še ni bilo registrirano ali je odjavljeno iz prometa), potem ne vidim problema. Narediš zavarovanje in to je to.

Daj napiši do kdaj imaš polico (če jo imaš) oz do kdaj ti velja prometna.

Mislim da se vrtimo v krog.

Zdej sm ga kupu in je odjavljen iz prometa. Prvi TP rabim 4 leta po tem ko je biu 1. reg. sploh to pa bo junija. Torej lahko grem maja na TP in mi vela isto kt če bi šu pol junija oz. 1 kur*ev mesc manj. Moram pa tudi homologirat al neki 25kW blokado in sm mislu to hkrati narest, da ne bi 2x hodu na LPP in to sm mislu narest 1x maja in ne pol junija k rabm TP.

Se mi zdi da sm tko napisov da se nić ne razume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehničnega imaš junija, torej zdaj lepo vgradi blokado, daj homologirat, registriraj, na tehničnega pa pojdi takrat ko ti poteče, simple as that.......ker tebi tehnični velja do junija nima nihče pravice zahtevat da greš prej na tehničnega, češ ker ti itak čez en mesec poteče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sm ga kupu in je odjavljen iz prometa. Prvi TP rabim 4 leta po tem ko je biu 1. reg. sploh to pa bo junija. Torej lahko grem maja na TP in mi vela isto kt če bi šu pol junija oz. 1 kur*ev mesc manj. Moram pa tudi homologirat al neki 25kW blokado in sm mislu to hkrati narest, da ne bi 2x hodu na LPP in to sm mislu narest 1x maja in ne pol junija k rabm TP.

Se mi zdi da sm tko napisov da se nić ne razume.

Po tem takem lahko vse urediš en mesec prej (torej maja). Edino če se hočeš prej vozit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem lahko vse urediš en mesec prej (torej maja). Edino če se hočeš prej vozit :)

Men pa to ni najbolj jasno!Če motor sploh še ni bil na tehničnem pregledu in je le ta potreben zato,ker bo motor star 4 leta.Zakaj pol recimo že danes ne bi mogu it naredit tehnični in ti potem pač velja od današnjega dne 12 mesecev,kot tudi zavarovanje,ki ga sklenem danes?

Ta en mesec velja,da lahko greš pred iztekom registracije.Ne vidim pa vzroka,da ne morem opravit tehnični in registrirat in mi to velja 12mesecev.Navsezadnje jim je lahk v interesu,da nek avto-motor pride pogosteje na tehnični,čeprav mu velja 12mesecev????Seveda,pod predpostavko,da vmes ni bil registriran!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj lahko greš prej, kdo je pa rekel da ne, lahko ga pa tudi registriraš brez tehničnega in greš ne tega šele takrat ko moraš it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz tud tako mislim.Ti lahko narediš tehnični kadar hočeš in ne šele od maja,kot je napisano.Naredit,pa ga moraš nujno šele do junija.Se pravi ga je bolje naredit,hrati z registracijo in prej pomladi,kot pa potem vsako leto spet skakat v juniju okrog!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem lahko vse urediš en mesec prej (torej maja). Edino če se hočeš prej vozit :)

Greš torej prej na TP.

En mesec velja v primeru, da je vozilo registirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha se pravi da lahko grem maja (takrt bom pač tud reg., prej ne bo dnarja) homologirat blokado, narest tehničnga, zavarvt in registrerat- vse skupaj za 1 leto in tud TP mi bo veljal lepo 1 leto? OK, razumem.

Hvala vsem za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden in edini v celi Sloveniji? Mora biti ravno on...

Če je tako, kdor ti je povedal zanj, naj ti da še njegovo telefonsko. Se res ne znate nič znajti?

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden in edini v celi Sloveniji? Mora biti ravno on...

Če je tako, kdor ti je povedal zanj, naj ti da še njegovo telefonsko. Se res ne znate nič znajti?

Poklical in se zmenu..Fora je, d daje neke popuste za clane kluba (kerga ze?? :unsure: ) in pride zavarovanje z AO+ in zeleno karto 260€... Zanima me le, ce je tle kaj cudnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!