Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Fantje, če ma kdo zavarovanje blizu mi lahko sporočite in vam lahko zrihtam po mojih študijah najbolj ugodno - edini keč je v tem, da more bit za celo leto motor zavarovan.

Lep pozdrav!

Malo si za časom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima:

po nesreči (nič kriv) zbiram dokumentacijo za odškodninski zahtevek (poravnavo). V službo sem sicer hodil ampak mi je zdravnica vseeno napisala bolniški list za tri tedne bolniške. Ali je dovolj priložiti zavarovalnici samo kopijo bolniškega lista ali moram dobiti kakšno potrdilo o dejanskem koristenju bolniške tudi od firme? Predvidevam da zavarovalnica nima drugega vpogleda (na durs) o dejanskem delovnem času..??

Zdravo!

Nič ne preverjajo - vsaj ne da bi vedel, pa poznam kar nekaj takih primerov. Potrebuješ pa samo fotokopijo bolniškega lista in pa fotokopijo zdravniškega kartona (stran kjer je zabeleženo od kdaj do kdaj si bil pri zdravniku in diagnoze..) - to jim daš zraven pa so zadovoljni...

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Nič ne preverjajo - vsaj ne da bi vedel, pa poznam kar nekaj takih primerov. Potrebuješ pa samo fotokopijo bolniškega lista in pa fotokopijo zdravniškega kartona (stran kjer je zabeleženo od kdaj do kdaj si bil pri zdravniku in diagnoze. .) - to jim daš zraven pa so zadovoljni...

Lp,

Z

Tenkz! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal smo se narobe razumel.

Če ni za celo leto pol ne morem zrihtat še več popusta kot ga je v osnovi.

:P ne pa me ni povozil al pa pozabil čas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal smo se narobe razumel.

Če ni za celo leto pol ne morem zrihtat še več popusta kot ga je v osnovi.

:P ne pa me ni povozil al pa pozabil čas ;)

daj nas malo razsvetli, mogoče je pa nas čas povozil...

v kratkem bom namreč imel registracijo in tud mene zanima kako najceneje..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V službo sem sicer hodil ampak mi je zdravnica vseeno napisala bolniški list za tri tedne bolniške. Ali je dovolj priložiti zavarovalnici samo kopijo bolniškega lista ali moram dobiti kakšno potrdilo o dejanskem koristenju bolniške tudi od firme?

Najbolje je zavarovalnici priložit še fotokopije izvidov,poleg bolniškega lista.Vse gre hitrej in lepše skozi,če je bila kakšna terapija pa še fotokopijo kartočka od terapij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal smo se narobe razumel.

Če ni za celo leto pol ne morem zrihtat še več popusta kot ga je v osnovi.

Napiši primer zavarovanja, da vidimo koliko je to popusta, ki ga ponujaš, ker nekateri smo pred letom ali dvema skoraj da

diplomiral na zavarovanju motocikla na ne odjavo, to ti pa piše par deset listov nazaj te teme :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tkole je. Upam, da veste da tisti, ki si plačuje življensko zavarovanje posebej oz. dodatno sam, mu NI potrebno narediti tako pri avtu kot motorju AO+ (AO+ pa nanese kar nekaj vevrčkow)?! Ker se pri nezgodi, če je kriv on ali ne, izplača iz te police, katero plačuje sam.

Podatki motorja: YAMAHA FZS 1000, L. 2005, 105,2 kw

Mel pri Triglavu za celo leto (jasno), plačal 197 ojrow z vštetim 45% (premijski razred 05), 7% popustom na keš, 20% dodatnim popustom in zeleno karto.

Konec lanskega leta dal gor akrapoviča :worship: za skor 500 vevrčkow in mu ga je mal škoda in ga hoče zraven zavarovat.

Pri Tili je pa zadeva taka (tko jo js nardim).

Osnovno zavarovanje + AO+ + zavarovanje za izpuh + zelena karta ga pride 190 €. S tem da se še pogovarjava ali bo imel AO+ ali ne + verjetno bodo not padel še kufri, ki pa ne bodo bistveno spremenil cene. Če ne bo AO+, bo vse skupi še kakih 50 vevrčkov cenej. Govorimo pa o celo letnem zavar.

Popravljeno . Popravil mihastopar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovno zavarovanje + AO+ + zavarovanje za izpuh + zelena karta ga pride 190 €. S tem da se še pogovarjava ali bo imel AO+ ali ne + verjetno bodo not padel še kufri, ki pa ne bodo bistveno spremenil cene. Če ne bo AO+, bo vse skupi še kakih 50 vevrčkov cenej. Govorimo pa o celo letnem zavar.

Kaj pomeni 'zavarovanje za izpuh'? Delni kasko?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na triglavu pa.... -45% 100kw AO,zelena karta je 225eu.Brez AO pa 122eu!Pa 5% ti lahko,da na stalnost.Potem pa še gotovinski popust pa sva tu!

Akrapoviča posebej zavaroval :lol1: :lol1: nisem še slišal,da bi bil kdo tak k...,da bi zavaroval nekaj kar je manj vredno kot original del.Se pravi motor pade in on dobi,ker ga je zavaroval manj denarja,kot bi dobil,če bi imel original gor :headbang: :headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to ni delni kasko. Ker karkol je pod delni kasko je zavarovanje dražje, zato, ker ti vključi zraven takšne stvari kot so recimo toča in podobna jajca.

Problem pri nas motoristih pri zavarovanjih je v tem, da nismo tako dobro ''definirani'' kot je to narejeno pri avtih pri katerih lahko zavaruješ karkoli ti paše :unsure:

Smo rizična skupina - motoristi in jasno takoj pričakujejo več poškodb motorja in oseb, zato je tudi kasko zelo drag :angry: ITAK VSAK K BO ŠEL NA MOTOR GRE S TEM RAZLOGO DA SE RAZLETI!

Polni kasko za Yamaho pride neki čez 600€ :kva2: mislem da ti gre na :SS

Izpuh se zavaruje pod Eurotax in tako se dvigne cena novega motorja.

Tako se lahko zavaruje vsa dodatna oprema motorja. To se pravi da razne felge, vilce ipd. odpadejo, ker so serijske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to ni delni kasko. Ker karkol je pod delni kasko je zavarovanje dražje, zato, ker ti vključi zraven takšne stvari kot so recimo toča in podobna jajca.

Problem pri nas motoristih pri zavarovanjih je v tem, da nismo tako dobro ''definirani'' kot je to narejeno pri avtih pri katerih lahko zavaruješ karkoli ti paše :unsure:

Smo rizična skupina - motoristi in jasno takoj pričakujejo več poškodb motorja in oseb, zato je tudi kasko zelo drag :angry: ITAK VSAK K BO ŠEL NA MOTOR GRE S TEM RAZLOGO DA SE RAZLETI!

Polni kasko za Yamaho pride neki čez 600€ :kva2: mislem da ti gre na :SS

Izpuh se zavaruje pod Eurotax in tako se dvigne cena novega motorja.

Tako se lahko zavaruje vsa dodatna oprema motorja. To se pravi da razne felge, vilce ipd. odpadejo, ker so serijske.

Dobro, vse super,zdaj pa napiši kaj je novega.

Pred dvema letoma so mi že prepisali bonifikacijo iz avta na motor,pa dodaten popust za neodjavo motorja. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš življensko zavarovanje ti pripada 50% bonifikacija pri zavarovanju.

Pri meni dobiš še kakih 20% popusta ali več ;)

Čez dan bodo še kake informacije padle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš življensko zavarovanje ti pripada 50% bonifikacija pri zavarovanju.

Pri meni dobiš še kakih 20% popusta ali več ;)

Čez dan bodo še kake informacije padle.

Zdej pa na primer, ki ga boš ti predstavil nam, koliko ceneje je pri tebi zavarovanje, če je večina nas že dobila ugodnosti,

kot jih bom spodaj napisal, informacije bom črpal iz AMZS strani:

Npr.:

- moč motorja: nad 72 kW

- bonus: 50% ali PR4

- AO+

- Zelena karta

- ccm: nad 500 ccm

_______________________

IZRAČUN: 438,75 €

Če upoštevamo, da ti je dal vsak agent na ne dojavo v zadnjih dveh letih še dodatnih 50%, te to znese 219,375€ za celo leto.

To je za osnovno zavarovanje. Za kasko nam posebaj prikaži oz. opiši izračun, če je npr. vrednost motocikla cca 10.000€ in več.

Koliko ceneje ti lahko dobiš/zrihtaš/urediš???

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='mihastopar' date='19 Feb 2009 @ 22:09' post='1562236'

Polni kasko za Yamaho pride neki čez 600€ :kva2: mislem da ti gre na :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš življensko zavarovanje ti pripada 50% bonifikacija pri zavarovanju.

Pri meni dobiš še kakih 20% popusta ali več ;)

Čez dan bodo še kake informacije padle.

Nimam življenjskega zavarovanja preko iste zavarovalnice pa imam (PR03) 55% bonifikacijo,

imam 40% komercialni popust za neodjavo, ker nisem član nobenega MK,če bi

bil član še plus 10%.

Kaj še mi lahko ponudiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam življenjskega zavarovanja preko iste zavarovalnice pa imam (PR03) 55% bonifikacijo,

imam 40% komercialni popust za neodjavo, ker nisem član nobenega MK,če bi

bil član še plus 10%.

Kaj še mi lahko ponudiš?

Pri Tili prideš od premijskega razreda 04 - 01 samo v primeru kasko zavarovanja. Pri navadnemu zavarovanju pa lahko samo do 04.

Prosim poglej na polico kakšno zavarovanje imaš in mi sporoči.

Drugače pa lahko dam še na vse tisto tvoje 25€ + 10% bonusa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR!

Če imate avto in je zavarovan pri drugi zavarovalnici kot Tilia in hočete motor zavarovat pri Tili se ne more upoštevati premijskega razreda od avtomobila!

Lahko pa sklenete recimo življensko zavarovanje tuki in dobite avtomatsko 50% na mototr in kak popust ali pa prepišete avto na Tilio, ki pa je morem rečt da zelo ugodna (po mojih podatkih najcenejša).

Primer: Kolega ima avto pri Tili, motor pa je dal k ZM. Pri ZM je moral podpisati izjavo, da bo naslednje leto pripeljal avto zavarovat na ZM drugače ga lahko terjajo in izterjajo za razliko od bonitet oz. bonusa pri motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa na primer, ki ga boš ti predstavil nam, koliko ceneje je pri tebi zavarovanje, če je večina nas že dobila ugodnosti,

kot jih bom spodaj napisal, informacije bom črpal iz AMZS strani:

Npr.:

- moč motorja: nad 72 kW

- bonus: 50% ali PR4

- AO+

- Zelena karta

- ccm: nad 500 ccm

_______________________

IZRAČUN: 438,75 €

Če upoštevamo, da ti je dal vsak agent na ne dojavo v zadnjih dveh letih še dodatnih 50%, te to znese 219,375€ za celo leto.

To je za osnovno zavarovanje. Za kasko nam posebaj prikaži oz. opiši izračun, če je npr. vrednost motocikla cca 10.000€ in več.

Koliko ceneje ti lahko dobiš/zrihtaš/urediš???

lp

PF

Dobiš odgovor čez kako uro sam da pridem do računalnika za izračun, da ne boš mislil da sem pozabil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa na primer, ki ga boš ti predstavil nam, koliko ceneje je pri tebi zavarovanje, če je večina nas že dobila ugodnosti,

kot jih bom spodaj napisal, informacije bom črpal iz AMZS strani:

Npr.:

- moč motorja: nad 72 kW

- bonus: 50% ali PR4

- AO+

- Zelena karta

- ccm: nad 500 ccm

_______________________

IZRAČUN: 438,75 €

Če upoštevamo, da ti je dal vsak agent na ne dojavo v zadnjih dveh letih še dodatnih 50%, te to znese 219,375€ za celo leto.

To je za osnovno zavarovanje. Za kasko nam posebaj prikaži oz. opiši izračun, če je npr. vrednost motocikla cca 10.000€ in več.

Koliko ceneje ti lahko dobiš/zrihtaš/urediš???

lp

PF

YAMAHA FZ6-S

72 kw, 600 ccm

l.2008

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 190€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YAMAHA FZ6-S

72 kw, 600 ccm

l.2008

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 190€

Kake pa pa ti strelaš!Kaj si nor al kaj?

Kaj mi hočeš povedat,da če jz enojno zavarujem motor in se zaletim v avto in recimo,da je škode 50,000eu,da bo zavarovalnica dala samo 25,000eu drugo pa sam :kva2:

Dete malo!Vse je le odvisno od vsote za katero se stvar zavaruje do kolikšne vsote največ izplača zavarovalnica!

Oziroma zavarovalnica izplača tud več!Tebe pa terja za regres!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica ima mejo do koliko ti poplača škodo in če jo ti presežeš in da si ti kriv za škodo ti zavarovalnica ne pokrije presežka od njihove meje. Kok pa je meja oz. koliko pokrije zavarovalnica pa ne vem točno.

Pri dvojnem povečanju pa se meja poveča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YAMAHA FZ6-S

72 kw, 600 ccm

l.2008

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 190€

POLNI KASKO s PR.R. 04 (50%) pa pride 664€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tkole je. Upam, da veste da tisti, ki si plačuje življensko zavarovanje posebej oz. dodatno sam, mu NI potrebno narediti tako pri avtu kot motorju AO+ (AO+ pa nanese kar nekaj vevrčkow)?! Ker se pri nezgodi, če je kriv on ali ne, izplača iz te police, katero plačuje sam.

POPRAVEK:

Če pri življenskim zavarovanjem niste zavarovani za nezgode, potrebujete AO+! Razen, če postanete invalidi :unsure:

Recimo jaz imam živ. zavar. narejeno za invalidnost in smrt, za nezgode pa ne, potrebujem AO+!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!