Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

YAMAHA FZ6-S

72 kw, 600 ccm

l.2008

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 190€

To ni nad 72kW...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica ima mejo do koliko ti poplača škodo in če jo ti presežeš in da si ti kriv za škodo ti zavarovalnica ne pokrije presežka od njihove meje. Kok pa je meja oz. koliko pokrije zavarovalnica pa ne vem točno.

Ve Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA CBR 1000 RR FIREBLADE

126 kw, 998 ccm

l.2007

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 245€ ali kakih 10% mn

ali 219€ brez dvojnega povečanja zavarovalne premije, če si član motokluba še 10%

Popravljeno . Popravil mihastopar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da če mi pripelješ še avto, ti zrihtam še ugodno zavarovanje za avto, lahko pa mi daš podatke od avta in ti naredim informativni izračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA CBR 1000 RR FIREBLADE

126 kw, 998 ccm

l.2007

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 245€ ali kakih 10% mn

ali 219€ brez dvojnega povečanja zavarovalne premije, če si član motokluba še 10%

Ista zadeva z enojni in -50% je na triglavu 205eu brez odjave!

Dvojno pa 211,5eu!

Plus gotovinski popust in stalnost itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

Njah :hmm:

1. Pri enojnem zavarovanju (zakonsko predpisano)

Nematerialne škode (škoda za smrt, telesne poškodbe, prizadeto zdravje) 2.500.000 EUR <LI>Materialne škode (škoda za uničene in poškodovane stvari) 500.000 EUR

Torej, če "povzročiš" materialno škodo za 500.000 eur, ti krije 500.000 in ne "samo" 250.000 :D

2. Tudi pri Tiliji znajo priznati bonus iz avtomobila, čeprav je ta zavarovan pri drugi zavarovalnici. Očitno je spet stvar agenta....3. Rentno varčevanje z nezgodnim zavarovanjem se nikakor ne mora primerjati z AO+.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

1. Pri enojnem zavarovanju (zakonsko predpisano)

Nematerialne škode (škoda za smrt, telesne poškodbe, prizadeto zdravje) 2.500.000 EUR <LI>Materialne škode (škoda za uničene in poškodovane stvari) 500.000 EUR

Torej, če "povzročiš" materialno škodo za 500.000 eur, ti krije 500.000 in ne "samo" 250.000 :D

2.Rentno varčevanje z nezgodnim zavarovanjem se nikakor ne mora primerjati z AO+.

1. Tako je. Če narediš 500.000€ škode ti krije toliko. Če pa narediš več kot 500.000 - ti pa to pokrije Dvojno zavarovanje.

2. Lahko se, če imaš v življenskem zavarovanju dodano da si zavarovan za nezgode. Finta je v tem, da ti zavarovalnice to najraje ne priznajo in rečejo da morš met AO+, ker ga plačaš in od tega na dolgoročno gledano nimaš nič od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si se prej narobe izrazil, ker iz tistega kar si prej napisal sledi, da bi zavarovalnica priznala samo 250.000 in ne 500.000 :)

PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€ :grrr , če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

Misli, da so pri AO+ tarife za posamezno poškodbo drugačne, višje :)

Najbolje je imeti oboje, če že.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA CBR 1000 RR FIREBLADE

126 kw, 998 ccm

l.2007

PR.R. 04 (50%)

AO+, zelena karta, nevračilo premije, dvojno povečanje zavarovalne premije (če narediš nesrečo ti zavarovalnica pokrije dvojno vrednost. PR: narediš škode za 4000€, zavarovalnica ti krije škodo do 2000€, če pa imaš dvojno povečanje pa ti krije 4000€)

vse skupi pride: 245€ ali kakih 10% mn

ali 219€ brez dvojnega povečanja zavarovalne premije, če si član motokluba še 10%

Polni kasko za tale motorček pa je svinsko drag, kljub temu da je PR.R 04!

988€ - kakih 10-15% bi se še dal dol it - če ste pridn ;)

Se opravičujem, če sem se narobe izrazil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tili prideš od premijskega razreda 04 - 01 samo v primeru kasko zavarovanja. Pri navadnemu zavarovanju pa lahko samo do 04.

Prosim poglej na polico kakšno zavarovanje imaš in mi sporoči.

Drugače pa lahko dam še na vse tisto tvoje 25€ + 10% bonusa!

ZM ima PR03 (55%) :naughty: ,zavarovanje pa je obvezno in pa AO+

Lani pa me je zavarovanje koštalo 208€. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem na hitro preletel temo pa nisem našel nič uporabnega, zato podajam vprašanje...

pa pojdimo...

sem lastnik registriranega in s polnim kaskom zavarovanega motorja A, sedaj pa se spravljam k registraciji motorja B.

zavarovalna agentka mi je dejala, da moram pred zavarovanjem motorja B odjaviti motor A, če želim na B imeti enak popust.

meni se to sicer zdi trapasto, pa vseeno...

tako motor A kot motor B sta pisana name osebno, medtem ko že 14let vozim avte, ki so pisani na moje podjetje, zato je zadeva malce zakomplicirana...

v 14 letih sem imel škodnih primerov za ca 300 eur, enkrat barvanje sprednje havbe, ko se je vame na parkingu zadela neka voznica s terencem in enkrat menjano zadnje steklo zadnje luči, spet parking... parking je bil itak vedno zavarovan kot dodatna kombinacija...

zanima me sledeče:

-ali lahko s premijskim razredom, ki ga imam pri avtu (podjetje), uveljavljam popust (jaz osebno) pri kateri drugi zavarovalnici, pa da imam recimo motor A zavarovan pri zavarovalnici X, motor B pa pri zavarovalnici Y?

kakšne so vaše izkušnje in predlogi???

lahko me kontaktira tudi kak prisoten zavarovalni agent, če želi dobiti novega komitenta...

vnaprej hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ELO: agent pri katerem sklepam svoja zavarovanja (Triglav) pri tem sploh ne komplicira in pravi, da to ni nič takega (meni je brez problema sklenil dva zavarovanja s pr04 na dveh motorjih).

Fantu so enako stvar izvedli pri ASu, sicer so mičkeno komplicirali, ampak so tudi priznali in sicer dvakrat pr03!

Aja, menjaj agentko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da če mi pripelješ še avto, ti zrihtam še ugodno zavarovanje za avto, lahko pa mi daš podatke od avta in ti naredim informativni izračun.

Katera ZAV.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem na hitro preletel temo pa nisem našel nič uporabnega, zato podajam vprašanje...

...

kakšne so vaše izkušnje in predlogi???

lahko me kontaktira tudi kak prisoten zavarovalni agent, če želi dobiti novega komitenta...

Še preden so imeli na zavarovalnicah akcije sem imel zelo podoben primer.

Pomagal je prijazen dopis s približno tako vsebino, kot si jo tu napisal (opis, da si tak pa tak uporabnik njihovih uslug, brez škod, ...) in prošnjo,

da mi priznajo tudi za naslednji motor 50% bonus.

Pa so mi ga ...

Je pa res, da je to povsem odvisno od človeka, ki prošnjo obravnava. Tako, da če imaš dobrega agenta se lahko preko njega mogoče kaj dogovoriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi take izkušnje, ko so mi avto odnesle poplave in mi je neja tednov zmanjkalo, da bi napredoval v višji bonusni razred. Na predlog uslužbenca sem napisal kako in kaj, malo poudaril, da si priden in to že več let,... Vse pa je na koncu odvisno od šefa poslovne enote, ker o takih rečeh odloča on.

Elo, poskusi-mislim, da imaš zelo dore karte v rokah!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede plačila škode...

Na kratko: Lansko leto sem imel na hrvaškem prometno nesrečo, povzročitelj hrvat, avto registriran pri Alianz suise, moja krivda izključena. Motor je bil ocenjen kot totalka, 30%rešenih delov.

Vprašanje je ali je zavarovalnica dolžna izplačati celotno vrednost ocenjenega motorja ali samo 70% škode in motor ostane meni? S tem se ne strinjam, ker se motorja ne izplača popravljati.

Po mojem mnenju je zavarovalnica dolžna prevzeti motor in izplačati 100% ocenjene tržne vrednosti motorja.

Zadeva se rešuje preko pooblaščene zavorovalnice Triglav, katera zastopa Alianz Suise na območju Slovenije, in se vleče že pol leta. Na kakšen način lako pospešim reševanje zadeve?

Lp Tomaž

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede plačila škode...

Zadeva se rešuje preko pooblaščene zavorovalnice Triglav, katera zastopa Alianz Suise na območju Slovenije, in se vleče že pol leta. Na kakšen način lako pospešim reševanje zadeve?

Lp Tomaž

Jaz sem sam škodo reševal(nič kriv) po policijskem zapisniku + priče,čakal na Triglavu točno 34-trideset mesecev še dva pa bi vse poteklo in sploh nebi bi upravičen do poravnanja škode.Zahtevek sem imel takrat za 170 000 sit na zavarovalnici mi je dokurčilo in odšel sem k advokatu plačal 10 000 Sit(da se je zmenoj pogovarjal,pregledal papirje) in v ca 7-dneh dobil izplačano 600 000 sit pa še oni so morali + 15% te vsote dodatno advokatu plačat.Tako je še advokat dobil 90 000 sit. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen predlog za odvetnika na gorenjskem ali LJ?

Lp T

Samo glej,da nebi šel na kakšno poravnavo,ker oni vzamejo dobrega odvetnika(ki ga itak plača zavarovalnica)oni pa od tebe pokasirajo še 20% TVOJGA denarjaja. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo glej,da nebi šel na kakšno poravnavo,ker oni vzamejo dobrega odvetnika(ki ga itak plača zavarovalnica)oni pa od tebe pokasirajo še 20% TVOJGA denarjaja. :hmm:

Ja to itak, tudi za nematerialno škodo sem imel odvetnika direktno, zdej pa je vprašanje samo še za 30% rešenih delov. Poravnava in ostale zadeve so samo posrednik med tabo in odvetnikom.

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to itak, tudi za nematerialno škodo sem imel odvetnika direktno, zdej pa je vprašanje samo še za 30% rešenih delov. Poravnava in ostale zadeve so samo posrednik med tabo in odvetnikom.

Lp T.

...kljub temu, pa dobiš več, kot če bi čakal na milost zavarovalnice.

Vsekakor pa sedaj vemo, da direktno vzeti odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal danes izračun na amzs za zavarovanja motorjev in ima triglav bistveno nižje cene zavarovanj kot ostali.

je to fora kje drugje, al je to pač tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!