Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ti azsjevi izračuni so bolj približnji. Zato morš it direktno na zavarovalnico, da ti konkretno izračunajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal danes izračun na amzs za zavarovanja motorjev in ima triglav bistveno nižje cene zavarovanj kot ostali.

je to fora kje drugje, al je to pač tako?

Na amzs strani niso upoštevani vsi popusti! ne se zanašat na to stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na španovi izračuna zavarovalnice triglav je ves izračun točen! KLIK no vsaj pri meni je bil popolnoma enak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na španovi izračuna zavarovalnice triglav je ves izračun točen! KLIK no vsaj pri meni je bil popolnoma enak

Po Španovem izračunu bi naj zavarovanje za moj moped stalo 410 EUR, v resnici pa me je stalo 263 EUR (seveda ne pri Triglavu).

AMZS-jev izračun za Triglav se od Španovega razlikuje za 46 centov...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Španovem izračunu bi naj zavarovanje za moj moped stalo 410 EUR, v resnici pa me je stalo 263 EUR (seveda ne pri Triglavu).

Izračun,če NI za celo leto!V primeru,da je deli z dva!Oziroma,lahko daš brez popusta in nato odšteješ 70%ali 75% odvisno od agenta!Se pravi v tvojem primeru od 205 do 225eu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ena zadeva glede tehničnega.

Motor je 2004 letnik (in takrat je bila tudi prva registracija), tehničnega sem naredila lani (2008), v prometno so mi napisali, da mi TP velja do 2009. Glede na to - Motorna in priklopna vozila iz druge točke tretjega odstavka 211. člena opravijo prvi tehnični pregled štiri leta po prvi registraciji, nato pa vsaki dve leti do osmega leta starosti, se mi izračun nekako ne zdi logičen.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hrčo

..verjetno so se ti zmotili pri vpisu v PD

sem imel podoben problem...sicer so moj motorčič hoteli eno leto prehitro poslat na prvi TP....zato sem se oglasil na UE in teta na šalterju mi je popravila napako v PD ;) ... tak da ga peljem prvič na TP šele naslednje leto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si vzela eno uro časa in obletala tri največje zavarovalnice, ker imajo tako zelo različne pogoje in cene premij, da jih je brez konkratnih izračunov težko primerjati: spodaj sem vam prepisala informativne izračune za motor moči nad 72kw. Povprašala sem za vse možne popuste, na izpostavi so mi ponudili tiste, ki so napisani. Če ste boljšo ponudbo-vsaj kar se tiče procentov popusta, dobili pri zastopnikih, bi bilo zaželjeno da mogoče napišete pod kakimi pogoji in pri komu (vsaj pri komu lahk na PM pol interesentom, če je panika javno objavljat imena).

No, to je torej to, ko dobim še podatke od zavarovalnice Maribor in bolj natančno za asistenco pri AS bom dopolnila.

Drugače pa, teti na Triglavu se ni ljubilo neki kaj preveč, ok razumem, je ponedeljek. Na Tiliji sem imela občutek, da ji grem strašno na živce, ko sem spraševala kak popust mi lahko še kje da. Na Slovenici si je pa vzel čas za vse izračune in mi jih tudi natisnil. Jap, v prejšnjih dveh me niso jemali ravno nekaj zelo resno.

Triglav (PE Šiška)

AO zavarovan za 2.500.000E za tel poš, smrt, itd. in 500.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 4 205,39 E (Z davkom, popusti= 153,12E)

AO+ 176E

Asistenca Plus 21E

Skupaj s popusti in davkom(6,5%): 313E

Popusti: nevračilo premije 20% (AO in AO+) in komercialni popust 10%.

Ni popustov za članstvo v motoklubu, ostala zavarovanja pri Triglavu itd.

Kar sem gledala, najboljša ponudba za asistenco so far.

Tilia (PE Šiška)

AO zavarovan za 2.500.000E za tel. pošk., smrt,itd. in 500.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 4 315E (Z davkom, popusti= 201,29E)

AO+ 160E

Skupaj s popusti in davkom(6,5%):: 303,53E

Popusti: nevračilo premije 40% (Za člane motokluba 50%) Drugih popustov ni, prav tako za motorje nimajo asistence.

Adriatic Slovenica (PE Lj 2)

AO zavarovan za 3.700.000E za tel. pošk., smrt,itd. in 750.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 3 268,37E (Z davkom, popusti=137,19E)

AO+ 145,16E

Asistenca 12E (po Sloveniji)

Maksi Asistenca 30E (države zelene karte, spet nikjer nisem dobila natančnih podatkov kaj točno-do katerega zneska je vključeno, mi še sporočijo, pa tud, če je še 50% popust na asistenco)

Popusti: 50% na nevračilo premije, 4% gotovinski popust.

Skupaj s popusti in davkom(6,5%): 223,66E (Asistenca po Slo)

242,06E (Asistenca Maksi)

Zavarovalnica Maribor: agent mi je obljubil, da me bo poklical najkasneje do štirih popoldan. Tko da če se ne bo javil do jutr, grem vprašat še na poslovalnico. Pa bom dopolnila post.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,jest sm dones zrihtu zavarovanje. Vseskupi mi je prslo 273€ (AO+,zavarovan sopotnik...),sem pa zavaroval pri triglavu. Sicer mozno,da se najde kaj cenejsega.Sam za 20€ se ne mislem sprehajat naokol :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem podaljšal. Zavarovanje 197 evrov (pr04, AO+). Triglav. Sopotnik je pa tako zavarovan iz naslova obveznega zavarovanja... Ne vem, zakaj še dodatno zavarovanje? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj še dodatno zavarovanje? :whistle:

Mogoče,ker je to dodatno tako poceni,da je smiselno(20,5eu) :hmm: ?Ker obsega tudi dnevno odškodnino(6eu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si vzela eno uro časa in obletala tri največje zavarovalnice, ker imajo tako zelo različne pogoje in cene premij, da jih je brez konkratnih izračunov težko primerjati: spodaj sem vam prepisala informativne izračune za motor moči nad 72kw. Povprašala sem za vse možne popuste, na izpostavi so mi ponudili tiste, ki so napisani. Če ste boljšo ponudbo-vsaj kar se tiče procentov popusta, dobili pri zastopnikih, bi bilo zaželjeno da mogoče napišete pod kakimi pogoji in pri komu (vsaj pri komu lahk na PM pol interesentom, če je panika javno objavljat imena).

No, to je torej to, ko dobim še podatke od zavarovalnice Maribor in bolj natančno za asistenco pri AS bom dopolnila.

Drugače pa, teti na Triglavu se ni ljubilo neki kaj preveč, ok razumem, je ponedeljek. Na Tiliji sem imela občutek, da ji grem strašno na živce, ko sem spraševala kak popust mi lahko še kje da. Na Slovenici si je pa vzel čas za vse izračune in mi jih tudi natisnil. Jap, v prejšnjih dveh me niso jemali ravno nekaj zelo resno.

Triglav (PE Šiška)

AO zavarovan za 2.500.000E za tel poš, smrt, itd. in 500.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 4 205,39 E (Z davkom, popusti= 153,12E)

AO+ 176E

Asistenca Plus 21E

Skupaj s popusti in davkom(6,5%): 313E

Popusti: nevračilo premije 20% (AO in AO+) in komercialni popust 10%.

Ni popustov za članstvo v motoklubu, ostala zavarovanja pri Triglavu itd.

Kar sem gledala, najboljša ponudba za asistenco so far.

Tilia (PE Šiška)

AO zavarovan za 2.500.000E za tel. pošk., smrt,itd. in 500.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 4 315E (Z davkom, popusti= 201,29E)

AO+ 160E

Skupaj s popusti in davkom(6,5%):: 303,53E

Popusti: nevračilo premije 40% (Za člane motokluba 50%) Drugih popustov ni, prav tako za motorje nimajo asistence.

Adriatic Slovenica (PE Lj 2)

AO zavarovan za 3.700.000E za tel. pošk., smrt,itd. in 750.000E za stvari, AO+za 51.000E

PR 3 268,37E (Z davkom, popusti=137,19E)

AO+ 145,16E

Asistenca 12E (po Sloveniji)

Maksi Asistenca 30E (države zelene karte, spet nikjer nisem dobila natančnih podatkov kaj točno-do katerega zneska je vključeno, mi še sporočijo, pa tud, če je še 50% popust na asistenco)

Popusti: 50% na nevračilo premije, 4% gotovinski popust.

Skupaj s popusti in davkom(6,5%): 223,66E (Asistenca po Slo)

242,06E (Asistenca Maksi)

Zavarovalnica Maribor: agent mi je obljubil, da me bo poklical najkasneje do štirih popoldan. Tko da če se ne bo javil do jutr, grem vprašat še na poslovalnico. Pa bom dopolnila post.

zelo zanimivi podatki.. hvala za tole, me pa še vseeno zanima odgovor od zavarovalnice maribor in morda generalija..

ju3 grem namreč registrirat in se mi splača za 20€ letat naokrog.

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Maribor

zavarovalne vsote - 750.000 materialna, 3.700.000 nematerialna škoda

74 kW, 55% bonusa, 50% popusta za nevračilo premije:

147 EUR AO

229 EUR AO, AO+, AXA

270 EUR AO, AO+, AXA, nezgoda (4.000 smrt, 8.000 invalidnost, 4 dnevna odškodnina) odkup 1. škode

64kW

220 EUR AO, AO+, AXA, nezgoda (4.000 smrt, 8.000 invalidnost, 4 dnevna odškodnina) odkup 1. škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo s kolegi malo debatirali, -ali je možno kasko zavarovanje za motor? In, če -se to obračunava po ceni novega (kot pri avtu) in katere zavarovalnice to omogočajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo s kolegi malo debatirali, -ali je možno kasko zavarovanje za motor? In, če -se to obračunava po ceni novega (kot pri avtu) in katere zavarovalnice to omogočajo...

Ne, tega pa v Sloveniji še ni ... Tudi Motosvetov iskalnik ne vrže nič zadetkov.

Ok, bolj resno - je možno, omogočajo verjetno vse glavne zavarovalnice, za cene jih kontaktiraj.

Uporabi Motosvet iskalnik, da izveš še več, kot sem ti povedal jaz!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasko je možen, cena cca 10% cene novega motorja, ne vključuje krajo (tako mi je nazadnje bilo razloženo na Tiliji). Teoretično to omogočajo vse zavarovalnice, praktično je zgodba malo drugačna.

Poklicat in vprašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na parih zavarovalnicah in so za 600ccm motor (cena cca 10.000€) brez bonusa (najnižji plačilni razred) rekli naslednje:

- Adriatic Slovenica: ne dajo kasko zavarovanja, če nimaš pri njih zavarovanega še kaj drugega (hišo, garažo, ... )

- Generali: izračun obveznega zavarovanja, ao+, kasko + kraja > 2500€

- Zavarovalnica Maribor: ne dajo kasko zavarovanja če si mlajši od 25 let, nad 25 leti imajo neke razrede (starejši ko si manj plačaš), kasko pa lahko koristi samo lastnik motorja

- Tilija: izračun samo obveznega zavarovanja, ao+ v najnižjem razredu je prišlo cca 900€, za kasko so pa rekli da je zelo drag (karkoli to pomeni)

- Zavarovalnica Triglav: izračun obveznega zavarovanja, ao+, kasko + kraja, asistenca in 20% popust ob neodjavi pride cca 1600€

Zavarovalnica Triglav ti še omogoča da svojo polico preneseš z avta. Torej če imaš na avtu zavarovanje in kasko oboje v razredu PR4, se ti to prenese tudi na motor in potem obe vozili (vsaka posebej) napredujeta/padata po lestvici. Tako te pride obvezno zavarovanje, ao+, kasko + kraja, asistenca cca 1300€ (brez 20% popusta in PR4), kar s popustom na gotovino in neodjavo pride okoli 1000€.

(točnost podatkov pa preveri sam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo s kolegi malo debatirali, -ali je možno kasko zavarovanje za motor? In, če -se to obračunava po ceni novega (kot pri avtu) in katere zavarovalnice to omogočajo...

Vem samo za ceno na neodjavo in ob prenesenem popustu(-50%) od avta!

Na Triglav mi je reku okol 900kasko in zavarovanje,brez AOplus! Kawasaki ninja 636.Gleda se cena novega motorja :whistle:

Je bilo pa okvirno,ker se je en kupec zanimal za nakup na leasing :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugodnosti za motoriste

V Zavarovalnici Maribor nudimo zavarovancem kvalitetna in cenovno ugodba zavarovanja motorjev - tako obvezno zavarovanje, kot tudi AOplus in kasko ter nezgodna zavarovanja, prilagojena posebej za motoriste.

Priznavanje bonusov in popustov za motorna kolesa

Pred nami je sezona registracije motornih koles in ker je to za motoriste velik finančni zalogaj, v Zavarovalnici Maribor ob sklenitvi zavarovanja avtomobilske odgovornosti, nudimo številne ugodnosti za naše motoriste (znižanje premije ob klavzuli "nevračilo celotne premije", prenosi bonusa iz osebnega vozila,...).

Zavarovanci lahko tudi v letošnjem letu ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja iz svojega avtomobila, ki ga imajo zavarovanega pri Zavarovalnici Maribor, prenesejo bonus na motor.

Tako bodo imeli zavarovanci, ki imajo, na primer, na avtomobilskem zavarovanju 30 odstotni bonus, le-tega tudi na polici za obvezno zavarovanje motorja.

Ob tem pa lahko zavarovanci letos izkoristijo tudi 40 odstotni popust za nevračilo premije ob sklenitvi obveznega zavarovanja. To pomeni, da ima zavarovanec svoj motor zavarovan celotno zavarovalno leto (in ne samo v času motoristične sezone) in si tako pridobi ob plačilu premije kar 40 odstotkov popusta.

Ob tem pa so zavarovanci deležni posebne pozornosti tudi ob sklenitvi kasko zavarovanja. Tako jim pripada 20 odstotni popust za nevračilo premije (pogoj je odbitna franšiza).

Posebne ugodnosti za člane motoklubov

Člani motoklubov, ki sklenejo zavarovanje motorja pri Zavarovalnici Maribor, so deležni posebnih ugodnosti.

Zavarovanci lahko tudi v letošnjem letu ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja iz svojega avtomobila, ki ga imajo zavarovanega pri Zavarovalnici Maribor, prenesejo bonus na motor; v primeru, če pa je le-ta nižji, pa lahko koristijo t.i. »Moto klub Bonus« ki članom moto klubov prinaša 30 odstotni začetni bonus.

Ob tem pa lahko zavarovanci letos izkoristijo tudi 50 odstotni popust za nevračilo premije ob sklenitvi obveznega zavarovanja. To pomeni, da ima zavarovanec svoj motor zavarovan celotno zavarovalno leto (in ne samo v času motoristične sezone) in si tako pridobi ob plačilu premije kar 50 odstotkov popusta.

Ob tem pa so zavarovanci deležni posebne pozornosti tudi ob sklenitvi kasko zavarovanja. Tako jim pripada 30 odstotni popust za nevračilo premije (pogoj je odbitna franšiza).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap.. jaz tud..

adriatic ne zavaruje ao+

pravtako ne generali

o triglavu ni blo slišati nič dobrega..

maribor .. 330€ z ao+ zeleno karto..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem šel na Mariborsko Zavarovalnico za avto in motor.

- popust -50% ob klavzuli "o vračilu neizkoriščenega dela premije v primeru predčasne prekinitve zavarovanja"

- prenos bonusa iz osebnega vozila,..- SUPER, ker imam (skoraj) nov motor (normalno polna premija) pa nikoli nobenega zahtevka za avto v 20 letih, me je, kar jezilo, da sem moral lani plačat polno za motor

- člani klubov imamo dodaten popust. Štejemo tudi motosvetovci, če si registriran član. :OK:

za 1200ccm motor

Zavarovanje odgovornosti (materialna do 750.000€, nematerialna 3,7M€)

+ Zavarovanje AO+ (50.100€)

+ Nezgodno zavarovanje (s..t 4000€, inval. 8000€, dnevna 4€)

skupaj gotovina: 192,81€ !!!!!

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je že predlani bilo, da si lahko z avta prenesel bonus... Najprej pri MB, potem pa še pri ostalih. Tiste bolj ''lesene'' pa se še sedaj nekaj izmotavajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!