Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Tudi jaz šel na MB..............ampak ker je bil predračun za 30 EUR višji kot na Triglav-u (isto zavarovanje), sem pač ostal na T :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, si pozabil napisati 45kW :)

Me ni zanimalo kako obračunavajo po kubaturi ali moči. Pač tolko je naneslo.

Tudi jaz šel na MB..............ampak ker je bil predračun za 30 EUR višji kot na Triglav-u (isto zavarovanje), sem pač ostal na T

Če je na MB višji račun potem se ne znaš pogajat. Beseda ni konj. Je pa lahko vredna kar nekaj €. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dostikrat se je že izkazalo, da poceni zavarovalnica ni nujno najboljša zavarovalnica.

kar se izkaže predvsem pri komplikacijah ob ugotavljanju in kasnejšemu izplačilu škod.

jaz sem sedaj moped (znova) zavaroval pri najbolj razširjeni slovenski zavarovalnici, saj množičnost po mojem mnenju nekako daje neko garancijo...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dostikrat se je že izkazalo, da poceni zavarovalnica ni nujno najboljša zavarovalnica.

kar se izkaže predvsem pri komplikacijah ob ugotavljanju in kasnejšemu izplačilu škod.

jaz sem sedaj moped (znova) zavaroval pri najbolj razširjeni slovenski zavarovalnici, saj množičnost po mojem mnenju nekako daje neko garancijo...

l.p.

??? Pri najbolj "razširjeni" zavarovalnici sem čakal na izplačilo škode (ne avtomobilske) tri leta in pol. Zganili so se šele, ko sem vse pripravil za tožbo in jim poslal, da še zadnjič premislijo če bodo uspeli v tožbi. Plačali so v roku 24 ur od prejema dopisa z vsemi zahtevanimi zamudnimi obrestmi, stroški pošte in odvetnika, prej pa niso niti odgovarjali na priporočeno pošto. Toliko o najbolj "razširjeni" zavarovalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz imam z njimi zgolj in samo pozitivne izkušnje. seveda, iz naslova avtomobilskega zavarovanja, o kar je rdeča nit te debate, a ne?

od prijave do popravila vedno v manj kot 14 dneh, s tem, da so popravljala podjetja z njihovega spiska.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je razlika? Zavarovalnica je zavarovalnica in o zavarovalnicah je rdeča nit. Mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem šel na Mariborsko Zavarovalnico za avto in motor.

- popust -50% ob klavzuli "o vračilu neizkoriščenega dela premije v primeru predčasne prekinitve zavarovanja"

- prenos bonusa iz osebnega vozila,..- SUPER, ker imam (skoraj) nov motor (normalno polna premija) pa nikoli nobenega zahtevka za avto v 20 letih, me je, kar jezilo, da sem moral lani plačat polno za motor

- člani klubov imamo dodaten popust. Štejemo tudi motosvetovci, če si registriran član. :OK:

za 1200ccm motor

Zavarovanje odgovornosti (materialna do 750.000€, nematerialna 3,7M€)

+ Zavarovanje AO+ (50.100€)

+ Nezgodno zavarovanje (s..t 4000€, inval. 8000€, dnevna 4€)

skupaj gotovina: 192,81€ !!!!!

LP

Nikola Tesla

A ti to resno? Se pravi če si prijavljen na motosvet se šteje da si član kluba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz imam z njimi zgolj in samo pozitivne izkušnje. seveda, iz naslova avtomobilskega zavarovanja, o kar je rdeča nit te debate, a ne?

od prijave do popravila vedno v manj kot 14 dneh, s tem, da so popravljala podjetja z njihovega spiska.

l.p.

gre za motoristični forum, prav tako je zadeva o zavarovalnicah pod splošno temo motociklizma.

na podlagi tega lahko obiskovalci upravičeno domnevajo, da tu ni govora o zavarovanju poslovnih prostorov v primeru izlitja vode...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!

Kaj lahko na kateri zavarovalnici zavaruješ luči na motorju? Mi bo moral kamen not priletet :whistle:

Adriatic ima samo kasko....pa je malo predrago za mojo kanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ni zanimalo kako obračunavajo po kubaturi ali moči. Pač tolko je naneslo.

Če je na MB višji račun potem se ne znaš pogajat. Beseda ni konj. Je pa lahko vredna kar nekaj €. .)

Nikola, zanima ostale tukaj, ker potem lahko primerjajo s ponudbo svojih zavarovalnic... Ker je velika razlika ze med 44 in 45 kw...

Glede na zgornji stavek o pogajanju, me pa cudi, da si lani placal polno... ze tretje leto se bonus z avta prenasa...pa to ni razlike samo 30 eur... :evilgrin:

Lp,

Flight

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!

Kaj lahko na kateri zavarovalnici zavaruješ luči na motorju? Mi bo moral kamen not priletet :whistle:

Adriatic ima samo kasko....pa je malo predrago za mojo kanto.

:yes: Na Zav. MB je to možno (vsaj pred par leti je bilo), vendar tudi ni ravno poceni...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je na MB višji račun potem se ne znaš pogajat. Beseda ni konj. Je pa lahko vredna kar nekaj €. .)

Lahko mi verjameš, da se znam pogajat in to presneto dobro, ampak ni šlo cenej skoz, kot pa na Triglavu, Tak da zame je triglav še vedno na 1. mestu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: Na Zav. MB je to možno (vsaj pred par leti je bilo), vendar tudi ni ravno poceni...

D.

Je možno ja, mi je v soboto (14.3) lih punujala na AMZS (Tezno),

možno je zavarovati steklene površine, prav tako je možno zavarovanje proti divjadi.Kombinacija D,J.

Kolišna pa je cena pa mi ni znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo mogoče zavarovano klet ali pa garažo, v kateri ima parkiran motor za vrednost motorja,kasko na mtoorju pa nima,se pravi zavarovana samo klet-garaza v primeru kraje motorja ali poškodovanja za eno določeno vsoto €?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno ja, mi je v soboto (14.3) lih punujala na AMZS (Tezno),

možno je zavarovati steklene površine, prav tako je možno zavarovanje proti divjadi.Kombinacija D,J.

Kolišna pa je cena pa mi ni znano.

Pozor pri zavarovanju proti divjadi. Zavarovalnica krije škodo, ki jo povzroči trk z divjadjo ne pa morebitni padec pri trku. Cena pa kakor se sponim ni tako grozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo mogoče zavarovano klet ali pa garažo, v kateri ima parkiran motor za vrednost motorja,kasko na mtoorju pa nima,se pravi zavarovana samo klet-garaza v primeru kraje motorja ali poškodovanja za eno določeno vsoto €?

ni možno.

vse kar se premika s svojim motorjem, mora biti zavarovano kasko. potem ti kasko krije tudi, če garaža zgori v njej pa motor ali pa avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- člani klubov imamo dodaten popust. Štejemo tudi motosvetovci, če si registriran član. :OK:

LP

Nikola Tesla

Če si registriran na motosvetu se šteje kot če si član kluba? :eek: skor ne verjamem... Dej povej kej več no... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se tud zdi malo verjetno

če agenta poznaš da ti skoz prste gleda mogoče...

vem da moraš predložit dokazilo o članstvu - npr. izkaznico in agent jo

fotokopira in priloži k pogodbi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da moraš predložit dokazilo o članstvu - npr. izkaznico in agent jo

fotokopira in priloži k pogodbi..

Ah dej no, pa kakega agenta pa pol maš...??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanimame me če ma kdo slučajno zavarovano asistenco na cesti in če je možno zavarovat todi za v tujini če kaj crkne slučajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si registriran na motosvetu se šteje kot če si član kluba? :eek: skor ne verjamem... Dej povej kej več no... :whistle:

Vprašal sem, če šteje članstvo v Motosvetu in dobil pritrdilen odgovor. Ko sem pojasnil, da lahko preverijo kar na www.motosvet.si pa sploh ni bilo problema saj se vidi, da smo dejansko v neki obliki organizirana skupina motoristov, kjer si izmenjujemo izkušnje itd. To je bilo vse, kaj natančno pa pravi dikcija njihovih priporočil zavarovalnim agentom pa ne bi vedel. Bistveno je, da članstvo v motosvetu upoštevajo, kar je po svoje tudi logično saj gre za iste interesne skupine znotraj katerih se pretakajo informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam uprasanje in sicer. Prodau sem motor kater je se registreran ane in zdej me zanima ce mi res ni potrebno odjavit motorja iz prometa(unict tablce ipd.) da bi js dubu svojo zavarovalno polico nazaj. Kako se to neredi itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal sem, če šteje članstvo v Motosvetu in dobil pritrdilen odgovor. Ko sem pojasnil, da lahko preverijo kar na www.motosvet.si pa sploh ni bilo problema saj se vidi, da smo dejansko v neki obliki organizirana skupina motoristov, kjer si izmenjujemo izkušnje itd. To je bilo vse, kaj natančno pa pravi dikcija njihovih priporočil zavarovalnim agentom pa ne bi vedel. Bistveno je, da članstvo v motosvetu upoštevajo, kar je po svoje tudi logično saj gre za iste interesne skupine znotraj katerih se pretakajo informacije.

nekak težko to verjamem.. ali te ni dobro razumel ali pa ne ve kaj motosvet je ker to enostavno ni klub ampak forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!