Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Mam uprasanje in sicer. Prodau sem motor kater je se registreran ane in zdej me zanima ce mi res ni potrebno odjavit motorja iz prometa(unict tablce ipd.) da bi js dubu svojo zavarovalno polico nazaj. Kako se to neredi itd...

če imaš popust motoristi za nevračilo premije ne dobiš nazaj.

za prenos bonusa pa rabiš kopijo police, ki jo je sklenil novi lastnik

motorja ni potrebno odjavljat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mam eno uprašanje upam d sm na tapavi temi!

Kok kj stane zavarovanje motorja ! ne kasko kšno navadno pa na parker placu aje še kšno bl splošno zavarovanju??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mam eno uprašanje upam d sm na tapavi temi!

Kok kj stane zavarovanje motorja ! ne kasko kšno navadno pa na parker placu aje še kšno bl splošno zavarovanju??

Sej maš na AMZSjevi strani kalkulator zavoravlanine, registracije pa tehničnega pregleda! LINK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

zanima me kaj naj storim namreč imam motor ki je registriran do 25 maja tehnični pa mam drugo leto maja, motor je mel 72 kw zdaj pa sem vstavil blokado na 25kw in nevem kaj naj zdaj storim oz mi predlagajkte kaj sploh lahko storim? (odjava vozila in nato na novo reg. al sam sprememba prometne, :hmm: al kako to gre)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo in vse že mam zrihtano nebi rad čakal do konc maja ker se do takrat nebi mogo vozit. ZAnima me samo če lahko uredim spremembo na vozili (iz 72kw na 25kw) in s tem plačam samo novo prometno kjer bom mel vpisano 25kw??? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo in vse že mam zrihtano nebi rad čakal do konc maja ker se do takrat nebi mogo vozit. ZAnima me samo če lahko uredim spremembo na vozili (iz 72kw na 25kw) in s tem plačam samo novo prometno kjer bom mel vpisano 25kw??? :unsure:

Naredi spremembo,in to je to :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo,ki je registriral letos motor na Mariborski zavarovačnici za celo leto (nevračilna opcija)pa,da ma 20% popusta na osnovno zavarovanje,motor pa nad 72KW?

Cena me zanima kok je blo € ?

Isto me zanima če je kdo na Triglavu z enakimi podatki,cena?

Jaja vem,poklič al pa pejd izračun narest,sem sam neki me zanima,zato sprašujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj tudi agente, ne le na šalterju... Se pozna razlika, se pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo,ki je registriral letos motor na Mariborski zavarovačnici za celo leto (nevračilna opcija)pa,da ma 20% popusta na osnovno zavarovanje,motor pa nad 72KW?

Cena me zanima kok je blo € ?

Isto me zanima če je kdo na Triglavu z enakimi podatki,cena?

Jaja vem,poklič al pa pejd izračun narest,sem sam neki me zanima,zato sprašujem :)

Letos sem za celo leto registriral pri ZM, ampak za 53Kw, upoštevali so popust 55% od avtomobila (to ni prenos bonusa, ampak popust enak bonusu,če imaš pri isti zavarovalnici tudi avto) in je stalo okoli 130 EUR (popolnoma nov motor). Zelena karta še dodatne 4 EUR.

Gre pa seveda le za osnovno zavarovanje.

Brez popusta bi stalo okoli 240 EUR.

Pred tem sem vprašal na Generali, kjer imam tudi avto s polnim bonusom in ne dajo nobenega popusta, stalo pa bi preko 460 EUR (samo osnovno, enako kot pri ZM), z AO+ pa okoli 900...

Nekak nisem potem veliko razmišljal. Kolikor sem videl je Triglav enako ugoden, Generali pa je čisto mimo.

Ne vem če se splača zavarovati za pol leta, potem moraš vrniti tablico, pa jo čez po leta spet kupiti in spet registrirati.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo,ki je registriral letos motor na Mariborski zavarovačnici za celo leto (nevračilna opcija)pa,da ma 20% popusta na osnovno zavarovanje,motor pa nad 72KW?

Cena me zanima kok je blo € ?

Isto me zanima če je kdo na Triglavu z enakimi podatki,cena?

Jaja vem,poklič al pa pejd izračun narest,sem sam neki me zanima,zato sprašujem :)

jaz sem mel 35% in sem plačal 330€ z ao+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekak težko to verjamem.. ali te ni dobro razumel ali pa ne ve kaj motosvet je ker to enostavno ni klub ampak forum.

Nekako bi blo najbolj da nekdo, ki ima v bližji prihodnosti registracijo dejansko proba uvlejavljati popust na članstvo in nam o tem malo poroča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavaroval samo osnovno pri Adriatik Slovenica nov motor 20.3. 3premiski razred 55% + nevračilo + zelena karta me je prišlo za 93 KW 141 €. Telefonsko preverjal na Triglavu in ZM pa mi je bilo AS najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se tud zdi malo verjetno

če agenta poznaš da ti skoz prste gleda mogoče...

vem da moraš predložit dokazilo o članstvu - npr. izkaznico in agent jo

fotokopira in priloži k pogodbi..

Jaz sem tudi nekaj spraševal v naši poslovalnici ZM okoli tega in sicer, če mora bit klub član ZMKS, pa so rekli da ne, da štejejo tudi ostali in neformalni klubi, samo da je kao "klub". Prav tako niso ne letos, ne dve leti prej hotli videt moje članske izkaznice, češ da to itak na sedežu zavarovalnice preverijo sami.. Čeprav močno dvomim, glede na to, da jih ni zanimalo niti v katerem moto klubu sem, pa tudi če bi povedal, bi bolj težko preverili, če bi bil v kakšnem neformalnem, ki kot prej rečeno, tudi pridejo v poštev :)

Meni se skratka zdi, da te pupuste dajo praktično vsem motoristom, vsaj pri nas :)

jaz sem mel 35% in sem plačal 330€ z ao+

Jaz imam pa 40% bonusa in me je prišlo z AO+ 265€, ki se razdelijo na 10 obrokov preko trajnika.

Če bi plačal z gotovino in ne bi bilo potrebno dat tistih par % več zaradi obrokov + dobil bi 3% gotovinskegapopusta bi prišlo pa 246€, če se prav spomnim. Skratka zakon :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma čist res.. Pa tudi ko izbereš zavarovalnico, obvezno poklicat še kakšno drugo poslovalnico te iste zavarovalnice, ker ni za verjet kakšne razlike so med poslovalnicami, oziroma že med agenti iste poslovalnice.. Tle se je treba kar mal zbunit, pa zahtevat svoje, čene je takoj številka večja kot bi lahko bila..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Zanima me zavarovanje za BMW F650 (obvezno in kasko). Nekaj sem gledal na http://www.zavpro-zavarovanje.si/ vendar se ne znajdem. Zanima me, če je na forumu še kdo, ki ima takšen motor, kje ima zavarovanega in koliko plačuje. Informacijo (najugodnejše zavarovanje) bi potreboval čimprej.

Imaš zavarovalniške agente, ki delajo za več zavarovalnic. Pojdi do enega, pa naj ti naredi izračune. Sicer pa malo nazaj prečekiraj po tej strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MK novo mesto je dobil od ZM dopis v katerem vsem članom kluba Nm,ki dokažejo z izkaznico plačano članarino za leto 2009 na v vse siceršne popuste dajo še dodatnih 30% na AO+ zavarovanje.

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani prvič zavaroval motor in sem dobil pri triglavu takoj -50% od avtomobila. Zej me pa zanima, če zamenjam zavarovalnico bom imel tistih -50% normalno naprej pri vsaki zavarovalnici al se zna kaj zakomplicirat? Avto bom imel pa še naprej ziher pri triglavu zavarovan.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani prvič zavaroval motor in sem dobil pri triglavu takoj -50% od avtomobila. Zej me pa zanima, če zamenjam zavarovalnico bom imel tistih -50% normalno naprej pri vsaki zavarovalnici al se zna kaj zakomplicirat? Avto bom imel pa še naprej ziher pri triglavu zavarovan.

LP

mam podobno izkušnjo, sam da jaz sploh avta nimam nase pisanega. Zdaj pa grem sper najcenejšemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani prvič zavaroval motor in sem dobil pri triglavu takoj -50% od avtomobila. Zej me pa zanima, če zamenjam zavarovalnico bom imel tistih -50% normalno naprej pri vsaki zavarovalnici al se zna kaj zakomplicirat? Avto bom imel pa še naprej ziher pri triglavu zavarovan.

LP

Da, bonifikacija ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!