Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Da, bonifikacija ostane.

Nisem tako prepričan.

Namreč jaz sem leta 2007 zavaroval motor pri Triglavu v Slovenj gradcu (avto imam zavarovan pri Generaliju) pa so mi upoštevali prenos in vse popuste (v MB niso hoteli). Lani sem hotel zavarovati pri Triglavu v MB pa so rekli, da spet rabim polico od avta in da tisti bonus ni avtomatsko prenesen. Potem sem šel k ZM in so mi upoštevali bonus, tako da imam sedaj 50%.

Generali nima za motorje nič pametnega, je pa cenejši pri avtomobilih, zato ostajam tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem tako prepričan.

Namreč jaz sem leta 2007 zavaroval motor pri Triglavu v Slovenj gradcu (avto imam zavarovan pri Generaliju) pa so mi upoštevali prenos in vse popuste (v MB niso hoteli). Lani sem hotel zavarovati pri Triglavu v MB pa so rekli, da spet rabim polico od avta in da tisti bonus ni avtomatsko prenesen. Potem sem šel k ZM in so mi upoštevali bonus, tako da imam sedaj 50%.

Generali nima za motorje nič pametnega, je pa cenejši pri avtomobilih, zato ostajam tam.

Zanimivo, tudi jaz sem 2007 pri Triglavu SG kopiral bonus z avta na motor (oboje zavarovano pri Triglavu), na šalterju. Pa ni bilo ne lani, ne letos težav pri zavarovanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Sem nov.

Zanima me, če res ko vrneš tablice za 6 mesecev izgubiš vso bonifikacijo (popust) na obveznem zavarovanju?

Bonifikacija ostane,izgubiš pa olajšave katere nudi zavarovalnica pri neodjavljenem motorju,to je še dodatni 40-50%popust.L.P. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 tedn nazaj zavaroval avto pri Adriatic Slovenica, dans kličem tja za info izračun in so rekl da se bonus da prenest iz avta na motor, vendar moram met motor max 72Kw.. moj jih ma 81 če vzamem AO+ , bonifikacije ni ker bom mel letos prvič motor registriran vse skup pride 300,33€...

TILIA

vse skup z AO+ brez bonifikacije 377€

TRIGLAV

en avto v družini registriran pri njih, premijski razred 11, AO+ -20% če registriraš za celo leto skupaj pride 520 €

pol pa če računam še cestnino vinjeto pa tehnični pregled pa če vzamem Adriatic sm pa na 400 € :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ciganija zavarovalniška! Matr vsakič najdejo nekaj da me nategnejo. Pa saj sem sam kriv, ker ne poslušam dobro...

No glede zavarovanja mopeda. Zdaj imajo te odmevne popuste. Za male pare moped registriraš. In kje je hakelc? On veselo izračunava popuste, mi vsi slepi od veselja ko nam pove mejceno ceno podpišemo neko pogodbo o nevračilu denarja pri odjavi motorja in odprdimo s svojim mopedom na cesto. Mnja. No, jazst nisem neke pozornosti na to obračal, pred 1 mesecem registriral motor, zdaj bi ga rad pa prodal. In zavarovanja NE morem prenest na nov motor!!! Dejansko popolnoma propade in si ga zavarovalnica zatlači v rit, medtem pa te okrade še za novo zavarovanje! Pa jim razlagam, da sej ne grem na drugo zavarovalnico, da bom tu ostal, le moped bi rad zamenjal, pa le z nasmeškom odkimavajo in si mislijo: oslički.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 tedn nazaj zavaroval avto pri Adriatic Slovenica, dans kličem tja za info izračun in so rekl da se bonus da prenest iz avta na motor, vendar moram met motor max 72Kw.. moj jih ma 81 če vzamem AO+ , bonifikacije ni ker bom mel letos prvič motor registriran vse skup pride 300,33€...

TILIA

vse skup z AO+ brez bonifikacije 377€

TRIGLAV

en avto v družini registriran pri njih, premijski razred 11, AO+ -20% če registriraš za celo leto skupaj pride 520 €

pol pa če računam še cestnino vinjeto pa tehnični pregled pa če vzamem Adriatic sm pa na 400 € :angry: :angry: :angry:

Mislim,da so cene AO+ za motorna kolesa povsod enake!

Brez AO+ (-15%)pa te pride na Triglavu 371eu plus popust,če ga ne boš odjavljal!Upam,da razumeš,kaj to pomeni,ne pa kot nekateri :whistle: in potem te pride triglav najceneje :whistle:

Premijski razred 11 pa pomeni -15% popusta,v premijski razred 10 pa je -20%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ciganija zavarovalniška! Matr vsakič najdejo nekaj da me nategnejo. Pa saj sem sam kriv, ker ne poslušam dobro...

In kaj ti sedaj ni jasno? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da so cene AO+ za motorna kolesa povsod enake!

Neu držal....recimo Triglav ima AO+ dosti dražji kot Tilija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mattithyahu, to s popustom na neodjavo... Saj se samo po sebi razume, da je za neodjavo. In vezano za tisti motor, ki se ga zavaruje. Smola pač, ker nisi vedel, ali vprašal. Marsikaj ne vemo (se nam zdi samoumevno, pa ni tako).. Se pač učimo na napakah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 tedn nazaj zavaroval avto pri Adriatic Slovenica, dans kličem tja za info izračun in so rekl da se bonus da prenest iz avta na motor, vendar moram met motor max 72Kw.. moj jih ma 81 če vzamem AO+ , bonifikacije ni ker bom mel letos prvič motor registriran vse skup pride 300,33€...

TILIA

vse skup z AO+ brez bonifikacije 377€

TRIGLAV

en avto v družini registriran pri njih, premijski razred 11, AO+ -20% če registriraš za celo leto skupaj pride 520 €

pol pa če računam še cestnino vinjeto pa tehnični pregled pa če vzamem Adriatic sm pa na 400 € :angry: :angry: :angry:

To o 72kW pa prvič slišim? A to je povsod tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ciganija zavarovalniška! Matr vsakič najdejo nekaj da me nategnejo. Pa saj sem sam kriv, ker ne poslušam dobro...

No glede zavarovanja mopeda. Zdaj imajo te odmevne popuste. Za male pare moped registriraš. In kje je hakelc? On veselo izračunava popuste, mi vsi slepi od veselja ko nam pove mejceno ceno podpišemo neko pogodbo o nevračilu denarja pri odjavi motorja in odprdimo s svojim mopedom na cesto.

In kaj ti zdaj ni jasno? A ni povsem logično, da če uveljaviš 'popust na neodjavo motorja', denarja pač dobiš nazaj, če motor odjaviš? :unsure:

Mnja. No, jazst nisem neke pozornosti na to obračal, pred 1 mesecem registriral motor, zdaj bi ga rad pa prodal. In zavarovanja NE morem prenest na nov motor!!! Dejansko popolnoma propade in si ga zavarovalnica zatlači v rit, medtem pa te okrade še za novo zavarovanje! Pa jim razlagam, da sej ne grem na drugo zavarovalnico, da bom tu ostal, le moped bi rad zamenjal, pa le z nasmeškom odkimavajo in si mislijo: oslički.

Če si nameraval motor prodat oz. zamenjat, imajo verjetno kar prav. :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o 72kW pa prvič slišim? A to je povsod tako?

...ne. In na srečo ni več samo ena zavarovalnica, pa gremo k vsem vprašat kakšne pogoje imajo. Generali je pa menda še bolj zajeban, glede motorjev. Menda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ciganija zavarovalniška! Matr vsakič najdejo nekaj da me nategnejo. Pa saj sem sam kriv, ker ne poslušam dobro...

No glede zavarovanja mopeda. Zdaj imajo te odmevne popuste. Za male pare moped registriraš. In kje je hakelc? On veselo izračunava popuste, mi vsi slepi od veselja ko nam pove mejceno ceno podpišemo neko pogodbo o nevračilu denarja pri odjavi motorja in odprdimo s svojim mopedom na cesto. Mnja. No, jazst nisem neke pozornosti na to obračal, pred 1 mesecem registriral motor, zdaj bi ga rad pa prodal. In zavarovanja NE morem prenest na nov motor!!! Dejansko popolnoma propade in si ga zavarovalnica zatlači v rit, medtem pa te okrade še za novo zavarovanje! Pa jim razlagam, da sej ne grem na drugo zavarovalnico, da bom tu ostal, le moped bi rad zamenjal, pa le z nasmeškom odkimavajo in si mislijo: oslički.

Boš pa motor prodal čez pol leta pa bo. Ko bom mel jaz v načrtu prodat - menjat motor, ga bom zavaroval brez popusta za nevračilo. Bonifikacijo pa tako in tako preneseš potem na drug motor. Pa to ni nobena ciganija zavarovalniška, ampak si si sam kriv, ker pri zavarovalnici nisi vprašal kako je, če prodaš motor. Mal je treba tud v prihodnost gledat, ne sam kaj bo danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sa se bomo počasi naučili prej malo premisliti, preden kaj podpišemo. Pa proučiti vse možne opcije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sm kje napisal, da mi kaj ni jasno?? Vse mi je jasno, bentil sem samo nad bednim sistemom in nad sabo, ker nisem dobro poslušal in nasedel njihovim ciganskim foram. Včas si lahko pač zavarovanja prenašal.

In ne, nisem vedel da bom motor prodajal. Ne planiram si stvari 300 let v naprej. Če me nekaj piči, to tut nardim in bom tut to nardil, čeprav bom popušil zavarovalnino. Vsekakor pa ne bom več tega papirja podpisval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o 72kW pa prvič slišim? A to je povsod tako?

Ne, samo pri Slovenici.

S tem da imata Slovenica in Tilia najcenejše AO zavarovanje, Triglav pa najdražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neu držal....recimo Triglav ima AO+ dosti dražji kot Tilija.

Triglav pa lepo B.P. izplača :yes:

In kaj ti zdaj ni jasno? A ni povsem logično, da če uveljaviš 'popust na neodjavo motorja', denarja pač NE dobiš nazaj, če motor odjaviš? :unsure:

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo šlo tako naprej s krizo in tem... Kdo si bo še pol registriral motor????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da so cene AO+ za motorna kolesa povsod enake!

Brez AO+ (-15%)pa te pride na Triglavu 371eu plus popust,če ga ne boš odjavljal!Upam,da razumeš,kaj to pomeni,ne pa kot nekateri :whistle: in potem te pride triglav najceneje :whistle:

Premijski razred 11 pa pomeni -15% popusta,v premijski razred 10 pa je -20%

ja res je da pride triglav najceneje sam motorja pa ne bi rad zavaroval brez AO+ , sj mi je dans kolega sporoču da mi njegov agent na tilii naredi za 292€ ... tko da bom verjetno kar to varijanto izbral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej :) Ne me stepst zdaj, preveč dogajanja v zadnjem času je povzročilo izgubo spomina. Namreč moram spet registrirati motor, a sem v Franciji, tako da bo registracijo opravil nekdo drug, moram pa povedati kaj želim. Lani sem baje imela zavarovanje z dodatnim osebnim zavarovanjem za 28eur in AO+.. vse skupaj je bilo 309eur. Danes bi isto zavarovanje stalo 320eur. Za VTR 1000f pri Triglavu.. Malenkost sem edino zmedena, ker vem, da mi je lani AO+ veliko pomenil, pa se ne spomnim točno kaj je AO+... ker če imam dodatno osebno zavarovanje vključeno v zavarovanje (in me stane 28eur), krije cca 10.000 eur za smrt, 20.000 za invalidnost in 10eur za bolnišnične dneve.. potem je tu še dodatno nezgodno zavarovanje, ki ga imam posebej sklenjenega pri adriaticu.. in po možnosti coris če grem v tujino. Torej. Zakaj AO+?

Hvala za vašo pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malenkost sem edino zmedena, ker vem, da mi je lani AO+ veliko pomenil, pa se ne spomnim točno kaj je AO+... ker če imam dodatno osebno zavarovanje vključeno v zavarovanje (in me stane 28eur), krije cca 10.000 eur za smrt, 20.000 za invalidnost in 10eur za bolnišnične dneve.. potem je tu še dodatno nezgodno zavarovanje, ki ga imam posebej sklenjenega pri adriaticu.. in po možnosti coris če grem v tujino. Torej. Zakaj AO+?

Hvala za vašo pomoč :)

AO+ če imaš celo 2 nezgodna je verjetno nepotreben strošek,je pa dobro v slučaju nesreče samo,če si sam kriv dobiš lahko veliko več kot od obeh nezgodnih zavarovanj,sploh pri invalidnosti,bolečinah,strahu, z raznimi dolgotrajnimi zdravljenji itd.Ko pa za nesrečo nisi sam kri npr.da te zbije avto,dobiš vse to iz avtomobilskega AO+ zavarovanja in kolikor je meni znano iz tvojega AO+ na motorju nemoreš iztočasno dobit.Če ni tako naj me kdo popravi. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ če imaš celo 2 nezgodna je verjetno nepotreben strošek,je pa dobro v slučaju nesreče samo,če si sam kriv dobiš lahko veliko več kot od obeh nezgodnih zavarovanj,sploh pri invalidnosti,bolečinah,strahu, z raznimi dolgotrajnimi zdravljenji itd.Ko pa za nesrečo nisi sam kri npr.da te zbije avto,dobiš vse to iz avtomobilskega AO+ zavarovanja in kolikor je meni znano iz tvojega AO+ na motorju nemoreš iztočasno dobit.Če ni tako naj me kdo popravi. :hmm:

Nekdo mi je omenil, da AO+ izplača določen znesek ob poškodbi, medtem ko nezgodno zavarovanje - kot dodatna opcija pri zavarovanju motorja - izplača zgolj dnevno odškodnino (10eur v mojem primeru), morebitno invalidnost in smrt... hm? :) Potem se tu pojavi razlika med navadnimi nezgodnimi zavarovanji in AO+...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!