Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

AO+ če imaš celo 2 nezgodna je verjetno nepotreben strošek,je pa dobro v slučaju nesreče samo,če si sam kriv dobiš lahko veliko več kot od obeh nezgodnih zavarovanj,sploh pri invalidnosti,bolečinah,strahu, z raznimi dolgotrajnimi zdravljenji itd.Ko pa za nesrečo nisi sam kri npr.da te zbije avto,dobiš vse to iz avtomobilskega AO+ zavarovanja in kolikor je meni znano iz tvojega AO+ na motorju nemoreš iztočasno dobit.Če ni tako naj me kdo popravi. :hmm:

Če nisi ti kriv dobiš povrnjeno iz osnovnega avtomobilske zavarovanja ... ne rabi imet npr. avtomobilist zavarovano AO+. Tisti AO+, ki ga zavaruje avtomobilist je za njega samega in za njegove potnike, ti ki si ga pa nastradal pa dobiš vso odškodnino iz osnovnega zavorovanja (AO)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO je zavarovanje odgovornosti. iz tega se krije vsa škoda ki jo povzročiš z motornim vozilom drugim osebam in stvarem. je obvezno. brez njega ne moreš registrirat vozila

AO+ je zavarovanje vsakokratnega voznika,je kot nekak kasko za voznika in se izplačuje samo v primeru lastne krivde pri vožnji vozila. zavarovalna vsota 50.100 EUR. krije tudi prestani strah, bolečine

terapije ...

Nezgodna zavarovanja krijejo največkrat samo smrt invalidnost in dnevno odškodnino.

najlažje se vidi iz primera

če se kdo zaleti v tebe: njegova zavarovalnica izplača škodo iz njegovega AO zavarovanja. (pločevina, telesne poškodbe ostalo. tvoje zavarovanje ni pomembno.

če pa se ti zaletiš v nekoga: tvoja zavarovalnica izplača nastalo škodo vsem iz tvojega AO zavarovanja. če imaš AO+ dobiš kot povzročitelj odškodnino za telesne in duševne bolečine, če imaš še nezgodno tudi dnevno odškodnino za tebe in tvojega sopotnika. nezgodnih zavarovanj imaš lahko kolikor hočeš.

v primeru nezgode dobiš izplačilo odškodnine po vseh.

za popravilo motorja pa potrebuješ kasko zavarovanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi brat vsega zato bom kr vprašal, kolikšen delež % da zavarovalnica Triglav za nevračilo premije? Danes šel vprašat na Maribosko zav. in Triglav, v mojem primeru je Triglav precej ugodnejši, čeprav drugače obračunava bonifikacijo in nenevračilo premije kot Mariborska.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene 20 posto.

Točno toliko mi je rekla, potem je več nisem spraševal zakaj toliko, če imajo drugje več. Ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

triglav ima že v osnovi nižjo premijo in posledično manjše popuste. Kolikor sem gledal, sta triglav in mariborska tam nekje s premijami. Ampak osebno mi je triglav mnogo ljubši, ker so ugodne premije in predvsem ne komplicirajo preveč pri izplačilu škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi brat vsega zato bom kr vprašal, kolikšen delež % da zavarovalnica Triglav za nevračilo premije? Danes šel vprašat na Maribosko zav. in Triglav, v mojem primeru je Triglav precej ugodnejši, čeprav drugače obračunava bonifikacijo in nenevračilo premije kot Mariborska.

triglav:

  • priznanje bonusa pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti in splošnega avtomobilskega kaska za motorno kolo v enaki višini, kot ga imate za osebno vozilo, ki je zavarovano pri Zavarovalnici Triglav,
  • 30 % znižanje zavarovalne premije za zavarovanje avtomobilske odgovornosti,
  • 20 % popust na letno zavarovalno polico za vsa zavarovanja,
  • 10 % popust za naše zveste zavarovance in člane motoklubov,
  • dodatni popust, če ste pri zavarovanju motornega kolesa že imeli bonus,
  • paketni popust in popust na takojšnje plačilo premije.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po AO+, v primeru nezgode, dobiš tudi razliko v plači, ki si jo prejemal pred nezgodo ( ne gre brez pravnega zastopnika ), a le za dobo, ki je sklenjena v času podpisa zavarovalne police ( v mojem primeru 200 dni ), zaradi nezmožnosti za delo. Splača se prebrati člene police pred podpisom pogodbe, in jih malo primerjati med konkurenti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem tudi jest registriral.......900ccm,94kw, zavarovanje, AO+, zavarovanje sopotnika, zelena karta, asistenca, 245€ :worship: ....triglav..........kar se pa tiče AO+....če pride do poškodbe po lastni krivdi je bistveno večja odškodnina kot pri nezgodnem zavarovanju........jest bom vedno doplačal.....pa upam da nikol več koristil :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem tudi jest registriral.......900ccm,94kw, zavarovanje, AO+, zavarovanje sopotnika, zelena karta, asistenca, 245€ :worship: ....triglav..........kar se pa tiče AO+....če pride do poškodbe po lastni krivdi je bistveno večja odškodnina kot pri nezgodnem zavarovanju........jest bom vedno doplačal.....pa upam da nikol več koristil :naughty:

z nezgodnim zavarovanjem (dnevno odškodnino) ali brez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

triglav:

  • priznanje bonusa pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti in splošnega avtomobilskega kaska za motorno kolo v enaki višini, kot ga imate za osebno vozilo, ki je zavarovano pri Zavarovalnici Triglav,
  • 30 % znižanje zavarovalne premije za zavarovanje avtomobilske odgovornosti,
  • 20 % popust na letno zavarovalno polico za vsa zavarovanja,
  • 10 % popust za naše zveste zavarovance in člane motoklubov,
  • dodatni popust, če ste pri zavarovanju motornega kolesa že imeli bonus,
  • paketni popust in popust na takojšnje plačilo premije.

ampak tle je potrebno še poudariti, da zadnje 3 alineje ne veljajo na AO (30% nižja osnova in 20% na neodjavo se razume, ostalo pa ti obračunajo zgolj od AO+, kaska, dodatnega nezgodnega...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem tudi jest registriral.......900ccm,94kw, zavarovanje, AO+, zavarovanje sopotnika, zelena karta, asistenca, 245€ :worship: ....triglav..........kar se pa tiče AO+....če pride do poškodbe po lastni krivdi je bistveno večja odškodnina kot pri nezgodnem zavarovanju........jest bom vedno doplačal.....pa upam da nikol več koristil :naughty:

Kolk maš pa bonusa? Ker tole s 55% bonusom pride pri ZM 192€, registiral kolega :)

Ni kej, zavarovanja so postala res precej ugodna, sploh napram prej, tisto je bila pa kraja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo vredu ce bu kdo pofotkov svojo "ugodno" polico, pa prekril podatkr, da bi malo ponudbe primerjali.... glede kaj je napisano :evilgrin:

Na triglavu za nad 72kW AO, AO+, z nezgodnim zavarovanjem za voznika +1 sopotnik = najnižja cena, ki naj bi jo spustil agent cca. 303€, za nižjo ceno bi potreboval kontraponudbo od konkurenčne zavarovalnice, da mu direktor odobri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, živjo.

Jaz sem ravnokar prišel iz zavarovalnice Triglav, kjer mi več kot 20% popusta na neodjavo in 4% na stalnost ni uspelo iztržit. Kako to da niti slišat ni hotela za komercialni popust? In popust na gotovino?

Druga stvar je pa PR. Lani sem bil v 7pr razredu in sem imel 10 mesecev zavarovan motor. Niso mi hoteli dati drugega razreda. Pred dvemi leti sem uspel dobiti višji premijski razred po 7 mesecih registracije. Ali se je to spremenilo, ali sem naletel na trdega pogajalca? :)

Mi lahko prosim predlagate, na koga naj se obrnem. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani in predlani je ena bejba v to temo ful dosti pisala in svetovala. .. ona je tudi pravi naslov za optimalne zavarovalne police. Imena se ne spomnim, je pa zvenelo malce švabski/švedsko :o)

Lahko pa ,da sem se zmotil kot slon z prirojenim alzheimerjem.

PS: sem čeknil, ime ji je (na forumu) - Issi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Issi je res vseved :)

Sem uspel ugotoviti, da imajo na internetni strani vse bonuse napisane. Grem nazaj in jim bom to omenil. Nevrjetno kako se moreš boriti, če ne naletiš na pravo osebo.

Sem klical tudi zavarovalnega agenta, ki mi je premijski razred 7 in ao+ pri 72kw naračunal 462 eu :):) Sej ni res....pa je. Sem rekel samo hvala lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo pri popustu na neodjavo tako, da si lahko odjavil zavarovanje prej, samo so ti popust odbili (torej so obračunali polno ceno in ti vrnili razliko). Če se prav spomnim, mi je to pred dvema letoma pravil en zavarovalni agent, nisem pa čisto prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako bi blo najbolj da nekdo, ki ima v bližji prihodnosti registracijo dejansko proba uvlejavljati popust na članstvo in nam o tem malo poroča...

No, jaz sem hotel uveljavit ta popust pri zunanjem agentu ZM pa mi ga ni priznala, čeprav sem ji pokazal forum in svoj profil. Pravi, da moraš imeti izkaznico. Ko sem po telefonu vprašal na ZM v Mariboru, mi je rekla, da ne ve in me vezala naprej k g. Godcu, ki pa se ni oglasil. Bom še preveril. Očitno so v Ljubljani ugodnejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem hotel uveljavit ta popust pri zunanjem agentu ZM pa mi ga ni priznala, čeprav sem ji pokazal forum in svoj profil. Pravi, da moraš imeti izkaznico. Ko sem po telefonu vprašal na ZM v Mariboru, mi je rekla, da ne ve in me vezala naprej k g. Godcu, ki pa se ni oglasil. Bom še preveril. Očitno so v Ljubljani ugodnejši.

ZM ti izkaznco prekopira in jo pripne k dokumentaciji. Je pa 50% popusta če si član motokluba, oziroma 40% če nisi član nobenga kluba. Govorim za neodjavljanje. Poleg tega pa dobiš še 4% popusta pri plačilu s kešom in pa jasno bonifikacijo ki jo imaš, oziroma greš v nižji PR. Bonifikacija pri ZM je pa 55%, seveda za tiste ki mamo že dolg motorje in smo tako bonifikacijo z leti dosegl.

Popusti so pa prepisani iz moje in hčerkine zavarovalne police, tako da ne govorim kar neki na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno katera poslovalnica ZM, pri nas tudi, če jim ponujaš izkasnico sam, je nočejo.. :)

Pri nas v Cerknici so rekli, da to baza v Maroboru sama preveri. Hkrati so pa povedali, da veljajo tudi neformalni klubi, ob vsem skupaj, me ni pa noben vprašal v katerem klubu sploh sem. Torej tudi če bi se lotili preverjat kaj v MB, ne vedo kje :) Pri nas pomoje vsak dobi te popuste. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bom koristil zavarovalnino iz naslova AO+ pa me zanima če bom z tem izgubil bonifikaciji (bo zavarovanje dražje).?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha-pol ni problema. Pol vsako naslednje leto brez nesreče gre za 5% nazaj al neki takega? Koneckoncev a bi se dalo pač prekinit pogodbo pa ponovno prenest iz kakšnega avta na motor?

Odvetnika mam pa Jernejčič-Krapenc: . Bomo čez par tedmov vidl kok so kej dobri :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje:

ZM - PR3 (55%), neodjava, AO, AO+, nezgodno 10€ dan (smrt 16.000, invalidnost 32.000), AXA = 284€

TR - PR 4 (50%), neodjava, AO, AO+, nezgodno 15€ dan (smrt 20.000, invalidnost 40.000), Asistenca+ = 303€

- jaz sem vzel TR brez neodjave, ki nudi 20% popusta = 370€ čez sedem mesecev odjavim (začetek novembra) in dobim povrnjeno 5/12 (40%) zavarovalnine = 216€ - 8€ za cestnino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!