Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Evo, da imate za orientacijo (sklenjeno lani septembra)

Tilia (72+kW)

AO za nad 72 kw = 590,10€

2% doplačilo za dvakratno povečanje nematerialne zavarovalne vsote (5.000.000,00) = 11,80€

1% doplačilo za dvakratno povečanje materialne zavarovalne vsote (1.000.000,00)= 5,90€

50% premijski razred 4 = -303,90€

40% popust na nevračilo = -121,56€

8% doplačilo ua odkup prve škode = 14,59€

Skupaj= 196,93€

AO+ = 301,46€

50% premijski razred = -150,73€

40% popust na nevračilo = -60,29€

8% doplačilo za odkup prve škode = 7,24€

Skupaj = 97,68€

Nezgodno zavarovanje potnika in voznika (smrt 4200, invalid 8400) = 10,58€

Skupaj vse = 305,19€ + 6,5% DPZP = 325,03€ (na obroke)

Sem pri Tiliji, ker so mi edini ponudili odkup prve škode.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje:

- jaz sem vzel TR brez neodjave, ki nudi 20% popusta = 370€ čez sedem mesecev odjavim (začetek novembra) in dobim povrnjeno 5/12 (40%) zavarovalnine = 216€ - 8€ za cestnino :)

Kako boš pa glede odjave naredil čez 7 mesecev, misliš prodati motor ali ga odjavit iz prometa in s tem moraš še tablico vrnit

(vsaj pri avtomobilih je tako, da z odjavo vrneš tablice) in naslednjič, ko ga boš prijavljal dobiš tisto veliko lopato od tablice???

Ali se da odjavit motocikel, brez da bi tablico vrnil :?

THX

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da imate za orientacijo (sklenjeno lani septembra)

Tilia (72+kW)

AO za nad 72 kw = 590,10€

2% doplačilo za dvakratno povečanje nematerialne zavarovalne vsote (5.000.000,00) = 11,80€

1% doplačilo za dvakratno povečanje materialne zavarovalne vsote (1.000.000,00)= 5,90€

50% premijski razred 4 = -303,90€

40% popust na nevračilo = -121,56€

8% doplačilo ua odkup prve škode = 14,59€

Skupaj= 196,93€

AO+ = 301,46€

50% premijski razred = -150,73€

40% popust na nevračilo = -60,29€

8% doplačilo za odkup prve škode = 7,24€

Skupaj = 97,68€

Nezgodno zavarovanje potnika in voznika (smrt 4200, invalid 8400) = 10,58€

Skupaj vse = 305,19€ + 6,5% DPZP = 325,03€ (na obroke)

Sem pri Tiliji, ker so mi edini ponudili odkup prve škode.

A popusta na to, da je FZ, pa ti niso obračunali? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALLO!? :closedeyes:

Kaj zdej s tem "hallo"?

a) Ne, to ni mogoče

b_)Da, to se lahko stori in tablice daš za en let v shrambo v najbližjo PE.

c) Nimam pojma, pa zato "hallo".

d) Nimam pojma, raje pokliči na teh. preglede ali AMZS.

thx

:BUA:

"svašta" :glare:

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moj problem, mesec dni nazaj sem zavaroval motor pri ZT z opcijo na nevracilo premije. Sedaj sem motor prodaj in kupil drugega, pa me zanima, ali obstaja kakrsnekoli nacin, da se mi zavarovanje le prenese na drugega. Namrec, sedaj moram stari motor odjavit in na novo registrirat novega, samo kot razumem, mi v tem primeru ne bodo vrnili zavarovanja. Sem bral neke stare teme, pa tam je sicer omenjeno, da je to mogoce, samo sam dvomim da je.

Hvala za pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne dobiš nazaj!Niti ne gre kaj prenest.Zato pa si ga tolk poceni zavaroval :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne dobiš nazaj!Niti ne gre kaj prenest.Zato pa si ga tolk poceni zavaroval :whistle:

Se mi je zdelo. Ceprav gre za moje pojme v tem primeru za nateg zavarovalnic, ker v tem primeru ne gre za vračilo ampak bolj za prenos. Ni kaj, najdrazje tri fure v zivljenju s prejsnjim motorjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj problem, mesec dni nazaj sem zavaroval motor pri ZT z opcijo na nevracilo premije. Sedaj sem motor prodaj in kupil drugega, pa me zanima, ali obstaja kakrsnekoli nacin, da se mi zavarovanje le prenese na drugega. Namrec, sedaj moram stari motor odjavit in na novo registrirat novega, samo kot razumem, mi v tem primeru ne bodo vrnili zavarovanja. Sem bral neke stare teme, pa tam je sicer omenjeno, da je to mogoce, samo sam dvomim da je.

Hvala za pomoc

Lahko odjaviš pa preneseš bonus na novo polico. Ampak vračila premije pa ne moreš zahtevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo. Ceprav gre za moje pojme v tem primeru za nateg zavarovalnic, ker v tem primeru ne gre za vračilo ampak bolj za prenos. Ni kaj, najdrazje tri fure v zivljenju s prejsnjim motorjem :)

Kak vzameš!Men se zdi super!Glede nato,da lahko dobiš dodatnih 25%,ki jih prej nisi mogel.Je pa seveda stvar odločitve posameznika!Zavarovanje je plačano na dotično vozilo in na neodjavo tega vozila!

Bonus recimo -50% oz. koliko ga imaš pa seveda logično lahko preneseš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj sem podaljšal zavarovanje za mojo Triumpheto

Adriatic Slovenica; 3. premijski razred (45%)

Premija A0: 270€ - popusti 205 € = 65€ :winkiss:

AO-plus: 145 € (ni popustov)

Zelena karta: 4€

________________________________________________

Skupaj: 65+145+4= 214€

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Par vprašanj, če kdo slučajno zna odgovorit. Potek zavarovalne police in tehnični pregled bi moralala opraviti 21.4.2009. Zaradi popravila motorja tega nisem storila do 21.5.2009, vmes motorja nisem odjavila. Sedaj pa so mi napisali, da mi sedajšna polica velja od 21.4.09 do 21.4.10, pravtako tehnični pregled. Dejansko plačaš zavarovanje za nazaj, čeprav ga nisi koristil, ali se je tisti stric za šalterjem zmotil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoče se pa tudi ni zmotil. Kajti registriraš lahko mesec dni prej ali kasnej. Mogoče si še ravno padla v ta mesec kasneje. Nisem pa 100%!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par vprašanj, če kdo slučajno zna odgovorit. Potek zavarovalne police in tehnični pregled bi moralala opraviti 21.4.2009. Zaradi popravila motorja tega nisem storila do 21.5.2009, vmes motorja nisem odjavila. Sedaj pa so mi napisali, da mi sedajšna polica velja od 21.4.09 do 21.4.10, pravtako tehnični pregled. Dejansko plačaš zavarovanje za nazaj, čeprav ga nisi koristil, ali se je tisti stric za šalterjem zmotil?

Očitno si padla v tisti mesec, ko ti zavarovanje še vedno velja in imaš možnost podaljšat registracijo brez ponovne prijave vozila v promet.

Torej če v roku enega meseca po preteku zavarovanja in tehničnega podaljšaš, se ti vpiše tisti datum, na katerega je vse skupaj poteklo, neglede na to kdaj v tem mesecu si podaljšala. Prav tako, ti cel ta mesec, po preteku registracije še vedno velja zavarovanje. To sicer ne pomeni, da bi bilo policajem prav, če bi se vozila z avtom še en mesec po tem, bi vseeno dobila kazen za vožnjo z neregistriram vozilom, vendar po drugi strani pomeni tudi to, da če bi v tem mesecu povzročila prometno nesrečo, bi zavarovalnica vseeno krila stroške iz tvojega AO zavarovanja. Zato se plača od tistega datuma, ko preteče.

Če pa mine več kot en mesec, pa to avtomatsko pomeni, da tvoje vozilo ni več prijavljeno v promet. V tem primeru, ti pa sicer ni potrebno plačati zavarovanja za tisti mesec nazaj, ampak moraš praviloma vrnit svoje tablice, tvoje prometno ne velja več in ga ne moreš samo podaljšat na tehničnem ali UE za eno leto, ampak moraš vozilo na novo prijavit v promet, kupit tudi nove tablice, če že nimaš tanovih in naredit novo prometno dovoljenje. Ampak zavarovanje ge pa od dejanskega datuma..

Vendar če vprašaš mene, je bolje plačat za en mesec nazaj, kot imet to dodatno delo in stoške okol prometnega dovoljenja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si padla v tisti mesec, ko ti zavarovanje še vedno velja in imaš možnost podaljšat registracijo brez ponovne prijave vozila v promet.

Torej če v roku enega meseca po preteku zavarovanja in tehničnega podaljšaš, se ti vpiše tisti datum, na katerega je vse skupaj poteklo, neglede na to kdaj v tem mesecu si podaljšala. Prav tako, ti cel ta mesec, po preteku registracije še vedno velja zavarovanje. To sicer ne pomeni, da bi bilo policajem prav, če bi se vozila z avtom še en mesec po tem, bi vseeno dobila kazen za vožnjo z neregistriram vozilom, vendar po drugi strani pomeni tudi to, da če bi v tem mesecu povzročila prometno nesrečo, bi zavarovalnica vseeno krila stroške iz tvojega AO zavarovanja. Zato se plača od tistega datuma, ko preteče.

Če pa mine več kot en mesec, pa to avtomatsko pomeni, da tvoje vozilo ni več prijavljeno v promet. V tem primeru, ti pa sicer ni potrebno plačati zavarovanja za tisti mesec nazaj, ampak moraš praviloma vrnit svoje tablice, tvoje prometno ne velja več in ga ne moreš samo podaljšat na tehničnem ali UE za eno leto, ampak moraš vozilo na novo prijavit v promet, kupit tudi nove tablice, če že nimaš tanovih in naredit novo prometno dovoljenje. Ampak zavarovanje ge pa od dejanskega datuma..

Vendar če vprašaš mene, je bolje plačat za en mesec nazaj, kot imet to dodatno delo in stoške okol prometnega dovoljenja :)

Tnx. Je fajn vedt tist da si še vedno zavarovan. Kazen za policaje je pa namesto 500E, 80E(č.190 odst.6).

Sem pa šla malo brat pravilnike in piše da je potrebno motorno kolo odjavit iz prometa, če je od zadnje registracije poteklo več kot eno leto (č. 197 odst. 5)

Kaj vse se mi ljubi delat, samo da ni treba knjige gulit :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni en mesec ampak je 30 dni.

ker ima april 30 dni se izide, 21.4 - 21.5.

februar 21.2 - 23.03

maj (31 dni) pa je to 21.5. - 20.6

če poteče od registracije več kot 30 dni ni potrebno vrnit tablic (za MK), na UE ti ga samo odjavijo in hkrati prijavijo. zavarovanje pa moraš imeti z novim datumom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da je to težko zračunat, in sem že precej gledal po forumu, pa nisem našel -- ampak a je kakšna posebna razlika med 26kw - 44kw razredom in 44-72kw v ceni zavarovanja? Kakor sem jest računal je ta razlika bolj majhna in se tu ne splača šparat v nasprotju z razliko med 44-72kw proti 72kw +, kjer je razlika cirka več kot 100€...

sem to prav zračunal in je glede na ceno zavarovanja najbolj "ugodno" kupit motor v predzadnjem (44-72) razredu?

vem scier, da je tako gledat mal butasto - pač kupiš motor, ki ga hočeš - pa vseeno, kakšen komentar prosim?

D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da je to težko zračunat, in sem že precej gledal po forumu, pa nisem našel -- ampak a je kakšna posebna razlika med 26kw - 44kw razredom in 44-72kw v ceni zavarovanja? Kakor sem jest računal je ta razlika bolj majhna in se tu ne splača šparat v nasprotju z razliko med 44-72kw proti 72kw +, kjer je razlika cirka več kot 100€...

sem to prav zračunal in je glede na ceno zavarovanja najbolj "ugodno" kupit motor v predzadnjem (44-72) razredu?

vem scier, da je tako gledat mal butasto - pač kupiš motor, ki ga hočeš - pa vseeno, kakšen komentar prosim?

D

Tukaj si izračunaj pa boš najbolj videl kako je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovanjeperkwtriglav.jpg

glede na tiste informacije iz linka je graf takle :)

Če si pri triglavu, se torej najbolj "splača" met 71 kw oziroma od 108kw naprej.

Sam če so te cene vsaj tok zanesljive.

Naslednjič bom pa še ceno bajka zraven dal in pol bo ultimate izračun hehe ...

[pizda namest da bi se učiu!]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!