Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Živ

Ali ti ob zavarovanju motorja bonus iz avta lahko prenese le zavarovalni agent, ali je to praksa na vseh okenčkih. Konkretno pri zavarovalnici Adriatik Slovenica.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AdriaticSlovenica, Suzuki Gsr600, 72kw, 8. premijski razred -prenešen iz avtomobila, 50% popust na odpoved vračilu premije, nezgodno zavarovanje oseb, 4% popust na gotovino = 153€.

Meni se zdi zelo ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je mel manjšo nesrečo, v kateri NI bil kriv. Prebilo mu je gumo in še nekaj stvari je polomnjenih. Cenilec je priznal 50%(ker je bla guma že nekoliko zrabljena) novega plašča.

Kje in kak plašč lahko kolega nabavi? Lahko poišče najdražjega gumarja in kupi najboljšo in najdražjo gumo za recimo 200€, ali mora kupiti najbolj podobno(če original ne obstaja več) kot je original vgradnja na njegovem motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji logiki bodo priznali pol cene tiste gume, ki je gor. Če je imel najcenejšo, menda ne bodo priznali najdražje... Vsaj mislim.

Če take gume ne delajo več, pa verjetno obstajajo ceniki iz tistega leta. Zavarovalnica je zvita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo sploh tip ni napisal katera guma je gor. Menda samo zadnji plašč. Niti dimenzij ne nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AdriaticSlovenica, Suzuki Gsr600, 72kw, 8. premijski razred -prenešen iz avtomobila, 50% popust na odpoved vračilu premije, nezgodno zavarovanje oseb, 4% popust na gotovino = 153€.

Meni se zdi zelo ugodno.

to maš verjetno samo AO,ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to maš verjetno samo AO,ne?

Imam AO in nezgodno zavarovanje oseb, ki šteje samo za smrt ali invalidnost (doplačilo 8,5€, s popustom 4,25€). Poškodb pa zavarovati ne moreš. Moraš v tem primeru imeti tisto splošno nezgodno zavarovanje, pri tej polici se ne da. "Ponudijo" ti samo smrt in invalidnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam AO in nezgodno zavarovanje oseb, ki šteje samo za smrt ali invalidnost (doplačilo 8,5€, s popustom 4,25€). Poškodb pa zavarovati ne moreš. Moraš v tem primeru imeti tisto splošno nezgodno zavarovanje, pri tej polici se ne da. "Ponudijo" ti samo smrt in invalidnost.

mene je pršlo ao in ao+ 227€, pa mam 6 premijski razred

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pršlo ao in ao+ 227€, pa mam 6 premijski razred

Kaj pa pomeni AO+? Meni piše takole:

- Zavarovanje avtomobilske odgovornosti po pogojih AO-04, AO-MK-NEVR = 145€ (s 50%popustom na neodjavo)

- Nezgodno zavarovanje oseb v motornih vozilih za 2 osebi(smrt, invalidnost) = 4,26€ (s 50% popustom)

- potem pa še davek in popust na gotovino 4% = SKUPAJ 153€

Koliko pa imaš kilovatov v prometni? Jaz imam 72kw in ravno ne padem v najvišji razred. Možno pa tudi, da mi je agentka zrihtala še kaj ceneje, ne vem. Meni se je zdelo ok in nisem spraševal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje voznika za škodo zaradi telesnih poškodb (AO+) krije nematerialno škodo, ki jo je utrpel voznik, povzročitelj prometne nesreče s telesnimi poškodbami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pomeni AO+? Meni piše takole:

- Zavarovanje avtomobilske odgovornosti po pogojih AO-04, AO-MK-NEVR = 145€ (s 50%popustom na neodjavo)

- Nezgodno zavarovanje oseb v motornih vozilih za 2 osebi(smrt, invalidnost) = 4,26€ (s 50% popustom)

- potem pa še davek in popust na gotovino 4% = SKUPAJ 153€

Koliko pa imaš kilovatov v prometni? Jaz imam 72kw in ravno ne padem v najvišji razred. Možno pa tudi, da mi je agentka zrihtala še kaj ceneje, ne vem. Meni se je zdelo ok in nisem spraševal.

http://' target="_blank">AO PLUS (AO+) zavarovanje je nezgodno zavarovanje, ki zavaruje voznika vozila in mu nudi denarno nadomestilo v primeru poškodbe ob prometni nesreči.

jst mam 72kw isto in 40% popust. če bi vzel brez ao+, bi me prišlo ceneje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO PLUS (AO+) zavarovanje je nezgodno zavarovanje, ki zavaruje voznika vozila in mu nudi denarno nadomestilo v primeru poškodbe ob prometni nesreči.

...ki jo sam povzroči.

Pogoj za uveljavljanje je nealkoholiziranost in policijski zapisnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem pa za kar nekaj primerov, ko se je v praksi uspešno uveljavljalo tudi brez policijskega zapisnika.. Verjetno je precej odvisno od agenta preko katerega gre vse to..

Kolega uveljavljal AO+ za crash na grobniku (seveda ni povedal, da je bilo tam), sva mu motor zrihtala iz tistega denarja, pa še je ostalo :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če polni kasko(se pravi če padeš sam, in ti varovalnica krije stroške) velja tudi na dirkališču

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če polni kasko(se pravi če padeš sam, in ti varovalnica krije stroške) velja tudi na dirkališču

Ne velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če polni kasko(se pravi če padeš sam, in ti varovalnica krije stroške) velja tudi na dirkališču

Zavarovalnice se pri tem verjetno razlikujejo...

Splosni pogoji za zavarovanje avtomobilskega kaska zavarovalnice Tilia pravijo takole:

Ce je posebej dogovorjeno in obracunana premija, krije paket zavarovanja

POLNI KASKO tudi:

1. nevarnosti nenadnega in nepricakovanega pogrezanja vozila, ki nastane pri delu v kasetah, na mocvirnatem, muljnatem, pešcenem, nasutem in podobnem zemljišcu;

2. škodo zaradi zavarovanih nevarnosti pri sodelovanju na dirkah zaradi doseganja najvecje ali povprecne hitrosti, rally tekmovanjih ali ocenjevalnih vožnjah, treningih za te prireditve ter na ocenjevanih ali preizkusnih vožnjah po tovarniških dvorišcih, avtodromih in drugih za ta namen dolocenih stezah;

3: škodo zaradi zavarovanih nevarnosti pri uporabi vozila za motoskiring;

4. škodo zaradi prevare, utaje ali zatajitve pri zavarovancih, ki posojajo vozilo za placilo.

Zavarovane nevarnosti so prav tako opisane v splošnih pogojih...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo.

Mene pa neki zanima, kako pa kaj z osebno opremo(čelada...), ki je bila poškodovana pri padcu? (AO+ seceda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ krije samo poškodbe voznika, motorja, opreme pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo.

Mene pa neki zanima, kako pa kaj z osebno opremo(čelada.. .) , ki je bila poškodovana pri padcu? (AO+ seceda)

Žijo! Če je osebna oprema poškodovana pri padcu, ki ga je povzročil drug udeleženec v prometu gre vsa povzročena škoda iz njegove zavarovalne police. Pri meni je bilo tako. Padel sem, ker je avtomobilist polkrožno obrnil pred menoj. Pri uveljavljanju odškodnine sem na zavarovalnico prinesel bundo, čelado, službene hlače (na rob :rolleyes: ) in torbo, ki se je tudi raztrgala pri padcu. Za vse sem dobil nekaj cvenka, ne veliko, nekaj pa le.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Res se mi ne da brat, celotne teme, zato se opravičujem če je vprašanje že bilo.

Ravnokar sem ponovno registriral motor, plačal cestnino in zavarovanje z -20% na neodjavo. Motor bi rad prodal. To da od zavarovalnice nebom dobil nazaj niti € mi je jasno. Zanima me pa ali lahko kupec naprej koristi moje zavarovanje oz. če lahko prenesem mojo polico na njega? Kupil bi moj motor najbrž en kolega, pa raje vidim, da njemu ostane zavarovanje, kot da zavarovalnica (Triglav) pobere vse.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak če on naredi škodo, ti izgubiš bonus. Ali pa če boš hotel registrirat drug motor ne boš mogel koristiti bonusa s te police.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

Če je kolega in si pripravljen reskirat, da pobašeš morebitne prekrške ki jih bo on naredil, pač ne naredita prepisa pred potekom zavarovanja. Napišeš mu pooblastilo za vožnjo in on se lepo vozi z tvojim motorjem. Po preteku zavarovanja prepišeta motor, ti pa medtem z prometno in polico od avta s katero si pridobil ugodnosti za zavarovanje na drugo zavarovalnico in zavarvaš nov motor.

lp g.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!