Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

odličen načrt, da kolega postaneta sovražnika. :photo:

...in ne bi bilo prvič. Poznam primer ali dva. Pri denarju se vse začne in konča, sorry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

Če je kolega in si pripravljen reskirat, da pobašeš morebitne prekrške ki jih bo on naredil, pač ne naredita prepisa pred potekom zavarovanja. Napišeš mu pooblastilo za vožnjo in on se lepo vozi z tvojim motorjem. Po preteku zavarovanja prepišeta motor, ti pa medtem z prometno in polico od avta s katero si pridobil ugodnosti za zavarovanje na drugo zavarovalnico in zavarvaš nov motor.

lp g.

Kakšno pooblastilo imaš v mislih oz. kdaj ga potrebuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj.

Za doma ti zadostuje na roko napisano in overovljeno potrdilo. Za tujino se toplo priporoča mednarodno dovoljenje katerega izdaja AMZS.

Se podpišem, da je omenjeni načrt, dober racept za kregarijo.

lp g.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj.

Za doma ti zadostuje na roko napisano in overovljeno potrdilo. Za tujino se toplo priporoča mednarodno dovoljenje katerega izdaja AMZS.

Se podpišem, da je omenjeni načrt, dober racept za kregarijo.

lp g.

Torej moram jaz, kadar vozim očetov motor, imeti kakšno pooblastilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko nabašeš pravo kontrolo je skoraj vse "premal". Ampak, kaj pa če se kaj zgodi komu, ko se začno pravni postopki? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, fantje, dekleta, možje in žene, ne se vost brez AO+!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, fantje, dekleta, možje in žene, ne se vost brez AO+!

Jaz se vozim brez AO+, kaj pa zdaj? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vozim brez AO+, kaj pa zdaj? :kva2:

Recimo, da si ob nesreči, ki se ti lahko pripeti, pa bog ne daj, zgodi kompliciran zlom noge, zaradi česar si lahko tudi dalj časa na bolniški, po AO+ dobiš za čas bolniške ( do 200 dni ) razliko v plači, ki jo ob bolniški dobiš manj. Da ne govorimo o končni odškodnini, ki pa zavisi od poškodbe in kvalitete zagovornika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vozim brez AO+, kaj pa zdaj? :kva2:

Za mene si car.. naj ti samo povem da sem ob nesreči dobil za isto poškodbo več kot 10x več odškodnine kot kolega ki ni imel AO+... če se splača pretehtaj sam, nikoli neveš kaj te bo doletelo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vozim brez AO+, kaj pa zdaj? :kva2:

Dej uno sliko v podpisu glomazno vn al pa jo vsaj drastično zmanjšaj ... :-)

Aja, AO+ je pa lahko kr koristn ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pri denarju se vse začne in konča, sorry.

Potem to že ni prijateljstvo. Če je ovira že obarvan papir, kaj bi bilo šele žensko Vsebitje, ki ponavadi "prijateljsko" hara med frendi. :grim

OK, tudi moi vozim brez AO plusa.... Qrc, vozm kot stare mamce na citybajku, mislm, da sm varen sebi & drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je včeraj prišlo do tega, da sem padla na ovinku. Odnesla sem jo k sreči samo z nekaj modricami, na motorju ja pa nastalo kar dovolj škode.

Motor imam zavarovan z AO+, pa me zanima, če tukaj tudi lahko uveljavljam vsako modrico posebej, pa malo pojamram kako me vse obuškano boli, pa kakšni strahovi me spremljajo sedaj....ali pridejo v poštev tukaj samo kakšni zlomi kosti in take večje poškodbe...?

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko uveljavljaš brez skrbi, čimprej k kakem doktorju pa jamrat, par sto € ti ne uide.. po tamalem ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko uveljavljaš brez skrbi, čimprej k kakem doktorju pa jamrat, par sto € ti ne uide.. po tamalem ;)

LP

Amm a bi mogla zraven imet tud policijski zapisnik? Ker tega pa nimam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm a bi mogla zraven imet tud policijski zapisnik? Ker tega pa nimam...

Pri meni je zadostovala izjava priče, slike zbutanga motorja in zdravniška dokumentacija.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, AO+ je pa lahko kr koristn ...

Sej to mi je jasn, da ful več dobim. Ampak samo ČE mam nesrečo, zame je to pač predrago- zato tudi nimam.

@NejcZ: Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko uveljavljaš brez skrbi, čimprej k kakem doktorju pa jamrat, par sto € ti ne uide.. po tamalem ;)

LP

Ti si pa pravi ekspert! Namesto da za konkretne zadeve odvetniške službe najemam, bom kar tebe najel. Izgleda da velik jamraš. To si v gledališko šolo hodil al si samouk? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo povem kako je.. iz izkušenj :)

Gledališče pa mi drugače ne diši preveč, torej sem verjetno tisto drugo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm a bi mogla zraven imet tud policijski zapisnik? Ker tega pa nimam...

Nerabiš niti zapisnika niti priče samo reči, da si sama padla pobrala motor in se peljala naprej.Namerč tako je naredil tudi moj kolega in fajn pokasiral 10K € za malo poškodovan gleženj.Bil pa je veliko okli zdravnikov (kar tudi tebi priporočam)in čim dlje vleči bolniško kajti to največ šteje in razne fizjo terapije.Za dokaz pa je tako ali tako razbit popraskan motor.Kolega je motor samo poslikal in sploh nihče ni prišel pogledat motorja, kajti motor ni bil kasko zavarovan ampak uveljavljal je samo AO+ več ti nebom razlagal ni za na forum. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr, sem se pozanimala pr zavarovalnci in morm prinest zapisnik. Itak sem bila učerej pri zdravnici in je ona klicala policijo direkt, ker je pač to njena obveznost ker je šlo za prometno nesrečo. Tko da dobim še kazen zraven (čeprov sem bila sama kriva, sam jst sm bla poškodvana pa sam moj motor razbit pa nobenga druzga ni bilo okol), plačat morm pa useen neki. Ne zastopm čist tega ampak tko pač je... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr, sem se pozanimala pr zavarovalnci in morm prinest zapisnik. Itak sem bila učerej pri zdravnici in je ona klicala policijo direkt, ker je pač to njena obveznost ker je šlo za prometno nesrečo. Tko da dobim še kazen zraven (čeprov sem bila sama kriva, sam jst sm bla poškodvana pa sam moj motor razbit pa nobenga druzga ni bilo okol), plačat morm pa useen neki. Ne zastopm čist tega ampak tko pač je... :hmm:

Ja, povzročitev nesreče tretje kategorije, neprilagojena hitrost razmeram na cesti, zaradi katerega posledično nevede ogrožaš druge. Kazen okoli 250€, lahko 2 do 4 kazenjske točke. Pri AO+ bi ti zelo koristil kakšen izvid, ter predvsem zagovornik, kateri pa se po večini financirajo iz iztirjane vsote. Ne uporabi pa zagovornika pri kazni. Lahko te obravnava sodnik, ki je ne omajen, in ker nimaš hujših poškodb, boš lahko samo dodatno plačala zagovornika. Ja sem si ga privoščil, pa kljub poškodbam glave, hrbtenice, roke in ostalega mi ni prav nič mogel storiti, ker sem pač nabasal tako sodnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto bova z enim gospodom zamenjala motorja. Prepis še štekam. Kaj pa prenos zavarovanja? To najbrž ne gre, ker imam pač tisto foro za nevračanje premije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!