Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

A se je mogoce kdo zanimal letos, kje so najcenejsa kasko zavarovanja?

Nasel sem samo neke podatke za fazerko, je kdo delal kako studijo na to temo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je mogoce kdo zanimal letos, kje so najcenejsa kasko zavarovanja?

Nasel sem samo neke podatke za fazerko, je kdo delal kako studijo na to temo? :)

Odvisno je od primera do primera ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je od primera do primera ...

No ce je kdo za VFR kaj letos pogledal,naj sporoci prosim tukaj, da vidim ce bojo meni dali vsaj spodobne ponudbe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima sledece, na zavarovanju avta imam 50% bonusa na motorju tudi 50%, sedaj pa sem nabavil se en avto (prejsnjega bom prodal ko ga bo kdo zelel kupit, sam pomoje bo to malo trajal) .. tanovega pa moram seveda zavarovat ... kar me zanima je, a bom pri zavarovanju tanovega avtomobila dobil avtomatsko 50%, al bom startal z 0% oz 14 premijski razred?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartal boš z nulo (pr 14), ko boš prodal stari avto, boš šel na zavarovalnico in ti bodo od takrat naprej upoštevali 50% in na novo preračunali zavarovanje ter vrnili razliko oz. zmanjšali obrok, če si vzel na položnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima a je mozno narest zav.polico (se prav reg. motor) samo za celo leto in pol leta, in ga pol po potrebi odjavit...al je mozno tud takoj narest polico samo za 2-3mes? kaj se najbl splaca narest zdj, ce mam namen pozimi prodat motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da zavarovati za celo leto, pa da potem dobiš nazaj preostanek premije, ko ga odjaviš. Saj to je čisto navadna zavarovalna polica. Da bi pa zavaroval samo za par mesecev, pa se ne splača, je dražje, kot da ga za celo leto, pa po par mesecih ven vzameš. Ker za krajše obdobje od enega leta ti ne upoštevajo bonifikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
A veste če imaš kakšen popust, kot član kakšnega moto kluba, pri zavarovalnici Triglav? Agent mi je rekel da naj ne bi imel...

Agent ti je povedal pravilno. Ni popusta na članstvo v moto klubu. So pa drugi popusti, ki ti jih mora priznati. Če boš napisal kaj voziš in koliko kw ima in koliko imaš bonusa ti bom izračunal, koliko te pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje.

Zavarovan imam avto pri zavarovalnici Triglav, imam 50 % bonifikacije na osnovno zavarovanje in 50 % bonifikacije na kasko zavarovanje. Pravtako imam kasko zavarovan avto.

Sedaj imam namen kupiti motor 650 ccm.

Zanima me ali lahko zavarujem motor na polico svojega avta?

oziroma če se mi prizna 50% bonifikacija na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oziroma če se mi prizna 50% bonifikacija na motorju?

Ah seveda! :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je res da na motorje z 72kw+ nedobiš 50% na nevračanje premije.

Kolk vem dobiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je res da na motorje z 72kw+ nedobiš 50% na nevračanje premije.

...spet kakšna domislica...? Nikjer ne piše, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je res da na motorje z 72kw+ nedobiš 50% na nevračanje premije.

... pred tednom dni registriral motor nad 72kw in dobil popust na nevračilo :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se ta bonifikacija prenese tudi na višje razrede? Npr. sedaj imam popust na 8 kW, kupim pa motor z 72+ kW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je res da na motorje z 72kw+ nedobiš 50% na nevračanje premije.

Dobiš. No vsaj pri Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah naj bi samo pri AS nekaj komplicirali z motorji nad 72 kW, vendar se z dobrim agentom da urediti tudi pri AS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je res da na motorje z 72kw+ nedobiš 50% na nevračanje premije.

Skoraj pri vseh dobiš. Na ZM pa 100%, sicer pa so oni začeli s tem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker več glav, več ve in ker nimam ideje kaj narediti se obračam na vas.

Pred slabim mesecem sem imel prometno, v kateri je najslabšo potegnila moja Yamahca (FZ1S, 2007). Krivda ni bila na moji strani (razen tega da sem bil ob nepravem trenutku, na nepravem mestu ;)) tako da škodo krije zavarovalnica povzročitelja (generali :( ). Seveda je nastala težava pri cenitvi, in sicer vse razen zadnje nihajke: Cenilec zahteva ličenje/barvanje zadnje nihajke, saj je le ta poraskana. Serviser mi pravi da se načeloma lahko poravlja vendar je 100% da ne bo enaka kot nova (odtenek barve), saj je imel že dva taka primera in je na koncu zavarovalnica morala priznati novo nihajko. Serviser je v kontaktu z cenilcem, vendar ta vztraja pri svojem :S....Mene pa zanima kakšna je praksa? Ali je normalno da se motor barva in kita in nekaj paca ? Ker če na koncu ne bo 100% popravljen in bo razlika v barvi opazna bom pop*****... Pa še to, če priznajo nihajko - je avtomatsko totalka, saj vrednost preseže mejo katero so določili. Kaj v primeru, da se kasneje, ko je motor že napol popravljen izkaže, da je potrebna menjava nihajke in vse skupaj preseže mejo - totalka? Lahko zavarovalnica zavrne plačilo preko meje katero so določili?

Vem da kompliciram, samo zdaj sem se spravil k sebi :) , pa imam preveč časa. Motor pa tudi želim al v nulo poštimat al pa drugega kupit, ne pa nekaj na pol...

Hvala in lp,

Zdenko

PS: V kolikor sem sfalil temo, prosim da se prestavi v ustrezno :$

Popravljeno . Popravil slakutar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!