Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zakonsko ti ne more in ti ne smejo dati odpovedi dokler si v bolniškem staležu. Lahko ti jo pa dajo prvi dan, ko se vrneš na delo.

ja,sej to vem,smo ze zrihtal...ker nisem hotla vrisca delat pa inspektorja klicat in se kregat,se je odvetnik zmenu za odpravnino in spremembo razloga za odpustitev,tko da sem lahk uvelavlala vse pravice...ker uradno sem bla 2,5leti (pogodbeno) zaposlena na istem del. mestu,po 2 letih se pa pogodba (kakrsnakoli ze je) avtomaticno prekvalificira v 'za nedolocen cas'..

piči miška k odvetniku, ker bo se kaka 2 jurčka navzgor zaokrozil trance_33_sleep.gif

odvetniki so pa tud mal svoji...ce bi vedla,da bom mogla pol sama rihtat pa okol se vozit in sprasevat,ce so ze kaj naredil z zahtevkom (katerga ponudba je trance_39_thumbdown.gif ), bi vse skup sama sla pisat..tko bom pa se placalagrrr.gif

kolen moraš čimprej sanirat še z fizioterapijo, da ti ne bo tako ostalo.

fizioterapijo sem ze dala skoz, pa doma sama delala vaje,se masirala z zavbami in gonila orbitrek... sej sama gibljivost je ok,stegenjsko misico sem dobila nazaj, samo noter pod pogacico me boli,ob daljsem mirovnju pa rata bolece napeto...cudno...dons sem dobila napotnico za pregled meniskusaunsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvetniki so pa tud mal svoji...ce bi vedla,da bom mogla pol sama rihtat pa okol se vozit in sprasevat,ce so ze kaj naredil z zahtevkom (katerga ponudba je trance_39_thumbdown.gif ), bi vse skup sama sla pisat..tko bom pa se placalagrrr.gif

Tvoja dolžnost je da odvetniku predaš vsa potrebna dokazila. Keč je pa potem v komunikaciji z zavarovalnico, kjer privat oseba nima nekih možnosti.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fizioterapijo sem ze dala skoz, pa doma sama delala vaje,se masirala z zavbami in gonila orbitrek... sej sama gibljivost je ok,stegenjsko misico sem dobila nazaj, samo noter pod pogacico me boli,ob daljsem mirovnju pa rata bolece napeto...cudno...dons sem dobila napotnico za pregled meniskusaunsure.gif

Osebno sem imel dvakrat dislocirano pogačico.In prvič sem hodil na terapije se doma neki mazal in delal neki malega vaj in sem mislil,da bo že ok in je recimo blo :whistle:

Ko pa se mi je drugič,pa sem "naletel" na športnega zdravnika in sem "moral" poleg terapije delati še vaje doma,hoditi plavat in delati dnevnik teh vaj.Kajti v nasprotnem primeru mi je povedal enako kot ortoped-operacija :eek:

No te vaje so zgledale nekak tako,da si ležal na hrbtu.Na kolenu imel 4 točkovni steznik z nastavljivim kotom.Preko pete pa obešeno utež.Nogo sem si moral držati v zraku in z kolenom dvigovati to utež.Začel sem brez potem pa po kilo dodajal do 10kg,ko sem to nehal.

Še zdaj sem hvaležen zdravniku,ker takrat se je zadeva potem res uredila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom tukaj vprašal...

Zanima me katere zavarovalnice imajo (če imajo) še tisto možnost da se na polico od osebnega vozila registrira tudi motorno kolo. ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi zna kdo kaj več povedati o polnem kasko zavarovanju za motoriste....?

(preden me kdo napade, da ste že pisali o tem..jaz žal tega nisem zasledila, če pa je bilo pisanja o tem pa prosim za bližnjico....)blush.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi zna kdo kaj več povedati o polnem kasko zavarovanju za motoriste....?

(preden me kdo napade, da ste že pisali o tem..jaz žal tega nisem zasledila, če pa je bilo pisanja o tem pa prosim za bližnjico....)blush.gif

Uporabi iskalnik. Zgoraj desno ga najdeš - vpiši KASKO in pritisni IŠČI. Ali pa pritisni "Napredno" in tam točno določi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi iskalnik. Zgoraj desno ga najdeš - vpiši KASKO in pritisni IŠČI. Ali pa pritisni "Napredno" in tam točno določi ...

Mashina hvala za odgovor vendar še preden sem postavila vprašanje v tej temi sem vtipkala desno zgoraj KASKO.....nisem našla željenega podatka...mogoče pa vprašanja nisem dobro zastavila....

pa ga bom drugače postavila...

prijateljica dela na zavarovalnici....in mi je naredila izračun za osnovno zavarovanje, ter osnovno+polno kasko....seveda z vsemi možnimi ugodnostmi ( s tem da mi je dala vedet, da kasko zavarovanja pri motoristih niso zaželjena. delajo se prek poznanstev in vez...baje)...če žeilm imeti kasko me to stane dodatnih 450€....imam skoraj nov motor l.2008 zelo malo vožen..pa še začetnica sem...po neki logiki se mi zdi smiselno narediti kasko po drugi strani pa že spet ne...in za lažjo odločitev sem želela vaša mnenja...

(ker to akr sem jaz z iskalnikom našla je bilo za vodne skuterje in uveljavljanje kaskota...če se pa motim in obstaja zapis oz odgovor na moje vprašanje pa prosim za link, ker očitno sem jaz malo leva pa ga ne najdemtrance_19_hmm.gifsmile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru daj tudi AO+. Ob morebitnem padcu si s tisto odškodnino lahko kriješ stroške popravila... Ene zavarovalnice pa kaska sploh ne dajejo. Smo rizična skupina, baje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru daj tudi AO+. Ob morebitnem padcu si s tisto odškodnino lahko kriješ stroške popravila... Ene zavarovalnice pa kaska sploh ne dajejo. Smo rizična skupina, baje...

No tega odgovora sem pa vesela, hvalatrance_40_thumbup.gif

ja ja točno tako, rizična skupina....zato me še bolj mika, da vzamem, glede na to da imam to možnost...ma sploh ne vem kaj razmišljam...vzela bom:) biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst sem tudi lani naredila obvezno itd kot je napisau mutika...Za kasko na AS mi je reku,da morajo prvo preverit kaj in kolk tega mam na sploh pr njih zavarovano.če sem kdaj dobila kšno odškodnino(za bilo kaj),pole če se komisija strinja bom lahko kasko naredila.Prišeu bi me pa okrog 2000e,me tela kap mater...Pole sem sam to kr mora bit nrdila in konec.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tudi lani naredila obvezno itd kot je napisau mutika...Za kasko na AS mi je reku,da morajo prvo preverit kaj in kolk tega mam na sploh pr njih zavarovano.če sem kdaj dobila kšno odškodnino(za bilo kaj),pole če se komisija strinja bom lahko kasko naredila.Prišeu bi me pa okrog 2000e,me tela kap mater...Pole sem sam to kr mora bit nrdila in konec.

A si dobila še dodatni popust za neodjavljanje motorja čez zimo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jaz sem prej nekaj let tudi imel brez AO+. Kar je pa nov motor, je pa malo preveč škode, če bi zdrsnil. Kasko je itak drag, ko svinja, AO+ pa le da nekaj, verjetno ne za vse, nekaj škode se pa le da pokriti iz take odškodnine. Sem si rekel: bolje vsa leta imeti AO+ in nič koristiti, kot pa ne imeti in samo enkrat pogrnit. Pri vsakem padcu policija itak napiše, da je hitrost bila neprilagojena in se lahko je..š.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si dobila še dodatni popust za neodjavljanje motorja čez zimo??

Ma kšn popust,sedaj da ni več tega,da se ne splača več odjavljat in ga nisem...

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kšn popust,sedaj da ni več tega,da se ne splača več odjavljat in ga nisem...

Seveda je še popust. Poleg bonifikacije še dodaten 40 oziroma 50 % popust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je reku da se ne splača več...Zato ga nisem odjavila,hhahahaha

Sej zato,ker ga ne odjaviš plačaš v štartu 40 oziroma 50% ( popust ) manj.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kasko za tvojo sintisajzerco nikoli ni 2000€ trance_33_sleep.gif

ker se plača glede na vrednost in pol se ti zakasirajo 20% popusta proti kraji( če je motor na leasing) in za mojega streta je bilo 1 leto 1300€ kasko( kraja motocikla vključena+ AO plus) natančno 1300€ pa nekaj drobiža......

no pa popusti so se vedno tako da...trance_33_sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnici ........ nudimo zavarovancem kvalitetna in cenovno ugodba zavarovanja motorjev - tako obvezno zavarovanje, kot tudi AOplus in kasko ter nezgodna zavarovanja, prilagojena posebej za motoriste.Priznavanje bonusov in popustov za motorna kolesaPred nami je sezona registracije motornih koles in ker je to za motoriste velik finančni zalogaj, v Zavarovalnici .......... ob sklenitvi zavarovanja avtomobilske odgovornosti, nudimo številne ugodnosti za naše motoriste (znižanje premije ob klavzuli "nevračilo celotne premije", prenosi bonusa iz osebnega vozila,...).

Zavarovanci lahko tudi v letošnjem letu ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja iz svojega avtomobila, ki ga imajo zavarovanega pri Zavarovalnici ..............., prenesejo bonus na motor.

Tako bodo imeli zavarovanci, ki imajo, na primer, na avtomobilskem zavarovanju 30 odstotni bonus, le-tega tudi na polici za obvezno zavarovanje motorja.

Ob tem pa lahko zavarovanci letos izkoristijo tudi 40 odstotni popust za nevračilo premije ob sklenitvi obveznega zavarovanja. To pomeni, da ima zavarovanec svoj motor zavarovan celotno zavarovalno leto (in ne samo v času motoristične sezone) in si tako pridobi ob plačilu premije kar 40 odstotkov popusta.

Ob tem pa so zavarovanci deležni posebne pozornosti tudi ob sklenitvi kasko zavarovanja. Tako jim pripada 20 odstotni popust za nevračilo premije (pogoj je odbitna franšiza).

Posebne ugodnosti za člane motoklubov

Člani motoklubov, ki sklenejo zavarovanje motorja pri Zavarovalnici ............. r, so deležni posebnih ugodnosti.

Zavarovanci lahko tudi v letošnjem letu ob prvi sklenitvi obveznega zavarovanja motorja iz svojega avtomobila, ki ga imajo zavarovanega pri Zavarovalnici ........, prenesejo bonus na motor; v primeru, če pa je le-ta nižji, pa lahko koristijo t.i. »Moto klub Bonus« ki članom moto klubov prinaša 30 odstotni začetni bonus.

Ob tem pa lahko zavarovanci letos izkoristijo tudi 50 odstotni popust za nevračilo premije ob sklenitvi obveznega zavarovanja. To pomeni, da ima zavarovanec svoj motor zavarovan celotno zavarovalno leto (in ne samo v času motoristične sezone) in si tako pridobi ob plačilu premije kar 50 odstotkov popusta.

Ob tem pa so zavarovanci deležni posebne pozornosti tudi ob sklenitvi kasko zavarovanja. Tako jim pripada 30 odstotni popust za nevračilo premije (pogoj je odbitna franšiza).

Več informacij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kasko za tvojo sintisajzerco nikoli ni 2000€ trance_33_sleep.gif

ker se plača glede na vrednost in pol se ti zakasirajo 20% popusta proti kraji( če je motor na leasing) in za mojega streta je bilo 1 leto 1300€ kasko( kraja motocikla vključena+ AO plus) natančno 1300€ pa nekaj drobiža......

no pa popusti so se vedno tako da...trance_33_sleep.gif

Reku mi je da ca 2000e za kasko!Puole nisem nit spraševa napren,ker prebeč.

Jst motorja nimam na leasing!!!

Dala pa cem mal manj ko 150e!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pise v prometni vec kilowatov, kolikor jih ima motor in padem v visji razred zavarovalnine.

Kaksne listine moram jaz predloziti zavarovalnici oz. pozneje tehnicnemu, da bom placal posteno (kolikor imam pac realno kw),

in da oni podatke popravijo.

V vseh tehnicnih podatkih je 43kw, meni pa pise 58. Od kot ta podatek v prometni? So merili na tehnicnem moc ali kako???

Tudi teza motorja in celo barva ni pravilno napisana :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice imajo tabelo, v katero očitno ne morejo dodajati drugih modelov. 400 ccm je japonska varianta in je verjetno ni v seznamu, zato so izbrali prvo približno VFRko, ki ima kajpak drugačne podatke. Moji princezi tudi ZR-7 izberejo, ker starega KZ750 ni noter. Kvačeš..... Če imaš s seboj COC (itaq), bi se morda dalo kaj urediti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja te njihove tabele velikokrat niso točne, za mojga na primer piše premal Kw-zgleda so gledal kako zablokirano verzijo. Sam mi žal nč ne pomaga-sem vseen v istem razredu kot bi bil z realnimi Kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!