Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Meni pise v prometni vec kilowatov, kolikor jih ima motor in padem v visji razred zavarovalnine.

Kaksne listine moram jaz predloziti zavarovalnici oz. pozneje tehnicnemu, da bom placal posteno (kolikor imam pac realno kw),

in da oni podatke popravijo.

V vseh tehnicnih podatkih je 43kw, meni pa pise 58. Od kot ta podatek v prometni? So merili na tehnicnem moc ali kako???

Tudi teza motorja in celo barva ni pravilno napisana :xx:

Ne vem ali je to zgolj slučaj ali pač ne...namreč 43kW = 57,66 torej zaokroženo 58 hp. Morda je prišlo do kake pomote, pa so vpisali konjske moči namesto kilovate? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz kupil 2005 YBRko, ki je takrat prišla ven, tudi niso imeli nič podatkov. Vendar vseeno ni bilo problemov, saj je podatke prepisala iz homologacije. Homologacije nimaš; ali tam tudi piše 58kW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz kupil 2005 YBRko, ki je takrat prišla ven, tudi niso imeli nič podatkov. Vendar vseeno ni bilo problemov, saj je podatke prepisala iz homologacije. Homologacije nimaš; ali tam tudi piše 58kW?

Pomoje da nima-tole je še predhomologacijski motor..koker vem so homologacije od 98 naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo prometno, ne homologacije. Nimam pa prav nobenih drugih papirjev.

Bomo videli, ce imajo na zavarovalnici in tehnicnem kaj noter v racunalniku. Druge variante ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Namen imam kupit še en motor za punco, ki je novopečena motoristka (zaenkrat brez motorja ;)). Sam imam motorje registrirane že kar nekaj let in imam -50% bonusa. Zanima me če se je možno pri zavarovalnicah dogovoriti, da prenesejo bonus še na eno polico? V končni fazi bi se odločil za tisto opcijo, ki bi bila ugodnejša ... motor je lahko pisan nanjo ali pa name. Šlo bi za kategorijo do 25kW, sam imam najvišjo kategorijo. Ali maraš na motornem kolesu ravno tako zavarovati mladega vaznika oz. motoriste začetnike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skorajda ne verjamem, da se to da. Kaj pa kopiranje bonusa iz avtomobilske police?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Namen imam kupit še en motor za punco, ki je novopečena motoristka (zaenkrat brez motorja ;)). Sam imam motorje registrirane že kar nekaj let in imam -50% bonusa. Zanima me če se je možno pri zavarovalnicah dogovoriti, da prenesejo bonus še na eno polico? V končni fazi bi se odločil za tisto opcijo, ki bi bila ugodnejša ... motor je lahko pisan nanjo ali pa name. Šlo bi za kategorijo do 25kW, sam imam najvišjo kategorijo. Ali maraš na motornem kolesu ravno tako zavarovati mladega vaznika oz. motoriste začetnike?

A si se jo že naveličal??? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Namen imam kupit še en motor za punco, ki je novopečena motoristka (zaenkrat brez motorja ;)). Sam imam motorje registrirane že kar nekaj let in imam -50% bonusa. Zanima me če se je možno pri zavarovalnicah dogovoriti, da prenesejo bonus še na eno polico? V končni fazi bi se odločil za tisto opcijo, ki bi bila ugodnejša ... motor je lahko pisan nanjo ali pa name. Šlo bi za kategorijo do 25kW, sam imam najvišjo kategorijo. Ali maraš na motornem kolesu ravno tako zavarovati mladega vaznika oz. motoriste začetnike?

No jaz in oče imava oba 50% zaradi njegove bonitite iz avtomobilskega zavarovanja ;) Da se, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima ona avto nase in bonifikacijo pol ne bo problem. Lahko pa tudi nase napišeš in spet iz avtomobilskega vlečeš. Vse se da, samo vprašanje koliko je agent zainteresiran za to. če ti ne bo pri eni zavarovalnici uspelo najdi drugega agenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa bolj zanima na kakšen način bi jaz prišel do čimvečjega popusta pri avtomobilu? Se tudi da kako zaobiti sistem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa bolj zanima na kakšen način bi jaz prišel do čimvečjega popusta pri avtomobilu? Se tudi da kako zaobiti sistem?

Povprašaj malo zavarovalne agente. Verjetno bi se dal kopirati bonus iz police staršev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprašaj malo zavarovalne agente. Verjetno bi se dal kopirati bonus iz police staršev...

Ja prek staršev se da-vsaj se je dalo. Jst sem tko naredu za 2 matorja pa niso nič kompliciral. More pa it z tabo lastnik avtomobila iz katerega se prepiše bonus, vsaj kolikor se spomnim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa bolj zanima na kakšen način bi jaz prišel do čimvečjega popusta pri avtomobilu? Se tudi da kako zaobiti sistem?

Lahko ti ustrežejo, če v zameno še ti njim kaj ponudiš...če skleneš še kako zavarovanje recimo, ali kakšno zav. za nepremičnino, kako življensko zav. ali kasko...Tako da ti stroškovno recimo pride približno enako kot polno zavarovanje, ti pa od tega potegneš ven več...naslednje leto pa ti bonus ostane, drugega pa ne zavaruješ več, če nimaš potrebe...Je malce poganja pri teh agentih, kot za kredite pri bankah..če prideš pripravljen s ponudbami drugih zavarovalnic, ti lahko uspe še kej scincat :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Namen imam kupit še en motor za punco, ki je novopečena motoristka (zaenkrat brez motorja ;)). Sam imam motorje registrirane že kar nekaj let in imam -50% bonusa. Zanima me če se je možno pri zavarovalnicah dogovoriti, da prenesejo bonus še na eno polico?

Da se, če je prijavljena na istem naslovu kakor ti (prenos bonusa znotraj istega gospodinjstva)

Kolikor vem....na motorju ni doplačila za mladega voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoče kdo približno ve kok pride kasko zavarovanje motorja 125ccm oz. 11kw? tnx :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor zgleda, je motor potrebno odjaviti iz prometa šele eno leto po preteku zavarovanja in ne tako kot avto, že po 1 mesecu.

V bistvu bi rad prestavil datum registracije z začetka marca na nekje tam sredi aprila...

Je kdo že počakal recimo dva meseca ali več po preteku in nato registriral? Dodatni strošek samo za prometno?

Tablice verjetno iste, cestnina od takrat naprej, tehnični od takrat naprej(če je potreben) in novo prometno? Kako je pa z zavarovanjem - tudi od novega datuma verjetno, al komplicirajo na zavarovalnici?

Tks za info!

Lp,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo približno ve kok pride kasko zavarovanje motorja 125ccm oz. 11kw? tnx :beer1:

LP

Kasko zavarovanje se računa na novonabavno vrednost motornega kolesa....odvisno pa je tud od bonusa ki ga imaš na obveznem in posledično tudi na kasko zavarovanju....

potrebujemo več podatkov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem registrirala mojo Yamaho FZ6n.

Tehnični + nova prometna + cestina = 53,69€

Zavarovanje s 55% bonifikacije (AO, AO+, nezgodno zavarovanje, asistenca):

- Zavarovalnica Maribor: 220,99€

- Zavarovalnica Triglav: 293,xy€

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor zgleda, je motor potrebno odjaviti iz prometa šele eno leto po preteku zavarovanja in ne tako kot avto, že po 1 mesecu.

V bistvu bi rad prestavil datum registracije z začetka marca na nekje tam sredi aprila...

Je kdo že počakal recimo dva meseca ali več po preteku in nato registriral? Dodatni strošek samo za prometno?

Tablice verjetno iste, cestnina od takrat naprej, tehnični od takrat naprej(če je potreben) in novo prometno? Kako je pa z zavarovanjem - tudi od novega datuma verjetno, al komplicirajo na zavarovalnici?

Tks za info!

Lp,

Flight

Jaz sem to naredila.

Oktobra mi je potekla registracija in se mi je zdelo brezveze plačevati čez zimo, pa sem šla danes naredit vse potrebno.

Plačaš novo prometno, odjavo in prijavo.

Tablica ti ostane ista (vsaj meni je, ko sem jo dala deponirat za 1 leto). Cestnina se plača od datuma registracije, tehnični isto.

Zavaruje se tudi na isti datum, ko greš vse potrebno uredit. Nič ne komplicirajo. Če pa ti bodo, pa pridi k moji mami, ona naredi vse :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor zgleda, je motor potrebno odjaviti iz prometa šele eno leto po preteku zavarovanja in ne tako kot avto, že po 1 mesecu.

V bistvu bi rad prestavil datum registracije z začetka marca na nekje tam sredi aprila...

Je kdo že počakal recimo dva meseca ali več po preteku in nato registriral? Dodatni strošek samo za prometno?

Tablice verjetno iste, cestnina od takrat naprej, tehnični od takrat naprej(če je potreben) in novo prometno? Kako je pa z zavarovanjem - tudi od novega datuma verjetno, al komplicirajo na zavarovalnici?

Tks za info!

Lp,

Flight

Ni priblema. Jst zadeve nisem odjavljal, pa sem zamudil ta enoletni rok. Pri ponovni registraciji so mi samo odjavil pa prijavil pa novo prometno kolikor se spomnim. Tablica ostala ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠOK, KATASTROFA, ŠKANDAL!

surrender.gif

...recimo.

dajte mi prosim povejte, kaj je res, da pri motorjih NAD 72kW ne veljajo nobeni popusti? Da se zmeraj plača polna cena?

jaz sem računal, da se mi na motor prenese 50% bonusa iz avtomobila + 40% bonusa v kolikor dam motor zavarovati pri isti zavarovanlici kot avto.

to bi pomenilo, da me zavarovanje stane nekaj manj kot 300€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte mi prosim povejte, kaj je res, da pri motorjih ne veljajo nobeni popusti? Da se zmeraj plača polna cena?

prvič slišim? bom pa preveril v ponedeljek ko me čaka registracija :whistle:

če je res, je verjetno odvisno tudi od zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!