Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Moj z750 ima 77 kw, pa sem dobil 40% od avta ter 50 na neodjavo pri zavarovalnici maribor. Prvič slišim kaj takega, da nebi bilo popustov zaradi kw!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠOK, KATASTROFA, ŠKANDAL!

surrender.gif

...recimo.

dajte mi prosim povejte, kaj je res, da pri motorjih NAD 72kW ne veljajo nobeni popusti? Da se zmeraj plača polna cena?

jaz sem računal, da se mi na motor prenese 50% bonusa iz avtomobila + 40% bonusa v kolikor dam motor zavarovati pri isti zavarovanlici kot avto.

to bi pomenilo, da me zavarovanje stane nekaj manj kot 300€.

Sem zdaj klicala mami, ki je zavarovalni agent in je rekla, da pri njih (Zav. Maribor) dobiš bonus (kolikor ga imaš) in popust na neodjavo (če se odločiš) in popust na gotovino (če plačaš takoj).

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Nm na Mariborski zavarovalnici dobi vsak:popust na bonus,(baje se upošteva tudi avtomobilski bonus)kar bi morala preveriti jaz to nerabim, ker imam 50%-ni bonus,na to vsoto dobiš še 50% na celoletno zavarovanje in še 10% na članstvo v MK Nm kar moraš dokazati z veljavno izkaznico.Jaz sem tako plačala za Kawasakija ER-6-N 53 KW obvezno in nezgodno (brez AO+)za celo leto v enkratnem znesku 107,05€ kolega pa je za motor z 120KW enaki popusti ista zavarovalnica plačal 147,99€. :yea1: :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠOK, KATASTROFA, ŠKANDAL!

surrender.gif

...recimo.

dajte mi prosim povejte, kaj je res, da pri motorjih NAD 72kW ne veljajo nobeni popusti? Da se zmeraj plača polna cena?

jaz sem računal, da se mi na motor prenese 50% bonusa iz avtomobila + 40% bonusa v kolikor dam motor zavarovati pri isti zavarovanlici kot avto.

to bi pomenilo, da me zavarovanje stane nekaj manj kot 300€.

Povej še kera zavaroalnica. Verjetno Adriatic-Slovenika. Pri Mariborski dobiš popuste.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠOK, KATASTROFA, ŠKANDAL!

surrender.gif

...recimo.

dajte mi prosim povejte, kaj je res, da pri motorjih NAD 72kW ne veljajo nobeni popusti? Da se zmeraj plača polna cena?

jaz sem računal, da se mi na motor prenese 50% bonusa iz avtomobila + 40% bonusa v kolikor dam motor zavarovati pri isti zavarovanlici kot avto.

to bi pomenilo, da me zavarovanje stane nekaj manj kot 300€.

19.03. sem registriral pri ZM

Popust za PR03 = -55%

P-AO nevračilo premije - klub motoristi = -50%

Odkup 1 škode

AXA-AO-MK assistenca

zelena karta

vse skupaj me je prišlo za 93 kW 263,67€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala dečki!

ja, adriatic slovenica...

skoraj me je kap ker je zadeva da na moj motor ni bonusa bila izrečena iz ust zavarovalnega agenta (enega vodilnih).

stvar je taka, da vsaka zavarovalnica ponudi bonus na motor, v kolikor je VSAJ ENO LETO PRED TEM bil pri isti zavarovalnici zavarovan že avto.

adriatic slovenica te ugodnosti za motorje nad 72kW ne ponuja. kaj pa ponuja? v kolikor pri njih zavaruješ motor za celo leto V VSAKM PRIMERU BOBIŠ popust v višini 50%. trance_43_wavetowel2.gif

zdaj, če prav kapiram je to v končni fazi še boljše.

ker sem bil rahlo zmeden sem vprašal dobesedno: "torej, zavarovanje stane recimo 1000€, če zavarujem za 1 leto plačam samo 500€?". glas na drugi strani telefona je bil jasen in razločen JA! vprašanje sem ponovil vsaj 3x (slap.gif), vsakič formulirano na malenkost drugačen način ker pač nikoli ne veš kdaj in kako te nategnejo. odgovor je bil zmeraj isti, plačati je potrebno le 50%.

moja duša je pomirjena. hough!tongue.gif

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo sprintano na polici, šele takrat verjami. Preveč je nategovanja zadnje čase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako približno gre moje zavarovanje pri triglavu.

za primer:

na osnovo dobim

50% bonus od avta (tvoj ali od strašev zavarovan pri triglavu)

dodatno okoli 19% če se ne motim ker imam tudi na motorju 50%

dodatno 50% na neodljavljanje

okoli 10-20% na redno stranko (hiša, avto, motor, življansko,....)

in na koncu znese to nekaj malega čez 100€ z zeleno karto in brez AO+ in podobnega

ne me držat za besedo za vsak % ampak nekako tako imam v spominu.

ja fajn se je pocenilo zadnja leta :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala dečki!

ja, adriatic slovenica...

skoraj me je kap ker je zadeva da na moj motor ni bonusa bila izrečena iz ust zavarovalnega agenta (enega vodilnih).

stvar je taka, da vsaka zavarovalnica ponudi bonus na motor, v kolikor je VSAJ ENO LETO PRED TEM bil pri isti zavarovalnici zavarovan že avto.

adriatic slovenica te ugodnosti za motorje nad 72kW ne ponuja. kaj pa ponuja? v kolikor pri njih zavaruješ motor za celo leto V VSAKM PRIMERU BOBIŠ popust v višini 50%. trance_43_wavetowel2.gif

zdaj, če prav kapiram je to v končni fazi še boljše.

ker sem bil rahlo zmeden sem vprašal dobesedno: "torej, zavarovanje stane recimo 1000€, če zavarujem za 1 leto plačam samo 500€?". glas na drugi strani telefona je bil jasen in razločen JA! vprašanje sem ponovil vsaj 3x (slap.gif), vsakič formulirano na malenkost drugačen način ker pač nikoli ne veš kdaj in kako te nategnejo. odgovor je bil zmeraj isti, plačati je potrebno le 50%.

moja duša je pomirjena. hough!tongue.gif

Ja tako je,lahko potrdim iz lastnih izkušen! AO, AO+, zavarovan voznik in sopotnik 224€ :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benx, ne vem, al so drugi površno prebrali al pa jst...

Ti boš zdaj očitno zadovoljen samo z 50% popusta, ki ga dobiš pri vsaki zav. , če skleneš zavarovanje za celo leto.

A na bonus z avta si pa kar pozabil? Plus to, da pri Adriatic Slovenici ne dobiš AO+ kar tako...

Tvoj izračun je :

1000 eur - 50% (celoletna prijava) =500 eur

Moral bi biti pa:

1000 eur -50% (bonus z avta) = 500 eur - 50%(celoletna prijava)= 250 eur

Pejt še kam vprašat, lahko tudi avto prestaviš na drugo zavarovalnico in ni bil pogoj, da imaš celo leto zavarovan avto pri njih - vsaj prej je bilo tako. Pa tudi, če je treba odjavit avto in na novo prijavit, te pride ceneje... Meni je dve leti nazaj en agent celo ponudil, da lahko avto prestavim k njim šele po poteku zavarovanja pri A/Slovenici, pa bi mi vseeno bonus od avta že vnaprej upoštevali...

Na A/Slovenici majo čudne fore - meni vsako leto jamrajo za AO+ ( pa ma moped samo 44kW)

Lep pozdrav,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj pa drugo vprašanje če že debatiramo:

Zakaj si vsi dajete gor ta dragi AO+?

kaj nimate drugače nezgodnega zavarovanja ali kaj? za denar ki ga daš za AO+ imaš za več kot pol leta plačano nezgodno zavarovanje, ki ti velja še v drugih primerih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj pa drugo vprašanje če že debatiramo:

Zakaj si vsi dajete gor ta dragi AO+?

kaj nimate drugače nezgodnega zavarovanja ali kaj? za denar ki ga daš za AO+ imaš za več kot pol leta plačano nezgodno zavarovanje, ki ti velja še v drugih primerih?

AO+ velja za vsakega voznika, torej če vozita motor več kot 2 je to že ena zadeva.

Pri AO+ kolikor vem (baba čula baba rekla) se za poškodbe "iztrži" nekaj višja odškodnina.

Do leta 2008 nisem nikoli imel AO+, zdaj pa, ko je stvar sorazmerno poceni pač dam še AO+ na motor za po cesti.

Pri onih za pisto pa se dokler Hrvaška ni v EU skoraj bolj splača minimalno zavarovanje, kot ATA carnet :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ velja za vsakega voznika, torej če vozita motor več kot 2 je to že ena zadeva.

Pri AO+ kolikor vem (baba čula baba rekla) se za poškodbe "iztrži" nekaj višja odškodnina.

hja glede višine odškodnine ne bo držalo. tako laično povedano je odškodnina odvisna od zavarovalne vsote za trajno invalidnost.

se pravi dobiš % glede na to kako težka poškodba je in potem moreš samo primerjati za koliko si zavarovan pri AO+ in koliko pri navadnem nezgodnem z tem da si pri navadnem pač določiš za koliko hočeš bit zavarovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja glede višine odškodnine ne bo držalo. tako laično povedano je odškodnina odvisna od zavarovalne vsote za trajno invalidnost.

se pravi dobiš % glede na to kako težka poškodba je in potem moreš samo primerjati za koliko si zavarovan pri AO+ in koliko pri navadnem nezgodnem z tem da si pri navadnem pač določiš za koliko hočeš bit zavarovan.

Pa če ti firma plačuje nezgodno zavarovanje je pa sploh super. Nobenih stroškov, samo kasiraš ob poškodbah v službi ali prostem času :trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy:

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj pa drugo vprašanje če že debatiramo:

Zakaj si vsi dajete gor ta dragi AO+?

kaj nimate drugače nezgodnega zavarovanja ali kaj? za denar ki ga daš za AO+ imaš za več kot pol leta plačano nezgodno zavarovanje, ki ti velja še v drugih primerih?

Me zanim kaj boš iztržil iz nezgodnega zavarovanja če boš padel in se poškodoval... pišem iz lastnih izkušenj, sem bil tud tak pameten in se zavaroval nezgodno... ko sem imel nezgodo pa sem dobil samo dnevno odškodnino, ko sem klical odvetnika je bilo prvo vprašanje če imam AO plus, ko sem mu dejal da sem samo nezgodno zavarovan je dajel da potem pa z odškodnino ne bo nič... da skrajšam za mesec dni bolniške sem dobil 60€ če pa bi imel AO plus pa minimalno 2000€, od takrat sem rekel AO plus vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benx, ne vem, al so drugi površno prebrali al pa jst...

Ti boš zdaj očitno zadovoljen samo z 50% popusta, ki ga dobiš pri vsaki zav. , če skleneš zavarovanje za celo leto.

A na bonus z avta si pa kar pozabil? Plus to, da pri Adriatic Slovenici ne dobiš AO+ kar tako...

Tvoj izračun je :

1000 eur - 50% (celoletna prijava) =500 eur

Moral bi biti pa:

1000 eur -50% (bonus z avta) = 500 eur - 50%(celoletna prijava)= 250 eur

Pejt še kam vprašat, lahko tudi avto prestaviš na drugo zavarovalnico in ni bil pogoj, da imaš celo leto zavarovan avto pri njih - vsaj prej je bilo tako. Pa tudi, če je treba odjavit avto in na novo prijavit, te pride ceneje... Meni je dve leti nazaj en agent celo ponudil, da lahko avto prestavim k njim šele po poteku zavarovanja pri A/Slovenici, pa bi mi vseeno bonus od avta že vnaprej upoštevali...

Na A/Slovenici majo čudne fore - meni vsako leto jamrajo za AO+ ( pa ma moped samo 44kW)

Lep pozdrav,

Flight

se mi zdi da maš kar prav.

ampak...

sem klical na mariborsko zavarovalnico in na triglav in zahteval da mi povejo, če poleg tega, da se bonus od avta prenese tudi na motor veljajo oz. je možno koristiti še kakšne druge bonuse (ravno to če je motor zavarovan celo leto in podobno).

se pravi polna cena + 50% bonusa od avta + 30, 40, 50% (kakorkoli) bonusa, če je motor zavarovan celo leto itd.

nikjer nič o tem, ne duha ne sluha, (kot da) ne obstaja!

zdaj pa ne vem ali je ta folk na zavarovalnicah total pritegjen al kaj je narobe?? ph34r.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanim kaj boš iztržil iz nezgodnega zavarovanja če boš padel in se poškodoval... pišem iz lastnih izkušenj, sem bil tud tak pameten in se zavaroval nezgodno... ko sem imel nezgodo pa sem dobil samo dnevno odškodnino, ko sem klical odvetnika je bilo prvo vprašanje če imam AO plus, ko sem mu dejal da sem samo nezgodno zavarovan je dajel da potem pa z odškodnino ne bo nič... da skrajšam za mesec dni bolniške sem dobil 60€ če pa bi imel AO plus pa minimalno 2000€, od takrat sem rekel AO plus vedno.

Je Jozee ze vse napisal - brez AO+ lahko tut 3 mesece ležiš v bolnišnici, si na koncu zdrav,ni invalidnine(hvala bogu) in imaš 200 eur v žepu, brez motorja in z izpadom dohodka... ( v primeru, da si sam kriv)

Lahko pa daš tistih 100 eur za AO+ in po treh mesecih ležanja imaš še vedno motor ( al pa položnice normalno plačane :whistle: )

Ne vem, toliko se je znižala cena zavarovanja s prenosom bonusa, da se po moje splača...

se mi zdi da maš kar prav.

ampak...

sem klical na mariborsko zavarovalnico in na triglav in zahteval da mi povejo, če poleg tega, da se bonus od avta prenese tudi na motor veljajo oz. je možno koristiti še kakšne druge bonuse (ravno to če je motor zavarovan celo leto in podobno).

se pravi polna cena + 50% bonusa od avta + 30, 40, 50% (kakorkoli) bonusa, če je motor zavarovan celo leto itd.

nikjer nič o tem, ne duha ne sluha, (kot da) ne obstaja!

zdaj pa ne vem ali je ta folk na zavarovalnicah total pritegjen al kaj je narobe?? ph34r.gif

BenX, vprašaj za foro še na kakšnem AMZS-ju - tam ti naredijo lahko zavarovanje za bilo katero zavarovalnico.

Ti samo vprašaj, kje imaš šanso izkoristit oba popusta in da si pripravljen tudi avto tja "prenesti"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da maš kar prav.

ampak...

sem klical na mariborsko zavarovalnico in na triglav in zahteval da mi povejo, če poleg tega, da se bonus od avta prenese tudi na motor veljajo oz. je možno koristiti še kakšne druge bonuse (ravno to če je motor zavarovan celo leto in podobno).

se pravi polna cena + 50% bonusa od avta + 30, 40, 50% (kakorkoli) bonusa, če je motor zavarovan celo leto itd.

nikjer nič o tem, ne duha ne sluha, (kot da) ne obstaja!

zdaj pa ne vem ali je ta folk na zavarovalnicah total pritegjen al kaj je narobe?? ph34r.gif

to ni bonus, pač pa popust!

bonus je nekaj, kar pridobivaš vsako leto in se ti prenese v naslednje leto, popusti pa se spreminjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BenX kaj če bi mal tole stran preštudiral http://www.zav-mb.si...vanje-motorjev/

hehe... verjemi da sem.

ampak ker sen pač htel bit 100% ziher kako je na stvari sem na zavarovalnico tudi poklical, tam pa so rekli, da lahko na motorju uveljavljam le bonus, ki ga imam na avtu in še to le, če je avto pred tem bil vsaj eno leto zavarovan pri zavarovalnici maribor. in to je to. nič drugega!

nekak bom jih že skapiral. bom se pač mogo malo bol potrudit, ker ti na zavarovalnicah očitno sami ne vejo kaj delajo in govorijo.

hvala vsem za informacije.

zdaj pa v boj... (za popuste whistle.gif)

upam da v naslednjem tednu uredim zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni bonus, pač pa popust!

bonus je nekaj, kar pridobivaš vsako leto in se ti prenese v naslednje leto, popusti pa se spreminjajo.

AO+ velja samo za voznika in to takrat, ko si sam kriv za nezgodo.Če je za nezgodo kriv drug udeleženec, svoj AO+ sploh nemoreš uveljavljat, ampak vse stroške plača krivec nesreče sepravi iz njegovega zavarovanja proti tretji osebi.Ravnotako če npr.nimaš AO+ kot voznik motorja in pade sopotnik, dobi odškodnino iz police zavarovanja motorja proti tretji osebi(vem iz lastnih izkušrenj).Sama imam življensko in nezgodno zavarovanje privat, pa še dodatno nezgodno na motorju in nikoli neplačam še dodatno AO+ ker je res malo predrago, pač reskiram in upam,da bo za nesrečo kriv drug udeleženec saj navečkrat vozim kar precej po CCP predpisih.V slučaju moje krivde pa bom dobila seveda nekaj manjše izplačilo iz obeh nezgodnih zavarovanj. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maco47... te čisto razumem.

sama sicer imam AO+ (samo na motorju) in nezgodno zavarovanje (zaradi sopotnika - tudi če samo 1x letno).

samo ne razumem pa, zakaj je to citirano iz mojega posta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja potem pa imamo pač različna nezgodna zavarovanja. je pa res da nezgodno za 5€ na mesec ni enako nezgodnemu za 20€ na mesec. saj imaš tudi nezgodna brez dnevne odškodnine pa taka z dnevno itd.

no grem zavarovat motor drugi teden pa bom javil če se meni splača AO+ ali je moje nezgodno (ni čisto osnovno - najcenejše) enako dobro. ker da ne bo pomote, nezgodno velja tudi če se sam razbiješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja potem pa imamo pač različna nezgodna zavarovanja. je pa res da nezgodno za 5€ na mesec ni enako nezgodnemu za 20€ na mesec. saj imaš tudi nezgodna brez dnevne odškodnine pa taka z dnevno itd.

no grem zavarovat motor drugi teden pa bom javil če se meni splača AO+ ali je moje nezgodno (ni čisto osnovno - najcenejše) enako dobro. ker da ne bo pomote, nezgodno velja tudi če se sam razbiješ.

dokler se ti nič ne zgodi se nobeno zavarovanje ne splača, je brezveze in predrago!

ko pa se zgodi, ugotoviš, da si vse premalo zavarovan.

osnovna razlika med nezgodnim in AO+ zavarovanjem je ta, da pri nezgodnem dobiš samo za smrt, invalidnost in če imaš tudi dnevno odškodnino.

pri AO+ pa je zavarovalna vsota 50.000 Eur in dobiš odškodnino tudi za bolečine in strah. odškodnine so zato pri AO+ dooosti višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo sprintano na polici, šele takrat verjami. Preveč je nategovanja zadnje čase...

V bistvu so nepravilnosti zadnja 2-3 leta, sedaj pa bodo počasi 'zrihtali', da bodo stvari by the book.

Pred 2-3 leti se je namreč začel oster, sredstva pa niso bila najbolj legitimna.

To, da lahko nekdo kupi motor, avta nima, prenese se mu pa "50-procentni bonus od očeta", je navadna mučka. Ne rečem, da ni fajn, ampak korektno do vseh ostalih, ki si zavarujejo avte itd, pa ni, pa če se na glavo postavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!