Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

bonus je nekaj, kar pridobivaš vsako leto in se ti prenese v naslednje leto, popusti pa se spreminjajo.

Razen, če ti ga prijazna teta na zavarovalnici "prenese z očetovega avta". Ta koncept je meni nagravžen.

Stvari je treba urediti, konsolidirati nek centralni register, pogledati, kdaj, kje in za kaj je nekdo iz premijskega razreda 14 napredoval kar v premijski razred 04, in podobno.

Jaz bi to vse revidiral in uvedel nova, korektna in do vseh POŠTENA pravila.

Zdaj poslujejo po kavbojsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko na motorju uveljavljam le bonus, ki ga imam na avtu in še to le, če je avto pred tem bil vsaj eno leto zavarovan pri zavarovalnici maribor. in to je to. nič drugega!

Da se zakrijejo sledi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to bere kater izmed zavarovalnih zastopnikov, bi prosil za izračun zavarovanja s 50% popustom, neodjavljanje (registriran celo leto), z AO+ in brez, za motor Suzuki GSX-R 1000, 999ccm, 136kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja potem pa imamo pač različna nezgodna zavarovanja. je pa res da nezgodno za 5€ na mesec ni enako nezgodnemu za 20€ na mesec. saj imaš tudi nezgodna brez dnevne odškodnine pa taka z dnevno itd.

no grem zavarovat motor drugi teden pa bom javil če se meni splača AO+ ali je moje nezgodno (ni čisto osnovno - najcenejše) enako dobro. ker da ne bo pomote, nezgodno velja tudi če se sam razbiješ.

zato imam jaz poleg AO+ tudi nezgodno zavarovanje za voznika in sopotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maco47... te čisto razumem.

sama sicer imam AO+ (samo na motorju) in nezgodno zavarovanje (zaradi sopotnika - tudi če samo 1x letno).

samo ne razumem pa, zakaj je to citirano iz mojega posta?

Oprosti sem pač malo previsoko pritisnila na odgovor - se nebo več zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato imam jaz poleg AO+ tudi nezgodno zavarovanje za voznika in sopotnika.

Zakaj pa?

AO+ itak tebe krije, če se razlepiš, sovoznik je pa tako ali tako krit iz obveznega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa?

AO+ itak tebe krije, če se razlepiš, sovoznik je pa tako ali tako krit iz obveznega zavarovanja.

Ne, sovoznik ni krit iz obveznega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sovoznik ni krit iz obveznega zavarovanja.

O ja pa je... država poskrbi za sopotnika ali sovoznika saj ne moreta vplivati na zavarovanje, voznik pa lahko... ne vem od kod tebi da sovoznik ni krit iz obveznega, navedi iz katerega pa je... AO + je zavarovanje vsakokratnega voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sovoznik ni krit iz obveznega zavarovanja.

Iz AO+ ni krit sovoznik ampak kot sem že napisala iz tvojega obveznega zavarovanja motorja, ko skleneš takoimenovano zavarovanje proti tretji osebi!Ne kar sklepat zavarovanja in plačevat, če sploh neveš zakaj sploh plačaš.Vsak naj malo razmisli,kajti malo je revežev,ki si nemore privoščiti dobrega advokata,da je resnično vredu pokasiral,sicer senebi zavarovalnice bohotile v marmorju, poglejte samo koliko jih sedi na naš račun in samo razmišljajo kako bi jim čimveč denarja ostalo saj vse kar se jim nesplača zavarovati sepravi kjer neprofitirajo sploh nezavarvajo.Tako npr.kot po novem nezavarujejo več proti toči v Prekmurju!

Oni zase točno vejo kako zavarovat,da nam vglavnem samo denar poberejo npr.pri zavarovanju divjadi, če razbiješ masko ti plačajo poškodbo (masko),če pa še udariš v kakšno obcestno oviro: ograjo,kanton,zapelješ v jarek,drevo itd.to je pa že problem lastnika ne več zavarovanja proti divjadi.

Zato šenkrat pazite! kaj sklepate koliko pačate in kaj vam za to nudijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sovoznik ni krit iz obveznega zavarovanja.

Sovoznik je krit iz obveznega, je pa vredu če imaš še nezgodno zavarovanje saj tistih 15€ dnevene odškodnine (za sovoznika in voznika) poleg AO in AO+ odškodnine hitro prinese še nekaj denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak, za mene konec paničarjenja.

zavarovano pri AdriaticSlovenica.

tudi tu se lahko prenese bonus iz avta na motor, kateri ima več kot 72kW. moreš met srečo, bit tečen in rečt da greš drugam,...

sigurno je pomagalo tudi to da sem že kar dolgoletna stalna stranka brez problemov in poznam nekaj ljudi na tej zavarovalnici.

standard + ao + ao-plus + sovoznik + kaj te vem kaj = 224.26€.

prilagam vam sliko, da lahko vsak sam presodi.

meni se zdi ok.

post-26337-126989752383_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz AO+ ni krit sovoznik ampak kot sem že napisala iz tvojega obveznega zavarovanja motorja, ko skleneš takoimenovano zavarovanje proti tretji osebi!Ne kar sklepat zavarovanja in plačevat, če sploh neveš zakaj sploh plačaš.Vsak naj malo razmisli,kajti malo je revežev,ki si nemore privoščiti dobrega advokata,da je resnično vredu pokasiral,sicer senebi zavarovalnice bohotile v marmorju, poglejte samo koliko jih sedi na naš račun in samo razmišljajo kako bi jim čimveč denarja ostalo saj vse kar se jim nesplača zavarovati sepravi kjer neprofitirajo sploh nezavarvajo.Tako npr.kot po novem nezavarujejo več proti toči v Prekmurju!

Oni zase točno vejo kako zavarovat,da nam vglavnem samo denar poberejo npr.pri zavarovanju divjadi, če razbiješ masko ti plačajo poškodbo (masko),če pa še udariš v kakšno obcestno oviro: ograjo,kanton,zapelješ v jarek,drevo itd.to je pa že problem lastnika ne več zavarovanja proti divjadi.

Zato šenkrat pazite! kaj sklepate koliko pačate in kaj vam za to nudijo.

Narobe!

Obvezno zavarovanje pomeni, da zavaruješ svojo odgovornost za škodo, ki jo povzročiš s svojo nepremišljeno ali neprevidno vožnjo drugim. sopotniku, avtu, osebam v avtu, ograjam, hišam....

če si ne moreš privoščit dobrega advokata, je dobro, da si dobro zavarovan. ARAG.

kombinacija "divjad in domače živali" pa krije samo "NEPOSREDNI DOTIK" ,to pomeni, da če si zaradi izogiba trka s srno, zapeljal s ceste, ne dobiš NIČ. pa pustimo to, da ima Generali v pogojih še določilo, da se mora vozilo premikati (ne dobiš NIČ, če ti kune požrejo kablovlje)

je pa sramotno, da nimajo več kmetijskih zavarovanj.

še enkrat pa, nezgodno zavarovanje voznika in sopotnika za smrt 4.000, za invalidnost 8.000 in dnevna odškodnina 4 EUR je NIČ proti AO+.

30 dni bolniške je 120 :headbang: EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe!

Obvezno zavarovanje pomeni, da zavaruješ svojo odgovornost za škodo, ki jo povzročiš s svojo nepremišljeno ali neprevidno vožnjo drugim. sopotniku, avtu, osebam v avtu, ograjam, hišam....

Sej vidva oba isto pišeta ;) Sopotnik je zavarovan iz obveznega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zgoraj pripeti fotografiji police od BenX piše da je 50% popust na neodjavo in me zanima če je to standardno pri AS ali stvar dogovora?

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zgoraj pripeti fotografiji police od BenX piše da je 50% popust na neodjavo in me zanima če je to standardno pri AS ali stvar dogovora?

Hvala za odgovor!

to je pri vseh zavarovalnicah isto če se ne motim. za mariborsko in kot lahko tudi na svoje oči sam vidiš za as ta popust velja zmeraj.

za triglav nisem povsem prepričan ampak samo 99%.

morda lahko da še kdo drug sliko od police gor, da bo enkrat za vse večne čase konec ugibanj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pri vseh zavarovalnicah isto če se ne motim. za mariborsko in kot lahko tudi na svoje oči sam vidiš za as ta popust velja zmeraj.

za triglav nisem povsem prepričan ampak samo 99%.

morda lahko da še kdo drug sliko od police gor, da bo enkrat za vse večne čase konec ugibanj?

Malo sem nerazumljivo postavil vprašanje, zanima me predvsem če je 50% standardno ali stvar dogovora, ker jaz imam do sedaj pri triglavu in je samo 20% popusta na neodjavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav ima že v osnovi nižjo zavarovalno premijo, zato samo 20% popust na neodjavo. Na koncu pa je razlika med zavarovalnicami minimalna. Pa saj si lahko na grobo vsak izračuna na amzs.si Potem je pa še od agenta odvisno, a ti da še kak popust...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adriatic z 4.4.2010 ukinja 50% popust na neodjavo vozila. Ne vem pa kako je pri drugih zavarovalnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adriatic z 4.4.2010 ukinja 50% popust na neodjavo vozila. Ne vem pa kako je pri drugih zavarovalnicah.

Jst sem isti info dobil - samo moja agentka je dejala, da za vse voznike nad 30 let ostane po starem.

Lep pozdrav,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK pol pa kul. Dva dni po tridesetem imam registracijo mopeda :) Lucky me.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj lahko mk registriraš oz. zavaruješ en mesec pred potekom starega zavarovanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!