Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Adriatic z 4.4.2010 ukinja 50% popust na neodjavo vozila. Ne vem pa kako je pri drugih zavarovalnicah.

Tudi jaz sem dobil to informacijo in sem preveril pri Triglavu in Tilii, pa nihče ni nič vedel.

Upam, da ne bo kakih neprijetnih novosti!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adriatic z 4.4.2010 ukinja 50% popust na neodjavo vozila. Ne vem pa kako je pri drugih zavarovalnicah.

Dobr da je 1. april :whistle:

Popravljeno . Popravil Jozee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr da je 1. april whistle.gif

Ne vem, če bo 1. aprilska!! Info sem dobu 31.3.od kolegice?! Jo bom dones!!!

Bomo vidl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

Pa mam še jst eno vprašanje glede zavarovanja. Stvar je taka. Motor sem kupil kak mesc nazaj...Ker je registriran do maja, je prejšnji lastnik rekel, da mi bo zavarovanje pustil. Motor je torej zavarovan. Jst pa se vozim s prometno, in overovljeno kupoprodajno (če me slučajno ustavijo). Zdej mogoče, se niti ne bi smel...ampak jbg. Ker pa nimam izkušn s temi prepisi me pa zanima...kdaj bo motor name pisan? ko bom uredil zavarovanje ali k bom naredu tehničnga in podaljšu registracijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo motor zavarovan tudi proti kraji? Je ta opcija samo v polnem kasku? Ima katera zavarovalnica samo to možnost? Cena?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo motor zavarovan tudi proti kraji? Je ta opcija samo v polnem kasku? Ima katera zavarovalnica samo to možnost? Cena?

Hvala

LP

Imajo tud iv "kasko kombinaciji", ampak je kr drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakem pomenu? Osebno nimam slabih izkušenj. Imel nekaj škodnih primerov z avtom in je bilo rešeno b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je že zdaj tvoj oz. nate pisan. Zavarovanje je pa še na prejšnjega lastnika.

Ne moreš motorja napisat na sebe (registrirat - vpis v prometno) če nimaš svojega zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz govorim o tem, da je motor dejansko tvoj, da ga nisi ukradel ali pa ga voziš na posodo.

registracija, zavarovanje in prometno dovoljenje je pa druga stvar, seveda pogojeno z lastništvom.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakem pomenu? Osebno nimam slabih izkušenj. Imel nekaj škodnih primerov z avtom in je bilo rešeno b.p.

ma zdaj motor zav. pri tilii

upam sam da je ne bom potreboval

je pa ugodna glede drugih zavarovalnic ?

se je zavarovanje od lani kaj podražlo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi vedel, ker sem zavaroval lani septembra za celo leto. Osebno dobim ugodneje kot drugje +/- par ojrof....odvisno od agenta. Plus mi je edino to, ker mi edino pri Tiliji niso komplicirali (oz.so bili najcenejši) za opcijo "odkup prve škode", v primeru da povzročim nesrečo (mi ne gre bonus).

Pač...vsak najde eno "hišo" kjer mu paše :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma zdaj motor zav. pri tilii

upam sam da je ne bom potreboval

je pa ugodna glede drugih zavarovalnic ?

se je zavarovanje od lani kaj podražlo ?

koliko si te plačal pri tilii za svojega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plus mi je edino to, ker mi edino pri Tiliji niso komplicirali (oz.so bili najcenejši) za opcijo "odkup prve škode", v primeru da povzročim nesrečo (mi ne gre bonus).

in koliko so ti vzeli za odkup 1. škode... imam tud jaz odkup 1.škode pri ZM, tak da... vse zavarovalnice so OK dokler plačuješ, razlike se pojavijo ko je treba kaj plačat :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo z zamudo...nimam posebaj specificirano. Skupaj z A0+,nezgodnim in DDVjem je bilo 320€ na obroke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tilii zavarovanje z ao+ 198eur. To je cena s popustom na neodjavo, za 72kw.

Frips, kak to, da si tok velik dal?:hmm:

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker imam 110kw. 72kw je nižji razred. pa še odkup prve škode neki nanese,sicer ne vem točn kolk. Bom prašu.

Kaj pa vem...to je blo lani septembra najbol ugodno :hmm:

Ao z odkupom, PR4, -40 = 191e

Ao+ z odkupom, PR4, -40 = 97e

nezgodno = 10e

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima... jst mam tehničnga 5.5. 2010... torej če ju3 pojdem registrirat dobim najprej polico do 5.5. torej za en mesec, potem pa imam tehničnga in nato laho dobim polico za celo leto... moja polica od prejšnga motorja pa velja do avgusta... torej lahko sklepam da mi bodo nekak tolko dnarja vrnil, kukr bo prišlo zavarovanje za en mesec za moj motor? ali se kje motim?

hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varianta 1:

Lahko skleneš polico za celo leto z datumom 12.4.2010 in ti podaljšajo do 5.5.2010.

5.5 greš na tehnični in ti podaljšajo registracijo do 12.4.2011

Varianta 2:

Lahko narediš vse za celo leto. Podoben primer sem imel za avto, registriral ga 26.1, tehnični je veljal do 13.3. Mi je rekla, da lahko takoj naredim vse, al pa samo prvo varianto.

Če imaš staro polico z popustom na neodjavo..ne dobiš nič.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varianta 1:

Lahko skleneš polico za celo leto z datumom 12.4.2010 in ti podaljšajo do 5.5.2010.

5.5 greš na tehnični in ti podaljšajo registracijo do 12.4.2011

Varianta 2:

Lahko narediš vse za celo leto. Podoben primer sem imel za avto, registriral ga 26.1, tehnični je veljal do 13.3. Mi je rekla, da lahko takoj naredim vse, al pa samo prvo varianto.

Če imaš staro polico z popustom na neodjavo..ne dobiš nič.

aha aha... fino ... pol pa varianta 1 ker imam popust na neodjavo :) hvala za inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker imam 110kw. 72kw je nižji razred. pa še odkup prve škode neki nanese,sicer ne vem točn kolk. Bom prašu.

Kaj pa vem...to je blo lani septembra najbol ugodno :hmm:

Ao z odkupom, PR4, -40 = 191e

Ao+ z odkupom, PR4, -40 = 97e

nezgodno = 10e

Ja očitno je pol odkup tolk, ker lanskoleto so men tut narobe obračunal, po eurotaxu ma moj motor kao 74, ceprav ma 72 in sm za to padla v najvisji razred. Ampak se vseen ni bla taka razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha aha... fino ... pol pa varianta 1 ker imam popust na neodjavo :) hvala za inf.

Sam preveri na tehničnih še enkrat raj :D

Ja očitno je pol odkup tolk, ker lanskoleto so men tut narobe obračunal, po eurotaxu ma moj motor kao 74, ceprav ma 72 in sm za to padla v najvisji razred. Ampak se vseen ni bla taka razlika.

Ja a niso po homologaciji gledal? Bemu, akj nisi opozorila !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja očitno je pol odkup tolk, ker lanskoleto so men tut narobe obračunal, po eurotaxu ma moj motor kao 74, ceprav ma 72 in sm za to padla v najvisji razred. Ampak se vseen ni bla taka razlika.

ti kar zateži agentu da naj ti poračuna razliko za nižji razred !!! če ne zaradi drugega zato, da te ne okoli prinesel pri kateri drugi poziciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!