Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ja sej letos sem sla k drugemu agentu in mi je pač spremenil.

Frips to mi je takrat una Erika delala iz Brežic in je pač sam po eurotaxu kliknla in to je to=)

Jst sm opazla šele letos k sem šla podaljšat. Dvomim da bi mi kej za nazaj vračal, celo prepričana sm da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če kdo kaj ve o tem. Ob nakupu motorja sem se pozanimal pri ZM in mi je bilo rečeno, da se lahko bonus iz avtomobila, ki je pisan na očeta prenese na zavarovanje motorja katerega lastnik sem jaz.

Ko je zastopnik polico in vso dokumentacijo že sestavil, so mu iz ZM sporočili, da to ne gre oz. bonus še vedno lahko prenesem iz avtomobila, ki je pisan na očeta vendar le sorazmerno z leti vozniškega staža A kategorije. Kar pa zame pomeni 0%, ker sem šele letos naredil izpit. Zavarovalnica pravi, da to ni njihova krivda, ampak zahteve države.

Ima še kdo podobno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kaj ve o tem. Ob nakupu motorja sem se pozanimal pri ZM in mi je bilo rečeno, da se lahko bonus iz avtomobila, ki je pisan na očeta prenese na zavarovanje motorja katerega lastnik sem jaz.

Ko je zastopnik polico in vso dokumentacijo že sestavil, so mu iz ZM sporočili, da to ne gre oz. bonus še vedno lahko prenesem iz avtomobila, ki je pisan na očeta vendar le sorazmerno z leti vozniškega staža A kategorije. Kar pa zame pomeni 0%, ker sem šele letos naredil izpit. Zavarovalnica pravi, da to ni njihova krivda, ampak zahteve države.

Ima še kdo podobno izkušnjo?

Skoraj ne morem verjet pa njim se stalno dogajajo take stvari,da najprej naredijo nekaj potem pa ti želijo stornirati,ker so ti pač vede ali nevede lagali...

Če je zavarovanje sklenjeno,potem ponudba zavezuje in ni tvoj problem če njihov zastopnik ali oni sami ne vedo kaj bi morali narediti in česar ne bi smeli ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je zavarovanje sklenjeno,potem ponudba zavezuje in ni tvoj problem če njihov zastopnik ali oni sami ne vedo kaj bi morali narediti in česar ne bi smeli ;)

:grrr imajo 30 dni za spremembo....drobni tisk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

TUKAJ, in še v nekaterih drugih virih berem, da prenos bonusa od staršev ni več mogoč, kot je v zadnjih letih to bila praksa ( da je tudi "darovalec" obdržal bonifikacijo) . Enako trdi tudi moj agent. Po drugi strani, je kolega letos registriral motor in si komot prenesel 50% bonusa od očeta in tako plačal smešno nizko ceno. Kaj je res in kaj ne??

Gre za to, da sem jaz komaj v 10 plačilnem razredu ( -20%) . ker se bliža tehnični, sem se malo pozanimal o zavarovanju.. in ugotovil da so od lani barabe za toliko dvignili AO, da kljub temu da dobim letos dodatnih 5% bonifikacije, bom končno cifro plačal isto, oz. še malenkost več kot lani. In sem seveda jezen kot ris. še posebej, ker poslušam malo kakšne vsote nekateri navajajo da so plačali.. pa ne vem več ali ima ZM samo za mene 3x višjo tarifo???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kaj ve o tem. Ob nakupu motorja sem se pozanimal pri ZM in mi je bilo rečeno, da se lahko bonus iz avtomobila, ki je pisan na očeta prenese na zavarovanje motorja katerega lastnik sem jaz.

Ko je zastopnik polico in vso dokumentacijo že sestavil, so mu iz ZM sporočili, da to ne gre oz. bonus še vedno lahko prenesem iz avtomobila, ki je pisan na očeta vendar le sorazmerno z leti vozniškega staža A kategorije. Kar pa zame pomeni 0%, ker sem šele letos naredil izpit. Zavarovalnica pravi, da to ni njihova krivda, ampak zahteve države.

Ima še kdo podobno izkušnjo?

Te kao zahteve s strani države edino, če je to kaj na novo v zadnjih pol leta, ker meni so na Triglavu lani bp s prve prenesli 50% bonusa (ki ga ima sicer moja mama na avtomobilu) na moj motor B) Pa tudi jaz imam A kategorijo šele cca. 10 mesecev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ene zavarovalnice pač o tem prenosu bonifikacije nič ne vejo ali pa trdijo da to ni mogoče. Jaz sem ene 3 klicala in so mi vsi zatrjevali, da to pa ni mogoče, da nič ne vejo za to itd. in nakoncu pristala v Brežicah kjer pa ni blo nobenga problema. Tko da, go figure.:wacko:

Tole že od nekdaj velja, sam so pač določeni agenti nardil kot da gre za zakonskega partnerja, čeprav je bil v bistvu sin/hči.

Prenos bonusa na drugo osebo je praviloma mogoč samo še med zakoncema in s fizične na pravno osebo, ne pa tudi obratno se pravi, s pravne na fizično osebo. Prenos bonusa s staršev na otroke ni dovoljen.

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po mojih izkušnjah so tudi med agenti iste zavarovalnice lahko ogromne razlike v končni ceni zavarovanja (beri celo 30% ali več) ... se vidi da imajo očitno % od prometa/prodaje in te hoče vsak po svoje nat*gnit :lol:

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko rečem samo, da je strokovna podpora ZM totalno v riti.

Agent, mislim da je bil zaveden s prejetimi informacijami, saj imamo še en kup drugih zavarovanj in vse pošlihta v nulo, tako da smo zadovoljni vsi in se ne obljublja nekaj česar se ne da narediti.

Poklical sem še dve zavarovalni točki ZM in obe sta trdili, da se to seveda brez problema naredi. Pri eni sem naročil naj preverijo, če lahko dobim bonus iz avtomobila, pa da vidim kakšne bodo njihove povratne informacije danes/jutri. Po dolgem klicarjenju sem govoril, tudi z vodjo njihove strokovne službe za te primere in je rekla, da se to nikakor ne da oz. da ta bonus njihova zavarovalnica podeli samo zvestim strankam in ne kar vsakemu in no way, da je sploh možen kakršenkoli prenos bonusov pri njih za kogarkoli :headbang:

aja še glede zavarovalnice triglav - so rekli, da ni problema glede prenosa bonusa med ožjimi družinskimi člani, da oni to skoz delajo. v glavnem go figure, nisem več toliko pameten :surrender:

Dosti jih imam, najceneje me pride na Triglavu, s popustom na neodjavo in na gotovino, cca 222 € za 600ccm in 70kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica pravi, da to ni njihova krivda, ampak zahteve države.

:lol1:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je najbolj ugodno zavarovati motor?

Lp

Pri Generali ne :)

ZM ponuja popust, enak bonusu na avtomobilskem zavarovanju, če imaš pri njih zavarovan avto, kar pomeni do 55% popusta.

Enako mislim da tudi Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica pravi, da to ni njihova krivda, ampak zahteve države.

To ne moreš verjeti. Država uradno nima popolnoma nič z ZM.

ZM je delniška družba. Njena največja lastnika pa sta Nova KBM d.d. in Pozavarovalnica Sava d.d.

Tistega, ki ti je tako dejal, lahko vprašaš po zdravju. Za takšno nestrokovnost in zavajanje jim zagrozi z odvetnikom.

Poglej si tole.

post-9142-127547470157_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

TUKAJ, in še v nekaterih drugih virih berem, da prenos bonusa od staršev ni več mogoč, kot je v zadnjih letih to bila praksa ( da je tudi "darovalec" obdržal bonifikacijo) . Enako trdi tudi moj agent.

Letos ko sem kupila drug motor sem ga hotela zavarovat pri ZM, pa mi je ženska trdila, da to lahko samo če mi fotr da bonus, tako da ga on nima več. Sem rekla hvala lepa in šla 300m naprej k Triglavu, kjer so mi to čisto brez kakršnega koli problema naredili. Neglede na to, da imam že za en motor od njega prenešen bonus. Tko da Triglav je zakon, kar se tega tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se zavarovanj tiče sem vse prešaltal na Triglav in od takrat mi je že malo smešno ko zavarujem zadeve. saj ni zastonj ampak proti mariborski so zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden podaljšal zavarovanje za CBRo...50% bonifikacije, mislim da 20% na "neodjavo" in še 12% komercialnega popusta, doplačal sem še zeleno karto in pa asistenco plus...vse skupaj 175,50 € :D

Valda pri triglavu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali še velja popust če si član motokluba? V tork kupim hornetko ket je to moj prvi motor, ki ga bom registriral me zanima kako je z zavarovanjem kk in kje je najcenejali se naj včlanim v motoklub...? avto imam zavarovan pri adriaticslovenica bonusa mam pri avtu 20%, ali lahko prenesem bonus od očeta ki ima pri triglavu 50%. Koliko približno bom plačal za komplet registracijo za hornetko ki spada v najvišji razred najbolj me zanima če bo 300€ dovolj ker čene bo si treba sposodit denar do plače :(

Hvala za vsako informacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!