Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

sedaj pa hitro malo :topic: ....sorči moderatorji in ostali.....če je kdo na tem forumu, ki mu malo bolj ležijo nezgodna kolektivna zavarovanja, skenjena v službi al pa da se s tem sam okvarja....me prosim kontaktirajte PM

hvala!

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.....in iz tvojega življenskega zavarovanja boš dobil....ne vem.....10-15eur/dan....pa če si v bolniški 90 dni....cca 1000 eur....Ti pa lahko povem, da to ni NIČ!

Iz zavarovanja A0+ ti pa lahko iz prakse povem, da lahko za 3 mesece bolniške in zlaman prst dobiš tudi 15000 eur.....+ tvoje življensko zavarovanje......HALO!!!!!!

Slabo računaš!! napisal sem, da imam nezgodno na motorju in nezgodno pri življenskem zavarovanju.Dnevna odškodnina pri obeh 2X25€ je dnevno 50€ in NE 15 po tvojem izračunu !!! invalidnino za PRST dobiš tudi pri življenskem zavarovanju!!! z motorji sem prevozil samo od leta 1992 ca.200K kil.Pri vseh šrestih karambolih,razem pri enemu manjšemu so bili krivi "avtomobilisti" (DOBIL izplsačan Ao+)zdaj pa izračunaj koliko bi me stalo AO+ v dvajsetih letih.Na žalost se na zavarovanja malo spoznam je bil oče agent in vem koliko pokasirajo in kako radi izplačujejo škode, sicer se nebi vse glancalo v marmorju in tam sedel cel bataljon fajn plačanih ljudi samo poglej njihove odpravnine (Triglav,Vzajemnaitd.itd.)

Ps: da se razumemo NISEM PROTI vsak ve zase!!!! v tujini npr.v Švici je OBVEZEN AO+ za motoriste ker tam MORA zavarovalnica kriti stroške zdravljenja(pri nas je to še VEDNO državni strošek)še niso pogruntal,da bi tu mastno pokasiral!!!

Pa še tole v Švici npr. registracija + zavarovanje za motor z 1000 ccm stane danes SAMO za 3-mesece ca.2K € :worship: :worship:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ps: da se razumemo NISEM PROTI vsak ve zase!!!! v tujini npr.v Švici je OBVEZEN AO+ za motoriste ker tam MORA zavarovalnica kriti stroške zdravljenja(pri nas je to še VEDNO državni strošek)še niso pogruntal,da bi tu mastno pokasiral!!!

...

Nič ni državni strošek. Krito je pač z obveznim zdravstvenim zavarovanjem, ki ga pri nas kar drago plačujemo vsak mesec (no, vsaj zaposleni).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni državni strošek. Krito je pač z obveznim zdravstvenim zavarovanjem, ki ga pri nas kar drago plačujemo vsak mesec (no, vsaj zaposleni).

Tudi v Švici plačuješ privatno zdravstveno zavarovanje, sicer ni obvezno ampak v slučaju nesreče z motorjem moraš biti posebej zavarovan z AO+. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo računaš!! napisal sem, da imam nezgodno na motorju in nezgodno pri življenskem zavarovanju.Dnevna odškodnina pri obeh 2X25€ je dnevno 50€ in NE 15 po tvojem izračunu !!! invalidnino za PRST dobiš tudi pri življenskem zavarovanju!!! z motorji sem prevozil samo od leta 1992 ca.200K kil.Pri vseh šrestih karambolih,razem pri enemu manjšemu so bili krivi "avtomobilisti" (DOBIL izplsačan Ao+)zdaj pa izračunaj koliko bi me stalo AO+ v dvajsetih letih.Na žalost se na zavarovanja malo spoznam je bil oče agent in vem koliko pokasirajo in kako radi izplačujejo škode, sicer se nebi vse glancalo v marmorju in tam sedel cel bataljon fajn plačanih ljudi samo poglej njihove odpravnine (Triglav,Vzajemnaitd.itd.)

Ps: da se razumemo NISEM PROTI vsak ve zase!!!! v tujini npr.v Švici je OBVEZEN AO+ za motoriste ker tam MORA zavarovalnica kriti stroške zdravljenja(pri nas je to še VEDNO državni strošek)še niso pogruntal,da bi tu mastno pokasiral!!!

Pa še tole v Švici npr. registracija + zavarovanje za motor z 1000 ccm stane danes SAMO za 3-mesece ca.2K € :worship: :worship:

Tisto kolk maš na dan odškodnine sem dal pač povprečno.....Sicer pa si ti imel crashe z avtomobili.....in si vlekel z njihovih ao+....če pa imaš še svojega, bi se pa znesek podvojil..... :whistle:Sicer pa sem govoril v primeru, da si v nesreči odeležen sam.....se pravi, da si nekje pretiraval oz. nisi dober predvideval stanja na cesti....Torej v tvojem primeru samo 50 eur/dan......če rečemo 90 dni bolniške.....4500 eur.....+invalidnina....In tuki pozabi na pravdanje na sodišču....50eur/dan in BASTA....Če pa imaš ti A0+ se da pa zelo,zelo pregovarjat v višini odškodnine oz.kakšna je bila tisto leto ali par let nazaj sodna praksa....Tuki imaš potem veliko vrst dejavnikov na katere se lahko obesi tvoj odvetnik....preterplene bolečine, iznakaženost, zmanjšanje kakovosti življenja zaradi posledic nesreče....itd....vse to so evroti :rolleyes:

Poglej, da se razumeva, ne kritiziram tvoje odločitve glede zavarovanja....vsak ve zase,točno tako kot si napisal......Sam, če nekdo napiše oz. vpraša na forumu kaj naj stori.....seveda je moj logični odgovor, da naj razkira tistih 100 eu za A0+ zavarovanje in če se mu bo kej naredil in bog nesvari.....da se mu.....bo fant imel vsaj malo tolažbe...Sicer pa je motorizem drag šport in če nimaš za zavarovanje sebe....potem bolje da nimaš motorja..... :headbang: Jst osebno imam življensko zavarovanje+nezgodno zavarovanje+A0 zavarovanje+poškodbeno zavarovanje na polici od motorja+kolektivno zavarovanje v službi, ki mi tudi krije poškodbe izven dela....Človek bi se vprašal zakaj......nekateri bi rekli, da je to stran vržen denar....jst pa pravim da nesreče nikoli ne počiva in nekateri smo pač bolj podvrženi poškodbam.....pa nema veze al je človek tolk narod al kej druzga.....tvoje kosti,tvoja bolečina......im mislim, da potem odtehta ta denar vsaj del bolečine in problemov.....Al pa če rečem drugače......s tem denarjem, ki sem ga že dobil od zavarovalnic si bi lahko sedaj že kupil nekje polovico 3 sobnega stanovanja.....

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se AO+ uporabi le v primeru svoje krivde? Ali tudi kot dodatno uveljavljanje ob tuji krivdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se AO+ uporabi le v primeru svoje krivde? Ali tudi kot dodatno uveljavljanje ob tuji krivdi?

Tudi kot dodatno uveljavljanje ob tuji krivdi......!

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kot dodatno uveljavljanje ob tuji krivdi......!

To z"tudi" privat AO + se NEUVELJAVLJA(se izključuje), če je kriv avto in gre iz police avta AO+.

Ps; šenkrat pravim vsak ve zase kakšno zavarovanje bo sklenil.

Samo še nekaj za primerjavo; sem v klubu, ki obstaja že 15 let z povprečno 70 člani res,da jih ima par AO+ in v teh 15-tih letih je samo EDEN rnkrat pokasiral ca 10K€(pa še to jih je scat peljal-nesmem povedat zakaj in kako).Zdaj pa naj nekdo izračuna koliko bi zavarovalnica pokasirala v 15-tih letih,če bi vsi imeli AO+ in motorje z 1000ccm prostornine namreč 100€ je veliko premalo, mogoče zdaj z temi vsemi popusti pred leti pa je AO+ bil ogromen strošek kdor se še spomni !!! :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kot dodatno uveljavljanje ob tuji krivdi......!

:eek: o čem ti to govoriš?

AO+ je namenjen samo in izključno povrnitvi nepremoženjske škode, ki nastane zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči, ki jih utrpiš kot povzročitelj prometne nesreče. Če je kriv kdo drug, se krije škoda zaradi tvojih telesnih poškodb iz AO te druge osebe (in ne iz tvojega AO+ oz. celo njegovega AO+).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: o čem ti to govoriš?

AO+ je namenjen samo in izključno povrnitvi nepremoženjske škode, ki nastane zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči, ki jih utrpiš kot povzročitelj prometne nesreče. Če je kriv kdo drug, se krije škoda zaradi tvojih telesnih poškodb iz AO te druge osebe (in ne iz tvojega AO+ oz. celo njegovega AO+).

....ja ja sorry ....mate prav...mislil sem bolj na dodatno nezgodno.....sorry še enkrat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z"tudi" privat AO + se NEUVELJAVLJA(se izključuje), če je kriv avto in gre iz police avta AO+.

Ps; šenkrat pravim vsak ve zase kakšno zavarovanje bo sklenil.

Samo še nekaj za primerjavo; sem v klubu, ki obstaja že 15 let z povprečno 70 člani res,da jih ima par AO+ in v teh 15-tih letih je samo EDEN rnkrat pokasiral ca 10K€(pa še to jih je scat peljal-nesmem povedat zakaj in kako).Zdaj pa naj nekdo izračuna koliko bi zavarovalnica pokasirala v 15-tih letih,če bi vsi imeli AO+ in motorje z 1000ccm prostornine namreč 100€ je veliko premalo, mogoče zdaj z temi vsemi popusti pred leti pa je AO+ bil ogromen strošek kdor se še spomni !!! :whistle:

bremzer zakaj imaš pa potem življensko zavarovanje????????...... :whistle: Ker če tako študiraš, potem tudi z življenskem zavarovanjem mečeš denar stran......Lahk da se ti ne bo nič nardil!!!!!Zgleda pa......glede na tvoje beseda.....da tebe bolj peče in skrbi koliko bi pokasirala zavarovalnica ne pa kok bi sebe zavaroval v primeru nesreče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z"tudi" privat AO + se NEUVELJAVLJA(se izključuje), če je kriv avto in gre iz police avta AO+.

Ps; šenkrat pravim vsak ve zase kakšno zavarovanje bo sklenil.

Samo še nekaj za primerjavo; sem v klubu, ki obstaja že 15 let z povprečno 70 člani res,da jih ima par AO+ in v teh 15-tih letih je samo EDEN rnkrat pokasiral ca 10K€(pa še to jih je scat peljal-nesmem povedat zakaj in kako).Zdaj pa naj nekdo izračuna koliko bi zavarovalnica pokasirala v 15-tih letih,če bi vsi imeli AO+ in motorje z 1000ccm prostornine namreč 100€ je veliko premalo, mogoče zdaj z temi vsemi popusti pred leti pa je AO+ bil ogromen strošek kdor se še spomni !!! :whistle:

Ja, in koliko bi izgubile(zavarovalnice) , če bi jih vsi člani vašega kluba scat peljali!

Prvič je to kaznivo dejanje-lažna prijava, drugič: zaradi takih "scalcev" so premije takšne kot so !!

In tretjič : ta scalec bi lahko premijo skoraj 100 let plačeval, da bi bila zavarovalnica na nuli!

Na koncu pa: to ni "kavalirski delikt" to je isto kot da je na banki denar oropal ali v trgovini avtomobil ukradel!!! Ali razmišljate tako??

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Kupujem TDM 900 in me zanima, koliko bi me prišla minimalna možno zavarovanje (+ registracija!) motorja.

Se opravičujem, če so ti podatki že kje objavljeni, vendar sem zadnjih 15 minut uporabljal funkcijo Išči, pa mi ni uspelo. Razni izračuni na internetu pa nudijo premalo moznosti in ob minimalnih izbirah mečejo tam okoli 300-400 EUR, kar se mi ne zdi pravilno.

Vržite mi kakšno cifro, toliko da imam za predstavo.

Bom hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzer zakaj imaš pa potem življensko zavarovanje????????...... :whistle: Ker če tako študiraš, potem tudi z življenskem zavarovanjem mečeš denar stran......Lahk da se ti ne bo nič nardil!!!!!Zgleda pa......glede na tvoje beseda.....da tebe bolj peče in skrbi koliko bi pokasirala zavarovalnica ne pa kok bi sebe zavaroval v primeru nesreče....

"Bluziš" in nimsaš pojma ali sploh veš, da po 10-tih letih dobiš ves denar nazaj in še obresti!!! poleg pa si še zavarvrovan,življensko,invalidsko in z doplačilom še nezgodno !!! :whistle: :whistle: :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Bluziš" in nimsaš pojma ali sploh veš, da po 10-tih letih dobiš ves denar nazaj in še obresti!!! poleg pa si še zavarvrovan,življensko,invalidsko in z doplačilom še nezgodno !!! :whistle: :whistle: :whistle:

Lej stari....ne se razburjat in bit nesramen, če ima nekdo drugačen pogled na situacijo....

Men je čist logično, da če mam motor...sem s tem takoj bolj rizkanten udeleženec v prometu...

In čist logično mi je, da bom imel AO+ zavarovajne in se ne bom tresu za tistih 100 eur na leto.....ker če se ti kej nardi al pa bog ne daj umreš.....bo vsaj tvoja familija pa tvoji otroc, imel kej od tega....in če imaš še življensko zavarovanje....torej 2kratna vsota.....

....sicer pa boma midva nehala z to najino SAGO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Kupujem TDM 900 in me zanima, koliko bi me prišla minimalna možno zavarovanje (+ registracija!) motorja.

Se opravičujem, če so ti podatki že kje objavljeni, vendar sem zadnjih 15 minut uporabljal funkcijo Išči, pa mi ni uspelo. Razni izračuni na internetu pa nudijo premalo moznosti in ob minimalnih izbirah mečejo tam okoli 300-400 EUR, kar se mi ne zdi pravilno.

Vržite mi kakšno cifro, toliko da imam za predstavo.

Bom hvaležen.

recimo tablica + cestnina = 50€. potem pa zavarovanje:

golo triglav brez bonusa = cca 300€ (drugi kaže pri AMZS 400€????)

če imaš na avtu bonus 50% (ali kolikor ga imaš) ti ga upoštevajo pri motorju 0 150€ pa zavarovanje za celo leto z neodjavo (40-50%) pa si nekje na 75€ ampak nekaj še nanese ddv pa podobno ampak si na okoli 100€.

nekako tako gre pri meni (+nekaj popusta na stalne stranke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Kupujem TDM 900 in me zanima, koliko bi me prišla minimalna možno zavarovanje (+ registracija!) motorja.

Se opravičujem, če so ti podatki že kje objavljeni, vendar sem zadnjih 15 minut uporabljal funkcijo Išči, pa mi ni uspelo. Razni izračuni na internetu pa nudijo premalo moznosti in ob minimalnih izbirah mečejo tam okoli 300-400 EUR, kar se mi ne zdi pravilno.

Vržite mi kakšno cifro, toliko da imam za predstavo.

Bom hvaležen.

Zavarovanje in vsi popusti (zavarovanje + zelena karta + pomoč na cesti + zavarovanje AO = 230€ za gotovino) Triglav

Ostalo bom vedel jutri. Pa lepo zrihtaj.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in koliko bi izgubile(zavarovalnice) , če bi jih vsi člani vašega kluba scat peljali!

Prvič je to kaznivo dejanje-lažna prijava, drugič: zaradi takih "scalcev" so premije takšne kot so !!

In tretjič : ta scalec bi lahko premijo skoraj 100 let plačeval, da bi bila zavarovalnica na nuli!

Na koncu pa: to ni "kavalirski delikt" to je isto kot da je na banki denar oropal ali v trgovini avtomobil ukradel!!! Ali razmišljate tako??

:notworthy:

Pr nam še kar cel kup ljudi misli da so zavarovalnice zato da sam kradejo ljudem

in da jih je treba na vsak način oguljofat.... :evilgrin:

v tujini pa kej tacga folku na pamet ne pride, ker goljufija zavarovalnice je eden večjih prekrškov...

kot si reku...zaradi 5% "pametnih" naje.emo vsi ostali...

pa lp...pa brez zamere kdor se pač ne strinja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje in vsi popusti (zavarovanje + zelena karta + pomoč na cesti + zavarovanje AO = 230€ za gotovino) Triglav

Ostalo bom vedel jutri. Pa lepo zrihtaj.

Scarabeo

Cestnina in podaljšanje = 27.73€

Tu ni zajet tehnični pregled.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnina in podaljšanje = 27.73€

Tu ni zajet tehnični pregled.

Scarabeo

249 Evrov za vse. AO,AO+, asistenca, zelena karta, cestnina in podaljšanje. Triglav. Pa bo za eno leto mir. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Katera zavarovalnica pa je najcenejša pri kasko zavarovanju ?

Koliko vas sploh ima kasko zavarovanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem že dosti prebral v tej temi, pa mi še vedno ni povsem jasno.. :xx: :?

Kaj je bolje? Osnovno zavarovanje + nezgodno zavarovanje (doplačano) ali AO+ ? Cenovno se razlikuje za 100€..

Sploh v primeru.. :xx:

Hvala za odgovore! :notworthy:

Lp Izek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem že dosti prebral v tej temi, pa mi še vedno ni povsem jasno.. :xx: :?

Kaj je bolje? Osnovno zavarovanje + nezgodno zavarovanje (doplačano) ali AO+ ? Cenovno se razlikuje za 100€..

Sploh v primeru.. :xx:

Hvala za odgovore! :notworthy:

Lp Izek

Nezgodno z najvišjimi zav. vsotami (mislim da cca 35.000 EUR za smrt) pride koštat skoraj toliko kot AO+ (mogoče je razlika 10 ali 20 eur). Jaz sem zato vzel AO+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnovno plus AO+. samo nezgodno je brezveze

Nezgodno z najvišjimi zav. vsotami (mislim da cca 35.000 EUR za smrt) pride koštat skoraj toliko kot AO+ (mogoče je razlika 10 ali 20 eur). Jaz sem zato vzel AO+.

Hvala obema za odgovor :) :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!