Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

AHA, pa si računam.Pri Zavarovalnici Maribor ( ZM ) dobiš na motor kot čisto novi voznik 30 %popusta če imaš tudi avto.Če imaš na avtu 50 % dobiš tudi na motor 50%. Na vse skupaj dobiš še 50 % na neodjavo .

In ti sedaj trdiš da Triglav da na to še 30% ! ne me smejat!!

Skratka še malo pa boš pri zavarovanju motorja dobil od zavarovalnice še kakih 100 EUR tringelta!

Pa še ena stvar:

berem o tem kako je hudo ko imaš leasing pa moraš zavarovati kasko. Kasko bi namreč glede na rizičnost vožnje z motorjem in visoko ceno motorja moral imeti vsak pameten voznik!V rangu 14.000 EUR vrednosti mopeda je glede na popuste to okoli 1100 EUR letno .Ali 100 na mesec. Ali recimo škatla cigaret na dan !

Kdor pa je bogat in brez težav strese 14 jurjev iz žepa pa kaska ne rabi!!

In berem, da se motor na lesaing ne splača ker ga preplačaš zaradi leasinga in kaska !?

Aha ,avto pa se splača , al kaj? Ker jih ima vesoljna Slovenija.Pa stane avto 2 do 3 X več od mopeda

Res logika ogromno "motoristov " pri nas, ki imajo motor za 10 + jurjev pri zavarovanju pa se tresejo ali bi dali 123 ali 127 EUR!!

Včasih pred 30 ali več leti nas je par motoristov v Sloveniji dalo vse za motor.Bili smo motoristi z dušo! Kdor mogoče tega ne ve je takrat rabljen motor iz Nemčije preko strica ki se je za stalno vrnil stal za dva dobra avtomobila! Nova! In da, takrat smo se vsi motoristi pozdravljali na cesti! In na leto ni bilo 100 mrtvih, ker nas toliko sploh ni bilo!

Danes pa motor lahko kupi vsak ki ima 10minut časa in ga ima tudi njegov sosed.Motor namreč!In potem jamra kako so drage gume,pa čelada, pa jakna pa zavarovanje pa.....

Ampak vse to sodi že v drugo temo!

L.P. Bambi !

Oj

ja vse lepo in prav si tole napisal...se kar strinjam s tabo.

samo mal pokomentiram te tvoje procente....sej verjeten veš da se to tko

ne sešteva oziroma odšteva.

Drugače ima Triglav samo 20% popusta na neodjavo....

torej če preneseš 50% z avta, vzameš popust za neodjavo, po novembru je še 30% obvezno cenejše

in kje si...po tvojem na nuli....pa vsi vemo da to ni tko.

Hotu sem sam rečt da je zavarovanje še nekaj evrov cenejše, pa glede na to da nas je

verjetno kar nekaj ki mamo registracijo pozimi, bi lahko komu prav prišlo.

kaj in koliko kdo zavaruje...ja ne bom o tem

lp pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

ja vse lepo in prav si tole napisal...se kar strinjam s tabo.

samo mal pokomentiram te tvoje procente....sej verjeten veš da se to tko

ne sešteva oziroma odšteva.

Drugače ima Triglav samo 20% popusta na neodjavo....

torej če preneseš 50% z avta, vzameš popust za neodjavo, po novembru je še 30% obvezno cenejše

in kje si...po tvojem na nuli....pa vsi vemo da to ni tko.

Hotu sem sam rečt da je zavarovanje še nekaj evrov cenejše, pa glede na to da nas je

verjetno kar nekaj ki mamo registracijo pozimi, bi lahko komu prav prišlo.

kaj in koliko kdo zavaruje...ja ne bom o tem

lp pa brez zamere

Zravo!

Ja vem,da ne prideš na nulo-sem se malo pošalil drugače pa DA : procente seštevaš točno tako kot sem napisal 50% bonusa na to še 50% na neodjavo na to še 4 % gotovinskega !

LP,ne vem kaj bi zameril pač napišem še svoje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Moj primer pa ni motor, ampak moja goflja;

Zavarovan pri Grawe.

S 01.11.2011 se mi je pri zavarovalnici izteklo življenjsko in nezgodno zavarovanje.

14. avg. pa sem z se spotaknil in gofljo razbil na skali. (Štor!! Vem.)

Rehabilitacija dva meseca.

Pri Triglavu (kjer sem tudi zavarovan) so mi zadevo gladko izplačali. Ni bilo veliko, bilo pa je. In na to nimam pripomb.

Pri zavarovalnici Grawe pa so mi prijazno odvrnili:

"Veste gospod. Vi ste pa v penziji in zato niste zavarovani!"

"PROSIM??" sem jih vpraŠal.

Torej, če mi nebi poteklo zavarovanje in si nebi na skali razbil goflje, bi lahko Še brez problemov deset let plačeval zavarovanje v dobri veri, kako zavarovalnica Grawe bdi nad mojo karmo? Nihče od zavarovalnice pa me nebi na to opozoril. Oni pa bi Šee naprej mirno prejemali moja sredstva v svojo puŠ'co??

Dejte mi povedat, a za tak primer najameŠ nekaj kredita za advokata, al' orožni list??

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prav sladki so, ko ti ponujajo zavarovanje. Pri izplačilu pa zna biti ''droben tisk''...

Semering, ne rabiš orožnega lista..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pred 30 ali več leti nas je par motoristov v Sloveniji dalo vse za motor.Bili smo motoristi z dušo!

Hmja, še celo polovico tega časa nazaj od tega je bilo fajn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj primer pa ni motor, ampak moja goflja;

Zavarovan pri Grawe.

S 01.11.2011 se mi je pri zavarovalnici izteklo življenjsko in nezgodno zavarovanje.

14. avg. pa sem z se spotaknil in gofljo razbil na skali. (Štor!! Vem.)

Rehabilitacija dva meseca.

Pri Triglavu (kjer sem tudi zavarovan) so mi zadevo gladko izplačali. Ni bilo veliko, bilo pa je. In na to nimam pripomb.

Pri zavarovalnici Grawe pa so mi prijazno odvrnili:

"Veste gospod. Vi ste pa v penziji in zato niste zavarovani!"

"PROSIM??" sem jih vpraŠal.

Torej, če mi nebi poteklo zavarovanje in si nebi na skali razbil goflje, bi lahko Še brez problemov deset let plačeval zavarovanje v dobri veri, kako zavarovalnica Grawe bdi nad mojo karmo? Nihče od zavarovalnice pa me nebi na to opozoril. Oni pa bi Šee naprej mirno prejemali moja sredstva v svojo puŠ'co??

Dejte mi povedat, a za tak primer najameŠ nekaj kredita za advokata, al' orožni list??

Nekaj tu ne Štima! Rekel si da ti življensko in nezgodno zavarovanje poteče novembra.Razbil si se avgusta! Ali imaŠ življensko zavarovanje (ki krije samo smrt in invalidnost) ali imaŠ zraven Še dodatno nezgodo(ki lahko krije tudi dnevno odŠkodnino).Torej če nisi invalid in nimaŠ dodatne nezgode z dnevno odŠkodnino ne moreŠ dobiti nič! Ne glede na to če si upokojenec(res čudna njihova izjava) ali "normalen" državljan

.

Tudi plačeval ne bi Še deset let kot piŠeŠ ker ti novembra 2011 zavarovanje poteče!

Preveri zgoraj napisano in potem ukrepaj-svetujem odvetnika :whistle:

Sem Šel 2 X popravljat veliki Š? nazaj na mali pa vrže ven Še vedno velikega????sorry

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj tu ne Štima! Rekel si da ti življensko in nezgodno zavarovanje poteče novembra.Razbil si se avgusta! Ali imaŠ življensko zavarovanje (ki krije samo smrt in invalidnost) ali imaŠ zraven Še dodatno nezgodo(ki lahko krije tudi dnevno odŠkodnino).Torej če nisi invalid in nimaŠ dodatne nezgode z dnevno odŠkodnino ne moreŠ dobiti nič! Ne glede na to če si upokojenec(res čudna njihova izjava) ali "normalen" državljan

.

Tudi plačeval ne bi Še deset let kot piŠeŠ ker ti novembra 2011 zavarovanje poteče!

Bambi61, nezgodno & življenjsko! Vključena je dnevna odŠkodnina. Rekli so celo, če bom imel po enem letu invalidnost, jo "znajo" izplačati.

Rekel sem;

Če mi nebi 01.11.2011 poteklo zavarovanje, in bi zavarovanje plačeval Še 10 let - in, če se nebi poŠkodoval - bi lahko plačeval Še 5; 10; ali Še več let, pa me od zavarovalnice Grawe nebi nihče opozoril, da nisem zavarovan! Nemo in s polno mero zadovoljstva pa bi prejemali moje mesečne obroke! RazumeŠ. - Rekel sem: Če bi?!

Pa Še tole;

Moj dober prijatelj iz Maribora, ki se poklicno ukvarja z zavarovalniŠkimi posli mi je obelodanil, da od življenjskega zavarovanja, zavarovalnice izplačajo od vseh nezgod, le 3% s smrtnimi primeri, ker imajo svoje dohtarje, ki ovržejo vzrok smrti kot nezgodo, saj vedno najdejo drug vzrok, da ni treba izplačati odŠkodnine.

Prijazno ne.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...skratka...z temi "življenskimi zavarovanji / "šparanjem" " sem že zdavnaj obupal. Ko jih *******. ne mislim jih zalagat s svojim €

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj zavarovalni agent mi vedno reče:

"Zavaruješ se zato, da se ti ne bo nič zgodilo!"

In to, imajo tudi zavarovalnice najraje! - Preverjeno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z usklajevanjem in sicer tehničnim pregledom ki je januarja, zavarovanje pa poteče nekje aprila?Je pa prvi tehnični po 3 letih..

prvi tehnični je po štirih letih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekini zavarovanje ob tehničnem pregledu in ga naredi na novo.

to je ena možnost....druga nared tehničnega, cestnino plači do aprila kuker ti velja zavarovanje, pol pa aprila nardiš zavarovanje do januarja, plačaš cestino do januarja in maš usklajene datume na januar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hja, zavarovanja.

Ko prideš vplačati ni nikoli nobenega problema. Kavica, dišava pa še kaj. Lepo ti razložijo večino podrobnosti, saj si jih itak ne boš zapomnil. Dokler nimaš izkušenj niti ne veš na kaj moraš biti pozoren in kaj bi vprašal.

Ko pa gre nekja narobe in ti mora zavarovalnica pomagati pa so velike razlike. Večina ljudi tega ne spozna dokler ne gre nekaj narobe.

Potrebuješ zapisnik policista, zdravnika, pa fajn bi bilo, če bi še bil očividec. Teh zapisnikov pa za vsako malenkost ne dobiš. Lažje sicer v SLO. V tujini, kjer pa ne poznaš jezika

in ne veš kaj uradna oseba napiše na list je pa to težje - če sploh lahko koga dobiš. Običajno se moraš kar sam znajt. Morda sploh nimaš telefonskega signala. Pa gredo v maloro vsi zapisniki in odškodnine.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa spet je ceno spustu....od novembra je obvezno zavarovanje še 30% ceneje kot je bil... :OK:

Lp katera zavarovalnica in do kdaj vela popust?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav za razliko od drugih zavarovalnic nudi za motor 50% popust/bonifikacijo pod pogojem da je v gospodinjstvu avtomobil s 50% bonusom. Meni to pride zelo prav ker na svojem avtu imam samo 10% bonus. Dalje nudi še nekaj popusta na ostala zavarovanja (premoženjska, zdravstveno ipd). Za obvezno + nezgodno + zeleno karto (motor Kawa Versys) z 20% popustom na neodjavo sem v decembru dal 121 EUR. Verjetno bom k temu dodal še asistenco, računam pa tudi na soliden popust ob zavarovanju avta čez nekaj mesecev.

Popravljeno . Popravil Wastelander
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav za razliko od drugih zavarovalnic nudi za motor 50% popust/bonifikacijo pod pogojem da je v gospodinjstvu avtomobil s 50% bonusom. Meni to pride zelo prav ker na svojem avtu imam samo 10% bonus. Dalje nudi še nekaj popusta na ostala zavarovanja (premoženjska, zdravstveno ipd). Za obvezno + nezgodno + zeleno karto (motor Kawa Versys) z 20% popustom na neodjavo sem v decembru dal 121 EUR. Verjetno bom k temu dodal še asistenco, računam pa tudi na soliden popust ob zavarovanju avta čez nekaj mesecev.

Ali je to na zavarovalnici ali preko agenta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav za razliko od drugih zavarovalnic nudi za motor 50% popust/bonifikacijo pod pogojem da je v gospodinjstvu avtomobil s 50% bonusom. Meni to pride zelo prav ker na svojem avtu imam samo 10% bonus. Dalje nudi še nekaj popusta na ostala zavarovanja (premoženjska, zdravstveno ipd). Za obvezno + nezgodno + zeleno karto (motor Kawa Versys) z 20% popustom na neodjavo sem v decembru dal 121 EUR. Verjetno bom k temu dodal še asistenco, računam pa tudi na soliden popust ob zavarovanju avta čez nekaj mesecev.

Halo! Zavarovalnica Maribor ima to že nekaj let!! Eni pa res hitro kapirate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp danes sem zavaroval motor pri ZM. Agent mi je dal 50% zaradi avtomobila potem 5% na takojšnje plačilo 2% na stalnost in 20% za nevračilo za honda cbr 600f l 2006 ima pa 80 Kw 600 ccm. vse skupaj z ao , nezgodnim in zeleno karto je prišlo 211 eur .Koliko pa ostali plačujete ni mi jasno da je dva posta nazaj za versisa plačal samo slabih 130 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to agent se je pozanimal za popust -30% ki je veljal od novembra niso vedeli da bi to obstajalo.Ali mi lahko kdo razloži za kaj je šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp danes sem zavaroval motor pri ZM. Agent mi je dal 50% zaradi avtomobila potem 5% na takojšnje plačilo 2% na stalnost in 20% za nevračilo za honda cbr 600f l 2006 ima pa 80 Kw 600 ccm. vse skupaj z ao , nezgodnim in zeleno karto je prišlo 211 eur .Koliko pa ostali plačujete ni mi jasno da je dva posta nazaj za versisa plačal samo slabih 130 eur.

Za neodjavo dobiš 50 % kot član motokluba oziroma 40% če nisi član motokluba. Mal povpraš agenta zakaj ti je dal samo 20 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!