Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

osnovno (72KM)+sopotnik+zelena karta+AO+ = cca 140€ pri triglavu z popusti od avta (50%), neodjava (40 ali 50% nevem več), popust stalna stranka (nevem točno, okoli 10-20%).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp danes sem zavaroval motor pri ZM. Agent mi je dal 50% zaradi avtomobila potem 5% na takojšnje plačilo 2% na stalnost in 20% za nevračilo za honda cbr 600f l 2006 ima pa 80 Kw 600 ccm. vse skupaj z ao , nezgodnim in zeleno karto je prišlo 211 eur .Koliko pa ostali plačujete ni mi jasno da je dva posta nazaj za versisa plačal samo slabih 130 eur.

pa še to agent se je pozanimal za popust -30% ki je veljal od novembra niso vedeli da bi to obstajalo.Ali mi lahko kdo razloži za kaj je šlo?

s temi popusti si verjetno malo zamešal.

50% od avta, gotovinski je na ZM 4%, za nevračilo premije je 40% popust za nečlane in 50% za člane klubov.

Premija brez ZK in odkupom 1.škode = 210 EUR (50% bonus, 40% nevračilo, 4% gotovinski)

30% popust pa je popust za tiste člane motoklubov, ki nimajo bonusa na avtu. naslednje leto se ta popust spremeni v 35% bonus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp danes sem zavaroval motor pri ZM. Agent mi je dal 50% zaradi avtomobila potem 5% na takojšnje plačilo 2% na stalnost in 20% za nevračilo za honda cbr 600f l 2006 ima pa 80 Kw 600 ccm. vse skupaj z ao , nezgodnim in zeleno karto je prišlo 211 eur .Koliko pa ostali plačujete ni mi jasno da je dva posta nazaj za versisa plačal samo slabih 130 eur.

to so pogoji od zavarovalnice triglav jaz imam podobno mogoče si se zmotil in napisal ZM namesto ZT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kltamani... zato pa je to temo fajn celo prebrati in veš, kaj ti mora dati -popuste. Pri meni 2007 tudi ''niso vedeli'' za popust na neodjavo, pa da se lahko kopira bonus iz avta na motor... Je teta za vsak ''moj popust'' šla telefonsko preverjati. Na koncu pa se je skoraj prijela za glavo -''a tako malo je za plačati?''. Potem pa še bolj potiho ''ja, kje ste pa izvedeli za te popuste, če pa še jaz ne vem?'' Ja, Motosvet moraš brati, sem si mislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kltamani... zato pa je to temo fajn celo prebrati in veš, kaj ti mora dati -popuste. Pri meni 2007 tudi ''niso vedeli'' za popust na neodjavo, pa da se lahko kopira bonus iz avta na motor... Je teta za vsak ''moj popust'' šla telefonsko preverjati. Na koncu pa se je skoraj prijela za glavo -''a tako malo je za plačati?''. Potem pa še bolj potiho ''ja, kje ste pa izvedeli za te popuste, če pa še jaz ne vem?'' Ja, Motosvet moraš brati, sem si mislil.

Frik tam na izpostavi v Slovenj Gradcu je čist vse u kurcu :ninja: , agenta na dom je najbolša rešitev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to na zavarovalnici ali preko agenta

Na zavarovalnici oz. na šalterju na enoti. Mimogrede, tudi avto bom zavaroval kar tam ker imam občutek, da me je agent lani nagnil za nekaj evrov popusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo! Zavarovalnica Maribor ima to že nekaj let!! Eni pa res hitro kapirate.

to ni res, pri ZM si lahko preneseš samo iz svojega avta na svoj motor bonus. Pri triglavu, pa menda gre to vse križkraž...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frik tam na izpostavi v Slovenj Gradcu je čist vse u kurcu :ninja: , agenta na dom je najbolša rešitev..

Ni panike. Sem vedel, katere popuste mi mora dati... Drugače pa delam vse preko agenta, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni res, pri ZM si lahko preneseš samo iz svojega avta na svoj motor bonus. Pri triglavu, pa menda gre to vse križkraž...

Drži. Pri Triglavu imamo prek očetove avto police prenešeno bonifikacijo za dva motorja, ki sta pisana na različna lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kot sem zgoraj napisal. 2 motorja prevzela največjo bonifikacijo iz 1 avto police!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak ce si isti lastnik....?

Če je šlo pri nas z različnimi lasniki, je pomoje z istim lastnikom še manj problema. Predvidevam.

Kako je pa z prevzemom bonusa iz očetovega avtomobila (oče ima 50%) na moj avtomobil (trenutno sem na 15%)?

Pri Adriatic Slovenija vidim, da to gre.

Je to možno tudi pri zavarovalnici Triglav?

To bi ti prav prevzel njegov popust (on ne bi več uporabljal police), ali samo dodatna bonifikacija še na tvojmu vozilu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z prevzemom bonusa iz očetovega avtomobila (oče ima 50%) na moj avtomobil (trenutno sem na 15%)?

Pri Adriatic Slovenija vidim, da to gre.

Je to možno tudi pri zavarovalnici Triglav?

GRE! To sem jaz naredil že pred cca 15-imi leti, res da je takrat bilo kar nekaj problemov, vendar so mojemu teženju ugodili. Sedaj ni problema s tem, da more oče avtomobil odjaviti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRE! To sem jaz naredil že pred cca 15-imi leti, res da je takrat bilo kar nekaj problemov, vendar so mojemu teženju ugodili. Sedaj ni problema s tem, da more oče avtomobil odjaviti ...

Je to 100%?

Ker v kratekm se bo oglasil agent in mu ne bi rad zastonj težil... Bi mi pa zelo ustrezal preskok iz mojih 15% na 50% :)

Ima pa oče poleg avtomobila pri Triglavu zavarovano še hišo,

jaz pa poleg zdravstvenega zavarovanja (tega ima tudi žena) in motorja (vse pri Triglavu) tudi avto (15% bonifikacije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to 100%?

Ker v kratekm se bo oglasil agent in mu ne bi rad zastonj težil... Bi mi pa zelo ustrezal preskok iz mojih 15% na 50% :)

Ima pa oče poleg avtomobila pri Triglavu zavarovano še hišo,

jaz pa poleg zdravstvenega zavarovanja (tega ima tudi žena) in motorja (vse pri Triglavu) tudi avto (15% bonifikacije).

baje je zadeva taka...oče se bonusu mora odpovedati in ga podariti tebi, vendar lahko samo

5% na leto vozniškega staža....se pravi če imaš 10 let izpit lahko dobiš 50%, če imaš 5 let pa 25%......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno zanimnivo vprašanje..

torej danes ko sem urejal zavarovanje za motor mi je agent posredoval žalostno novico da prenosa bonusa iz avtomobila na motor ni več možen oziroma, da so ukinili :( a kdo ve kaj kako je s tem?

skratka..50%dobiš ker zavaruješ za leto tu pa se tudi konča :( ali je samo moj agent glup!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...preveč zaviram v zavojih, tak da mi gumo radira najbolj med sredino in zunanjim robom...

To pa ni ravno pametno :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni ravno pametno :grrr

Ni ne, sploh bože ne daj, da bi si spozabil na mokri cesti.

Verjetno sem, ko še nisem imel motorja preveč gledal motoGP, Rosija in ostale in še mal sam probal. Samo kaj, ko oni si ne kupujejo sami gum. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno zanimnivo vprašanje..

torej danes ko sem urejal zavarovanje za motor mi je agent posredoval žalostno novico da prenosa bonusa iz avtomobila na motor ni več možen oziroma, da so ukinili :( a kdo ve kaj kako je s tem?

skratka..50%dobiš ker zavaruješ za leto tu pa se tudi konča :( ali je samo moj agent glup!?

Upam, da je res glup, ker da bi skoraj 400eur daval za zavarovanje, si grem raje enega skuterja kupit. :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno zanimnivo vprašanje..

torej danes ko sem urejal zavarovanje za motor mi je agent posredoval žalostno novico da prenosa bonusa iz avtomobila na motor ni več možen oziroma, da so ukinili :( a kdo ve kaj kako je s tem?

skratka..50%dobiš ker zavaruješ za leto tu pa se tudi konča :( ali je samo moj agent glup!?

ne ni glup, točno tako je. zavaruj za celo leto da dobiš popust tako da te pride cca nekej pod 200 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem zavaroval za ceo leto... Polna cena je 600€ s 50% pa 300...

pri kateri zavarovalnici vi zavarujete???? In koliko fare za zavarovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem zavaroval za ceo leto... Polna cena je 600€ s 50% pa 300...

pri kateri zavarovalnici vi zavarujete???? In koliko fare za zavarovanje?

Okrog 170eur za celo leto, brez odjave. Če bi bil registriral samo za 6 mesecev, bi bila cena ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa imaš še 50% popusta....pri kateri zvarovnici? Kako si dobil takoj se 50%?

Meni ni noge prenesti od avta ker se ne da več..

Za pol leta bi prišlo 181€.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!