Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

In to je s 50% popustom. Pač riziko za motorna kolesa je toliko večji, zato so tudi premije nebeške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kreh kreh kreh, še dobro, da česa ne jem. Recimo, da sem računal na pol manjšo številko. Noro! :kva2:

Za kasko plačaš ca 15% nove cene motorja,če je star več kot 4-5 let se ti ga sploh nesplača zavarovat !

Ps za V-maxsa so hoteli pri Adriatiku 2500 DM(samo za kasko) takrat je bila nova cena motorja (letnik1996) 18700 DM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko nekdo okvirno pove kolk hudiča pride kasko za en moped, recimo star 5 let, vreden 4000 eur, nov je bil recimo 8500? Zanima me samo kraja, ostalo ni panike, odbitna? Ker poslušam takšne blazne cifre in vse pa me res zanima kaj pa kako. Itak nameravam poklicat agenta, ampak me zanima, če bi ga sploh poklical. :) Ker tja, do kakšne 400 eur max bi morda še dal, več pa vprašanje. No, lahko kdo postreže s konkretnimi podatki? :)

Če se ti gre samo za krajo, pol vzem kasko z največjo odbitno franšizo (pr triglavu 16%).

Če ga boš kipnu ne boš dobu nč ker je odbitna previsoka, maš pa lahko zraven krajo zavarovane kar bi pa rad....

Kasko te bo tko pršu kake pol cene normalnega (z 1%of)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za Diavela pride kasko nekaj čez 2000€, seveda s 50% popustom. (Triglav)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Nudim vsa zavarovanja, avto, hiša, motor, življenska, varčevalna itd, tudi ob nedeljah in praznikih ,po predhodnem dogovoru, pri zavarovalnici Grawe, ki se ponaša z 182 letnim obstojem :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nudim vsa zavarovanja, avto, hiša, motor, življenska, varčevalna itd, tudi ob nedeljah in praznikih ,po predhodnem dogovoru, pri zavarovalnici Grawe, ki se ponaša z 182 letnim obstojem :grim

Na avtu mam 20%, če mi zrihtaš še dodatnih 30% zraven za motor, se lahk kj zmenva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

saj ti pri zavarovalnici Maribor lahko zastopnik avtomatski pri motorju da 30%.

Pa še - 50%če ga registriraš za celo leto in še - 10% če si član MK vsaj tako je v Nm na Mariborski zavarovalnici !

Ja sem plačal za celo leto za motor 1200 ccm (168 Ps) obvezno in nezgodno (navadno)ne AO+ ca 120 € !

50% bonus od tega še - 50% celoletno zavarovanje in še -10% član Mk Nm !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še - 50%če ga registriraš za celo leto in še - 10% če si član MK vsaj tako je v Nm na Mariborski zavarovalnici !

Ja sem plačal za celo leto za motor 1200 ccm (168 Ps) obvezno in nezgodno (navadno)ne AO+ ca 120 € !

50% bonus od tega še - 50% celoletno zavarovanje in še -10% član Mk Nm !

Mislim, da je na celoletno le 20% popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je na celoletno le 20% popusta.

Narobe misliš. Beri Bremzerjev post ( 50 % ). Velja pa to pri Zavarovalnici Maribor, za druge ne vem kako je.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mariborska ima popust na celoletno zavarovanje 50°%, 30% pa na včlanitev MT. Se pa ti popusti ne seštevajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mogoče je že kje kaj napisano, se opravičujem že v naprej :D

Pri Triglavu je možno koristiti očetov bonus avtomobilskega zavarovanja na moj motor. Zanima me, ali potem on izgubi bonus pri avtomobilskem zavarovanju?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne izgubi bonusa. Bonus se kopira, ne prenese. Za vsak primer pa vprašaj agenta, če je slučajno kaj spremenilo (saj veš, v naši državi je vse mogoče...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je že kje kaj napisano, se opravičujem že v naprej :D

Pri Triglavu je možno koristiti očetov bonus avtomobilskega zavarovanja na moj motor. Zanima me, ali potem on izgubi bonus pri avtomobilskem zavarovanju?

Hvala

Ne izgubi ga, izgubil ga bo oz. ga bosta oba ,v kolikor boš povzročil nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni razmišljam o nakupu fazerja blokiranega na 25kw ker imam a2 izpit, ne me zdej pljuvat ker samo razmišljam o tem ampak me zanima kako je z zavarovanjem. Kaj točno moreš vse pokazat zavarovalnici da ti ga zavarujejo? je dovolj prometna ali rabiš dat tudi homologacijo in tam vidijo izvorno moč in posledično ne moreš zavarovat na a2? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnem na kratko, homologacije ne rabiš ko zavaruješ/prepisuješ motor na sebe? Ker po novem zakonu rabiš met kao izpit za ga registrirat na sebe.

Popravljeno . Popravil T0xiic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne izgubi ga, izgubil ga bo oz. ga bosta oba ,v kolikor boš povzročil nesrečo.

:nono: ne bo držalo

Izgubil ga bo samo on če povzroči nesrečo...očetu ostane 50 % na avtu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe misliš. Beri Bremzerjev post ( 50 % ). Velja pa to pri Zavarovalnici Maribor, za druge ne vem kako je.

ko sem nazadnje zavaroval motor - junija letos (zav. MB), je šlo takole:

- prenos bonusa z avtomobilskega zavarovanja (kolikor imaš trenutno bonusa pri avtu, ga preneseš na motor)

- 40% popusta na neodjavo (za 1. leto) velja za osnovno zavarovanje AO

- 10% dodatnega popusta, če si član motokluba ( kar v večini primerov znese približno toliko, kolikor si dal za članarino)

tako je navedeno tudi na spletni strani zavarovalnice MB

zanima me torej po kakšnem ključu dobivate 50% popuste na neodjavo in še dodatnih 10% če si član MK? kdaj so se pogoji spremenili??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem nazadnje zavaroval motor - junija letos (zav. MB), je šlo takole:

- prenos bonusa z avtomobilskega zavarovanja (kolikor imaš trenutno bonusa pri avtu, ga preneseš na motor)

- 40% popusta na neodjavo (za 1. leto) velja za osnovno zavarovanje AO

- 10% dodatnega popusta, če si član motokluba ( kar v večini primerov znese približno toliko, kolikor si dal za članarino)

tako je navedeno tudi na spletni strani zavarovalnice MB

zanima me torej po kakšnem ključu dobivate 50% popuste na neodjavo in še dodatnih 10% če si član MK? kdaj so se pogoji spremenili??

LP

Tako je, kot si ti napisal!! Pogoji se niso spremenili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem imel bližnje srečanje s srno. Srna jo je odnesla s celo kožo (saj mislim tako, ker jo je pošteno ucvrla nazaj v gozd) :sleep2: Poleg vdrtega pokrova motorja, napokane maske, odbijača in raznih nosilčkov se mi je sprožil sistem za varovanje pešcev, tako da škode kr nekaj je :ninja:. Policija je bila na ogledu in naredila zaznamek. Na cenitvi mi je cenilec povedal, da škode ne morem uveljavljati iz naslova divjadi, saj na avtu ni nobenih sledi (dlaka, kri...), in povožena žival tudi ni bila najdena na kraju dogodka. Svetoval je, da se škoda uveljavi iz kaska. Zaradi odbitne franšize pomeni še dodaten strošek. Je imel kdo kak podoben primer? Rzmišljam v smeri, da dobim srnino kožo in v napokano plastiko in fuge zatlačim dlačje, in grem k drugemu cenilcu.

Če ima kdo doma srnino kožo bi bil zelo hvaležen, pridem iskat kamorkoli in ustrezno nagradim v tekoči obliki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoce ve, katere dneve v mesecu Triglav izplacuje odskodnine?

vsak delovni dan

Včeraj sem imel bližnje srečanje s srno. Srna jo je odnesla s celo kožo (saj mislim tako, ker jo je pošteno ucvrla nazaj v gozd) :sleep2: Poleg vdrtega pokrova motorja, napokane maske, odbijača in raznih nosilčkov se mi je sprožil sistem za varovanje pešcev, tako da škode kr nekaj je :ninja:. Policija je bila na ogledu in naredila zaznamek. Na cenitvi mi je cenilec povedal, da škode ne morem uveljavljati iz naslova divjadi, saj na avtu ni nobenih sledi (dlaka, kri.. .), in povožena žival tudi ni bila najdena na kraju dogodka. Svetoval je, da se škoda uveljavi iz kaska. Zaradi odbitne franšize pomeni še dodaten strošek. Je imel kdo kak podoben primer? Rzmišljam v smeri, da dobim srnino kožo in v napokano plastiko in fuge zatlačim dlačje, in grem k drugemu cenilcu.

Če ima kdo doma srnino kožo bi bil zelo hvaležen, pridem iskat kamorkoli in ustrezno nagradim v tekoči obliki :OK:

Kaj je napisala policija v zapisnik?

Ne pomaga iti k drugemu cenilcu, ker si škodo že prijavil in si dobil opravilno številko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj pa, če si doma še enkrat podrobno pregledal avto in našel dlako..? Niso vsi vsevidni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj pa, če si doma še enkrat podrobno pregledal avto in našel dlako..? Niso vsi vsevidni....

To že ampak naj dlako zatlač po podvozju ali kje pod havbo če je cenilec napravil sliko da se nebi pol zgovarju da na slik tega ni da si to naredil sam. V vsakem primeru pa vztrajaj pri divjadi ker če koristiš kasko zgubiš bonus. Kaj ti je pa policaj napisal v zapisnik, ker če je napisal divjad pol nimajo kej mutit na zavarovalnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!