Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

dlaka je al pa ni MORAJO izplačat, stop do odvetnika, itak mu oni stroške poravnajo.

Brezveze se kregate ! ! če ni mrtve divjadi(srne) in zapisnika policije NEPLAČAJO ! ! to me je posebno seznanil zastopnik(MB zavarovalnica), ko sva"hotela" skleniti ponovno polico proti divjadi.Plačalo mu bo kasko brez problema, seveda bo verjetno malo bonusa izgubil in je vprašanje samo koliko je odbitne franšize in kaj se mu bolj splača ! !.Take so pač zavarovalnice oni že najdejo luknje !! za njih je samo važno,da dobro pokasirajo in živijo v marmornatih zgradbah mi osli pa zavarujemo vse možno! Jaz sem zmanjšal vse na min. plačam samo še obvezna zavarovanja in za eno nepremičnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačajo, plačajo. Tudi zapisnik policije ni nujen. Je pa v tem primeru srna obležala ob cesti. Smo samo obvestili lovce. Zgleda da zavarovalnica potem preveri pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak cenilec je dolžan poskusit izpodbijat izplačilo, zato ga je zavarovalnica izšolala, med zavarovalnico in oškodovancem pa je odvetnik ,ki mora narediti vse ,da zaščiti oškodovančeve pravice in z tem tudi sam en delež pospravi v žep.

Moja boljša polovica je zaposlena na zavarovalnici in sem dokaj dobro seznanjen z izplačiči itd. Ker se vedno več (vsakodnevno) pojavla poskus goljufije, so zavarovalnice še toliko bolj nezaupljive in seveda ne izplačajo kar vsakemu ,ki prijavi škodo, temveč temeljito preverijo zadevo. Pri nekaterih je že dovolj ,da cenilec "ugotovi" da izjava ni resnična, nakar se stranka ustraši, da so ga skužli in zadevo opusti....

Če greš sedaj tlačit dlake , se zna zgodit ,da ti na sodišču dokažejo poskus goljufije, če hočejo bit pa nesramni, ti pa lahko izplačajo škodo in ti potem dokazujejo goljufijo, kajti dokler nisi prejel denarja, te praktično ne morejo jeb...za goljufijo.

Če veš da govoriš resnico se nimaš česa bat, temveč moraš zahtevat svoje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za potrebne in manj potrebne nasvete. Moja prošnja se je sicer nanašala na srnino dlačje-beri kožo, ali nasvet, kako je kdo dejansko podobno zadevo rešil. Vso pametovanje, ki sem ga bil tu deležen pa žal za enostavno reševanje problema z zavarovalnico ne koristi kaj dosti...

Nekako najbolj je dejstvo povzel Bremzer :grim .

Moj problem je bil v tem, da se ob trku avto že skoraj ustavil (5-10kmh) in dejansko ni bilo nekih organskih sledi živali na avtu. Ker pa današnja čuda tehhnike premorejo vse vrste varnostnih dodatkov je bilo v trenutku za par 1000€ škode.

No, zadeva je rešena :OK:. Dobil kožo. Dlačje natrosil za odbijač, pod luči, pokrov ventilacije in mehanizma brisalcev itd...na mesta, ki ob ogledu pri cenilcu niso bila vidna.

Na servisu so sneli vso plastiko in luči, pod katerimi je bilo kar precej dlak. Če sem bil jaz tako uspešen ali je to dejansko ostalo od karambola - ne vem :? .

Še enkrat poklical cenilca, da si zadevo ogleda na licu mesta in...mu potihoma JEBAL MATER VOLUHARSKO :xx: !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze se kregate ! ! če ni mrtve divjadi(srne) in zapisnika policije NEPLAČAJO ! ! to me je posebno seznanil zastopnik(MB zavarovalnica), ko sva"hotela" skleniti ponovno polico proti divjadi.Plačalo mu bo kasko brez problema, seveda bo verjetno malo bonusa izgubil in je vprašanje samo koliko je odbitne franšize in kaj se mu bolj splača ! !.Take so pač zavarovalnice oni že najdejo luknje !! za njih je samo važno,da dobro pokasirajo in živijo v marmornatih zgradbah mi osli pa zavarujemo vse možno! Jaz sem zmanjšal vse na min. plačam samo še obvezna zavarovanja in za eno nepremičnino.

Kdo pa ti je to rekel?! Menjaj zastopnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ko sem nazadnje zavaroval motor - junija letos (zav. MB), je šlo takole:

- prenos bonusa z avtomobilskega zavarovanja (kolikor imaš trenutno bonusa pri avtu, ga preneseš na motor)

- 40% popusta na neodjavo (za 1. leto) velja za osnovno zavarovanje AO

- 10% dodatnega popusta, če si član motokluba ( kar v večini primerov znese približno toliko, kolikor si dal za članarino)

tako je navedeno tudi na spletni strani zavarovalnice MB

zanima me torej po kakšnem ključu dobivate 50% popuste na neodjavo in še dodatnih 10% če si član MK? kdaj so se pogoji spremenili??

LP

Če bi bolj natančno prebral bi videl da piše, če si član MK NM ( Novo Mesto ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bolj natančno prebral bi videl da piše, če si član MK NM ( Novo Mesto ).

se pravi če si član MK NM dobiš pri neodjavi za celo leto 50 % popusta (10% več kot je drugače, ker na neodjavo je popust 40%) nato pa še dodatnih 10%. tako da ja, sem natančno prebral, ampak me še vedno zanima kje je point, oz kaj ima veze za zavarovalnico član katerega motokluba si.

@motofrik: bonus se kopira ja, malo nerodno sem napisal ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če si član MK NM dobiš pri neodjavi za celo leto 50 % popusta (10% več kot je drugače, ker na neodjavo je popust 40%) nato pa še dodatnih 10%. tako da ja, sem natančno prebral, ampak me še vedno zanima kje je point, oz kaj ima veze za zavarovalnico član katerega motokluba si.

@motofrik: bonus se kopira ja, malo nerodno sem napisal ;)

LP

50% bonus od tega še - 50% celoletno zavarovanje in še -10% član Mk Nm !

Tale stavek sem skopiral. Zgleda če si član MK NM dobiš na neodjavo 60%. Zakaj, pa vpraš Bremzerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50% bonus od tega še - 50% celoletno zavarovanje in še -10% član Mk Nm !

Tale stavek sem skopiral. Zgleda če si član MK NM dobiš na neodjavo 60%. Zakaj, pa vpraš Bremzerja.

Nerazumem kako ni jasno:

1.) bonus 50% nobene prijave škode ca 17 let, po novem (za vzorne voznike) bo celo bonus 55%ali celo 60%

2.) - 50% če skleneš zavarovanje za 12 m (eno leto)

3.) - 10 % če si član MK

tako sem za sezono 2012 z obveznim in nezgodnim zavarovanjem (brez AO+) pri ZM zavarovalnici plačal za moj motor z 1200 ccm in 163 PS manj kot 150 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi da se ne razumemo fantje

mene zanima samo na kakšen način se dobi 50% na neodjavo (če skleneš zavarovanje za 12 mesecev), ker pri ZM je ta popust drugače 40%. bonus mi je jasen, 10% če si član MK mi je jasen, zanima me samo odkod dobite na neodjavo 10% več kot ostali, potemtakem pač ker si član kluba novo mesto??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z zavarovalnico Wiz in G24. Predvidevam, da se lahko zavaruje samo avtomobil.

pravilno predvidevaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi da se ne razumemo fantje

mene zanima samo na kakšen način se dobi 50% na neodjavo (če skleneš zavarovanje za 12 mesecev), ker pri ZM je ta popust drugače 40%. bonus mi je jasen, 10% če si član MK mi je jasen, zanima me samo odkod dobite na neodjavo 10% več kot ostali, potemtakem pač ker si član kluba novo mesto??

Ne,mogoče zato,ker je direktor moj dober prijatel,ali pa zato,ker od leta 1992 odkar sem pri ZM nikoli NIČ od njh potreboval ! ! to tudi šteje ! ! Pa še tole pri ZM imam 7 zavarovanj + 2 zavarovanji pri Tiliji !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... saj mogoče res bo kdaj malo šlo v tej smeri. So vozniki, ki vozijo 20, 30 let brez nezgode in škodnega primera. Nemara bo nekoč res tudi več bonusa kot 50%. Vsekakor pa -zavarovanje se sklepa preko agenta, na sedežih zavarovalnic so bolj trdi glede dajanja raznih dodatnih popustov. Bi pa bilo zanimivo vedeti, kje je tista meja, do katere se še lahko dajo popusti, pa ima zastopnik vseeno profit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri naši grawe, vam nudimo največ 60 % bonus (edina zav.), v primeru škodnega primera zgubiš le 2.5 % (ne kot pri ostalih 15%) in 50% popust na nevračilo premije. Kasko zavarovanje pa se enači z osnovnim, kar pomeni ,da če imate na osnovnem npr. 35% popusta ,ga imate tudi pri kasku... :OK:

Vse to brez, da je prijatelj direktor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri naši soči pa ti kupimo motor,podarimo kasko zavarovanje in ti plačamo za obvezno zavarovanje še dodatnih 500 EUR.Potem ti ga še malo p.......o in ti plačamo še izlet za dva v Španijo za 14 dni allinclusive!Moraš pa bit moj prijatelj ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Če morda koga zanima našel se izredno ugodno turistično asistenco v tujini (podobno kot Coris)letna pride 39 eur zavarovalna vsota 50000 eur. info Dule 041366507

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!