Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Letos pri Triglavu: AO 4 premijski razred nad 72 kW+ zelena karta in stalnostni popust, popust na neodjavo, popust na takojšnje plačilo, komercialni popust in triglav komplet =102,59€ :)

Vsako leto je boljše :P Nekje sem našla račun za to isto zadevo (nad 72kw, 4 premijski razred, zelena karta) iz leta 2008, in znesek je bil dobrih 186,xx€, tko da so kr lepo pocenili zadeve v zadnjih letih, predvsem na račun popustov, saj osnovna premija vsa leta ostaja ista (205€ za 4 premijski razred)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos pri Triglavu: AO 4 premijski razred nad 72 kW+ zelena karta in stalnostni popust, popust na neodjavo, popust na takojšnje plačilo, komercialni popust in triglav komplet =102,59€ :)

Vsako leto je boljše :P Nekje sem našla račun za to isto zadevo (nad 72kw, 4 premijski razred, zelena karta) iz leta 2008, in znesek je bil dobrih 186,xx€, tko da so kr lepo pocenili zadeve v zadnjih letih, predvsem na račun popustov, saj osnovna premija vsa leta ostaja ista (205€ za 4 premijski razred)

Ser vam rekel; 91,62 EUR pri ZM

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo včeraj sem registriral ZR7 (56 kW) pri Triglavu. AO, AO+, asistenca, zelena karta. Brez upoštevanih popustov z PE04 je AO in zelena 143 €, AO+ pa 172 € = skupaj 315,3 €. Na koncu z vsemi popusti je za plačilo na 5 obrokov 178 €.

 

Od lani za enih 10€ ceneje, v SIT pa je to 42.000 SIT. Včasih se spomnim da sem samo za osnovno plačeval po 75.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triumph Daytona 955i letnik 1999, nad 72kw

Lani sem pr Adriaticu plačal 210 € za AO in AO+

Imam max popust, se pravi 55% oz. 3. premijski razred + gotovina, neodjava...

Letos bi rad pa še kaj ceneje, če ima kdo kakšno varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav: 10. premijski razred, AO in zelena karta, nad 72 kW, - 20% na neodjavo, - 20% komercialni popust, - 25% paketni popust, - 5% gotovina = 165 evrov...kr zadovoljen, lani isto zavarovanje 263 evrov - AS :)

Popravljeno . Popravil Kumše
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam pa vprasanje glede celotne nabave motorja.

 

Motor je FZ6S bo blokiran na 35kw tako da okviren izracun za 35kw

 

Zavarovalnica bo triglav, 50%popust z avtopolice in mogoce se kaksen druzinski popust, gotovina.

Potem me zanima se cena cestnine, tablice, prepisa.

Pa se cena blokade na 35kW in homologacije s tehnicnim ker itak velja samo do junija.

 

Prosu bi ce bi mi kdo dal eno okroglo stevilko al pa razpon od do da priblizno vem racunat kaksen je to strosek.

Po moje je tam okrog 400€, a sem premal reku? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW r 1200 r

 

04 premijski razred...

 

AOplus, divjad, asistenca in nezgodno za potnika

 

200€ pri Triglavu  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali lahko kdo posreduje tel. od agenta(LJ)  ki pri ZM da dodatni komercijalni popust,namreč nekateri o tem nimajo pojma.

 

lahko PM

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali lahko kdo posreduje tel. od agenta(LJ)  ki pri ZM da dodatni komercijalni popust,namreč nekateri o tem nimajo pojma.

 

lahko PM

 

hvala

Kolikor jaz vem, ZM nimam komercijalnega popusta, ampak samo popust na neodjavo 40 % ( člani motoklubov 50 % ) in pa popust 4% za plačilo z gotovino. Seveda pa so tu še premijski razredi ki znižajo zavarovanje. Popust na neodjavo pa ne moreš dobit če hočeš zavarovati na tehničnem pregledu, ampak greš na zavarovalnico in dobiš popust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa svizec zavije BMWja

 

tak pač je :D ... pa lahko zavija kakor dolgo hoče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, ZM nimam komercijalnega popusta, ampak samo popust na neodjavo 40 % ( člani motoklubov 50 % ) in pa popust 4% za plačilo z gotovino. Seveda pa so tu še premijski razredi ki znižajo zavarovanje. Popust na neodjavo pa ne moreš dobit če hočeš zavarovati na tehničnem pregledu, ampak greš na zavarovalnico in dobiš popust.

Dobro preberi: Na neodjavo kot pišeš imaš še 20% posebnega popusta! Torej 50 bonusa+50 neodjava+20posebnega+4gotovinskega .

 

O.K. Če kaj ni jasno ali želiš ponudbo piši na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro preberi: Na neodjavo kot pišeš imaš še 20% posebnega popusta! Torej 50 bonusa+50 neodjava+20posebnega+4gotovinskega .

 

O.K. Če kaj ni jasno ali želiš ponudbo piši na PM.

Tole mi je pa še bolj všeč, ker konc meseca bom spet zavaroval motor imam ga pa tko in tko že pri ZM. A teh 20 % je od letos ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi je pa še bolj všeč, ker konc meseca bom spet zavaroval motor imam ga pa tko in tko že pri ZM. A teh 20 % je od letos ?

 

nihče še ni dokazal tega. tako da... če ima kdo kakšen dokaz (info izračun ali narejeno polico s tem dodatnim 20% popustom), naj skenira in pokaže. nihče na ZM tega ne ve, razen bambi61.

če pa kdo dokaže nasprotno, se že v naprej opravičujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, ZM nimam komercijalnega popusta, ampak samo popust na neodjavo 40 % ( člani motoklubov 50 % ) in pa popust 4% za plačilo z gotovino. Seveda pa so tu še premijski razredi ki znižajo zavarovanje. Popust na neodjavo pa ne moreš dobit če hočeš zavarovati na tehničnem pregledu, ampak greš na zavarovalnico in dobiš popust.

Popust za neodjavo dobiš na vsakem tehničnem pregledu, pa še bolj ugodne popuste kot pri  agentu, pravim iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje... kmalu me čaka zavarovanje motorja.... lani sem ga zavaroval pri Triglav (kar tam na Interservicu) in me je prišlo mislim da 230 EUR (danes celo ugotovim da brez AO+).... Sem pa glihkar dobil info izračun iz Generalija, 290 obvezno + AO+.... to je sprejemljivo? oz, kok vi kaj plačujete... vozim pa Fazerco 600... aja, nimam nobenih popustov...

 

hvala za odgovore.

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za svojo fazerco, v začetku maja, plačal 122,08 € za celo leto. Imam pa PR 4,AO+,5 % popust na moj bonus, 1 % stalnostni popust, 20 % popust na nevračilo premije in 55 % popust na neodjavo vozila. Zavarovalnica pa je Triglav v Postojni, agentka pa Polona.

Popravljeno . Popravil Pajk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem za fazerja dal 90€ samo AO -50% in neodjava in takojsnje placilo pri triglavu je pa sicer v razredu 35kW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim informacije kaj naprej.

Danes mi je en zaprl pot v naselju iz stranske ulice, motor je krepko razbit (najbrz bo ocenjena totalka), mene je rešila oprema. Imam sklenjeno zavarovanje pri Triglavu. Na kraj nesreče je prišla policija in kasneje rešilec. Na urgenci sem dobil zapisnik, jutr bom klical še na policijsko postajo. Nimam kaska zavarovanja, krivda je na njegovi strani, torej sem upravičen do povračila.

 

Kaj moram odnesti na svojo zavarovalnico, da dobim povrnjeno škodo za motor, policijski zapisnik, zapisnik iz urgence in pa fizično motor ali še kaj? Ali po tem peljem motor na pooblaščeni servis ali ga pustijo meni (prodaja po delih)? Ali se totalka oceni po eurotax vrednosti motorja ali kako drugače, v kakšnem stanju mora biti da je ocenjen totalka?

Ali se izplača zatem še kontaktirati kakšno odškodninsko družbo (poravnava itd.) ali raje odvetnika? Gre se za kritje škode za motor, opremo, razvoz poškodovanega motorja itd. Kaj mi priporočate?

 

Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim informacije kaj naprej.

Danes mi je en zaprl pot v naselju iz stranske ulice, motor je krepko razbit (najbrz bo ocenjena totalka), mene je rešila oprema. Imam sklenjeno zavarovanje pri Triglavu. Na kraj nesreče je prišla policija in kasneje rešilec. Na urgenci sem dobil zapisnik, jutr bom klical še na policijsko postajo. Nimam kaska zavarovanja, krivda je na njegovi strani, torej sem upravičen do povračila.

 

Kaj moram odnesti na svojo zavarovalnico, da dobim povrnjeno škodo za motor, policijski zapisnik, zapisnik iz urgence in pa fizično motor ali še kaj? Ali po tem peljem motor na pooblaščeni servis ali ga pustijo meni (prodaja po delih)? Ali se totalka oceni po eurotax vrednosti motorja ali kako drugače, v kakšnem stanju mora biti da je ocenjen totalka?

Ali se izplača zatem še kontaktirati kakšno odškodninsko družbo (poravnava itd.) ali raje odvetnika? Gre se za kritje škode za motor, opremo, razvoz poškodovanega motorja itd. Kaj mi priporočate?

 

Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem!

Povzročitelj nesreče mora prijavit nesrečo v treh dneh na svoji zavarovalnici. Ti pelješ na njegovo zavarovalnico ocenit vso škodo ( motor, oprema, ...... ) in ker je policijski zapisnik je treba tudi tega posredovat zavarovalnici ( ali pa ga zavarovalnica pridobi sama. Pozanimaj se ). Pozanimaj se, če pride cenilec tudi na dom, da ti ne bo treba prevoza plačevati. Škoda se krije s police povzročitelja in nikakor ne s tvoje. 

Ti pa zavarovalnica tudi pove kako pa kaj če jih kontaktiraš.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzročitelj nesreče mora prijavit nesrečo v treh dneh na svoji zavarovalnici. Ti pelješ na njegovo zavarovalnico ocenit vso škodo ( motor, oprema, ...... ) in ker je policijski zapisnik je treba tudi tega posredovat zavarovalnici ( ali pa ga zavarovalnica pridobi sama. Pozanimaj se ). Pozanimaj se, če pride cenilec tudi na dom, da ti ne bo treba prevoza plačevati. Škoda se krije s police povzročitelja in nikakor ne s tvoje. 

Ti pa zavarovalnica tudi pove kako pa kaj če jih kontaktiraš.

A je lahko kšn problem ker ni blo izpolnjeno evropsko poročilo o nesreči al je dovolj policijski zapisnik. Gre se pa še za eno stvar, nimam nobenih podatkov od povzročitelja, vse ima policija. Ali mi lahko dajo kopijo poročila na policijski postaji oz. podatke o povzročitelju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je lahko kšn problem ker ni blo izpolnjeno evropsko poročilo o nesreči al je dovolj policijski zapisnik. Gre se pa še za eno stvar, nimam nobenih podatkov od povzročitelja, vse ima policija. Ali mi lahko dajo kopijo poročila na policijski postaji oz. podatke o povzročitelju?

Ker je policijski zapisnik ne rabiš met evropskega poročila. Evropsko poročilo se izpolnjuje samo v primeru če ni prisotne policije.  Vpraši na policijo, ki je obravnavala nesrečo za podatke o njegovi zavarovalnici.

Men pa prijatelju so lanko leto policaji brez problemov dal vse podatke, tako da sva lahklo vse uredila z njegovo zavarovalnico. Aja, policaji so bili makedonski, ker se je tam vse zgodilo.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihče še ni dokazal tega. tako da... če ima kdo kakšen dokaz (info izračun ali narejeno polico s tem dodatnim 20% popustom), naj skenira in pokaže. nihče na ZM tega ne ve, razen bambi61.

če pa kdo dokaže nasprotno, se že v naprej opravičujem!

 

ne morem napisati drugače kot da kvasiš bedarije! Sem pa že kakšnim 7 Motosvetovcem takšno zavarovanje tudi naredil!!

Koga pa kličeš na ZM da tega ne ve??Čistilko?? Pa je to retorično vprašanje, ker če boš nanj odgovorila s priimkom mu bom zrihtal da leti s službe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!