Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

.

... mislim, da je to dobra pogruntavščina :worship: :worship: :yea1:

Direkt na žulj si mi stopu :angry: :cry:

Končno si kupim en normalen motor, pa jih takoj dobim po pi*** :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve kaj se bo dogajalo z AO+ ?

Za zavarovalno vsoto 10.000.000 SIT , brez bonusa ali malusa

za vse enako: 79.827,00 SIT

+6,5% zakonsko določenega davka.

Pojasnilo na tole še:

:hmm: A si ti morda kak zavarovalniški PR-ovec? :hmm:

D.

Nisem zavarovalniški PR-ovec. Sploh ne. Baje ti sploh ne vozijo motorjev... :closedeyes: Poznam zadeve in jih delim informacije z vami, ker mislim, da vas zanima in morda komu utegne koristiti. Recimo pri izbiri novega motorja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zavarovalniški PR-ovec. Sploh ne. Baje ti sploh ne vozijo motorjev... :closedeyes: Poznam zadeve in jih delim informacije z vami, ker mislim, da vas zanima in morda komu utegne koristiti. Recimo pri izbiri novega motorja. :)
...oz. škoditi pri prodaji starega! :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi imel doma iz vsake kategorije po en motor bi plačal pred spremembo 363.144, po spremembi pa 462.576. Ker pa bo več motorjev šlo v višji razred (kot nižji)bodo zavarovalnice po moji oceni dobile približno 50%več plačil. Dvomim, da se bo to kaj poznalo pri mojem…. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim, da bi zavarovanje morali plačevati glede na starost vozila. :grim

ker ma novega ma itak dnar, ker pa ima "malo" starejšega, pa nima dnar... :OK:

kaj bo en revček, ki ma 15let staro "suzo" plačeval zavarovanja več, kot pa je dejanska vrednost motorja...

enaka "krivica" se godi tudi avtomobilistom....(za mojega golf 2, dizla, POZOR!!! brez pete brzine!!!) plačam več, kot pa je vreden... :grim

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bo en revček, ki ma 15let staro "suzo" plačeval zavarovanja več, kot pa je dejanska vrednost motorja...

enaka "krivica" se godi tudi avtomobilistom....(za mojega golf 2, dizla, POZOR!!! brez pete brzine!!!) plačam več, kot pa je vreden... :grim

Verjetno so starejša vozila res bolj varna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so starejša vozila res bolj varna...

V sistemu nekrivdnega zavarovanja, ko vsak udeleženec krije svojo škodo iz svoje police ne glede na krivdo, je vrednost vozila pomembna, pa tudi kljukice in zneski v razdelku poškodbe. V sistemu krivdnega zavarovanja (takšnega prakticiramo pri nas) pa pač ne moreš vedeti komu in/ali čemu boš naredil škodo in se premija pač določa le po rizičnosti, ki pa je ena velika megla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, poenostavljeno gledano je princip vsakega zavarovanja ta, da VSI, ki so izpostavljeni isti nevarnosti (tako kot npr. udeleženci v cestnem prometu) prispevajo denar (=plačujejo premijo) v skupno vrečo, iz katere se potem plačujejo škode. Kakorkoli obrneš, v tej vreči se mora nabrati dovolj denarja, da je škode možno izplačevati. In nekako se moraš odločit, koliko premije naj vsak plača.

Nekrivdno zavarovanje, ki ga omenjaš - poznajo ga v ZDA, približen ekvivalent takega zavarovanja je pri nas t.i. "socialno zavarovanje". Krije "škodo" oz. stroške zdravljenja, iz njega se izplačujejo bolniške, invalidske itd. Za to, da zboliš, postaneš invalid, nekako ni mogoče določiti krivde. Ampak tudi tu je treba nekako napolniti tisto vrečo - v njo plačujemo vsi, ki imamo osebne dohodke. Kar nekaj procentov od bruto plače... Tisti, ki obvladajo "bruto", ne plačujejo skoraj nič, socialno ogroženi sloji sploh nič. Nikakor se ne moreš izogniti temu, da moraš plačevati premije oz. prispevke in spet moraš določiti neka pravila, koliko mora kdo plačati.

Kako misliš, da bi se potem dalo tak sistem preneseti na avtomobilsko področje?

So pa delali raziskave v tujini, v katerih so na različne načine (tudi takšne, ki so v praksi težko izvedljivi) poskušali ugotoviti najbolj objektivne kriterije za določanje rizika. Izkazalo se je, da sta zelo pomembna tudi ta dva:

- število prevoženih kilometrov

- povprečna hitrost vozila

Dalo bi se spremljati z GPS infrastrukturo, ampak tega se še zaenkrat nikomur ne splača delat.

Problem je ta, da so premije vsem previsoke - dokler ne naredijo pizdarije na cesti. Če povzorčiš prometno nesrečo in npr. spraviš mladega človeka na voziček, narediš invalida iz njega, te to takoj stane cca. 15 mio. SIT in potem mu moraš še rento plačevat, lahko tudi 40 let. Približno si izračunaj... Mladec je šel čez cesto, ni kriv, ni dužan, ti mu pa v trenutku malomarnosti, adrenalina uničiš življenje. Če plačuješ 30 let po 100.000 SIT premije, se ti nabere samo 3 milijončke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je ta, da so premije vsem previsoke - dokler ne naredijo pizdarije na cesti. Če povzorčiš prometno nesrečo in npr. spraviš mladega človeka na voziček, narediš invalida iz njega, te to takoj stane cca. 15 mio. SIT in potem mu moraš še rento plačevat, lahko tudi 40 let. Približno si izračunaj... Mladec je šel čez cesto, ni kriv, ni dužan, ti mu pa v trenutku malomarnosti, adrenalina uničiš življenje. Če plačuješ 30 let po 100.000 SIT premije, se ti nabere samo 3 milijončke.

To je v sistemu nekrivdnega zavarovanja nepomembno. Vsa materialna škoda bi šla iz police tega ničkrivega mladega človeka. Zato se zavarovanju reče nekrivdno. Pri teh zavarovanjih zavarovalnica krije le škodo na zavarovancu. Dogovor je pač tak, da v primeru nesreče (neglede na krivca) vsak krije svojo škodo. In ta škoda je odvisna od tega, kaj ima zavarovanec zavarovano in v veliki meri vnaprej določljiva (tudi s samo zavarovalno polico). Ampak naš sistem je krivdni in se moramo pač zavarovati za škodo, ki jo naredimo drugim. Ta pa je vnaprej popolnoma nedeločljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro. Ampak vsota vseh škod bi bila še vedno enaka in za pokrivanje teh škod bi še vedno potreboval premijo. V čem je potem po tvojem mnenju prednost tega sistema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zavarovalno vsoto 10.000.000 SIT , brez bonusa ali malusa

za vse enako: 79.827,00 SIT

+6,5% zakonsko določenega davka.

Sem ze ze veselil kako bo zavarovanje za motor cenejše. So me pa nategnili pri AO+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro. Ampak vsota vseh škod bi bila še vedno enaka in za pokrivanje teh škod bi še vedno potreboval premijo. V čem je potem po tvojem mnenju prednost tega sistema?

Ljudi bi motivirala imeti cenejša prevozna sredstva in jim dala na izbiro cenejša poškodbena zavarovanja. Od tega bi bila odvisna višina premije. Vsota škod bi se tako zmanjšala, oz. bi bila odvisna od tega, kar si vsak posameznik želi in tudi plača.

Nekako podobno, kot da obveznega zavarovanja ne bi bilo, vsak pa bi imel zavarovan kasko in AO+. Oba precej fleksibilna, ki bi, glede na želje, krila ali pa ne krila to in ono. Škode v prometnih nesrečah pa bi se (ne glede na krivdo) obravnavale kot da jih je povzročila neznana tretja oseba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenik obveznega avtomobilskega zavarovanja za motorna kolesa:

Po predpisih določena zavarovalna vsota AO:

122.500.000 SIT za škodo na osebah

24.500.000 SIT za škodo na stvareh

Zgoraj omenjene zavarovalne vsote so minimalne; manj ne gre (po zakonu), jih je pa možno podvojiti (premija se poviša za +6%), potrojiti (+9%) itd., premije za te osnovne zavarovalne vsote pa so:

Moč motorja:




  • do 4 kW --> 16.657 SIT


  • nad 4 -8 kW --> 25.651 SIT


  • nad 8-14 kW --> 32.298 SIT


  • nad 14-26 kW --> 49.894 SIT


  • nad 26-44 kW --> 81.723 SIT


  • nad 44-72 kW --> 105.419 SIT


  • nad 72 kW --> 150.934 SIT


Dodati je potrebno še 6,5% zakonsko določenega davka. Pa naj si vsak zase sam izračuna.

Te spremembe začnejo veljati 15.01.2006 in sicer pri vseh zavarovalnicah.

Informacija je iz prve roke. O:-)

Kaj je to 100%?

Sem poklical na Zavarovalnico Maribor in o tem ne vejo še ničesar. Potem sem poklical še mojega agenta (prijatelja od iste zavarovalnice) in mi je tudi on povedal, da o tem nima pojma in verjetno, dokler ne bo dobil okrožnice, da o tem ne bo vedel ničesar. Pravi, pa da je to vsaj za njega za enkrat še rekla, kazala, podobno kot lansko leto, ko so govorili, da se bo avtomobilsko zavarovanje podražalo za 20% in se potem ni niti za tolar, vsaj pri njih ne.

Res me zanima od kje ti ti podatki in če so resnično verodostojni? Kajti nekako sem računal, da se mi potem izplača registrirat že v sredini januarja, tik pred spremembo, še po starem načinu zavarovanja in ne enkrat marca ali v začetku aprila po novem. Bi me le cca 10.000 SIT dražje stalo po starem, če bi npr. v obeh primerih odjavil 1.novembra, vendar bi imel motor registriran vsaj dva meseca več .) Nisem siguren, če sem si pravilno izračunal, nekako sem za izhodišče vzel, da me bo mene zavarovanje stalo cca 20% več kot sedaj :hmm:

Namesto marca ali aprila bi se pred 15.01.2005 sigurno izplačalo motor registrirat tistim, ki vozijo 600 ali 750 ccm cestake z več kot 100KM pod ritjo :hmm: V denarju verjetno ne bi bilo veliko prišparanega, vendar bi bil tudi motor veliko prej registriran. V februarju in marcu se pa že dobi kakšen vikend za se kam zapeljat .)

No, bomo vidli enkrat v januarju, kaj se bo iz tega izcimilo in kakšni bodo informativni izračuni obeh načinov zavarovanj, njihova primerjava, ker če bodo razlike v denarju za moj primer res minimalne, ne bom čakal mesec april .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega na Zavarovalnici MB ne ve ničesar, med tem ko pa me je drugi kolega na Generaliju že klical,da bodo takšne spremembe;le o točnih zneskih mi še ni moral ničesar povedati.

Če bo to res veljalo od 15.1.06, bom registriral motor pred tem datumom, namesto marca/aprila;lani sem z AO+ plačal cca. 170.000 SIT, zdaj pa bi me samo osnovno prišlo cca. 160.000 SIT.

Tako,da čakam na januar na dokončne informacije glede tega.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega na Zavarovalnici MB ne ve ničesar, med tem ko pa me je drugi kolega na Generaliju že klical,da bodo takšne spremembe;le o točnih zneskih mi še ni moral ničesar povedati.

Če bo to res veljalo od 15.1.06, bom registriral motor pred tem datumom, namesto marca/aprila;lani sem z AO+ plačal cca. 170.000 SIT, zdaj pa bi me samo osnovno prišlo cca. 160.000 SIT.

Tako,da čakam na januar na dokončne informacije glede tega.

lp vuk

Jaz sm se pa včeraj že s Panigazem pogovarjal in če bojo res spremenil gre mojga motorinota lepo zapret na 25kw (seveda samo na papirju:) :krneki: pa basta, pa bojo še manj dobil od mene mafija zavarovalniška... :angry2: To se da menda naredit na 90&mašinah tako, da bojo mel serviserji po novem kr velik dela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm se pa včeraj že s Panigazem pogovarjal in če bojo res spremenil gre mojga motorinota lepo zapret na 25kw (seveda samo na papirju:) :krneki: pa basta, pa bojo še manj dobil od mene mafija zavarovalniška... :angry2: To se da menda naredit na 90&mašinah tako, da bojo mel serviserji po novem kr velik dela :D

Odkrito povedano se meni zdi to goljufija in sam tega ne bom naredil;ostalim pa kakor odgovarja,nimam nič proti;se pa sprašujem kar se zgodi v primeru kakšne nesreče, če se to slučajno ugotovi? Mam pa občutek,ker se o tem kar dosti govori po forumih,da bo prišlo tudi na ušesa tehničnim pregledom,policistom, zavarovalnicam kaj se dogaja;nenazadnje bo naenkrat porast pri zavarovanju motorjev z 25kW. Kako pa bodo potem postopali pa je seveda še v oblakih. :?

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkrito povedano se meni zdi to goljufija in sam tega ne bom naredil;ostalim pa kakor odgovarja,nimam nič proti;se pa sprašujem kar se zgodi v primeru kakšne nesreče, če se to slučajno ugotovi? Mam pa občutek,ker se o tem kar dosti govori po forumih,da bo prišlo tudi na ušesa tehničnim pregledom,policistom, zavarovalnicam kaj se dogaja;nenazadnje bo naenkrat porast pri zavarovanju motorjev z 25kW. Kako pa bodo potem postopali pa je seveda še v oblakih. :?

lp vuk

No zdej mi pa povej kako in kje bodo to preveril. Tud če te policisti ustavjo pa ti odredijo tehnični pregled, ti bojo naredil kaj?? :? Jaz nisem na tehničnem še nikol vidu, da bi imel mašine za moč motorja merit ali kaj podobnega... Lohk da je goljufija, čeprav težko dokazljiva, če bi zavarovalnice ble bolj uspešne pri odkrivanju drugih veliko težjih goljufij, jim ne bi bilo treba pokrivat finančnih lukenj na tak način..... :angry2:

Zagotov jim pa ne mislm pol miljon na let zmetat, da se bom lahko okrog vozu. BASTA :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej mi pa povej kako in kje bodo to preveril. Tud če te policisti ustavjo pa ti odredijo tehnični pregled, ti bojo naredil kaj?? :? Jaz nisem na tehničnem še nikol vidu, da bi imel mašine za moč motorja merit ali kaj podobnega... Lohk da je goljufija, čeprav težko dokazljiva, če bi zavarovalnice ble bolj uspešne pri odkrivanju drugih veliko težjih goljufij, jim ne bi bilo treba pokrivat finančnih lukenj na tak način..... :angry2:

Zagotov jim pa ne mislm pol miljon na let zmetat, da se bom lahko okrog vozu. BASTA :closedeyes:

Te stvari so mi dovolj jasne in mi jih ne rabiš razlagat;pač glasno razmišljam,da bo naenkrat (mogoče) prišlo do anomalije oz. porastka motorjev do 25kW in se bodo verjetno zavarovalnice odzvale na to.

To pa da bi se raje posvečale kakšnim drugim goljufijam oz. če se že gremo neko Evropo malo ozrle po njej se pa strinjam.

Motor je poleg vseh užitkov ki nudi navsezadnje tudi strošek,na žalost jebat ga;kdor bo mel $$$ se bo pač vozil,kdor pa ne bo imel $$$ pa pač ne.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te stvari so mi dovolj jasne in mi jih ne rabiš razlagat;pač glasno razmišljam,da bo naenkrat (mogoče) prišlo do anomalije oz. porastka motorjev do 25kW in se bodo verjetno zavarovalnice odzvale na to.

To pa da bi se raje posvečale kakšnim drugim goljufijam oz. če se že gremo neko Evropo malo ozrle po njej se pa strinjam.

Motor je poleg vseh užitkov ki nudi navsezadnje tudi strošek,na žalost jebat ga;kdor bo mel $$$ se bo pač vozil,kdor pa ne bo imel $$$ pa pač ne.

lp vuk

Sej vidim, da se čist strinjava :blush:

V življenju je pač tko, da se je treba zndjadt, pa za svojo rit poskrbet kokr se le da :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej mi pa povej kako in kje bodo to preveril. Tud če te policisti ustavjo pa ti odredijo tehnični pregled, ti bojo naredil kaj?? :? Jaz nisem na tehničnem še nikol vidu, da bi imel mašine za moč motorja merit ali kaj podobnega... Lohk da je goljufija, čeprav težko dokazljiva, če bi zavarovalnice ble bolj uspešne pri odkrivanju drugih veliko težjih goljufij, jim ne bi bilo treba pokrivat finančnih lukenj na tak način..... :angry2:

Zagotov jim pa ne mislm pol miljon na let zmetat, da se bom lahko okrog vozu. BASTA :closedeyes:

Pogledal te bo in se vprašal, zakaj hudiča bi imel tak zrel desc tak motor omejen na tako mal konjičev... pol bo pa špekuliral in odredil izredn tehnični ... valarje za moč merit pa bodo že kupil al pa rental al pa šli k pooblaščenmu mehaniku in vprašali, če je tvoja makina res blokirana...

in potem ti bodo že kaj naprtili ...

Lahko pa se seveda motim in zgolj zganjam paniko in so res takšni cepci, za kakršne jih imate vi, vesoljni pametnjakoviči, ki najdete luknjo v vsakem zakonskem postopku - seveda samo na forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal te bo in se vprašal, zakaj hudiča bi imel tak zrel desc tak motor omejen na tako mal konjičev... pol bo pa špekuliral in odredil izredn tehnični ... valarje za moč merit pa bodo že kupil al pa rental al pa šli k pooblaščenmu mehaniku in vprašali, če je tvoja makina res blokirana...

in potem ti bodo že kaj naprtili ...

Lahko pa se seveda motim in zgolj zganjam paniko in so res takšni cepci, za kakršne jih imate vi, vesoljni pametnjakoviči, ki najdete luknjo v vsakem zakonskem postopku - seveda samo na forumu...

No vsaj en me razume oz. je znal napisat kar se meni mota v glavi. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal te bo in se vprašal, zakaj hudiča bi imel tak zrel desc tak motor omejen na tako mal konjičev... pol bo pa špekuliral in odredil izredn tehnični ... valarje za moč merit pa bodo že kupil al pa rental al pa šli k pooblaščenmu mehaniku in vprašali, če je tvoja makina res blokirana...

in potem ti bodo že kaj naprtili ...

Lahko pa se seveda motim in zgolj zganjam paniko in so res takšni cepci, za kakršne jih imate vi, vesoljni pametnjakoviči, ki najdete luknjo v vsakem zakonskem postopku - seveda samo na forumu...

Vidm, da si spet ponoč ene dva do tri leksikone požru, pa ti že mal škodje.... Glede na fleksibilnost državne oz. javne uprave bodo po moje kr nekaj časa rabl preden bodo to uvedel, če sploh bodo, al bodo spoznal ,da spet taparije uvajajo s temi KW.....

Sicer pa kar bom jaz naredu se drugih ne tiče, pa če en let proftiram pa en let..

LP od pametnjakoviča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!