Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zanima me sledeče. Moped imam registriran celi dve leti, pač zaradi nabiranja bonifikacije. Registracijo mislim da imam marca. Glede na to, da bi vsaj za eno leto rad podaljšal plačevanje po stari tarifi, me zanima, če je mogoče plačati registracijo že v začetku januarja...torej dva meseca prej kot sem to počel do sedaj? In če ja, kakšne so slabosti...oz. dodatni stroški?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me sledeče. Moped imam registriran celi dve leti, pač zaradi nabiranja bonifikacije. Registracijo mislim da imam marca. Glede na to, da bi vsaj za eno leto rad podaljšal plačevanje po stari tarifi, me zanima, če je mogoče plačati registracijo že v začetku januarja...torej dva meseca prej kot sem to počel do sedaj? In če ja, kakšne so slabosti...oz. dodatni stroški?

:hmm: :hmm: Mislim oziroma vem, da za avtomobile je možna registracija samo 1 mesec pred potekom registracije :hmm:

Tako da v tvojem primeru ne vidim rešitve ali pač... :hmm: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: Mislim oziroma vem, da za avtomobile je možna registracija samo 1 mesec pred potekom registracije :hmm:

Tako da v tvojem primeru ne vidim rešitve ali pač... :hmm: :doze:

Hmm...kaj pa če bi zdaj odjavil in potem kar naslednji dan spet registriral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ena varianta je da odjaviš in takoj spet registriraš, samo moraš motor vozit na tehničnega.

Zavarovanje lahko plačaš največ en mesec pred iztekom, več žal ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Driverman: 50% bonifikacija ti ne zapade če motor odjavljaš (sam to počnem že več kot 4 leta pa jo še vedno imam) .... aja pa ni lepo lagat .) (saj veš o čem govorim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...kaj pa če bi zdaj odjavil in potem kar naslednji dan spet registriral?

Lahko, samo potem boš imel stroške odjave, stroški za tehnični pregled (odvisno kateri letnik imaš, lahko tudi ne, tako ali tako bi ga delal čez dva meseca .) ), stroški nove prijave (novo prometno dovoljenje). Z druge strani, pa ti tablica ostane, ker bi registriral pred pretekom petnajstih dni in nekaj bi moral tudi dobit vrnjeno od zavarovalnice, mogoče ravno toliko, da bi pokril vse stroške odjave in prijave. Tako da, če želiš to naredit, ne vidim neke panike .) Edino motor bi v primeru, da moraš na tehnični, takrat ga do tja pač "švercat" oziroma ga zapeljat z drugim prevoznim sredstvom ali si nabavit preizkušnjo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, samo potem boš imel stroške odjave, stroški za tehnični pregled (odvisno kateri letnik imaš, lahko tudi ne, tako ali tako bi ga delal čez dva meseca .) ), stroški nove prijave (novo prometno dovoljenje). Z druge strani, pa ti tablica ostane, ker bi registriral pred pretekom petnajstih dni in nekaj bi moral tudi dobit vrnjeno od zavarovalnice, mogoče ravno toliko, da bi pokril vse stroške odjave in prijave. Tako da, če želiš to naredit, ne vidim neke panike .) Edino motor bi v primeru, da moraš na tehnični, takrat ga do tja pač "švercat" oziroma ga zapeljat z drugim prevoznim sredstvom ali si nabavit preizkušnjo .)

Pozdrav od Roberta

ja samo kakor vem se ti bonus sešteva (dodaja) le če imaš avto/motor registriran vsaj 11 mesecev!!

če bo on po 10ih mesecih odjavel, ne bo dobil 5 % bonusa

no vsaj bilo je tako, se je mogoče kaj spremenilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo kakor vem se ti bonus sešteva (dodaja) le če imaš avto/motor registriran vsaj 11 mesecev!!

če bo on po 10ih mesecih odjavel, ne bo dobil 5 % bonusa

no vsaj bilo je tako, se je mogoče kaj spremenilo?

Tudi moji neuradni viri zagotavljajo da se premije in razredi spremenijo s 1.1.2006.. koliko je res pa ne vem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moji neuradni viri zagotavljajo da se premije in razredi spremenijo s 1.1.2006.. koliko je res pa ne vem :hmm:

Sej nas bojo žejne čez vodo peljalil !! :angry2: :angry:

:krneki: Ghostriders bi mogli vsi postati pol bi se pa samo lovili gor pa dol!! :) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak da 72kw naj. razred.

krava si nepismen,a? sej lepo! ponovno idi v OŠ, oziroma v šolo za malo drugačne...vsaj tolk da spoznaš številke....DORK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo kakor vem se ti bonus sešteva (dodaja) le če imaš avto/motor registriran vsaj 11 mesecev!!

če bo on po 10ih mesecih odjavel, ne bo dobil 5 % bonusa

no vsaj bilo je tako, se je mogoče kaj spremenilo?

Pri Triglavu moraš za 5% bonusa motor imet registriran 6 mesecev in en dan. Lahko tudi več :P , manj pa nikakor. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1.1.2006 bodo cene za nad 72 kW višje (tudi za ostale razrede, samo mene zanima pač ta razred) in bodo okoli 136.000 SIT brez DDV za osnovno zavarovanje. Na to prištejte še cestnine in registracijo... Skratka, moj motor je od danes registriran, ker je razlika precejšnja, četudi vštejem 2 meseca prezgodnjo registracijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1.1.2006 bodo cene za nad 72 kW višje (tudi za ostale razrede, samo mene zanima pač ta razred) in bodo okoli 136.000 SIT brez DDV za osnovno zavarovanje. Na to prištejte še cestnine in registracijo... Skratka, moj motor je od danes registriran, ker je razlika precejšnja, četudi vštejem 2 meseca prezgodnjo registracijo.

Mene pa samo zanima od kje vam ta podatek ali mogoče piše na kakšni uradni strani? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1.1.2006 bodo cene za nad 72 kW višje (tudi za ostale razrede, samo mene zanima pač ta razred) in bodo okoli 136.000 SIT brez DDV za osnovno zavarovanje. Na to prištejte še cestnine in registracijo... Skratka, moj motor je od danes registriran, ker je razlika precejšnja, četudi vštejem 2 meseca prezgodnjo registracijo.

Od kod ti ta cifra? Do sedaj se je govorilo o 150kSIT, vendar ne vem ali z DDV ali brez...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vem to cifro?

Z Maxxximum-om sva šla na LPP, registrirala motorje in vprašala, koliko bo stalo v novem letu, ker je že gledala na en listek, koliko je zavarovanje. Pa nama je vljudno pomolila listek, na katerem je pisalo, da se s 1.1.2006 registrira po novih tarifah.... gor so bili pa razredi po kilovatih... ne me vprašat za ostale razrede, ampak pri razredu 72 kW plus je pisalo: 136.xxx SIT. Brez DDV.

A bo v redu ali moram prinesti podpis staršev, pa v šoli se morajo oglasiti kasneje, da mi boste verjeli?! :lol1: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vem to cifro?

Z Maxxximum-om sva šla na LPP, registrirala motorje in vprašala, koliko bo stalo v novem letu, ker je že gledala na en listek, koliko je zavarovanje. Pa nama je vljudno pomolila listek, na katerem je pisalo, da se s 1.1.2006 registrira po novih tarifah.... gor so bili pa razredi po kilovatih... ne me vprašat za ostale razrede, ampak pri razredu 72 kW plus je pisalo: 136.xxx SIT. Brez DDV.

A bo v redu ali moram prinesti podpis staršev, pa v šoli se morajo oglasiti kasneje, da mi boste verjeli?! :lol1: O:-)

Nisem ravno zadovoljen, ampak kot pravijo: 'Don't shoot the messenger'...

Kot kaže, se na premije ne obračuna DDV, ampak 'DAVEK OD PROMETA ZAVAROVALNIH POSLOV' ki znaša 6,5%. Tako se mi bo zavarovanje podražilo s sedanjih 111.440 SIT na 144.840 SIT - lepa 29,9% podražitev! :devil:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 5 min. sem klical na zav. agencijo Vajza tukaj v MB, sam padem (po njenih besedah) v razred 72-90 kW in se mi vsa zadeva podraži iz 95.340 SIT na 146.410 SIT...pozabil sem pa vprašat če je ta zadeva z davkom ali ne.

lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno zadovoljen, ampak kot pravijo: 'Don't shoot the messenger'...

Kot kaže, se na premije ne obračuna DDV, ampak 'DAVEK OD PROMETA ZAVAROVALNIH POSLOV' ki znaša 6,5%.

Ok, Danci, tehničn imaš prav, pa še jaz kot izšolan ekonom bi se moral precizneje izražati... Ni DDV, ampak je Davek od blablabla... v vsakem primeru še dajatev, ki nas udari po žepu... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!